Program för Nääs-Uinnit 2020
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Uinti Tampere |
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 10, 2020 to loka 10, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
200m Rintauinti P15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
Status |
|
1 |
696 |
|
Antti Musikka |
2005 |
Vanders |
FIN |
2:38.61 |
|
LATE |
|
|
|
|
|
2 |
248 |
|
Lev Vlasov |
2007 |
TaTu Tampere |
FIN |
2:49.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
331 |
|
Luka Hirvonen |
2006 |
Nokian Pyry |
FIN |
2:56.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
256 |
|
Sebastian Sojolin |
2006 |
TaTu Tampere |
FIN |
2:57.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
469 |
|
Saku Pietilä |
2006 |
Uinti Tampere |
FIN |
3:01.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
14 |
|
Carl-Victor Nykvist |
2007 |
Simmis Grani |
FIN |
3:02.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
19 |
|
Heikki Ianes |
2005 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
3:04.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
481 |
|
Mikael Uitto |
2007 |
Uinti Tampere |
FIN |
3:06.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
498 |
|
Thomas Jürgens |
2007 |
Uinti Tampere |
FIN |
3:10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
13 |
|
Tomas Lipponen |
2005 |
Simmis Grani |
FIN |
3:12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
258 |
|
Tero Soukka |
2007 |
TaTu Tampere |
FIN |
3:21.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
241 |
|
Ferdinand Backman |
2006 |
TaTu Tampere |
FIN |
3:44.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
466 |
|
Rasmus Ruotoistenmäki |
2006 |
Uinti Tampere |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
450 |
|
Väinö Pitkänen |
2006 |
Uinti Tampere |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
483 |
|
Sami Schrader |
2006 |
Uinti Tampere |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
646 |
|
Oiva Koppelmäki |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
5 |
|
Patrik Ventus |
2007 |
Simmis Grani |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-09 07.12.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Uinti Tampere |
|
|
|
|