2020-04-09   12:40:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Testtävling

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Onsdag 13 november 2019 kl. 09:30

Document
Entry List
SM/JSM (25m) 2020
Place: Munktellbadet Organizer: Svensk Simidrott & Eskilstuna SK
Pool: 25m Competition Date: Nov 13, 2019 to Nov 17, 2019
7 200m Bröstsim Herrar
Sponsor: Biff & Grill
WR 2:00.16 Kirill Prigoda 1995 Ryssland (RUS) Hangzhou (CHN) 2018-12-13
WJ 2:03.23 JWB 1900 2015-01-01
ER 2:00.16 Kirill Prigoda 1995 Ryssland (RUS) Hangzhou (CHN) 2018-12-13
EJ 2:03.76 JEB 1900 2015-01-01
NR 2:03.51 Erik Persson 1994 Sverige (SWE) Hangzhou (CHN) 2018-12-13
NJ 2:07.49 Tomoe Zenimoto Hvas 2000 Norge (NOR) Kristiansand (NOR) 2017-11-04
SR 2:03.51 Erik Persson 1994 Kungsbacka SS (SWE) Hangzhou (CHN) 2018-12-13
SJ 2:07.07 Erik Persson 1994 Kungsbacka SS (SWE) Göteborg (SWE) 2013-11-20
MR 2:04.95 Erik Persson 1994 Munktellbadet (SWE) 2019-11-13
EM 2:06.44
FM: Erik Persson (1994) 2:04.96 FJ: Daniel Räisänen (1999) 2:09.65
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 176 Erik Persson 1994 Kungsbacka Simsällskap SWE 2:03.51
2 289 Patric Ridell 1993 Simklubben Neptun SWE 2:10.40
3 51 Adam Paulsson 1995 Simklubben Elfsborg SWE 2:11.29
4 296 Tor Leander 1999 Simklubben Neptun SWE 2:12.71
5 191 Linus Kahl 2001 Landskrona Simsällskap SWE 2:13.74
6 150 Hugo Swanepoel 1998 Järfälla Simsällskap SWE 2:13.75
7 112 Gustav Persson 2000 Helsingborgs Simsällskap SWE 2:14.29
8 522 Oskar Gustafson 2002 Föreningen Uddevalla Sim SWE 2:16.20
9 185 Julius Ekstrand 1998 Landskrona Simsällskap SWE 2:16.49
10 221 Petter Cyrén 1996 Linköpings Allmänna SS SWE 2:17.40
11 248 Erik Nicklasson 1998 Malmö Kappsimningsklubb SWE 2:19.80
12 417 Theodor Fridh 2002 Södertörns Simsällskap SWE 2:19.91
13 245 Felix Nilsson 1990 Malmö Kappsimningsklubb SWE 2:19.95
14 256 Gustav Englund 2001 Malmö Kappsimningsklubb SWE 2:20.17
15 189 Lucas Lindblom 2000 Landskrona Simsällskap SWE 2:21.10 L
16 445 Mikael Söderberg 2003 Upsala Simsällskap SWE 2:21.28
17 381 David Neuhardt 2003 Spårvägen Simförening SWE 2:21.34
18 114 August Mathisen 2001 Helsingborgs Simsällskap SWE 2:21.51
19 49 Martin Schön 2003 Bollnäs Simsällskap SWE 2:21.97
20 505 Max Persson 2001 Ystads Simsällskap SWE 2:23.33
21 71 Axel Witt 2000 Eskilstuna Simklubb SWE 2:23.82
22 27 Jakub Majta 2003 Spårvägen Simförening SWE 2:23.91
23 429 August Eriksson 2004 Turebergs Simklubb SWE 2:23.94
24 247 Anton Andersson 1997 Malmö Kappsimningsklubb SWE 2:24.39
25 271 Elliot Fielder 2003 Motala Simsällskap SWE 2:25.45
26 471 William Lernå 2002 Väsby Simsällskap SWE 2:25.60
27 182 Richard Ekholm 2002 Kungsbacka Simsällskap SWE 2:25.70
28 280 Måns Evertsson 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 2:26.01
29 227 Ruben Staaf 2002 Linköpings Allmänna SS SWE 2:27.88
30 179 Anton Dahlgren 1999 Kungsbacka Simsällskap SWE 2:27.94
31 515 Leonardo Montes 2002 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 2:28.02
32 453 Elias Lyth 2004 Wisby Simsällskap SWE 2:28.05
33 151 Marcus Nykvist 2004 Järfälla Simsällskap SWE 2:28.25
34 380 Oliver Erneholm 2003 Spårvägen Simförening SWE 2:28.73
2020-03-07 09:47:42 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licensed to: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner