Program för Aquarapid International 2010
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 50
|
Tävling |
AQUARAPID International 2010 |
|
Utskriftsdatum |
30 oktober 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Eriksdalsbadet |
|
Utskriftstid |
17:40 |
|
|
Arrangör |
Polisens IF - Simidrott |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
29 oktober 2010 |
|
|
|
|
Gren 50, 100 m FRITT PO D |
Försök (6) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
LAND |
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
68 |
2 |
Ted Larsson |
1999 |
AN3799 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
|
680 |
3 |
William Wennberg-Adevik |
1999 |
AI1399 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
|
180 |
4 |
Jesper Nyman |
1998 |
AP2598 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:42.69 |
154 |
5 |
Johan Flores |
1999 |
AJ6199 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:37.92 |
673 |
6 |
Kristjan Novevski |
1998 |
AM0998 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:41.92 |
263 |
7 |
Oskar Strömbeck |
1999 |
AK1999 |
WISBY SS |
|
25m |
1:46.97 |
467 |
8 |
Sixten Nordegren |
1998 |
AS3998 |
SKURU IK |
|
25m |
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
LAND |
Bassäng |
Tid |
|
61 |
1 |
Mikael Hägerlund |
1999 |
AN1799 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:36.75 |
265 |
2 |
Oskar Thuresson |
1999 |
AB2399 |
WISBY SS |
|
25m |
1:33.43 |
18 |
3 |
Elias Toma |
1998 |
AN0798 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
1:33.01 |
189 |
4 |
Olle Sköld |
1999 |
AK4599 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:30.08 |
66 |
5 |
Alex Kaufmann |
1999 |
AN2799 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:29.07 |
513 |
6 |
Alex Peschel |
1998 |
AM5398 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:29.47 |
127 |
7 |
Kalle Sandahl |
1999 |
AM8799 |
SKK |
|
25m |
1:31.40 |
523 |
8 |
Martin Engstrand |
1999 |
AJ5199 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
1:33.11 |
448 |
9 |
Hans Hägg |
1998 |
AO9798 |
SKURU IK |
|
25m |
1:33.96 |
664 |
10 |
Kevin Ballchand |
1999 |
AI6199 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:36.85 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
LAND |
Bassäng |
Tid |
|
95 |
1 |
Olof Askling |
1999 |
AM7799 |
SKK |
|
25m |
1:28.44 |
682 |
2 |
Emil Wikell |
1999 |
AK5799 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:26.45 |
170 |
3 |
Alexander Lund |
1998 |
AL3198 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
1:25.77 |
5 |
4 |
Felix Carlstedt |
1998 |
AU5997 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
1:25.00 |
571 |
5 |
Philip Ericsson |
1998 |
AI7998 |
POLISEN |
|
25m |
1:23.16 |
564 |
6 |
Adel Araya |
1998 |
AL5998 |
POLISEN |
|
25m |
1:24.76 |
198 |
7 |
Olle Österman |
1998 |
AQ2198 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:25.62 |
669 |
8 |
Simon Kallvikbacka |
1999 |
AG8399 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:26.43 |
721 |
9 |
Mikael Karlsson |
1998 |
aq0198 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
1:27.59 |
194 |
10 |
Elias Törnqvist |
1999 |
AL8999 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
1:28.60 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
LAND |
Bassäng |
Tid |
|
544 |
1 |
Daniel Nöu |
1999 |
AE9999 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:21.48 |
533 |
2 |
Joel Hambraeus |
1998 |
AL8198 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:17.33 |
679 |
3 |
Wilmer Tingbrand |
1998 |
AM2998 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:13.97 |
400 |
4 |
Christian Norberg |
1998 |
AD6398 |
POLISEN |
|
25m |
1:10.78 |
211 |
5 |
Filip Hedman |
1998 |
AO1598 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:04.76 |
438 |
6 |
Andre Filipsson |
1999 |
AA9799 |
SKURU IK |
|
25m |
1:07.98 |
136 |
7 |
Hugo Eriksson |
1999 |
AB8599 |
TUREBERG |
|
50m |
1:13.25 |
697 |
8 |
Kevin Chong |
1998 |
AE9798 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:14.91 |
81 |
9 |
Daniel Sjöblom Ahlström |
1998 |
AR0798 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:18.08 |
545 |
10 |
Erik Olsson Sande |
1999 |
AE8999 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:23.08 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
LAND |
Bassäng |
Tid |
|
522 |
1 |
Anton Carlsson |
1998 |
AO3798 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:19.32 |
358 |
2 |
Viktor Bäckström |
1998 |
AO8398 |
POLISEN |
|
25m |
1:17.05 |
639 |
3 |
Viktor Husø Richardsen |
1998 |
|
Lambertset |
|
25m |
1:13.45 |
67 |
4 |
Arvid Kjellén |
1998 |
AK7198 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:10.69 |
237 |
5 |
Carl-Åke Willberg |
1998 |
AG1398 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:04.07 |
228 |
6 |
Daniel Räisänen |
1999 |
AE0199 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:07.24 |
407 |
7 |
Dennis Wilkman |
1998 |
AE6198 |
POLISEN |
|
25m |
1:13.11 |
551 |
8 |
William von Wowern |
1999 |
AE1199 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:14.60 |
343 |
9 |
Timo Oosterveld |
1998 |
AC5398 |
SK STRÄNGN |
|
25m |
1:17.68 |
552 |
10 |
Mattin Zarrabi |
1998 |
AJ9998 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:22.21 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
LAND |
Bassäng |
Tid |
|
20 |
1 |
Emrik Niklasson |
1998 |
AP9798 |
HEMSE BK |
|
25m |
1:19.04 |
663 |
2 |
Zack Abelsson |
1998 |
AD4398 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:16.10 |
698 |
3 |
Alexej Filinau |
1998 |
AL3998 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:13.30 |
406 |
4 |
Killian Walsh |
1998 |
AG4198 |
POLISEN |
|
25m |
1:09.62 |
238 |
5 |
Sean Zhong |
1998 |
AF2198 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:03.46 |
461 |
6 |
William Lulek |
1998 |
AJ6998 |
SKURU IK |
|
25m |
1:07.11 |
631 |
7 |
Fridtjov Mørk |
1998 |
|
Lambertset |
|
25m |
1:10.89 |
314 |
8 |
Frederick Holmer Fann |
1998 |
AD3998 |
SS04 |
|
25m |
1:13.99 |
122 |
9 |
Lukas Peterson |
1998 |
AG8198 |
SKK |
|
25m |
1:17.56 |
187 |
10 |
Sebastian Pantzar |
1999 |
AL1999 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:21.88 |
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
30 oktober 2010 |
Licensierad till: Polisens IF |
Utskriftstid |
17:40 |
|