Startliste for Kronborg Open 2020
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 22
|
Stævne navn |
Kronborg Open 2020 |
|
Udskriftsdato |
08 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
07:51 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
06 marts 2020 |
|
|
|
|
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer |
Indledende (5) |
Sponsor: Miss Bagel |
|
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
63 |
1 |
Emil Hassling |
2000 |
AC1900 |
LANDSKRONA |
|
Yard |
58.23 |
16 |
2 |
Olav Byrknes |
2004 |
|
Karmøy SK |
|
50m |
1:38.16 |
122 |
3 |
Haris Jazavac |
2002 |
AF0702 |
KSLS |
|
50m |
1:27.99 |
31 |
4 |
Mohammad Hariri |
2002 |
AK1502 |
SK RAN |
|
50m |
1:25.96 |
664 |
5 |
Jeppe Kjær |
2004 |
0419AB |
STT |
|
50m |
1:26.32 |
106 |
6 |
Alfred Thunell |
2002 |
AI9902 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:28.93 |
25 |
7 |
Robin Cakmak |
2004 |
AY0504 |
SK RAN |
|
50m |
1:40.42 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
211 |
1 |
Jeppe Veise |
2004 |
0423AF |
SLAGELSE |
|
50m |
1:24.99 |
105 |
2 |
Viggo Thomsen |
2004 |
AE4904 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:23.43 |
689 |
3 |
Louie Hermansen |
2004 |
0419AE |
MK 31 |
|
50m |
1:20.75 |
583 |
4 |
Oskar Skov Grell |
2002 |
0217AC |
GSK |
|
50m |
1:18.70 |
145 |
5 |
Hampus Erdös |
2003 |
AK0303 |
SK LÖDDE |
|
50m |
1:19.51 |
361 |
6 |
Marius Kjær Hoelgaard |
2004 |
0445AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:23.40 |
210 |
7 |
Tobias Wiegaard Hansen |
2004 |
0489AH |
SLAGELSE |
|
50m |
1:24.48 |
95 |
8 |
Marcus Riis |
2004 |
AM5504 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:25.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
710 |
1 |
Frederik Emil Bækgaard |
2002 |
0299AI |
VEST |
|
50m |
1:14.66 |
229 |
2 |
Jannik Jørgensen |
2004 |
0403AM |
SLAGELSE |
|
50m |
1:10.98 |
12 |
3 |
Stian Munkejord |
2001 |
|
Karmøy SK |
|
50m |
1:07.87 |
76 |
4 |
Lucas Lindblom |
2000 |
AG8500 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:06.09 |
198 |
5 |
Casper Mørkhøj Hartington |
2002 |
0239AF |
SOLRØD |
|
50m |
1:07.11 |
135 |
6 |
Ahmed Sadoon |
2002 |
AH2902 |
KSLS |
|
50m |
1:09.81 |
669 |
7 |
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
0471AH |
STT |
|
50m |
1:12.09 |
625 |
8 |
Victor Dyrhauge |
2004 |
0407AJ |
FR.SUND |
|
50m |
1:16.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
322 |
1 |
Kasper Thorn |
2004 |
0401AH |
LYNGBY |
|
50m |
1:14.22 |
487 |
2 |
Harald Wiehe Struberg |
2003 |
0331AT |
HERLEV |
|
50m |
1:10.10 |
227 |
3 |
Elias Rought |
2003 |
0359AF |
SLAGELSE |
|
50m |
1:07.51 |
3 |
4 |
Sigurd Holten Bøen |
1997 |
|
Oslo IL |
|
50m |
1:02.53 |
500 |
5 |
Oliver Bak Jensen |
2002 |
0257AT |
HELSINGØR |
|
50m |
1:06.84 |
379 |
6 |
Owais Hamid |
2000 |
0077AP |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:09.69 |
718 |
7 |
Asbjørn Floor-Bøjden |
2002 |
0277AI |
VEST |
|
50m |
1:12.06 |
674 |
8 |
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
0449AD |
STT |
|
50m |
1:15.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
207 |
1 |
Benjamin Koch Andersen |
2004 |
0425AQ |
SOLRØD |
|
50m |
1:13.24 |
580 |
2 |
Asger Johansen |
2003 |
0395AE |
GSK |
|
50m |
1:09.94 |
481 |
3 |
Felix Lund |
2001 |
0123AM |
HERLEV |
|
50m |
1:07.43 |
73 |
4 |
Linus Kahl |
2001 |
AE1501 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:02.26 |
726 |
5 |
Casper Davidsen |
1999 |
9979AA |
VEST |
|
50m |
1:06.47 |
4 |
6 |
Eskil Solberg Holm |
2004 |
|
Karmøy SK |
|
50m |
1:09.14 |
103 |
7 |
Casper Svärd |
2001 |
AC0101 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:11.23 |
96 |
8 |
Markus Rydgren |
2003 |
AM3303 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:14.85 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
08 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
07:51 |
|