2020-04-09   12:43:01
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Testtävling

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Document
Entry List
SM/JSM (25m) 2020
Place: Munktellbadet Organizer: Svensk Simidrott & Eskilstuna SK
Pool: 25m Competition Date: Nov 13, 2019 to Nov 17, 2019
1 400m Frisim Test event
Sponsor: Sparbanken Rekarne
WR 3:32.25 Yannick Agnel 1986 Frankrike (FRA) Angers (FRA) 2012-11-15
WJ 3:39.17 Elijah Winnington 2000 Australien (AUS) Melbourne (AUS) 2018-10-25
ER 3:32.25 Yannick Agnel 1992 Frankrike (FRA) Angers (FRA) 2012-11-15
EJ 3:39.89 Kristof Milak 2000 Ungern (HUN) Szazhalombatta (HUN) 2018-11-08
NR 3:36.64 Henrik Christiansen 1996 Norge (NOR) Hangzhou (CHN) 2018-12-11
NJ 3:42.57 Pál Joensen 1990 Färöarna (FAR) Rijeka (CRO) 2008-12-11
SR 3:39.35 Victor Johansson 1998 Jönköpings SS (SWE) Köpenhamn (DEN) 2017-12-13
SJ 3:39.35 Victor Johansson 1998 Jönköpings SS (SWE) Köpenhamn (DEN) 2017-12-13
MR 3:41.38 Adam Paulsson 1995 SK Elfsborg (SWE) Stockholm (SWE) 2016-11-04
EM 3:43.21
FM: Adam Paulsson (1995) 3:43.98 FJ: Robin Hanson (2001) 3:49.09
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 51 Adam Paulsson 1995 Simklubben Elfsborg SWE 3:43.48
2 375 Robin Hanson 2001 Spårvägen Simförening SWE 3:47.97
3 374 Isak Eliasson 1996 Spårvägen Simförening SWE 3:48.71
4 304 Wiggo Frohde 2000 Simklubben Neptun SWE 3:50.77
5 487 Lukas Steiner 1998 Västerås Simsällskap SWE 3:51.02
6 106 Dennis Dukic 2000 Helsingborgs Simsällskap SWE 3:57.04
7 307 Mattias Glenesk 1994 Simklubben Neptun SWE 3:57.77
8 466 Martin Melinder 2001 Väsby Simsällskap SWE 4:00.61
9 470 Carl Göransson 2000 Väsby Simsällskap SWE 4:00.71
10 246 Marcus Kindberg 1993 Malmö Kappsimningsklubb SWE 4:00.85
11 376 Adam Karlsson 2000 Spårvägen Simförening SWE 4:01.39
12 398 Joel Berglund 2002 Sundsvalls Simsällskap SWE 4:01.57
13 445 Mikael Söderberg 2003 Upsala Simsällskap SWE 4:01.70
14 339 Anton Jansson 2002 Simklubben Poseidon SWE 4:03.48
15 105 William Kerman 2001 Helsingborgs Simsällskap SWE 4:03.54
16 215 Martin Falk 1999 Linköpings Allmänna SS SWE 4:03.69
17 147 Elias Fröde 2001 Järfälla Simsällskap SWE 4:04.95
18 50 Joel Hambraeus 1998 Danderyds Simförening SWE 4:05.12
19 468 Eric Hansson 2002 Väsby Simsällskap SWE 4:05.20
20 389 Gabriel Henkel 2001 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 4:05.99
21 378 Gustav Henriksen 2002 Spårvägen Simförening SWE 4:06.75
22 124 Elias Hysing 2000 Helsingborgs Simsällskap SWE 4:07.76
23 396 Johan Ekengren 2001 Sundsvalls Simsällskap SWE 4:09.40
24 104 Petter Hellzén 2000 Helsingborgs Simsällskap SWE 4:12.23
25 148 Linus Nykvist 2001 Järfälla Simsällskap SWE 4:12.50
26 231 Gustav Edlund 2004 Linköpings Allmänna SS SWE 4:13.11
27 125 Gustav Lind 2002 Helsingborgs Simsällskap SWE 4:13.78
28 252 Karl Hydén Liljegren 2001 Malmö Kappsimningsklubb SWE 4:14.30
29 474 Christopher Lindholm 2002 Väsby Simsällskap SWE 4:17.78 L
2020-03-07 09:47:07 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licensed to: IC Control Media & Sport AB
Document
Entry List
SM/JSM (25m) 2020
Place: Munktellbadet Organizer: Svensk Simidrott & Eskilstuna SK
Pool: 25m Competition Date: Nov 13, 2019 to Nov 17, 2019
2 200m Medley Damer
Sponsor: ICA Maxi Eskilstuna
WR 2:01.86 Katinka Hosszu 1989 Ungern (HUN) Doha (QAT) 2014-12-06
WJ 2:04.64 Kayla Sanchez 2001 Kanada (CAN) Sheffield (GBR) 2018-12-14
ER 2:01.86 Katinka Hosszu 1989 Ungern (HUN) Doha (QAT) 2014-12-06
EJ 2:07.65 JEB 1900 2015-01-01
NR 2:06.29 Louise Hansson 1996 Sverige (SWE) Helsingborg (SWE) 2015-11-04
NJ 2:09.98 Louise Hansson 1996 Sverige (SWE) Göteborg (SWE) 2013-11-20
SR 2:06.29 Louise Hansson 1996 Helsingborgs S (SWE) Helsingborg (SWE) 2015-11-04
SJ 2:06.29 Louise Hansson 1996 Helsingborgs S (SWE) Helsingborg (SWE) 2015-11-04
MR 2:06.29 Louise Hansson 1996 Helsingborgs S (SWE) Helsingborg (SWE) 2015-11-04
EM 2:12.08
FM: Hanna Bergman (2001) 2:12.94 FJ: Edith Jernstedt (2002) 2:13.19
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 491 Edith Jernstedt 2002 Västerås Simsällskap SWE 2:13.19
2 354 Emilia Rönningdal 2002 S 71 SWE 2:15.09
3 158 Annie Hegmegi 2003 Jönköpings Simsällskap SWE 2:15.92
4 160 Wilma Johansson 2001 Jönköpings Simsällskap SWE 2:17.01
5 154 Nilla Atzmannstorfer 1998 Jönköpings Simsällskap SWE 2:17.49
6 402 Emma Sundstrand 2001 Södertälje Simsällskap SWE 2:17.70
7 370 Hilja Schimmel 2003 Skövde Simsällskap SWE 2:17.73 LATE
8 285 Christine Ekman 1994 Simklubben Neptun SWE 2:17.90
9 358 Lisa Nystrand 2006 Sala Simsällskap SWE 2:18.40
10 259 Tea Winblad 2004 Malmö Kappsimningsklubb SWE 2:19.88
11 461 Cornelia Eklund 2000 Väsby Simsällskap SWE 2:20.17
12 463 Tova Andersson 2001 Väsby Simsällskap SWE 2:20.30
13 409 Greta Nykvist 1996 Södertörns Simsällskap SWE 2:20.36
14 498 Felicia Rogell 2003 Västerås Simsällskap SWE 2:20.50
15 305 Tuva Glimmerud Gullbjörk 2000 Simklubben Neptun SWE 2:20.96
16 253 Johanna Andersson 2002 Malmö Kappsimningsklubb SWE 2:21.96
17 434 Esther Rydbeck Nordén 2001 Täby Sim SWE 2:22.68
18 28 Smilla Lönnberg 2001 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 2:23.24
19 146 Linnea Gipperth 2003 Järfälla Simsällskap SWE 2:23.27
20 524 Marit Cuperus 2002 Föreningen Uddevalla Sim SWE 2:23.41
21 367 Linn Suchomel 2003 Skövde Simsällskap SWE 2:23.64
22 228 Thilde Smedbäck 2004 Linköpings Allmänna SS SWE 2:23.69
23 318 Elise Öberg 2002 Njurunda Simsällskap SWE 2:23.76 L
24 460 Anna Miram 1999 Väsby Simsällskap SWE 2:23.81
25 85 Julia Lindgren 2004 Falu Simsällskap SWE 2:25.05
26 225 Vera Karlsson 2003 Linköpings Allmänna SS SWE 2:25.17 L
27 10 Moa Holmquist 2004 Jönköpings Simsällskap SWE 2:25.55
28 97 Ella Laurén 2001 Simklubben Hajen SWE 2:26.07
29 91 Selma Avdic 2003 Förening Göteborg Sim SWE 2:27.10
30 503 Clara Örnhem 2002 Växjö Simsällskap SWE 2:27.60
31 82 Sara Junevik 2000 Falu Simsällskap SWE LATE
2020-03-07 09:47:20 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licensed to: IC Control Media & Sport AB
Document
Entry List
SM/JSM (25m) 2020
Place: Munktellbadet Organizer: Svensk Simidrott & Eskilstuna SK
Pool: 25m Competition Date: Nov 13, 2019 to Nov 17, 2019
3 100m Medley Herrar
Sponsor: Sörmlandsidrotten
WR 50.26 Vladimir Morozov 1992 Ryssland (RUS) Eindhoven (NED) 2018-09-28
WJ 50.63 Kliment Kolesnikov 2001 Ryssland (RUS) Hangzhou (CHN) 2018-12-14
ER 50.26 Vladimir Morozov 1992 Ryssland (RUS) Eindhoven (NED) 2018-09-28
EJ 50.63 Kliment Kolesnikov 2000 Ryssland (RUS) Hangzhou (CHN) 2018-12-14
NR 52.51 Simon Sjödin 1986 Sverige (SWE) Istanbul (TUR) 2012-12-15
NJ 53.73 Sverre Naess 1992 Norge (NOR) Istanbul (TUR) 2009-12-12
SR 52.51 Simon Sjödin 1986 SK Neptun (SWE) Istanbul (TUR) 2012-12-15
SJ 54.31 Sebastian Holmberg 1991 Täby Sim (SWE) Stockholm (SWE) 2011-11-24
MR 52.89 Simon Sjödin 1986 SK Neptun (SWE) Eriksdalsbadet (SWE) 2018-11-14
EM 53.92
FM: Simon Sjödin (1986) 52.89 FJ: Robin Hansom (2001) 54.87
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 287 Simon Sjödin 1986 Simklubben Neptun SWE 52.89
2 375 Robin Hanson 2001 Spårvägen Simförening SWE 54.87
3 293 Fabian Bergman 1994 Simklubben Neptun SWE 55.44
4 109 Stefan Varga 2000 Helsingborgs Simsällskap SWE 55.74
5 187 Emil Hassling 2000 Landskrona Simsällskap SWE 55.82
6 218 Tom Andersson 1998 Linköpings Allmänna SS SWE 56.99
7 536 Dennis Wilkman 1998 Stockholmspolisens IF SF SWE 57.28
8 391 Björn Seeliger 2000 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 57.33
9 486 Linus Kanth 1991 Västerås Simsällskap SWE 57.46
10 414 Klaudius  Schreck 2001 Södertörns Simsällskap SWE 57.67
11 178 Oskar Johansson 1993 Kungsbacka Simsällskap SWE 57.83
12 116 Daniel Fischer 2002 Helsingborgs Simsällskap SWE 58.16
13 447 Jonatan Carlsson 2001 Föreningen Varbergs Sim SWE 58.18
14 514 Johan Hennert 2001 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 58.28
15 220 Gustav Henell 1999 Linköpings Allmänna SS SWE 58.29
16 377 Jonas Malmring 2001 Spårvägen Simförening SWE 58.94
17 298 Karl Gustav Gérnyi 1999 Simklubben Neptun SWE 59.04
18 336 Victor Bergstrand 2000 Simklubben Poseidon SWE 59.05
19 455 Erik Stensson 2002 Värnamo Simsällskap SWE 59.12
20 277 Alvin Välkki 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 59.16
21 325 Victor Lovinge 2000 Norrköpings Kappsimningsklubb SWE 59.35
22 121 Albin Edvardsson 2000 Helsingborgs Simsällskap SWE 59.54
23 53 Elliot Olsson 1999 Simklubben Elfsborg SWE 59.59
24 87 Jakob Källquist 2001 Gävle Simsällskap SWE 59.65
25 113 John Brolin 2002 Helsingborgs Simsällskap SWE 59.98
26 340 Nils Wergeland 2002 Simklubben Poseidon SWE 1:00.20
2020-03-07 09:47:27 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licensed to: IC Control Media & Sport AB
Document
Entry List
SM/JSM (25m) 2020
Place: Munktellbadet Organizer: Svensk Simidrott & Eskilstuna SK
Pool: 25m Competition Date: Nov 13, 2019 to Nov 17, 2019
4 100m Fjärilsim Damer
Sponsor: Folktandvården
WR 54.61 Sarah Sjöström 1993 Sverige (SWE) Doha (QAT) 2014-12-07
WJ 55.99 Rikako Ikee 2000 Japan (JPN) Tokyo (JPN) 2017-11-15
ER 54.61 Sarah Sjöström 1993 Sverige (SWE) Doha (QAT) 2014-12-07
EJ 56.42 JEB 1900 2015-01-01
NR 54.61 Sarah Sjöström 1993 Sverige (SWE) Doha (QAT) 2014-12-07
NJ 56.42 Sarah Sjöström 1993 Sverige (SWE) Istanbul (TUR) 2009-12-12
SR 54.61 Sarah Sjöström 1993 Södertörns SS (SWE) Doha, QAT (QAT) 2014-12-07
SJ 55.78 Sarah Sjöström 1993 Södertörns SS (SWE) Herning (DEN) 2013-12-15
MR 55.57 Therese Alshammar 1977 Täby S (SWE) Stockholm (SWE) 2010-12-05
EM 58.62
FM: Ida Liljeqvist (1999) 59.58 FJ: Edith Jernstedt (2002) 59.41
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 491 Edith Jernstedt 2002 Västerås Simsällskap SWE 59.16
2 82 Sara Junevik 2000 Falu Simsällskap SWE 59.40
3 507 Ida Liljeqvist 1999 Ängelholms Simsällskap SWE 59.58
4 244 Magdalena Kuras 1988 Malmö Kappsimningsklubb SWE 59.86
5 156 Hanna Eriksson 1999 Jönköpings Simsällskap SWE 1:00.07
6 458 Josefin Lindkvist 1993 Väsby Simsällskap SWE 1:00.98
7 330 Ida Marko-Varga 1985 Simklubben Poseidon SWE 1:01.02
8 111 Julia Stenhård 2000 Helsingborgs Simsällskap SWE 1:01.50
9 122 Rebecca Hesslevik 2000 Helsingborgs Simsällskap SWE 1:01.77
10 160 Wilma Johansson 2001 Jönköpings Simsällskap SWE 1:01.84
11 387 Emilia Christiansen 1999 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:01.97
12 523 Sofia Abrahamsson 2005 Föreningen Uddevalla Sim SWE 1:02.06
13 200 Mellie Wijk 2002 Simklubben Laxen SWE 1:02.34
14 275 Ida Swegmark 2000 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:02.59
15 530 Isabelle Sering 2002 Föreningen Trelleborg Sim SWE 1:02.61
16 261 Kristina Orban 2004 Malmö Kappsimningsklubb SWE 1:02.74
17 395 Ebba Rosenquist 1989 Sundsvalls Simsällskap SWE 1:02.83
18 513 Ebba Hann 2004 Simklubben Ägir SWE 1:02.94
19 403 Carolina Jonsson 2002 Södertälje Simsällskap SWE 1:02.98 L
20 68 Anna Eriksson 1999 Eskilstuna Simklubb SWE 1:03.05 L
21 368 Trine Forss 2003 Skövde Simsällskap SWE 1:03.05
22 159 Tova Magnusson 2002 Jönköpings Simsällskap SWE 1:03.14
23 278 Boiana Gradinarska 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:03.29
24 291 Rebecca Mattsson 1995 Simklubben Neptun SWE 1:03.36
25 228 Thilde Smedbäck 2004 Linköpings Allmänna SS SWE 1:03.38
26 127 Clara Thomasson 2001 Helsingborgs Simsällskap SWE 1:03.51
27 362 Clara Steen 2003 Sjöbo Simsällskap SWE 1:03.77
28 408 Carin Klasson 1995 Södertörns Simsällskap SWE 1:03.82
29 344 Mary Lagoguez 2001 Simklubben Poseidon SWE 1:03.88
30 410 Vilma Unnermark 1997 Södertörns Simsällskap SWE 1:03.94
31 67 Lisa Eriksson 1998 Eskilstuna Simklubb SWE 1:04.01 L
32 85 Julia Lindgren 2004 Falu Simsällskap SWE 1:04.04
33 498 Felicia Rogell 2003 Västerås Simsällskap SWE 1:04.04
34 329 Clara Johansson 2005 Osby Simsällskap SWE 1:04.08
35 12 Linn Rosenius 2002 Karlskrona Simsällskap SWE 1:04.19
36 42 Maja Byström 2003 Umeå Simsällskap SWE 1:04.40
37 404 Filippa Malmström 2003 Södertälje Simsällskap SWE 1:04.45
38 328 Moa Olofsson 2002 Osby Simsällskap SWE 1:04.46
39 199 Tilde Morin 2002 Simklubben Laxen SWE 1:04.47
40 130 Angelina Agrell 2003 Helsingborgs Simsällskap SWE 1:04.48
41 39 Ronja Vikström 1996 Umeå Simsällskap SWE 1:04.63 L
42 28 Smilla Lönnberg 2001 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:04.68
43 476 Linn Melander 2005 Väsby Simsällskap SWE 1:04.78
44 162 Cornelia Johansson 2003 Jönköpings Simsällskap SWE 1:04.80 L
45 477 Michelle Wissinger 2004 Väsby Simsällskap SWE 1:04.84 L
46 22 Joyce Muzito 2001 Njurunda Simsällskap SWE 1:04.97
47 415 Klara Possman 2003 Södertörns Simsällskap SWE 1:05.18
48 72 Frida Gustafsson 2001 Eskilstuna Simklubb SWE 1:05.25
49 7 Hannah Hemberg 2002 Förening Göteborg Sim SWE 1:05.47
50 224 Elin Gunnarsson 2002 Linköpings Allmänna SS SWE 1:05.54
51 366 Nikki Brockmar 1999 Skövde Simsällskap SWE 1:06.15
52 48 Erma Duratovic 2005 Föreningen Trelleborg Sim SWE 1:06.22
53 6 Elsa Staaf 2003 Eskilstuna Simklubb SWE 1:06.24 L
2020-03-07 09:47:34 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licensed to: IC Control Media & Sport AB
Document
Entry List
SM/JSM (25m) 2020
Place: Munktellbadet Organizer: Svensk Simidrott & Eskilstuna SK
Pool: 25m Competition Date: Nov 13, 2019 to Nov 17, 2019
5 50m Fjärilsim Herrar
Sponsor: Bowler Reklam
WR 21.75 Nicholas Santos 1980 Brasilien (BRA) Budapest (HUN) 2018-10-06
WJ 22.43 JWB 1900 2015-01-01
ER 21.80 Steffen Deibler 1987 Tyskland (GER) Berlin (GER) 2009-11-14
EJ 22.43 JEB 1900 2015-01-01
NR 22.65 Riku Pöytäkivi 1993 Finland (FIN) Esbo (FIN) 2019-09-28
NJ 23.05 Tomoe Zenimoto Hvas 2000 Norge (NOR) Hangzhou (CHN) 2018-12-12
SR 22.97 Lars Frölander 1974 Sundsvalls SS (SWE) New York (USA) 2001-10-20
SJ 23.49 Henrik Lindau 1990 Karlskrona SS (SWE) Stockholm (SWE) 2009-11-10
MR 23.06 Lars Frölander 1974 Linköpings ASS (SWE) Uppsala (SWE) 2006-01-01
EM 23.14
FM: Sebastian Holmberg (1991) 23.23 FJ: Jacob Danielsson (1998) 23.91
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 102 Christoffer Carlsen 1992 Helsingborgs Simsällskap SWE 23.59
2 103 Jesper Björk 1993 Helsingborgs Simsällskap SWE 23.70
3 534 Jacob Danielsson 1998 Stockholmspolisens IF SF SWE 23.91
4 375 Robin Hanson 2001 Spårvägen Simförening SWE 23.98
5 115 Johan Rydahl 2001 Helsingborgs Simsällskap SWE 23.98
6 66 Jonathan Kling 1993 Eskilstuna Simklubb SWE 24.14
7 286 Erik Gissén 1992 Simklubben Neptun SWE 24.20
8 284 Pontus Flodqvist 1988 Simklubben Neptun SWE 24.35
9 70 William Brand 1998 Eskilstuna Simklubb SWE 24.36
10 432 Linus Magnusson 1990 Täby Sim SWE 24.38
11 333 Isak Larsson 2000 Simklubben Poseidon SWE 24.48
12 184 Anton Arvidsson 1994 Kungälvs Simsällskap SWE 24.57
13 257 Elias Persson 2002 Malmö Kappsimningsklubb SWE 24.81
14 295 Gustav Hökfelt 1994 Simklubben Neptun SWE 24.82
15 518 Gulliver Koch 1992 Föreningen Uddevalla Sim SWE 24.86
16 447 Jonatan Carlsson 2001 Föreningen Varbergs Sim SWE 24.89
17 290 Johannes Skagius 1995 Simklubben Neptun SWE 24.98
18 400 Jens Christiansen 2001 Simklubben Sydsim SWE 25.07 L
19 347 Mehdi Zeraidi 1994 Simklubben Poseidon SWE 25.12
20 272 Robin Andréasson 1988 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 25.16
21 397 Christopher Andrén 2000 Sundsvalls Simsällskap SWE 25.27
22 44 Gustav Frödeberg 1997 Väsby Simsällskap SWE 25.27
23 341 David Falk 2003 Simklubben Poseidon SWE 25.33
24 360 Efrem Ghirmai 1996 Simklubben S02 SWE 25.42
25 177 Anton Johansson 1996 Kungsbacka Simsällskap SWE 25.43
26 331 Sebastian Bergenzaun 1991 Simklubben Poseidon SWE 25.46
27 519 Steven Angelo Larsson 1998 Föreningen Uddevalla Sim SWE 25.49
28 414 Klaudius  Schreck 2001 Södertörns Simsällskap SWE 25.50
29 83 Elias Persson 2002 Falu Simsällskap SWE 25.54
30 441 Felix Bengs Stattin 2002 Umeå Simsällskap SWE 25.55
31 334 Gustav Östlund 2000 Simklubben Poseidon SWE 25.60
32 89 Marcus Ålenius 2001 Gävle Simsällskap SWE 25.66 L
33 317 Robin Björklund 2002 Njurunda Simsällskap SWE 25.67
34 222 Mattias Grynning 1999 Linköpings Allmänna SS SWE 25.69
35 60 David Reinholdsson 2002 Simklubben Elfsborg SWE 25.70
36 452 Hugo Stenskepp 2003 Vellinge-Näsets Simklubb SWE 25.72
37 325 Victor Lovinge 2000 Norrköpings Kappsimningsklubb SWE 25.80
38 260 Anders Ludvigsson 2000 Malmö Kappsimningsklubb SWE 25.84
39 123 Axel Auer 2003 Helsingborgs Simsällskap SWE 25.84
40 411 Anton Mylläri 2001 Södertörns Simsällskap SWE 25.85 L
41 128 Victor Klingeryd Jalamo 2000 Helsingborgs Simsällskap SWE 26.01 L
42 455 Erik Stensson 2002 Värnamo Simsällskap SWE 26.04 L
43 220 Gustav Henell 1999 Linköpings Allmänna SS SWE 26.14
44 121 Albin Edvardsson 2000 Helsingborgs Simsällskap SWE 26.27 L
45 43 Noah Svensson 1999 Värnamo Simsällskap SWE 26.34 L
46 26 Andreas Wallén 2002 Spårvägen Simförening SWE 26.46 L
2020-03-07 09:47:36 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licensed to: IC Control Media & Sport AB
Document
Entry List
SM/JSM (25m) 2020
Place: Munktellbadet Organizer: Svensk Simidrott & Eskilstuna SK
Pool: 25m Competition Date: Nov 13, 2019 to Nov 17, 2019
6 100m Bröstsim Damer
Sponsor: Max Fastigheter
WR 1:02.36 Ruta Meilutyte 1997 Litauen (LTU) Moskva (RUS) 2013-10-12
WJ 1:02.36 JWB 1900 2015-01-01
ER 1:02.36 Ruta Meilutyte 1997 Litauen (LTU) Moskva (RUS) 2013-10-12
EJ 1:02.36 JEB 1900 2015-01-01
NR 1:03.74 Rikke Møller Pedersen 1989 Danmark (DEN) Berlin (GER) 2013-08-10
NJ 1:05.28 Sophie Hansson 1998 Sverige (SWE) Helsingborg (SWE) 2015-11-04
SR 1:04.94 Jennie Johansson 1988 SK Neptun (SWE) Stockholm (SWE) 2014-11-19
SJ 1:05.26 Sophie Hansson 1998 Helsingborgs S (SWE) Helsingborg (SWE) 2016-11-04
MR 1:04.94 Jennie Johansson 1988 SK Neptun (SWE) Stockholm (SWE) 2014-11-19
EM 1:06.48
FM: Hannah Brunzell (2001) 1:07.40 FJ: Hannah Brunzell (2001) 1:06.70
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 416 Emelie Fast 2004 Södertörns Simsällskap SWE 1:07.79
2 324 Sara Wallberg 1999 Norrköpings Kappsimningsklubb SWE 1:08.43
3 509 Julia Månsson 2002 Örebro Simallians SWE 1:08.74
4 449 Linnéa Englund 2003 Föreningen Varbergs Sim SWE 1:09.47
5 465 Julia Björkén 2001 Väsby Simsällskap SWE 1:09.98
6 402 Emma Sundstrand 2001 Södertälje Simsällskap SWE 1:10.09
7 370 Hilja Schimmel 2003 Skövde Simsällskap SWE 1:10.35
8 153 Klara Thormalm 1998 Jönköpings Simsällskap SWE 1:10.45 L
9 490 Filippa Sterling 2002 Västerås Simsällskap SWE 1:10.53
10 119 Nelly Rasmusson 2001 Helsingborgs Simsällskap SWE 1:10.59
11 306 Alexandra Vartiainen 2001 Simklubben Neptun SWE 1:10.59
12 149 Tone Sandsjö 2003 Järfälla Simsällskap SWE 1:10.71
13 118 Lisa Bengtsson 2002 Helsingborgs Simsällskap SWE 1:10.75
14 133 Alva Landälv 2005 Helsingborgs Simsällskap SWE 1:10.76
15 175 Olivia Klint Ipsa 2005 Kristianstads SLS SWE 1:10.83
16 154 Nilla Atzmannstorfer 1998 Jönköpings Simsällskap SWE 1:10.94
17 214 Tea Gladher 2000 Linköpings Allmänna SS SWE 1:11.21
18 319 Elsa Bergh 2002 Njurunda Simsällskap SWE 1:11.24
19 206 Cecilia Viberg 2003 Lidingö Simklubb SWE 1:11.66
20 202 Moa Bergdahl 2003 Simklubben Laxen SWE 1:11.77
21 503 Clara Örnhem 2002 Växjö Simsällskap SWE 1:11.88
22 294 Linnea Lindberg 1996 Simklubben Neptun SWE 1:12.15 L
23 132 Elly Palm 2001 Helsingborgs Simsällskap SWE 1:12.16
24 477 Michelle Wissinger 2004 Väsby Simsällskap SWE 1:12.35
25 332 Stina Lindberg 2000 Simklubben Poseidon SWE 1:12.46
26 359 Saga Boråker 2004 Sandvikens Sim o Hoppklubb SWE 1:12.67
27 81 Moa Holmström 2001 Falu Simsällskap SWE 1:12.91
28 253 Johanna Andersson 2002 Malmö Kappsimningsklubb SWE 1:12.91
29 326 Ella Lindroth 2001 Norrköpings Kappsimningsklubb SWE 1:12.93
30 442 Wilma Henriksson 2001 Umeå Simsällskap SWE 1:12.97
31 34 Vilma Lindberg 2004 Södertälje Simsällskap SWE 1:13.05
32 521 Lovisa Alsop 2001 Föreningen Uddevalla Sim SWE 1:13.14
33 259 Tea Winblad 2004 Malmö Kappsimningsklubb SWE 1:13.18
34 56 Matilda Stenberg 2001 Simklubben Elfsborg SWE 1:13.22
35 448 Cornelia Almqvist 2002 Föreningen Varbergs Sim SWE 1:13.31
36 8 Viola Berlin 2002 Förening Göteborg Sim SWE 1:14.60
37 16 Randi Arnesen 2005 Luleå Simsällskap SWE 1:15.69 L
2020-03-07 09:47:40 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licensed to: IC Control Media & Sport AB
Document
Entry List
SM/JSM (25m) 2020
Place: Munktellbadet Organizer: Svensk Simidrott & Eskilstuna SK
Pool: 25m Competition Date: Nov 13, 2019 to Nov 17, 2019
7 200m Bröstsim Herrar
Sponsor: Biff & Grill
WR 2:00.16 Kirill Prigoda 1995 Ryssland (RUS) Hangzhou (CHN) 2018-12-13
WJ 2:03.23 JWB 1900 2015-01-01
ER 2:00.16 Kirill Prigoda 1995 Ryssland (RUS) Hangzhou (CHN) 2018-12-13
EJ 2:03.76 JEB 1900 2015-01-01
NR 2:03.51 Erik Persson 1994 Sverige (SWE) Hangzhou (CHN) 2018-12-13
NJ 2:07.49 Tomoe Zenimoto Hvas 2000 Norge (NOR) Kristiansand (NOR) 2017-11-04
SR 2:03.51 Erik Persson 1994 Kungsbacka SS (SWE) Hangzhou (CHN) 2018-12-13
SJ 2:07.07 Erik Persson 1994 Kungsbacka SS (SWE) Göteborg (SWE) 2013-11-20
MR 2:04.95 Erik Persson 1994 Munktellbadet (SWE) 2019-11-13
EM 2:06.44
FM: Erik Persson (1994) 2:04.96 FJ: Daniel Räisänen (1999) 2:09.65
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 176 Erik Persson 1994 Kungsbacka Simsällskap SWE 2:03.51
2 289 Patric Ridell 1993 Simklubben Neptun SWE 2:10.40
3 51 Adam Paulsson 1995 Simklubben Elfsborg SWE 2:11.29
4 296 Tor Leander 1999 Simklubben Neptun SWE 2:12.71
5 191 Linus Kahl 2001 Landskrona Simsällskap SWE 2:13.74
6 150 Hugo Swanepoel 1998 Järfälla Simsällskap SWE 2:13.75
7 112 Gustav Persson 2000 Helsingborgs Simsällskap SWE 2:14.29
8 522 Oskar Gustafson 2002 Föreningen Uddevalla Sim SWE 2:16.20
9 185 Julius Ekstrand 1998 Landskrona Simsällskap SWE 2:16.49
10 221 Petter Cyrén 1996 Linköpings Allmänna SS SWE 2:17.40
11 248 Erik Nicklasson 1998 Malmö Kappsimningsklubb SWE 2:19.80
12 417 Theodor Fridh 2002 Södertörns Simsällskap SWE 2:19.91
13 245 Felix Nilsson 1990 Malmö Kappsimningsklubb SWE 2:19.95
14 256 Gustav Englund 2001 Malmö Kappsimningsklubb SWE 2:20.17
15 189 Lucas Lindblom 2000 Landskrona Simsällskap SWE 2:21.10 L
16 445 Mikael Söderberg 2003 Upsala Simsällskap SWE 2:21.28
17 381 David Neuhardt 2003 Spårvägen Simförening SWE 2:21.34
18 114 August Mathisen 2001 Helsingborgs Simsällskap SWE 2:21.51
19 49 Martin Schön 2003 Bollnäs Simsällskap SWE 2:21.97
20 505 Max Persson 2001 Ystads Simsällskap SWE 2:23.33
21 71 Axel Witt 2000 Eskilstuna Simklubb SWE 2:23.82
22 27 Jakub Majta 2003 Spårvägen Simförening SWE 2:23.91
23 429 August Eriksson 2004 Turebergs Simklubb SWE 2:23.94
24 247 Anton Andersson 1997 Malmö Kappsimningsklubb SWE 2:24.39
25 271 Elliot Fielder 2003 Motala Simsällskap SWE 2:25.45
26 471 William Lernå 2002 Väsby Simsällskap SWE 2:25.60
27 182 Richard Ekholm 2002 Kungsbacka Simsällskap SWE 2:25.70
28 280 Måns Evertsson 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 2:26.01
29 227 Ruben Staaf 2002 Linköpings Allmänna SS SWE 2:27.88
30 179 Anton Dahlgren 1999 Kungsbacka Simsällskap SWE 2:27.94
31 515 Leonardo Montes 2002 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 2:28.02
32 453 Elias Lyth 2004 Wisby Simsällskap SWE 2:28.05
33 151 Marcus Nykvist 2004 Järfälla Simsällskap SWE 2:28.25
34 380 Oliver Erneholm 2003 Spårvägen Simförening SWE 2:28.73
2020-03-07 09:47:42 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licensed to: IC Control Media & Sport AB
Document
Entry List
SM/JSM (25m) 2020
Place: Munktellbadet Organizer: Svensk Simidrott & Eskilstuna SK
Pool: 25m Competition Date: Nov 13, 2019 to Nov 17, 2019
8 4x50m Frisim Damer Jr
Sponsor: Sparbanken Rekarne
WR 1:33.91 NED 1900 Nederländerna (NED) Köpenhamn (DEN) 2017-12-15
WJ 1:40.59 JWB 1900 2015-01-01
ER 1:33.25 Nederländerna 1900 Nederländerna (NED) Istanbul (TUR) 2009-12-11
EJ 1:39.35 JEB 1900 2015-01-01
NR 1:35.46 SWE 1900 Sverige (SWE) Istanbul (TUR) 2009-12-13
SR 1:38.93 Väsby SS 1900 Väsby SS (SWE) Göteborg (SWE) 2009-11-26
SJ 1:41.68 Jönköpings SS 1900 Jönköpings SS (SWE) Helsingborg (SWE) 2015-11-04
MR 1:38.93 Väsby SS 1980 Väsby SS (SWE) Göteborg (SWE) 2009-11-26
FJ: Jönköpings SS 1:43.81
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 165 Jönköpings Simsällskap 1999 Jönköpings Simsällskap SWE 1:46.61
2 371 Skövde Simsällskap 1999 Skövde Simsällskap SWE 1:46.80
3 134 Helsingborgs Simsällskap 1999 Helsingborgs Simsällskap SWE 1:46.95
4 308 Simklubben Neptun 1999 Simklubben Neptun SWE 1:47.65
5 203 Simklubben Laxen 1999 Simklubben Laxen SWE 1:47.72
6 62 Simklubben Elfsborg 1999 Simklubben Elfsborg SWE 1:48.46
7 86 Falu Simsällskap 1999 Falu Simsällskap SWE 1:48.47
8 348 Simklubben Poseidon 1999 Simklubben Poseidon SWE 1:48.82
9 262 Malmö Kappsimningsklubb 1999 Malmö Kappsimningsklubb SWE 1:48.92
10 321 Njurunda Simsällskap 1999 Njurunda Simsällskap SWE 1:49.18
11 405 Södertälje Simsällskap 1999 Södertälje Simsällskap SWE 1:49.22
12 78 Eskilstuna Simklubb 1999 Eskilstuna Simklubb SWE 1:49.35
13 233 Linköpings Allmänna SS 1999 Linköpings Allmänna SS SWE 1:49.40
14 418 Södertörns Simsällskap 1999 Södertörns Simsällskap SWE 1:49.70
15 478 Väsby Simsällskap 1999 Väsby Simsällskap SWE 1:49.80
16 439 Täby Sim 1999 Täby Sim SWE 1:49.93
17 392 Stockholms
Kappsimningsklubb
1999 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:50.49
18 531 Föreningen Trelleborg Sim 1999 Föreningen Trelleborg Sim SWE 1:50.51
19 135 Helsingborgs Simsällskap lag 2 1999 Helsingborgs Simsällskap SWE 1:50.82
20 204 Simklubben Laxen lag 2 1999 Simklubben Laxen SWE 1:50.88
21 166 Jönköpings Simsällskap lag 2 1999 Jönköpings Simsällskap SWE 1:53.19
22 79 Eskilstuna Simklubb lag 2 1999 Eskilstuna Simklubb SWE 1:54.39
2020-03-07 09:47:52 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licensed to: IC Control Media & Sport AB
Document
Entry List
SM/JSM (25m) 2020
Place: Munktellbadet Organizer: Svensk Simidrott & Eskilstuna SK
Pool: 25m Competition Date: Nov 13, 2019 to Nov 17, 2019
9 4x200m Frisim Herrar Jr
Sponsor: Munktellbadet
WR 6:46.81 Brazil 1900 Brasilien (BRA) Hangzhou (CHN) 2018-12-14
WJ 6:59.66 JWB 1900 2015-01-01
ER 6:46.84 Ryssland 1900 Ryssland (RUS) Hangzhou (CHN) 2018-12-14
EJ 7:11.11 JEB 1900 2015-01-01
NR 6:54.88 DEN 1900 Danmark (DEN) Windsor (CAN) 2016-12-09
SR 7:07.07 Helsingborgs S 1900 Helsingborgs S (SWE) Helsingborg (SWE) 2016-11-04
SJ 7:10.31 Jönköpings SS 1900 Jönköpings SS (SWE) Helsingborg (SWE) 2015-11-04
MR 7:07.07 Helsingborgs S 1992 Helsingborgs S (SWE) Stockholm (SWE) 2016-11-04
FJ: Jönköpings SS 7:17.25
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 309 Simklubben Neptun 1999 Simklubben Neptun SWE 7:26.29
2 383 Spårvägen Simförening 1999 Spårvägen Simförening SWE 7:30.45
3 139 Helsingborgs Simsällskap 1999 Helsingborgs Simsällskap SWE 7:31.28
4 140 Helsingborgs Simsällskap lag 2 1999 Helsingborgs Simsällskap SWE 7:36.41
5 482 Väsby Simsällskap 1999 Väsby Simsällskap SWE 7:38.04
6 266 Malmö Kappsimningsklubb 1999 Malmö Kappsimningsklubb SWE 7:41.51
7 350 Simklubben Poseidon 1999 Simklubben Poseidon SWE 7:44.91
8 236 Linköpings Allmänna SS 1999 Linköpings Allmänna SS SWE 7:49.97
9 64 Simklubben Elfsborg 1999 Simklubben Elfsborg SWE 7:56.50
10 351 Simklubben Poseidon lag 2 1999 Simklubben Poseidon SWE 7:58.87
11 483 Väsby Simsällskap lag 2 1999 Väsby Simsällskap SWE 8:00.96
12 425 SK Triton 1999 Simklubben Triton SWE 8:01.37
13 399 Sundsvalls Simsällskap 1999 Sundsvalls Simsällskap SWE 8:04.39
14 517 Solna Sundbyberg SS 04 1999 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 8:07.90
15 141 Helsingborgs Simsällskap lag 3 1999 Helsingborgs Simsällskap SWE
2020-03-07 09:47:59 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licensed to: IC Control Media & Sport AB
Document
Entry List
SM/JSM (25m) 2020
Place: Munktellbadet Organizer: Svensk Simidrott & Eskilstuna SK
Pool: 25m Competition Date: Nov 13, 2019 to Nov 17, 2019
10 800m Frisim Damer
Sponsor: Eskilstuna-El
WR 7:59.34 Mireia Belmonte Garcia 1990 Spanien (ESP) Berlin (GER) 2013-08-10
WJ 7:59.44 Wang Jianjiahe 2002 Kina (CHN) Budapest (HUN) 2018-10-06
ER 7:59.34 Mireia Belmonte Garcia 1990 Spanien (ESP) Berlin (GER) 2013-08-10
EJ 8:11.99 JEB 1900 2015-01-01
NR 8:04.61 Lotte Friis 1988 Danmark (DEN) Berlin (GER) 2009-11-14
NJ 8:22.38 Lotte Friis 1988 Danmark (DEN) Wien (AUT) 2004-12-10
SR 8:19.28 Gabriella Fagundez 1985 SK Ran (SWE) Nimes (FRA) 2007-12-07
SJ 8:32.19 Louise Hansson 1996 Helsingborgs S (SWE) Helsingborg (SWE) 2015-01-26
MR 8:25.72 Gabriella Fagundez 1985 SK Ran (SWE) Jönköping (SWE) 2007-11-25
EM 8:35.20
FM: Hanna Eriksson (1999) 8:33.68 FJ: Hanna Eriksson (1999) 8:33.68
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 156 Hanna Eriksson 1999 Jönköpings Simsällskap SWE 8:33.68
2 285 Christine Ekman 1994 Simklubben Neptun SWE 8:38.00
3 434 Esther Rydbeck Nordén 2001 Täby Sim SWE 8:47.74
4 94 Lucie Hanquet 2003 Förening Göteborg Sim BEL 8:48.17
5 297 Tiffani Segerbrand 1999 Simklubben Neptun SWE 8:48.60
6 539 Olivia Hansson 2003 Kiviks Simklubb SWE 8:58.05
7 158 Annie Hegmegi 2003 Jönköpings Simsällskap SWE 9:00.98
8 337 Moa Karlsson 2002 Simklubben Poseidon SWE 9:01.68
9 216 Emma Magnusson 1998 Linköpings Allmänna SS SWE 9:02.64
10 433 Thilda Ström 2003 Täby Sim SWE 9:04.75
11 489 Malin Eklund 2001 Västerås Simsällskap SWE 9:05.73
12 261 Kristina Orban 2004 Malmö Kappsimningsklubb SWE 9:06.46
13 129 Sabina Alman 2003 Helsingborgs Simsällskap SWE 9:08.45
14 161 Alice Thörnros 2001 Jönköpings Simsällskap SWE 9:09.66
15 493 Elvira Mörtstrand 2003 Västerås Simsällskap SWE 9:10.11
16 467 Ebba Andersson 2001 Väsby Simsällskap SWE 9:10.73
17 61 Thilda Häll 2005 Simklubben Elfsborg SWE 9:12.10
18 188 Elin Johannesson 1999 Landskrona Simsällskap SWE 9:12.43