Program for Dansk Open Masters
Below are all entry- and startlists shown by session.
Lørdag "formiddag"
Seedede heat Løb 5
|
Stævne navn |
Danske Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
09:05 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2020 |
|
|
|
|
Løb 5, 100m Medley Herrer |
Finaler (5) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
30 |
1 |
Steen Elborne |
1957 |
5731AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:43.14 |
177 |
2 |
Flemming Nielsen |
1954 |
5411AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:30.00 |
218 |
3 |
Bjarke Dalslet |
1979 |
7993AA |
KU-SVØM |
|
25m |
1:25.00 |
304 |
4 |
Jan Erik Revsbech |
1978 |
7801AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:28.00 |
162 |
5 |
Jan Johansen |
1940 |
4001AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:40.00 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
51 |
1 |
Jens Halgreen |
1954 |
5401AA |
HERLEV |
|
25m |
1:20.33 |
138 |
2 |
Søren Toft |
1956 |
5681AA |
GSK |
|
25m |
1:20.00 |
46 |
3 |
Tommy Odgaard |
1986 |
8699AA |
HILLERØD |
|
25m |
1:17.00 |
98 |
4 |
Morten Pedersen |
1964 |
6495AA |
H2Odense |
|
25m |
1:18.00 |
52 |
5 |
Morten Kirkelund |
1980 |
8001AC |
HERLEV |
|
25m |
1:20.00 |
172 |
6 |
Bo Hyllested |
1949 |
4921AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:22.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
142 |
1 |
Kaj Hansen |
1974 |
7461AA |
GSK |
|
25m |
1:14.50 |
136 |
2 |
Kasper Evald Sørensen |
1987 |
8781AB |
GSK |
|
25m |
1:13.25 |
20 |
3 |
Anders Dalsgaard |
1970 |
7055AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:12.01 |
135 |
4 |
Mads Leang |
1987 |
8771AB |
GSK |
|
25m |
1:13.00 |
89 |
5 |
Anders Jørgensen |
1992 |
9247AI |
TRITON B |
|
25m |
1:13.92 |
220 |
6 |
Anders Petersen |
1979 |
7985AA |
KU-SVØM |
|
25m |
1:15.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
119 |
1 |
Freederik Lyngså Lang |
1985 |
|
GENTOFTE |
|
25m |
1:11.00 |
95 |
2 |
Emil Andersen |
1992 |
9273AH |
TRITON B |
|
25m |
1:06.76 |
94 |
3 |
Rasmus Jørgensen |
1989 |
8983AB |
TRITON B |
|
25m |
1:06.25 |
58 |
4 |
Bo Byrialsen |
1977 |
7703AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:06.47 |
244 |
5 |
Simon Hagbarth |
1974 |
7477AA |
ROSKILDE |
|
25m |
1:10.74 |
120 |
6 |
Simon Barchard |
1977 |
7797AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:11.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
134 |
1 |
Jonas Waldhausen Damsholt |
1990 |
9023AA |
GSK |
|
25m |
1:05.00 |
90 |
2 |
Jesper Waterval |
1975 |
7521AB |
TRITON B |
|
25m |
1:03.01 |
109 |
3 |
Christian Rasmussen |
1993 |
9325AK |
ESBJERG |
|
25m |
1:00.18 |
221 |
4 |
Christian Christensen |
1991 |
9181AB |
KU-SVØM |
|
25m |
1:03.00 |
91 |
5 |
Emil Møhl |
1994 |
9413AC |
TRITON B |
|
25m |
1:03.52 |
28 |
6 |
Jonas Henriksen |
1975 |
7581AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:05.94 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
09:05 |
|