Startliste for DM-L og DMJ-L
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Indledende afsnit torsdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
8. jul 2021 to 11. jul 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
100m Frisvømning Damer Åben Klasse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52.69 |
|
Pernille Blume |
1994 |
|
Budapest Ungarn |
30-07-2017 |
|
|
Junior |
55.10 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Bellahøj, Danmark |
23-03-2012 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
168 |
|
Emily Gantriis |
1999 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
55.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
193 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
56.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
326 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
56.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
263 |
|
Snæfridur Sol |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
56.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
25 |
|
Caroline Erichsen |
1998 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
56.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
218 |
|
Mia West |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
56.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
177 |
|
Karoline Barrett |
2002 |
GTI - Greve |
DEN |
57.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
105 |
|
Maria Grandt |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
57.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
118 |
|
Johanne Hingebjerg |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
57.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
74 |
|
Naya Modin Thomsen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
57.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
363 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
57.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
320 |
|
Marina Heller Hansen |
1994 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
57.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
256 |
|
Laura Glerup Jensen |
1998 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
57.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
319 |
|
Maj Howardsen |
1997 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
58.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
252 |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
58.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
87 |
|
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
58.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
62 |
|
Nanna Langvad |
2005 |
Lyseng IF |
DEN |
58.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
233 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
58.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
16 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
58.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
162 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
58.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
36 |
|
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
58.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
202 |
|
Sofia Altoft |
1998 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
58.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
336 |
|
Anna Andersen |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
59.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
248 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
59.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
102 |
|
Luna Donde Feilberg |
2000 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
59.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
170 |
|
Pernille Thastrup Hansen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
DEN |
59.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
176 |
|
Julie Liv Madsen |
2006 |
GTI - Greve |
DEN |
59.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
5 |
|
Cecilie Wiuff |
2000 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
59.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
157 |
|
Anna Wrist-Elkjær |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
59.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
12 |
|
Lærke Toft Ruby |
1999 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
59.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
111 |
|
Sofie Maagøe |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
59.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
277 |
|
Emilia C. R. Olsen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
59.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
339 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
59.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
350 |
|
Ella Christiansen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:00.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
99 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:00.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
23 |
|
Katrine Bonefeld |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:00.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
174 |
|
Emilie Meng |
2003 |
GTI - Greve |
DEN |
1:00.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
32 |
|
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:00.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
224 |
|
Tiana Mescher |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:00.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
68 |
|
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:00.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
55 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
1:00.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
205 |
|
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:01.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
314 |
|
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:01.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
267 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:01.31 |
|
|
|
45 |
250 |
|
Frida Hagstrup Vesterlund |
|
Aalborg Svømmeklub |
|
1:01.50 |
|
|
|
|
2004 |
DEN |
|
|
46 |
42 |
|
Wilma Anker |
|
Ringsted Svømme Klub |
|
1:01.73 |
|
|
|
|
2004 |
DEN |
|
|
47 |
249 |
|
Freja Romanski |
|
Aalborg Svømmeklub |
|
1:02.04 |
|
|
|
|
2003 |
DEN |
|
|
48 |
45 |
|
Christine Mols |
|
Ringe Svømme Klub |
|
1:02.57 |
|
|
|
|
2006 |
DEN |
|
|
49 |
386 |
|
Sophie E. Modeweg-Hansen |
|
H2Odense |
|
1:02.74 |
|
|
|
|
1997 |
DEN |
|
|
50 |
391 |
|
Silje Mathiasen |
|
Svøm Slagelse Korsør |
|
1:02.87 |
|
|
|
|
2006 |
DEN |
|
|
51 |
3 |
|
Amalie Vinther |
|
Lyseng IF |
|
1:10.10 |
|
S8 |
|
|
1995 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
07-07-2021 07:32.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|