Program för UGP 1 2020-2021 och TYR Sprint Cup
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Brunflobadet |
Arrangör: |
SK ÄGIR |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Damer TYR SPRINT
|
Final 1 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
2 |
|
Sanna Wiegand |
2008 |
SK ÄGIR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
3 |
|
Amanda Ljungdahl |
2009 |
HÄRNÖSAND |
1:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
4 |
|
Lovisa Måsöval |
2008 |
SK ÄGIR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Damer TYR SPRINT |
Final 2 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
2 |
|
Alexa Nyström |
2008 |
SK ÄGIR |
52.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
3 |
|
Stacy Yav |
2007 |
SK ÄGIR |
49.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
4 |
|
Juno Domeij |
2008 |
SOLLEFTEÅ |
51.08 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
5 |
|
Asha Murad |
2007 |
SK ÄGIR |
53.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Damer TYR SPRINT |
Final 3 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
1 |
|
Jonna Johansson |
2008 |
HÄRNÖSAND |
45.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
2 |
|
Moa Sjödin |
2009 |
HÄRNÖSAND |
43.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
3 |
|
Jasmine Rydefjord |
2007 |
SK ÄGIR |
43.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
4 |
|
Maija Andersson |
2005 |
SOLLEFTEÅ |
43.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
5 |
|
alma djusberg |
2008 |
SK ÄGIR |
44.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
6 |
|
Towa Carlberg |
2008 |
SK ÄGIR |
45.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Damer TYR SPRINT |
Final 4 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
1 |
|
Ingrid Jonsson |
2008 |
SK ÄGIR |
42.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
2 |
|
Freja Engström |
2007 |
SOLLEFTEÅ |
41.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
3 |
|
Vera Laxbäck |
2009 |
SK ÄGIR |
40.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
4 |
|
Emma Mattsson |
2006 |
SK ÄGIR |
40.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
5 |
|
Emelie Betzel |
2008 |
SK ÄGIR |
42.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
6 |
|
Nike Wassberg |
2006 |
SK ÄGIR |
42.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Damer TYR SPRINT |
Final 5 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
1 |
|
Meja Boson |
2006 |
SK ÄGIR |
39.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
2 |
|
Ida Nyberg |
2004 |
SK ÄGIR |
38.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
3 |
|
Alice Eriksson |
2004 |
SK ÄGIR |
37.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
4 |
|
Alva Forsberg |
2008 |
SK ÄGIR |
38.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
5 |
|
Theresia Haraldsson |
2006 |
SK ÄGIR |
38.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
6 |
|
Linnea Drewes |
2004 |
SK ÄGIR |
40.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Damer TYR SPRINT |
Final 6 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
1 |
|
Ella Heed |
2005 |
HÄRNÖSAND |
36.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
2 |
|
Millie Eriksson |
2007 |
SKELLEFTEÅ |
35.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
3 |
|
Ida Furuström |
2005 |
SÖDERHAMN |
35.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
4 |
|
Arwen Wikström |
2006 |
SK ÄGIR |
35.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
5 |
|
Linnea Betzel |
2007 |
SK ÄGIR |
35.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
6 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
SÖDERHAMN |
36.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Damer TYR SPRINT |
Final 7 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
1 |
|
Isa Forsberg |
2002 |
SK ÄGIR |
34.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
2 |
|
Kristina Vestman |
2004 |
HÄRNÖSAND |
34.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
3 |
|
Sofia Boije |
2003 |
SK ÄGIR |
33.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
4 |
|
Tove Rehnstedt |
2005 |
SK ÄGIR |
34.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
5 |
|
Victoria Flyman |
2003 |
SÖDERHAMN |
34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
6 |
|
Ella Wesslau |
2004 |
SK ÄGIR |
34.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Damer TYR SPRINT |
Final 8 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
1 |
|
Saga Andersson |
2006 |
SÖDERHAMN |
32.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
2 |
|
Ebba Hann |
2004 |
SK ÄGIR |
31.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
3 |
|
Elise Öberg |
2002 |
NJURUNDA |
29.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
4 |
|
Gloria Muzito |
2002 |
NJURUNDA |
30.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
5 |
|
Frida Florén |
2004 |
NJURUNDA |
31.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
6 |
|
Filippa Jakobsson |
2003 |
SK ÄGIR |
32.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-10 12:46:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|