Startliste for Danske Bank Cup 2010
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Seedede heat Løb 27
|
Stævne navn |
DANSKE BANK CUP 2010 |
|
Udskriftsdato |
10 oktober 2010 |
|
|
Stævne by |
Greve |
|
Udskriftstidspunkt |
09:48 |
|
|
Arrangør |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
2010-10-09 |
|
|
|
|
Løb 27, 100m Brystsvømning |
Finaler (11) |
Sponsor: DANSKE BANK |
|
Heat 1 (11) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
157 |
1 |
Cecilie Kure |
2000 |
|
KALUNDBORG |
|
25m |
|
164 |
2 |
Annika Møller-Kristensen |
2000 |
0044AJ |
KALUNDBORG |
|
25m |
|
66 |
3 |
Liva Palmund |
2002 |
0246AA |
TUNE |
|
25m |
|
606 |
4 |
Anh-Thu Nguyen |
1999 |
9978AT |
TUNE |
|
25m |
|
492 |
5 |
Ingrid Jørgensen |
1999 |
|
HOLBÆK |
|
25m |
|
17 |
6 |
Helle Pittioni |
2001 |
0158AH |
ISHØJ |
|
25m |
|
500 |
7 |
Ida Maria Nielsen |
2000 |
|
HOLBÆK |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
176 |
1 |
Marie Uglebjerg |
2002 |
0222AB |
KALUNDBORG |
|
25m |
|
22 |
2 |
Karoline Barrett |
2002 |
0286AA |
GREVE |
|
25m |
|
19 |
3 |
Jasmin Boe Rasmussen |
2000 |
0006AM |
ISHØJ |
|
25m |
|
466 |
4 |
Alberte Andersen |
2001 |
|
HOLBÆK |
|
25m |
|
70 |
5 |
Frederikke Søeborg |
2001 |
|
TUNE |
|
25m |
|
490 |
6 |
Pernille Jensen |
1998 |
|
HOLBÆK |
|
25m |
|
358 |
7 |
Ida Jakobsen |
1998 |
9828AQ |
KORSØR |
|
25m |
|
597 |
8 |
Emma Lyse |
2000 |
|
HOLBÆK |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
20 |
1 |
Nikoline Victoria Sass |
1999 |
9914AR |
ISHØJ |
|
25m |
|
498 |
2 |
Mikkeline Mentz |
2001 |
|
HOLBÆK |
|
25m |
|
112 |
3 |
Charlotte Sørensen |
2000 |
0032AK |
NÆSTVED |
|
25m |
2:40.00 |
90 |
4 |
Camille Bøcher |
1999 |
|
NÆSTVED |
|
25m |
2:25.00 |
117 |
5 |
Sara Maria Pujan |
1999 |
9984AO |
NÆSTVED |
|
25m |
2:28.48 |
94 |
6 |
Anne-Sofie P. Clausen |
2002 |
0202AB |
NÆSTVED |
|
25m |
3:00.00 |
68 |
7 |
Cecilie Daluiso Salmonsen |
2001 |
0108AH |
TUNE |
|
25m |
|
514 |
8 |
Karoline Rasmussen |
1999 |
|
HOLBÆK |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
219 |
1 |
Ingrid Bo Andersen |
2001 |
0126AC |
ROSKILDE |
|
25m |
2:12.81 |
223 |
2 |
Nina Corydon-Petersen |
1999 |
9922AQ |
ROSKILDE |
|
25m |
2:06.96 |
521 |
3 |
Julie Thaarup Wulff |
2000 |
0082AJ |
HOLBÆK |
|
25m |
2:00.97 |
309 |
4 |
Katharina Lind Andersen |
1998 |
9886AR |
SLAGELSE |
|
25m |
1:58.78 |
95 |
5 |
Marie Louise P. Clausen |
1996 |
9642AV |
NÆSTVED |
|
25m |
1:59.78 |
252 |
6 |
Natacha Klitgaard Voss |
1999 |
|
ROSKILDE |
|
25m |
2:04.13 |
391 |
7 |
Mai Sørensen |
1999 |
9922AF |
STT |
|
25m |
2:09.79 |
249 |
8 |
Emilie Hermann Schimming |
1999 |
9942AP |
ROSKILDE |
|
25m |
2:14.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
447 |
1 |
Mette Hegelund |
2000 |
0068AC |
KØGE |
|
25m |
1:53.38 |
388 |
2 |
Sasha Rasmussen |
1998 |
9802AO |
STT |
|
25m |
1:50.36 |
442 |
3 |
Melanie Degner |
2000 |
0098AC |
KØGE |
|
25m |
1:47.72 |
193 |
4 |
Camilla Jacobsen |
1998 |
|
FARUM |
|
25m |
1:47.42 |
386 |
5 |
Katrine Olsen |
1997 |
9786AO |
STT |
|
25m |
1:47.68 |
230 |
6 |
Ida Brix Jakobsen |
1998 |
9876AN |
ROSKILDE |
|
25m |
1:50.01 |
412 |
7 |
Mette Møller Nielsen |
1999 |
9928AF |
RØNNE |
|
25m |
1:51.54 |
91 |
8 |
Caroline Bøcher |
1998 |
9866AV |
NÆSTVED |
|
25m |
1:55.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
318 |
1 |
Maria Tanderup Hansen |
1998 |
9836AJ |
SLAGELSE |
|
25m |
1:45.42 |
226 |
2 |
Stine Boe Gad |
1997 |
9706AW |
ROSKILDE |
|
25m |
1:43.28 |
395 |
3 |
Nadia Hansen |
1999 |
9968AQ |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:42.14 |
375 |
4 |
Josephine Freja Iversen |
1995 |
9548AB |
STT |
|
25m |
1:40.67 |
444 |
5 |
Emma Hansen |
1999 |
9954AA |
KØGE |
|
25m |
1:41.67 |
427 |
6 |
Micaela Jönsson |
2001 |
AD3801 |
S 71 |
|
25m |
1:42.94 |
288 |
7 |
Frederikke Mertins |
2000 |
0014AE |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:45.00 |
240 |
8 |
Annasofie Engtorp Olesen |
1997 |
9762AW |
ROSKILDE |
|
25m |
1:46.07 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
378 |
1 |
Karoline Karlog |
1997 |
9768AU |
STT |
|
25m |
1:39.47 |
330 |
2 |
Lecia Kure Larsen |
1997 |
9754AR |
SLAGELSE |
|
25m |
1:39.18 |
271 |
3 |
Cecilie Ishøy |
1996 |
9652AJ |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:38.45 |
251 |
4 |
Lærke Viereck |
1997 |
9754AT |
ROSKILDE |
|
25m |
1:37.96 |
533 |
5 |
Isabella B. Grant |
1998 |
9882AB |
VEST |
|
25m |
1:38.17 |
314 |
6 |
Simone Hallig |
1997 |
9732AO |
SLAGELSE |
|
25m |
1:38.54 |
85 |
7 |
Christina Assum |
1994 |
9444AO |
NÆSTVED |
|
25m |
1:39.46 |
281 |
8 |
Isabella V. Knudsen |
1998 |
9896AQ |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:40.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
133 |
1 |
Charlotte Pedersen |
1996 |
9648AV |
VORDINGB |
|
25m |
1:37.73 |
428 |
2 |
Victoria Jönsson |
1999 |
AS7499 |
S 71 |
|
25m |
1:36.85 |
202 |
3 |
Julie Windfeldt Nielsen |
1998 |
9878AJ |
FARUM |
|
25m |
1:36.32 |
385 |
4 |
Louise Leegaard Nilsson |
1994 |
9412AS |
STT |
|
25m |
1:34.24 |
192 |
5 |
Maja Hjuler |
1997 |
9754AI |
FARUM |
|
50m |
1:36.32 |
224 |
6 |
Laura Dahl |
1998 |
9824AN |
ROSKILDE |
|
25m |
1:36.75 |
339 |
7 |
Astrid Ovesen |
1999 |
9978AA |
SLAGELSE |
|
25m |
1:37.16 |
497 |
8 |
Louise Lynæs |
1997 |
|
HOLBÆK |
|
25m |
1:37.88 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
186 |
1 |
Lisa Steen Duus |
1997 |
9764AI |
FARUM |
|
50m |
1:32.49 |
180 |
2 |
Sofie Witthøft |
1997 |
9794AG |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:32.03 |
419 |
3 |
Rebecca Berggren-Nylund |
1999 |
AI1899 |
S 71 |
|
25m |
1:30.78 |
260 |
4 |
Julie Bak |
1997 |
9782AJ |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:29.28 |
209 |
5 |
Signe Scharf |
1995 |
9528AK |
FARUM |
|
25m |
1:29.51 |
308 |
6 |
Amanda Glerup Andersen |
1998 |
9814AM |
SLAGELSE |
|
25m |
1:32.02 |
109 |
7 |
Elisa Holst Nilsson |
1996 |
9604AK |
NÆSTVED |
|
25m |
1:32.21 |
45 |
8 |
Lise Norgil Damgaard |
1997 |
9746AW |
TUNE |
|
25m |
1:33.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
515 |
1 |
Mai-Britt Rosin |
1996 |
9628AD |
HOLBÆK |
|
25m |
1:26.54 |
418 |
2 |
Emelie Axmar |
1993 |
BC2893 |
S 71 |
|
25m |
1:26.43 |
248 |
3 |
Mette Sannerud |
1997 |
9706AD |
ROSKILDE |
|
25m |
1:25.11 |
160 |
4 |
Natasja Holte Larsen |
1995 |
9518AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:23.63 |
535 |
5 |
Kathrine Holm |
1996 |
9634AK |
VEST |
|
25m |
1:24.08 |
175 |
6 |
Louise Uglebjerg |
1994 |
9472AG |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:26.15 |
362 |
7 |
Nicoline Paulsen |
1996 |
9654AA |
KORSØR |
|
25m |
1:26.53 |
206 |
8 |
Helena Daugbjerg Petersen |
1997 |
9734AI |
FARUM |
|
25m |
1:27.32 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
433 |
1 |
Jonna Nordström |
1997 |
AP1897 |
S 71 |
|
50m |
1:23.45 |
282 |
2 |
Nathja Larsen |
1995 |
9534AF |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:22.60 |
587 |
3 |
Hanna Jörlund |
1991 |
BL6891 |
MKK |
|
25m |
1:19.38 |
571 |
4 |
Emma Jansson |
1994 |
AP4694 |
MKK |
|
25m |
1:17.09 |
270 |
5 |
Mie Hansen |
1991 |
9108AL |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:17.66 |
539 |
6 |
Nikoline Marker-Pedersen |
1996 |
9686AC |
VEST |
|
25m |
1:21.64 |
301 |
7 |
Elina Wagner |
1996 |
9654AC |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:23.40 |
119 |
8 |
Laura Andersen |
1997 |
9704AM |
VORDINGB |
|
25m |
1:23.54 |
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 |
Udskriftsdato |
10 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |
Udskriftstidspunkt |
09:48 |
|