2020-04-09   12:03:43
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Testtävling

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Onsdag 13 november 2019 kl. 09:30

Document
Entry List
SM/JSM (25m) 2020
Place: Munktellbadet Organizer: Svensk Simidrott & Eskilstuna SK
Pool: 25m Competition Date: Nov 13, 2019 to Nov 17, 2019
5 50m Fjärilsim Herrar
Sponsor: Bowler Reklam
WR 21.75 Nicholas Santos 1980 Brasilien (BRA) Budapest (HUN) 2018-10-06
WJ 22.43 JWB 1900 2015-01-01
ER 21.80 Steffen Deibler 1987 Tyskland (GER) Berlin (GER) 2009-11-14
EJ 22.43 JEB 1900 2015-01-01
NR 22.65 Riku Pöytäkivi 1993 Finland (FIN) Esbo (FIN) 2019-09-28
NJ 23.05 Tomoe Zenimoto Hvas 2000 Norge (NOR) Hangzhou (CHN) 2018-12-12
SR 22.97 Lars Frölander 1974 Sundsvalls SS (SWE) New York (USA) 2001-10-20
SJ 23.49 Henrik Lindau 1990 Karlskrona SS (SWE) Stockholm (SWE) 2009-11-10
MR 23.06 Lars Frölander 1974 Linköpings ASS (SWE) Uppsala (SWE) 2006-01-01
EM 23.14
FM: Sebastian Holmberg (1991) 23.23 FJ: Jacob Danielsson (1998) 23.91
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 102 Christoffer Carlsen 1992 Helsingborgs Simsällskap SWE 23.59
2 103 Jesper Björk 1993 Helsingborgs Simsällskap SWE 23.70
3 534 Jacob Danielsson 1998 Stockholmspolisens IF SF SWE 23.91
4 375 Robin Hanson 2001 Spårvägen Simförening SWE 23.98
5 115 Johan Rydahl 2001 Helsingborgs Simsällskap SWE 23.98
6 66 Jonathan Kling 1993 Eskilstuna Simklubb SWE 24.14
7 286 Erik Gissén 1992 Simklubben Neptun SWE 24.20
8 284 Pontus Flodqvist 1988 Simklubben Neptun SWE 24.35
9 70 William Brand 1998 Eskilstuna Simklubb SWE 24.36
10 432 Linus Magnusson 1990 Täby Sim SWE 24.38
11 333 Isak Larsson 2000 Simklubben Poseidon SWE 24.48
12 184 Anton Arvidsson 1994 Kungälvs Simsällskap SWE 24.57
13 257 Elias Persson 2002 Malmö Kappsimningsklubb SWE 24.81
14 295 Gustav Hökfelt 1994 Simklubben Neptun SWE 24.82
15 518 Gulliver Koch 1992 Föreningen Uddevalla Sim SWE 24.86
16 447 Jonatan Carlsson 2001 Föreningen Varbergs Sim SWE 24.89
17 290 Johannes Skagius 1995 Simklubben Neptun SWE 24.98
18 400 Jens Christiansen 2001 Simklubben Sydsim SWE 25.07 L
19 347 Mehdi Zeraidi 1994 Simklubben Poseidon SWE 25.12
20 272 Robin Andréasson 1988 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 25.16
21 397 Christopher Andrén 2000 Sundsvalls Simsällskap SWE 25.27
22 44 Gustav Frödeberg 1997 Väsby Simsällskap SWE 25.27
23 341 David Falk 2003 Simklubben Poseidon SWE 25.33
24 360 Efrem Ghirmai 1996 Simklubben S02 SWE 25.42
25 177 Anton Johansson 1996 Kungsbacka Simsällskap SWE 25.43
26 331 Sebastian Bergenzaun 1991 Simklubben Poseidon SWE 25.46
27 519 Steven Angelo Larsson 1998 Föreningen Uddevalla Sim SWE 25.49
28 414 Klaudius  Schreck 2001 Södertörns Simsällskap SWE 25.50
29 83 Elias Persson 2002 Falu Simsällskap SWE 25.54
30 441 Felix Bengs Stattin 2002 Umeå Simsällskap SWE 25.55
31 334 Gustav Östlund 2000 Simklubben Poseidon SWE 25.60
32 89 Marcus Ålenius 2001 Gävle Simsällskap SWE 25.66 L
33 317 Robin Björklund 2002 Njurunda Simsällskap SWE 25.67
34 222 Mattias Grynning 1999 Linköpings Allmänna SS SWE 25.69
35 60 David Reinholdsson 2002 Simklubben Elfsborg SWE 25.70
36 452 Hugo Stenskepp 2003 Vellinge-Näsets Simklubb SWE 25.72
37 325 Victor Lovinge 2000 Norrköpings Kappsimningsklubb SWE 25.80
38 260 Anders Ludvigsson 2000 Malmö Kappsimningsklubb SWE 25.84
39 123 Axel Auer 2003 Helsingborgs Simsällskap SWE 25.84
40 411 Anton Mylläri 2001 Södertörns Simsällskap SWE 25.85 L
41 128 Victor Klingeryd Jalamo 2000 Helsingborgs Simsällskap SWE 26.01 L
42 455 Erik Stensson 2002 Värnamo Simsällskap SWE 26.04 L
43 220 Gustav Henell 1999 Linköpings Allmänna SS SWE 26.14
44 121 Albin Edvardsson 2000 Helsingborgs Simsällskap SWE 26.27 L
45 43 Noah Svensson 1999 Värnamo Simsällskap SWE 26.34 L
46 26 Andreas Wallén 2002 Spårvägen Simförening SWE 26.46 L
2020-03-07 09:47:36 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licensed to: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner