Program för SFI-mästerskapen 2020
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Porvoon uimahalli |
Arrangör: |
Borgå Simmare - Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Frisim Herrar
|
Final 1 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Senson Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
3 |
|
Oliver Laitinen |
2008 |
BS-PU |
1:26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Frisim Herrar |
Final 2 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
1 |
|
Tino Rantamäki |
2006 |
BS-PU |
1:19.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
274 |
2 |
|
Joel sulonen |
2007 |
ÅSK |
1:14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
264 |
3 |
|
Frans Sandblom |
2006 |
ÅSK |
1:13.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
4 |
|
Joonatan Lipiäinen |
2005 |
SiWa |
1:14.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
5 |
|
Artem Shorokhov |
2008 |
BS-PU |
1:19.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
6 |
|
Oka Silventoinen |
2007 |
BS-PU |
1:24.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Frisim Herrar |
Final 3 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
1 |
|
Alex Karlsson |
2006 |
BS-PU |
1:12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
2 |
|
Julius Laitinen |
2007 |
BS-PU |
1:11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
3 |
|
Hugo Haverinen |
2006 |
BS-PU |
1:11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
173 |
4 |
|
Leo Mannonen |
2007 |
Cetus |
1:11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
5 |
|
Ilja Belov |
2007 |
SiWa |
1:12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
6 |
|
Frans Nyström |
2008 |
BS-PU |
1:12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Frisim Herrar |
Final 4 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
169 |
1 |
|
Eljas Pekkola |
2007 |
Cetus |
1:10.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
159 |
2 |
|
Artemi Tsinjonnõi |
2008 |
Cetus |
1:10.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
162 |
3 |
|
Tommi Mosconi |
2008 |
Cetus |
1:09.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
163 |
4 |
|
Matti Klümper |
2008 |
Cetus |
1:10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
5 |
|
Aron Forslund |
2005 |
BS-PU |
1:10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
6 |
|
Aleksander Sibirtsev |
2005 |
HSS |
1:11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Frisim Herrar |
Final 5 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
1 |
|
Lauri Valtanen |
2007 |
SiWa |
1:08.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
2 |
|
Daniel Kajava |
2007 |
HSS |
1:07.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
278 |
3 |
|
Julius Linde |
2007 |
ÅSK |
1:06.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
4 |
|
Tiger Tran |
2005 |
SiWa |
1:06.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
5 |
|
Benjamin Gullans |
2005 |
BS-PU |
1:07.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
279 |
6 |
|
Christian Edelman |
2007 |
ÅSK |
1:08.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Frisim Herrar |
Final 6 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
1 |
|
Oskar Westerberg |
2005 |
Cetus |
1:05.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
267 |
2 |
|
Max Allén |
2005 |
ÅSK |
1:05.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
180 |
3 |
|
Ilmari Nieminen |
2007 |
Cetus |
1:04.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
259 |
4 |
|
Veeti Valdolin |
2005 |
ÅSK |
1:04.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
5 |
|
Eetu Autio |
2007 |
HSS |
1:05.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
6 |
|
Leevi Pixa |
2007 |
HSS |
1:05.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Frisim Herrar |
Final 7 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
1 |
|
Nicolas Nyström |
2008 |
HSS |
1:04.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
2 |
|
Juho Kotamäki |
2005 |
SiWa |
1:03.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
231 |
3 |
|
Konsta Joensuu |
2005 |
VUS-VSS |
1:03.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
160 |
4 |
|
Aarne Laurila |
2006 |
Cetus |
1:03.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
5 |
|
Heikki Ianes |
2005 |
SiWa |
1:03.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
275 |
6 |
|
Santeri Holmberg |
2006 |
ÅSK |
1:04.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Frisim Herrar |
Final 8 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
1 |
|
Christian Nummi |
2006 |
HSS |
1:00.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
260 |
2 |
|
Aarni Linderborg |
2005 |
ÅSK |
59.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
3 |
|
Riku Määttälä |
2005 |
KUS-GSS |
58.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
200 |
4 |
|
Ville Ikola |
2005 |
KUS-GSS |
58.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
5 |
|
Veikka Leväsalo |
2005 |
HSS |
1:00.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
218 |
6 |
|
Ilari Hatunen |
2006 |
VUS-VSS |
1:01.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Frisim Herrar |
Final 9 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
1 |
|
Nico Kulju |
2006 |
SiWa |
58.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
2 |
|
William Fagerstedt |
2005 |
BS-PU |
56.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
177 |
3 |
|
Boris Minkovski |
2006 |
Cetus |
56.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
141 |
4 |
|
Risto Kallström |
2006 |
Cetus |
56.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
215 |
5 |
|
Lucas Lydman |
2005 |
VUS-VSS |
57.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
136 |
6 |
|
Tomi Silander |
2006 |
Cetus |
58.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-12 13.58.41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|