Startliste for Vestkyst Cup 2010
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
2010-11-07
Seedede heat Løb 29
|
Stævne navn |
Vestkyst Cup 2010 |
|
Udskriftsdato |
07 november 2010 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
08:23 |
|
|
Arrangør |
Swim Team Esbjerg |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
2010-11-05 |
|
|
|
|
Løb 29, 100m Butterfly Herrer |
Finaler (10) |
Sponsor: Sportmaster Esbjerg |
|
Heat 1 (10) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
278 |
2 |
Casper Eickhardt |
1999 |
9921AJ |
ST ESBJERG |
|
25m |
|
239 |
3 |
Andreas Hansen |
2000 |
0089AH |
TRITON V |
|
25m |
2:02.60 |
79 |
4 |
Christoffer Møldrup |
1998 |
9853AL |
BRÆDSTRUP |
|
25m |
|
67 |
5 |
Simon Noesgaard Nielsen |
1998 |
9863AE |
AGF |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
46 |
1 |
Toke Cramer |
1998 |
9875AI |
AGF |
|
25m |
1:50.98 |
220 |
2 |
Rolf Wollesen |
1998 |
9897AE |
TEMPO |
|
25m |
1:43.13 |
164 |
3 |
Mathias Vilsgaard Nygaard |
1997 |
9751AP |
STRUER |
|
25m |
1:39.50 |
71 |
4 |
Jonas Hørslev Sørensen |
1999 |
9939AD |
AGF |
|
25m |
1:39.67 |
314 |
5 |
Anders Nørholm |
1998 |
9809AG |
VEJEN |
|
25m |
1:49.99 |
4 |
6 |
Jan Block |
1996 |
|
SGSHAMBURG |
|
25m |
1:57.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
48 |
1 |
Isak Gadegaard |
1996 |
9639AH |
AGF |
|
25m |
1:35.95 |
204 |
2 |
Rune Kay |
1996 |
9607AO |
TEMPO |
|
50m |
1:31.11 |
183 |
3 |
Aksel Ruby Larsen |
1999 |
9933AK |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:28.82 |
385 |
4 |
Nicolai Grene |
1998 |
9885AE |
WEST SWIM |
|
25m |
1:30.08 |
155 |
5 |
Anekkash Derasakayam |
1997 |
9739AE |
STRUER |
|
25m |
1:31.19 |
311 |
6 |
Esben Jepsen |
1997 |
9789AG |
VEJEN |
|
25m |
1:38.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
229 |
1 |
Mathias Bech |
1996 |
9633AQ |
TRITON V |
|
25m |
1:26.97 |
131 |
2 |
Malthe Lindquist |
1996 |
9613AN |
ERRITSØ |
|
25m |
1:25.71 |
184 |
3 |
Anton Ruby Larsen |
1996 |
9633AN |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:25.26 |
165 |
4 |
Michael Terp Olesen |
1999 |
9917AA |
STRUER |
|
25m |
1:25.44 |
40 |
5 |
Jonatan Balladone |
1997 |
9793AH |
AGF |
|
25m |
1:26.60 |
181 |
6 |
Søren Fredenslund |
1996 |
9679AG |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:27.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
147 |
1 |
Anton Holten Lambert |
1997 |
9775AC |
NYBORG |
|
25m |
1:22.67 |
53 |
2 |
Jonathan Bitsch Holm |
1994 |
9415AP |
AGF |
|
25m |
1:19.85 |
312 |
3 |
Happy Kuddi |
1996 |
9649AI |
VEJEN |
|
25m |
1:16.95 |
144 |
4 |
Jens Høj Jørgensen |
1996 |
9629AE |
NYBORG |
|
25m |
1:17.96 |
248 |
5 |
Daniel Kristensen |
1995 |
9511AQ |
TRITON V |
|
25m |
1:20.14 |
393 |
6 |
Simon Lundby Pedersen |
1998 |
9813AB |
WEST SWIM |
|
25m |
1:24.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
168 |
1 |
Alex Terp |
1997 |
9721AF |
STRUER |
|
25m |
1:16.44 |
263 |
2 |
Mikkel Asmussen |
1993 |
9343AC |
ST ESBJERG |
|
25m |
1:15.15 |
392 |
3 |
Nikolaj Ljørring |
1995 |
9561AJ |
WEST SWIM |
|
25m |
1:14.21 |
133 |
4 |
Jens Christian Olsen |
1995 |
9515AE |
ERRITSØ |
|
25m |
1:15.14 |
348 |
5 |
Michael Sørensen |
1995 |
9595AQ |
VIBORG |
|
25m |
1:15.51 |
353 |
6 |
Christian Cassard |
1995 |
9547AM |
WEST SWIM |
|
50m |
1:16.59 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
342 |
1 |
Mathias Madsen |
1995 |
9579AN |
VIBORG |
|
25m |
1:13.32 |
349 |
2 |
Nicolaj Thostrup |
1995 |
9581AP |
VIBORG |
|
25m |
1:12.44 |
119 |
3 |
Nikolaj Borup |
1997 |
9743AI |
ERRITSØ |
|
25m |
1:12.16 |
264 |
4 |
Anders Lund Hansen |
1994 |
9489AE |
ST ESBJERG |
|
25m |
1:12.24 |
330 |
5 |
Joachim Beck |
1993 |
9355AK |
VIBORG |
|
25m |
1:12.61 |
118 |
6 |
Morten Baxter |
1996 |
9683AK |
ERRITSØ |
|
25m |
1:14.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
87 |
1 |
Nicklas Trier Hansen |
1994 |
9475AH |
DELTA |
|
25m |
1:11.64 |
42 |
2 |
Kristian Broløs |
1995 |
9521AC |
AGF |
|
25m |
1:10.52 |
327 |
3 |
Jacob Adolfsen |
1996 |
9603AJ |
VIBORG |
|
25m |
1:09.70 |
269 |
4 |
Kasper Zysek |
1994 |
9457AC |
ST ESBJERG |
|
25m |
1:09.98 |
25 |
5 |
Aykut Seker |
1997 |
|
SGSHAMBURG |
|
25m |
1:11.20 |
49 |
6 |
Albert Grann-Frankild |
1996 |
9687AK |
AGF |
|
25m |
1:12.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
43 |
1 |
Bo Volf Brøchner |
1996 |
9661AM |
AGF |
|
25m |
1:07.95 |
403 |
2 |
Daniel Shulman |
1995 |
9551AE |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:07.62 |
366 |
3 |
Ori Turin |
1995 |
9505AG |
WEST SWIM |
|
25m |
1:05.34 |
356 |
4 |
Jacob Lindeman Holm |
1994 |
9499AF |
WEST SWIM |
|
25m |
1:07.47 |
404 |
5 |
Emil Jensen |
1994 |
|
SØNDERBORG |
|
25m |
1:07.92 |
130 |
6 |
Joachim Lindquist |
1994 |
9427AF |
ERRITSØ |
|
25m |
1:09.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
399 |
1 |
Morten Hansen |
1993 |
9361AH |
ST ESBJERG |
|
25m |
1:03.55 |
175 |
2 |
Christian Smidt Bonnesen |
1993 |
9327AC |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:01.83 |
267 |
3 |
Martin Terp Olesen |
1994 |
9449AD |
ST ESBJERG |
|
25m |
57.83 |
21 |
4 |
Patric Nieke |
1990 |
|
SGSHAMBURG |
|
25m |
1:00.56 |
365 |
5 |
Eden Turin |
1994 |
9473AC |
WEST SWIM |
|
25m |
1:02.09 |
180 |
6 |
Peder Engstrup-Jepsen |
1993 |
9373AH |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:03.77 |
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 |
Udskriftsdato |
07 november 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Udskriftstidspunkt |
08:23 |
|