Startliste for Sigma Speed stævne 2021
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
9. okt 2021 to 10. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
100m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
442 |
|
Marie Moesgaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
59.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
391 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:03.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
221 |
|
Malou Soelberg |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:04.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
152 |
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:04.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
95 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:05.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
265 |
|
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:05.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
351 |
|
Caroline Bjerre |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:05.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
111 |
|
Sophia Zøllner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:06.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
151 |
|
Anna Sofie Skov |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:06.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
396 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:07.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
434 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:07.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
341 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:07.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
370 |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
DEN |
1:07.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
220 |
|
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:07.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
350 |
|
Freja Rosenlund Menné |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:08.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
187 |
|
Petrea Asferg Larsson |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:08.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
248 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:08.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
5 |
|
Emma Spang |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
1:08.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
332 |
|
Ida Fam |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:08.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
254 |
|
Karoline Drescher |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:08.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
105 |
|
Mathilde V. Høyer |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:08.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
172 |
|
Maria Claudia S. Hansen |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:09.01 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
440 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:09.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
113 |
|
Wilma Berg |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:09.52 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
102 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:09.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
106 |
|
Olivia Barfoed |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
266 |
|
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
112 |
|
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
180 |
|
Katrine Schou Jagd |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
392 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:10.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
275 |
|
Josefine Agnete Lenskjold |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:11.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
2 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
1:11.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
97 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
93 |
|
Amilia Peick-Kristensen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:13.08 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
98 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:13.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
438 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:13.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
149 |
|
Ella Strange |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
129 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
94 |
|
Caroline Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:15.02 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
226 |
|
Rosa Toft |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:15.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
101 |
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:16.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
103 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:16.52 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
43 |
310 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:16.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
124 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:17.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
114 |
|
Xenia Fristrup |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:17.05 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
119 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:17.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
153 |
|
Laura Sandgreen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:17.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
121 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:18.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
4 |
|
Emma Mahs |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
1:18.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
444 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:18.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
110 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:18.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
108 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:19.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
179 |
|
Katrine Hermansen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:21.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
177 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:21.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
150 |
|
Mathilde Søgaard |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:22.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
228 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:23.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
178 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:23.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
130 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:24.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
308 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:25.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
373 |
|
Freja Schou Rybka |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
DEN |
1:28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
132 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:29.67 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
62 |
198 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
9 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
1:34.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
488 |
|
Frida Buusmann |
2001 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
201 |
|
Mathilde Drescher |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:35.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
133 |
|
Clara Povlsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:35.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
264 |
|
Summer Jorgensen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:36.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
120 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:36.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
202 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:41.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
209 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:41.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
234 |
|
Dina Darabifar |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:41.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
225 |
|
Ella Maria Schønnemann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:45.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
235 |
|
Lilia Castelli |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:51.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
13 |
|
Melanie Larsen |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
1:51.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
223 |
|
Mille Kjærsgaard |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:53.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
203 |
|
Norma Louise Lundgaard |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
134 |
|
Agnes Povlsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:02.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
273 |
|
Agnes Kølle Frøjk |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:05.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-10-2021 08:36.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|