2020-04-03   00:03:28
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Øst Junior/Senior Langbane 2020

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 1630

4_S
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer 
 
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 21.45 31-07-2009 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 11-04-2009 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 29-03-2013 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
465  Bjerg Tobias B.  1998  AGF  9807AC  50 m  22.88   
173  Jacobsen Oliver  1997  HVIDOVRE  9781AQ  50 m  23.23   
266  Lentz Frederik Riedel  2001  GLADSAXE  0187AN  50 m  23.51   
132  Tullberg Alexander  2003  HØRSHOLM  0377AA  50 m  23.67   
289  Vangsgaard Peter  2000  GENTOFTE  0001AC  50 m  23.68   
131  Tullberg Sebastian  2000  HØRSHOLM  0073AC  50 m  23.69   
56  Rindshøj Frederik  1999  ALLERØD  9955AN  50 m  23.74   
98  Broch William Textor  2001  LYNGBY  0157AD  50 m  23.92   
298  Strøbek Lucas Bruun  2001  GENTOFTE  0135AG  50 m  24.11   
10  276  Vestergaard Mathias  2001  GLADSAXE  0175AC  50 m  24.47   
11  277  Crone Christian  2001  GLADSAXE  0147AB  50 m  24.60   
12  284  Vang-Jensen Christoffer  2001  GENTOFTE  0115AG  50 m  24.65   
13  82  Hansen Mads Ingeman  1997  NÆSTVED  9719AC  50 m  24.70   
14  272  Sørensen Oliver Thor  2000  GLADSAXE  0081AA  50 m  24.78   
15  204  Toft Mads  2001  HOLBÆK  0175AL  50 m  24.82   
16  100  Kayerød-Rasmussen Emil  2002  LYNGBY  0253AH  50 m  24.93   
17  116  Ryom August  2002  KØGE  0253AJ  50 m  24.95   
18  85  Løhr Magnus  2001  NÆSTVED  0173AJ  50 m  24.96   
19  283  Badaker Leo  2002  GENTOFTE  0255AR  50 m  24.96   
20  285  Larsen Tomas Stensballe  2000  GENTOFTE  0035AK  50 m  24.99   
21  231  Larsen Thorvald Bomholt  2003  HELSINGØR  0389AL  50 m  25.07   
22  362  Bonnichsen Kasper  2002  TRITON B  0283AD  50 m  25.07   
23  372  Rasmussen Mads Tornow  2000  TRITON B  0073AD  50 m  25.11   
24  201  Ottosen Mads  1997  HOLBÆK  9745AH  50 m  25.12   
25  330  Nielsen Mads Ørsted  1999  VATCPH-STT  9921AF  50 m  25.12   
26  197  Arneskov David  2002  HOLBÆK  0287AC  50 m  25.16   
27  437  Immerkjær Mathias  1999  VEST  9961AF  50 m  25.24   
28  233  Larsen Villads Bomholt  2001  HELSINGØR  0137AM  50 m  25.36   
29  364  Jørgensen Rasmus  1989  TRITON B  8983AB  50 m  25.39   
30  245  Petersen Mads Steen  1997  HELSINGE  9765AJ  50 m  25.42   
31  24  Munch-Jensen Theodor L  2002  SOLRØD  0215AL  50 m  25.45   
32  242  Andersen Nicklas  2001  HELSINGE  0171AI  50 m  25.45   
33  179  Bomgaard Jens  2002  HOVEDSTAD  0273AG  50 m  25.51   
34  120  Sørensen Mads Hauge  1997  KØGE  9775AE  50 m  25.58   
35  244  Peters Andreas Gram  2001  HELSINGE  0173AI  50 m  25.58   
36  157  Hansen Gustav Haugård  2002  HVIDOVRE  0279AD  50 m  25.60   
37  286  Weiss Christoffer  2001  GENTOFTE  0197AD  50 m  25.62   
38  66  Christensen Lucas Emil  2003  ALLERØD  0349AC  50 m  25.67   
39  117  Danielsen Rasmus  2001  KØGE  0183AB  50 m  25.79   
40  315  Jørgensen Frederik  2003  FARUM  0393AL  50 m  25.80   
41  435  Sørensen Lars Thor  1999  VEST  9935AL  50 m  25.80   
42  134  Hartvig Asger Væver  2002  HØRSHOLM  0277AB  50 m  25.82   
43  376  Wenk Daniel Berg  2000  TRITON B  0099AB  50 m  25.83   
44  358  Aasberg Magnus  2001  TRITON B  0143AG  50 m  25.84   
45  137  Eriksen Jakob Bjerre  2000  HØRSHOLM  0077AN  50 m  25.88   
46  424  Nielsen Daniel Bornhøft  2004  VEST  0471AD  50 m  25.88   
47  80  Franck Harald  2003  NÆSTVED  0345AK  50 m  25.89   
48  343  Pedersen Rasmus  2000  SHS-STEVNS  0057AB  50 m  25.91   
49  412  Montier Antoine  1993  VAT CPH-MK  9327AO  50 m  25.91   
50  317  Rehling Viktor Nysøe  2001  FARUM  0191AF  50 m  25.95   
51  345  Slente Alexander  2004  SK-SYD  0427AM  50 m  26.02   
52  429  Bækgaard Frederik Emil  2002  VEST  0299AI  50 m  26.03   
53  49  Vergereau Alexander  2004  BIRKERØD  0447AA  50 m  26.04   
54  359  Hjelm Mikkel  2003  TRITON B  0375AG  50 m  26.08   
55  181  Haslev Marcus Skøtt  2002  HOVEDSTAD  0287AB  50 m  26.11   
56  333  Petersen Rasmus Hatting  2002  VATCPH-STT  0205AF  50 m  26.11   
57  200  Noe Elias  2004  HOLBÆK  0475AH  50 m  26.13   
58  Jensen Mikkel Bjellekjær  2003  A6JYLLINGE  0359AN  50 m  26.15   
59  260  Johansen Asger  2003  GSK  0395AE  50 m  26.15   
60  441  Hansen Magnus Juul  2003  VORDINGB  0389AN  50 m  26.19   
61  79  Pedersen Lucas Jul  2003  NÆSTVED  0387AJ  50 m  26.21   
62  251  Flytkjær-Hansen Holger  2004  HASLEV  0479AE  50 m  26.25   
63  212  Kirchhoff Carl  2002  HILLERØD  0257AL  50 m  26.26   
64  210  Mogensen Thor Majvig  2004  HILLERØD  0419AF  50 m  26.32   
65  146  Larsen Sebastian Hviid  2004  HØRSHOLM  0465AB  50 m  26.34   
66  168  Hamid Owais  2000  HVIDOVRE  0077AP  50 m  26.34   
67  331  Petersen Mathias Hatting  2000  VATCPH-STT  0091AC  50 m  26.38   
68  256  Hansen Nicolai D. B.  2004  GREVE  0423AG  50 m  26.45   
69  278  Hiort Marcus  2003  GLADSAXE  0307AH  50 m  26.53   
70  255  Englev Alexander Marcus  2004  GREVE  0481AI  50 m  26.65   
71  186  Greisen Sebastian  2004  HOVEDSTAD  0487AD  50 m  26.68   
72  411  Vinge-Maigaard Peter  2003  VI39  0351AB  50 m  26.71   
73  341  Prehn Viggo  2004  KVIK  0493AE  50 m  26.82   
74  311  Knudsen Lars Reber  2003  FARUM  0365AR  50 m  26.84   
75  139  Kaavé Lucas  2004  HØRSHOLM  0457AE  50 m  26.91   
76  355  Nørskov Mathias Toft  2003  TRITON B  0361AL  50 m  26.93   
77  96  Madsen Phillip Niemann  2004  LYNGBY  0447AH  50 m  26.98   
78  336  Tankmar Andreas Eriksen  2004  KVIK  0471AE  50 m  27.01   
79  27  Andersen Benjamin Koch  2004  SOLRØD  0425AQ  50 m  27.08   
80  99  Thorn Kasper  2004  LYNGBY  0401AH  50 m  27.09   
81  163  Parkhøi Mathias  2003  HVIDOVRE  0383AD  50 m  27.10   
82  279  Leth William  2004  GLADSAXE  0427AH  50 m  27.15   
83  69  Colmorten Pelle  2004  ROSKILDE  0443AL  50 m  27.19   
84  40  Ølshøj William  2004  BIRKERØD  0415AC  50 m  27.21   
85  171  Siegumfeldt Oskar Bondo  2004  HVIDOVRE  0417AA  50 m  27.29   
86  234  Hansen Bjørn Cramer  2004  HELSINGØR  0467AJ  50 m  27.36   
87  327  Rasmussen Alexander Cueto  2004  VATCPH-STT  0471AH  50 m  27.36   
88  348  Rasmussen Stefan  2004  SK-SYD  0449AM  50 m  27.36   
89  418  Hermansen Louie  2004  VAT CPH-MK  0419AE  50 m  27.71   
90  110  Schultz Oliver  2004  KØGE  0425AE  50 m  27.73   
91  334  Thygesen Magnus Bæklund  2003  VATCPH-STT  0361AT  50 m  27.92   
92  237  Mortensen Lucas T.  2004  HELSINGØR  0431AN  50 m  27.98   
93  461  Hillhouse Alexander  2004  KVIK    50 m  29.16   
94  73  Rasmussen Kristian Slott  2004  RINGSTED  0425AK  50 m  29.49   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  26 februar 2020 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  23:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark