Startliste for Roskilde Challenge
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 5
|
Stævne navn |
Roskilde Challenge |
|
Udskriftsdato |
12 juni 2010 |
|
|
Stævne by |
Roskilde |
|
Udskriftstidspunkt |
09:52 |
|
|
Arrangør |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
2010-06-12 |
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer |
Finaler (10) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
674 |
1 |
Anna Pedersen |
1997 |
9794AM |
NAKSKOV |
|
25m |
|
667 |
2 |
Christina Johansen |
1997 |
9788AO |
NAKSKOV |
|
25m |
|
434 |
3 |
Julie Svendsen |
1998 |
|
ODSHERRED |
|
25m |
|
684 |
4 |
Mie Hansen |
1991 |
9108AL |
HVIDOVRE |
|
25m |
|
769 |
5 |
Carlotta Naulin |
1999 |
|
ROSKILDE |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
760 |
1 |
Emma Rose Jacobsen |
2000 |
0022AJ |
ROSKILDE |
|
25m |
1:17.91 |
771 |
2 |
Lisa Hemme Nielsen |
2000 |
0076AH |
ROSKILDE |
|
25m |
1:15.43 |
424 |
3 |
Julie Lønbæk |
1999 |
|
ODSHERRED |
|
25m |
1:09.36 |
649 |
4 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
0052AD |
TRITON B |
|
50m |
1:10.92 |
578 |
5 |
Julie Blem-Nielsen |
2001 |
0164AD |
GI40HERMES |
|
25m |
1:15.89 |
785 |
6 |
Natacha Klitgaard Voss |
1999 |
|
ROSKILDE |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
675 |
1 |
Julie P. Pedersen |
1998 |
9892AT |
NAKSKOV |
|
25m |
1:08.00 |
639 |
2 |
Mille Hesselgren Ikov |
2000 |
0012AH |
TRITON B |
|
50m |
1:05.94 |
768 |
3 |
Freja Loop |
1997 |
9756AV |
ROSKILDE |
|
25m |
1:03.72 |
745 |
4 |
Ingrid Bo Andersen |
2001 |
0126AC |
ROSKILDE |
|
25m |
1:03.75 |
773 |
5 |
Marie Palmqvist |
2000 |
0056AH |
ROSKILDE |
|
25m |
1:06.47 |
780 |
6 |
Emilie Hermann Schimming |
1999 |
9942AP |
ROSKILDE |
|
25m |
1:08.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
632 |
1 |
Caroline Bengtson |
2000 |
0024AH |
TRITON B |
|
25m |
1:00.74 |
633 |
2 |
Maria Buch |
1999 |
9952AQ |
TRITON B |
|
25m |
59.82 |
626 |
3 |
Ingrid Maclean Nyegaard |
1999 |
|
MK 31 |
|
25m |
59.00 |
538 |
4 |
Nina Leisted Bertelsen |
2000 |
0076AD |
GI40HERMES |
|
25m |
59.54 |
748 |
5 |
Nanna Karoline Borberg |
2000 |
0016AI |
ROSKILDE |
|
25m |
1:00.65 |
751 |
6 |
Nina Corydon-Petersen |
1999 |
9922AQ |
ROSKILDE |
|
25m |
1:01.62 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
420 |
1 |
Pernille Lynge Hansen |
1997 |
9702AS |
ODSHERRED |
|
25m |
56.89 |
764 |
2 |
Caroline F. Jørgensen |
1997 |
9786AV |
ROSKILDE |
|
25m |
55.43 |
568 |
3 |
Josefine Strand Nielsen |
2000 |
0048AI |
GI40HERMES |
|
25m |
55.13 |
570 |
4 |
Ida Sophie Ahm |
2001 |
0122AB |
GI40HERMES |
|
25m |
55.26 |
624 |
5 |
Nina Lisakowski |
1999 |
9912AK |
MK 31 |
|
25m |
55.79 |
417 |
6 |
Elise Eriksen |
1998 |
|
ODSHERRED |
|
25m |
57.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
535 |
1 |
Natasja Schultz |
1998 |
9888AN |
GI40HERMES |
|
25m |
53.28 |
657 |
2 |
Steffie Antonys-Giorgi |
1997 |
9796AW |
NAKSKOV |
|
25m |
51.60 |
670 |
3 |
Alexsandra Maric |
1997 |
9704AW |
NAKSKOV |
|
25m |
51.03 |
772 |
4 |
Annasofie Engtorp Olesen |
1997 |
9762AW |
ROSKILDE |
|
25m |
51.51 |
394 |
5 |
Isabella Dolang |
1996 |
9614AM |
GREVE |
|
25m |
51.71 |
525 |
6 |
Mia Madsen |
1997 |
9702AL |
RINGE |
|
25m |
54.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
631 |
1 |
Deidre Ø. Hansen |
1999 |
|
MK 31 |
|
25m |
50.42 |
693 |
2 |
Nadia Hansen |
1999 |
9968AQ |
DRAGSHOLM |
|
25m |
50.17 |
734 |
3 |
Katja Høpfner |
1996 |
9622AH |
GSK |
|
25m |
47.71 |
621 |
4 |
Julie Bingen Jacobsen |
1999 |
9954AF |
MK 31 |
|
25m |
50.00 |
754 |
5 |
Stine Boe Gad |
1997 |
9706AW |
ROSKILDE |
|
25m |
50.40 |
739 |
6 |
Sara M. Petersen |
1997 |
9794AL |
GSK |
|
25m |
50.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
443 |
1 |
Maria Tanderup Hansen |
1998 |
|
SLAGELSE |
|
25m |
47.52 |
416 |
2 |
Josefine Carlsson |
1995 |
9572AV |
ODSHERRED |
|
25m |
46.14 |
731 |
3 |
Cilla Gregersen |
1997 |
9772AA |
GSK |
|
25m |
45.85 |
784 |
4 |
Lærke Viereck |
1997 |
9754AT |
ROSKILDE |
|
25m |
45.88 |
453 |
5 |
Simone H. Nordfast |
1996 |
9692AS |
SLAGELSE |
|
25m |
47.17 |
717 |
6 |
Amalie Lynggård Hansen |
1996 |
9676AE |
STT |
|
25m |
47.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
737 |
1 |
Julie Vinther Olesen |
1996 |
9624AH |
GSK |
|
25m |
44.54 |
437 |
2 |
Amanda Glerup Andersen |
1998 |
9814AM |
SLAGELSE |
|
25m |
43.49 |
718 |
3 |
Mian Hartoft |
1996 |
9682AA |
STT |
|
25m |
41.40 |
441 |
4 |
Karen Tanderup Hansen |
1996 |
9654AS |
SLAGELSE |
|
25m |
42.81 |
408 |
5 |
Lise Norgil Damgaard |
1997 |
9746AW |
TUNE |
|
25m |
43.82 |
802 |
6 |
Katrine V. Sørensen |
1996 |
9616AH |
GSK |
|
25m |
45.32 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
687 |
1 |
Clara Lindecrona |
1993 |
9308AA |
HVIDOVRE |
|
25m |
40.05 |
495 |
2 |
Camilla Tschikai Pedersen |
1991 |
9148AB |
FARUM |
|
50m |
36.74 |
673 |
3 |
Rikke Nissen |
1994 |
9424AG |
NAKSKOV |
|
25m |
34.89 |
703 |
4 |
Katrine Brahtz |
1995 |
9518AG |
AIF |
|
25m |
36.50 |
529 |
5 |
Signe Stubager |
1992 |
9244AD |
RINGE |
|
25m |
37.13 |
779 |
6 |
Mette Sannerud |
1997 |
9706AD |
ROSKILDE |
|
25m |
40.55 |
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 |
Udskriftsdato |
12 juni 2010 |
Licens til Roskilde Svømning |
Udskriftstidspunkt |
09:52 |
|