Startliste for Kronborg Open 2020
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 114
|
Stævne navn |
Kronborg Open 2020 |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
10:50 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
06 marts 2020 |
|
|
|
|
Løb 114, 100m Brystsvømning Damer |
Finaler (21) |
Sponsor: Miss Bagel |
|
Heat 1 (21) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
338 |
3 |
Ella Lindum Andersen |
2010 |
1026AG |
LYNGBY |
|
50m |
|
353 |
4 |
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
1074AE |
LYNGBY |
|
50m |
|
339 |
5 |
Ellen Fenger |
2009 |
0992AF |
LYNGBY |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
279 |
1 |
Sarah Hjulgaard Eriksen |
2008 |
0896AO |
ROSKILDE |
|
50m |
|
60 |
2 |
Alva Eskilsson |
2010 |
AG2810 |
LANDSKRONA |
|
50m |
|
531 |
3 |
Thilde Ethelberg |
2009 |
0956AF |
HELSINGØR |
|
50m |
2:39.32 |
612 |
4 |
Rosa Nørgaard |
2010 |
1048AA |
FR.VÆRK |
|
50m |
2:26.22 |
340 |
5 |
Elvera Teilmann |
2011 |
1148AA |
LYNGBY |
|
50m |
2:30.64 |
607 |
6 |
Emma Druj Rasmussen |
2009 |
0996AI |
FR.VÆRK |
|
50m |
2:44.95 |
603 |
7 |
Alba Gotfred-Hansen |
2009 |
0908AI |
FR.VÆRK |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
608 |
1 |
Nicoline Boesgaard |
2009 |
0992AC |
FR.VÆRK |
|
50m |
2:19.74 |
264 |
2 |
Celina Buhl-Madsen |
2008 |
0894AO |
ROSKILDE |
|
50m |
2:17.70 |
610 |
3 |
Viktoria Illemann |
2007 |
0716AT |
FR.VÆRK |
|
50m |
2:15.89 |
352 |
4 |
Silla Peick-Kristensen |
2010 |
1054AE |
LYNGBY |
|
50m |
2:11.86 |
605 |
5 |
Chili Bruun Larsen |
2008 |
0820AS |
FR.VÆRK |
|
50m |
2:14.19 |
86 |
6 |
Rut Nilsson |
2009 |
AL5609 |
LANDSKRONA |
|
50m |
2:16.80 |
342 |
7 |
Freya Ploug Mattson |
2009 |
0938AG |
LYNGBY |
|
50m |
2:18.35 |
431 |
8 |
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
0912BE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:22.43 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
271 |
1 |
Marie Meier Vestermann |
2008 |
0878AL |
ROSKILDE |
|
50m |
2:08.62 |
62 |
2 |
Isabella Hansen |
2010 |
AE8410 |
LANDSKRONA |
|
50m |
2:07.27 |
391 |
3 |
Isabella B Bonde |
2008 |
0854AI |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:04.60 |
332 |
4 |
Amanda Hartvigsen |
2010 |
1094AE |
LYNGBY |
|
50m |
2:03.04 |
269 |
5 |
Liva Holst Klarskov |
2009 |
0944AH |
ROSKILDE |
|
50m |
2:03.82 |
107 |
6 |
Astrid Wagner |
2008 |
BE3208 |
LANDSKRONA |
|
50m |
2:06.14 |
638 |
7 |
Helene Friis Fanø |
2007 |
0764AJ |
FARUM |
|
50m |
2:08.54 |
374 |
8 |
Mathilde Søgaard |
2008 |
0894AB |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:10.95 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
604 |
1 |
Andrea Frederiksen |
2008 |
0814AF |
FR.VÆRK |
|
50m |
2:02.58 |
341 |
2 |
Emilia Hartvigsen |
2010 |
1084AE |
LYNGBY |
|
50m |
2:00.73 |
411 |
3 |
Andrea Lage |
2009 |
0934AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:58.68 |
311 |
4 |
Sara Ljusheva |
2009 |
0976AE |
LYNGBY |
|
50m |
1:57.00 |
351 |
5 |
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
1006AE |
LYNGBY |
|
50m |
1:57.12 |
57 |
6 |
Emmy Ekvall |
2009 |
AA3809 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:59.05 |
82 |
7 |
Mia Maric |
2009 |
AR2009 |
LANDSKRONA |
|
50m |
2:01.64 |
336 |
8 |
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
1042AC |
LYNGBY |
|
50m |
2:02.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
48 |
1 |
Maja Antonsson |
2007 |
BE5607 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:56.78 |
263 |
2 |
Karoline Hauch |
2009 |
0936AJ |
ROSKILDE |
|
50m |
1:56.19 |
425 |
3 |
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
0992AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:54.66 |
615 |
4 |
Marie Borregaard Nielsen |
2008 |
0864AE |
FR.SUND |
|
50m |
1:53.93 |
283 |
5 |
Augusta Anemone Friis |
2006 |
0628AW |
ROSKILDE |
|
50m |
1:54.07 |
395 |
6 |
Amalie Olsen |
2008 |
0856AB |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:55.66 |
94 |
7 |
Amalie Riis |
2007 |
BL3807 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:56.54 |
51 |
8 |
Lisen Burnesson |
2008 |
AY8808 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:56.95 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
427 |
1 |
Thilde Gammelvind |
2008 |
0804AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:52.78 |
90 |
2 |
Patricia Pavlovic |
2008 |
AY9008 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:52.49 |
268 |
3 |
Lidia Beyarslan |
2008 |
0820AR |
ROSKILDE |
|
50m |
1:51.37 |
392 |
4 |
Milena B Bonde |
2006 |
0644AU |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:50.86 |
100 |
5 |
Mindalin Sjöholm |
2008 |
AY8408 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:51.17 |
737 |
6 |
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
0884AH |
VEST |
|
50m |
1:51.85 |
346 |
7 |
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
1032AC |
LYNGBY |
|
50m |
1:52.64 |
270 |
8 |
Marie Lund Bro |
2008 |
0816AO |
ROSKILDE |
|
50m |
1:53.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
367 |
1 |
Laura Sandgreen |
2008 |
0826AB |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:50.33 |
286 |
2 |
Julia Vincentz |
2007 |
0778AU |
ROSKILDE |
|
50m |
1:46.80 |
80 |
3 |
Elin Malmgren |
2007 |
BJ6207 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:46.63 |
293 |
4 |
Alvilda Højberg |
2008 |
0832AG |
LYNGBY |
|
50m |
1:46.25 |
611 |
5 |
Nicoline Svingel |
2008 |
0856AL |
FR.VÆRK |
|
50m |
1:46.53 |
699 |
6 |
Freja Rosenlund Menné |
2007 |
0758AO |
MK 31 |
|
50m |
1:46.67 |
329 |
7 |
Galina Duric |
2008 |
0886AK |
LYNGBY |
|
50m |
1:48.34 |
84 |
8 |
Isabelle Nielsen |
2009 |
AD6609 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:50.54 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
528 |
1 |
Molly E. Schmidt-Nielsen |
2007 |
0732AS |
HELSINGØR |
|
50m |
1:45.54 |
295 |
2 |
Amilia Peick-Kristensen |
2008 |
0842AJ |
LYNGBY |
|
50m |
1:44.75 |
428 |
3 |
Vigga Jørgensen |
2008 |
0874AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:44.36 |
310 |
4 |
Sophia Zøllner |
2008 |
0874AA |
LYNGBY |
|
50m |
1:43.83 |
91 |
5 |
Lowa Persson |
2007 |
AO3607 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:44.21 |
515 |
6 |
Amelia Eriksen |
2008 |
0892AD |
HELSINGØR |
|
50m |
1:44.56 |
307 |
7 |
Olivia Barfoed |
2007 |
0762AL |
LYNGBY |
|
50m |
1:45.44 |
312 |
8 |
Sofie Ross |
2008 |
0802AE |
LYNGBY |
|
50m |
1:45.61 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
43 |
1 |
Wilma Sonesson |
2007 |
AH5407 |
SK RAN |
|
50m |
1:42.82 |
745 |
2 |
Hannah Bjørneboe |
2007 |
0712AN |
VEST |
|
50m |
1:42.64 |
755 |
3 |
Sally Anna Usinger |
2008 |
0898AR |
VEST |
|
50m |
1:42.22 |
297 |
4 |
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
0866AK |
LYNGBY |
|
50m |
1:41.01 |
222 |
5 |
Caroline Søe Jepsen |
2007 |
0794AK |
SLAGELSE |
|
50m |
1:41.24 |
408 |
6 |
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
0922AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:42.24 |
707 |
7 |
Sally Emilie Bill |
2007 |
0722AU |
MK 31 |
|
50m |
1:42.76 |
266 |
8 |
Eva de Maeyer |
2009 |
0918AB |
ROSKILDE |
|
50m |
1:43.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
422 |
1 |
Josephine S. Christensen |
2009 |
0932AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:40.72 |
59 |
2 |
Thowe Eliasson |
2006 |
AF6206 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:40.41 |
142 |
3 |
Vilda Berg |
2007 |
AC9407 |
SK LÖDDE |
|
50m |
1:39.81 |
109 |
4 |
Elin Adler |
2006 |
AY3406 |
KSLS |
|
50m |
1:39.51 |
697 |
5 |
Emma Kestenholz |
2007 |
0798AO |
MK 31 |
|
50m |
1:39.60 |
89 |
6 |
Julia Palm |
2006 |
BL1206 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:40.22 |
302 |
7 |
Ida Mathiesen |
2008 |
0876AK |
LYNGBY |
|
50m |
1:40.64 |
406 |
8 |
Alberte Berner Mikkelsen |
2006 |
0602AP |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:40.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
309 |
1 |
Laura Emilie Hoegh |
2008 |
0896AK |
LYNGBY |
|
50m |
1:39.24 |
524 |
2 |
Katrine Beenfeldt Weber |
2008 |
0844AD |
HELSINGØR |
|
50m |
1:39.05 |
400 |
3 |
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
0814AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:38.36 |
26 |
4 |
Alexandra Engström |
2006 |
BI0406 |
SK RAN |
|
50m |
1:37.60 |
104 |
5 |
Lily Thomsen |
2007 |
AO2407 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:37.71 |
523 |
6 |
Kamilla Elisabeth Thorsen |
2007 |
0746AJ |
HELSINGØR |
|
50m |
1:38.40 |
328 |
7 |
Caroline Madsen |
2008 |
0872AP |
LYNGBY |
|
50m |
1:39.06 |
247 |
8 |
Cecilie Rud |
2006 |
0694AC |
ALLERØD |
|
50m |
1:39.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
452 |
1 |
Vigga Jacoby |
2007 |
0782AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:36.69 |
703 |
2 |
Regitze Wojtaszewski |
2007 |
0734AN |
MK 31 |
|
50m |
1:35.96 |
696 |
3 |
Ella Emilia Soelberg |
2007 |
0708AF |
MK 31 |
|
50m |
1:35.56 |
36 |
4 |
Tova Jönsson |
2007 |
AW0207 |
SK RAN |
|
50m |
1:35.54 |
223 |
5 |
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
0848AC |
SLAGELSE |
|
50m |
1:35.55 |
370 |
6 |
Anna Sofie Skov |
2008 |
0874AB |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:35.75 |
315 |
7 |
Alma Lind Babin |
2006 |
0608AL |
LYNGBY |
|
50m |
1:36.36 |
343 |
8 |
Kamille Drejer Mikkelsen |
2009 |
0944AE |
LYNGBY |
|
50m |
1:36.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
539 |
1 |
Anna Bay-Jensen |
2006 |
0618AR |
HELSINGØR |
|
50m |
1:35.17 |
299 |
2 |
Ellen Textor-Broch |
2009 |
0942AA |
LYNGBY |
|
50m |
1:34.76 |
551 |
3 |
Sofie Kofoed Gjedsted |
2006 |
0648AR |
HELSINGØR |
|
50m |
1:34.26 |
464 |
4 |
Sofija Rønne |
2006 |
0688AQ |
HERLEV |
|
50m |
1:33.84 |
748 |
5 |
Luka Revitz |
2008 |
0866AH |
VEST |
|
50m |
1:33.92 |
586 |
6 |
Ida Celine Sangstad Holst |
2007 |
0716AF |
GSK |
|
50m |
1:34.51 |
414 |
7 |
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
0902AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:34.82 |
706 |
8 |
Anna Piao Bergendorff |
2007 |
0744AQ |
MK 31 |
|
50m |
1:35.52 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
598 |
1 |
Natasja Boesgaard |
2007 |
0728AC |
FR.VÆRK |
|
50m |
1:32.76 |
693 |
2 |
Aya Malling |
2006 |
0686AV |
MK 31 |
|
50m |
1:31.87 |
695 |
3 |
Caroline Hansen |
2007 |
0784AG |
MK 31 |
|
50m |
1:30.73 |
403 |
4 |
Sofie Lind |
2006 |
0668AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:29.27 |
549 |
5 |
Silvia Martinsen |
2007 |
0792AC |
HELSINGØR |
|
50m |
1:29.37 |
241 |
6 |
Røskva Rosenbohm |
2007 |
0772AA |
BIRKERØD |
|
50m |
1:31.38 |
694 |
7 |
Caroline Bjerre |
2007 |
0772AM |
MK 31 |
|
50m |
1:32.49 |
29 |
8 |
Lisa Harde |
2006 |
AH7406 |
SK RAN |
|
50m |
1:33.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
470 |
1 |
Frederikke Fisker Jensen |
2006 |
0678AM |
HERLEV |
|
50m |
1:28.39 |
433 |
2 |
Charlotte Dreyer Riis |
2006 |
0686AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:28.04 |
326 |
3 |
Victoria Wiingaard |
2006 |
0662AC |
LYNGBY |
|
50m |
1:27.53 |
219 |
4 |
Johanne Jensen-Mattebjerg |
2006 |
0638AP |
SLAGELSE |
|
50m |
1:26.97 |
639 |
5 |
Selma Thomsen Lind |
2007 |
0714AJ |
FARUM |
|
50m |
1:27.26 |
546 |
6 |
Lucca Kanstrup-Clausen |
2006 |
0662AH |
HELSINGØR |
|
50m |
1:27.81 |
114 |
7 |
Ana Corluka |
2006 |
AS5806 |
KSLS |
|
50m |
1:28.27 |
455 |
8 |
Helena Honore |
2007 |
0788AQ |
HERLEV |
|
50m |
1:28.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
81 |
1 |
Emma Maric |
2007 |
AQ5607 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:26.12 |
449 |
2 |
Sara Kaarup Andersen |
2006 |
0636AL |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:25.86 |
538 |
3 |
Andrea Søeborg |
2006 |
0624AC |
HELSINGØR |
|
50m |
1:24.61 |
321 |
4 |
Marie Elster |
2006 |
0614AE |
LYNGBY |
|
50m |
1:24.32 |
590 |
5 |
Malouca Laura Bruun |
2007 |
0714AF |
GSK |
|
50m |
1:24.40 |
678 |
6 |
Johanna Rasmussen |
2006 |
0632AG |
MK 31 |
|
50m |
1:25.00 |
220 |
7 |
Astamaja Rought |
2006 |
0682AJ |
SLAGELSE |
|
50m |
1:25.92 |
218 |
8 |
Silje Mathiasen |
2006 |
0628AG |
SLAGELSE |
|
50m |
1:26.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
461 |
1 |
Ellen Simoni Alfast |
2006 |
0604AI |
HERLEV |
|
50m |
1:23.62 |
70 |
2 |
Maja Jensen |
2006 |
BA4606 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:23.40 |
244 |
3 |
Agnete Boelt |
2006 |
0652AD |
ALLERØD |
|
50m |
1:23.28 |
588 |
4 |
Mathilde Johansen |
2007 |
0732AJ |
GSK |
|
50m |
1:22.71 |
541 |
5 |
Ea Lund Havgaard |
2007 |
0728AD |
HELSINGØR |
|
50m |
1:22.98 |
593 |
6 |
Astrid Nørgaard |
2007 |
0784AA |
FR.VÆRK |
|
50m |
1:23.38 |
50 |
7 |
Amanda Blomkvist |
2007 |
AD0607 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:23.48 |
439 |
8 |
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
0638AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:23.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
324 |
1 |
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
0656AJ |
LYNGBY |
|
50m |
1:22.21 |
731 |
2 |
Maya Amstrup Riis |
2007 |
0708AA |
VEST |
|
50m |
1:22.08 |
325 |
3 |
Sofia Yuwei Zhang |
2006 |
0658AA |
LYNGBY |
|
50m |
1:21.25 |
203 |
4 |
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
0632AL |
SOLRØD |
|
50m |
1:20.20 |
118 |
5 |
Alice Gulin |
2006 |
AT3206 |
KSLS |
|
50m |
1:20.84 |
550 |
6 |
Sofie Anker Nielsen |
2006 |
0694AU |
HELSINGØR |
|
50m |
1:21.60 |
221 |
7 |
Annette Toft |
2006 |
0672AC |
SLAGELSE |
|
50m |
1:22.16 |
126 |
8 |
Vicky Luc |
2007 |
AJ6607 |
KSLS |
|
50m |
1:22.65 |
|
|
Heat 20 (21) (Årg. 2008-2020) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
393 |
1 |
Asta Hänel Christensen |
2008 |
0804AI |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:32.75 |
417 |
2 |
Ella Stensgaard |
2008 |
0816AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:31.25 |
300 |
3 |
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
0886AB |
LYNGBY |
|
50m |
1:25.40 |
410 |
4 |
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
0804AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:23.80 |
368 |
5 |
Angela Bang Svendsen |
2008 |
0832AA |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:25.09 |
224 |
6 |
Silje Juul Kjeldsen |
2008 |
0826AG |
SLAGELSE |
|
50m |
1:27.25 |
291 |
7 |
Wilma Berg |
2008 |
0868AD |
LYNGBY |
|
50m |
1:32.62 |
744 |
8 |
Freja Kobbernagel |
2008 |
0806AD |
VEST |
|
50m |
1:33.42 |
|
|
Heat 21 (21) (Årg. 2006-2007) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
317 |
1 |
Emily Reuter |
2006 |
0688AE |
LYNGBY |
|
50m |
1:19.97 |
440 |
2 |
Julie Philip |
2007 |
0742AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:19.72 |
540 |
3 |
Caroline Haugland |
2007 |
0756AJ |
HELSINGØR |
|
50m |
1:18.59 |
11 |
4 |
Mina Medhaug Rossebø |
2006 |
|
Karmøy SK |
|
50m |
1:17.08 |
323 |
5 |
Mathilde Severs |
2006 |
0648AE |
LYNGBY |
|
50m |
1:17.76 |
760 |
6 |
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
0634AH |
VI 39 |
|
50m |
1:18.64 |
209 |
7 |
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
0678AP |
SOLRØD |
|
50m |
1:19.81 |
448 |
8 |
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
0726AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:20.13 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:50 |
|