Startliste for Danske Bank Cup 2010
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Seedede heat Løb 2
|
Stævne navn |
DANSKE BANK CUP 2010 |
|
Udskriftsdato |
10 oktober 2010 |
|
|
Stævne by |
Greve |
|
Udskriftstidspunkt |
09:48 |
|
|
Arrangør |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
2010-10-09 |
|
|
|
|
Løb 2, 200m Brystsvømning |
Finaler (7) |
Sponsor: DANSKE BANK |
|
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
166 |
3 |
Louise Nicolaisen |
1998 |
9884AQ |
KALUNDBORG |
|
25m |
|
161 |
4 |
Rebecca Lind-Ellefsen |
1998 |
9892AM |
KALUNDBORG |
|
25m |
|
169 |
5 |
Emma F. Nystrøm |
1996 |
|
KALUNDBORG |
|
25m |
|
124 |
6 |
Nana Hansen |
2000 |
0048AJ |
VORDINGB |
|
25m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
34 |
1 |
Elisabeth Kotmark |
1997 |
9702AN |
GREVE |
|
25m |
|
90 |
2 |
Camille Bøcher |
1999 |
|
NÆSTVED |
|
25m |
5:30.00 |
117 |
3 |
Sara Maria Pujan |
1999 |
9984AO |
NÆSTVED |
|
25m |
5:20.43 |
150 |
4 |
Lærke Holm Junge |
2000 |
0064AC |
KALUNDBORG |
|
25m |
4:14.70 |
501 |
5 |
Katrine Normann Olesen |
1998 |
|
HOLBÆK |
|
25m |
4:17.61 |
106 |
6 |
Emilie Cecilie Leifelt |
2001 |
0104AD |
NÆSTVED |
|
25m |
5:30.00 |
45 |
7 |
Lise Norgil Damgaard |
1997 |
9746AW |
TUNE |
|
25m |
|
327 |
8 |
Sofie Karoline Jensen |
1997 |
9764AZ |
SLAGELSE |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
226 |
1 |
Stine Boe Gad |
1997 |
9706AW |
ROSKILDE |
|
25m |
3:58.32 |
447 |
2 |
Mette Hegelund |
2000 |
0068AC |
KØGE |
|
25m |
3:54.27 |
603 |
3 |
Amalie Bonnesen |
1999 |
9912AI |
NÆSTVED |
|
25m |
3:52.39 |
427 |
4 |
Micaela Jönsson |
2001 |
AD3801 |
S 71 |
|
25m |
3:48.85 |
91 |
5 |
Caroline Bøcher |
1998 |
9866AV |
NÆSTVED |
|
25m |
3:50.80 |
148 |
6 |
Ditte Rosten Jakobsen |
1997 |
9706AG |
KALUNDBORG |
|
25m |
3:53.48 |
412 |
7 |
Mette Møller Nielsen |
1999 |
9928AF |
RØNNE |
|
25m |
3:56.57 |
223 |
8 |
Nina Corydon-Petersen |
1999 |
9922AQ |
ROSKILDE |
|
25m |
4:14.08 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
442 |
1 |
Melanie Degner |
2000 |
0098AC |
KØGE |
|
25m |
3:45.47 |
474 |
2 |
Laura Buchwald |
1998 |
|
HOLBÆK |
|
25m |
3:39.60 |
520 |
3 |
Laura Weinreich |
1998 |
9818AA |
HOLBÆK |
|
25m |
3:37.74 |
384 |
4 |
Susanne Munch Nielsen |
1995 |
9524AS |
STT |
|
25m |
3:37.13 |
133 |
5 |
Charlotte Pedersen |
1996 |
9648AV |
VORDINGB |
|
25m |
3:37.70 |
318 |
6 |
Maria Tanderup Hansen |
1998 |
9836AJ |
SLAGELSE |
|
25m |
3:39.41 |
26 |
7 |
Isabella Dolang |
1996 |
9614AM |
GREVE |
|
25m |
3:41.78 |
65 |
8 |
Sofie Sandgren Mouritsen |
1996 |
9602AD |
TUNE |
|
50m |
3:47.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
441 |
1 |
Kathrine Clausen |
1999 |
9974AE |
KØGE |
|
25m |
3:34.10 |
533 |
2 |
Isabella B. Grant |
1998 |
9882AB |
VEST |
|
25m |
3:31.17 |
314 |
3 |
Simone Hallig |
1997 |
9732AO |
SLAGELSE |
|
25m |
3:26.88 |
339 |
4 |
Astrid Ovesen |
1999 |
9978AA |
SLAGELSE |
|
25m |
3:24.07 |
378 |
5 |
Karoline Karlog |
1997 |
9768AU |
STT |
|
25m |
3:26.11 |
224 |
6 |
Laura Dahl |
1998 |
9824AN |
ROSKILDE |
|
25m |
3:28.04 |
448 |
7 |
Asta Kielgast |
1999 |
9972AE |
KØGE |
|
25m |
3:33.78 |
10 |
8 |
Anna Pii Hjørne |
1996 |
9662AP |
ISHØJ |
|
25m |
3:36.54 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
260 |
1 |
Julie Bak |
1997 |
9782AJ |
HVIDOVRE |
|
25m |
3:15.11 |
489 |
2 |
Mette Jensen |
1997 |
9724AC |
HOLBÆK |
|
25m |
3:11.35 |
206 |
3 |
Helena Daugbjerg Petersen |
1997 |
9734AI |
FARUM |
|
25m |
3:05.00 |
515 |
4 |
Mai-Britt Rosin |
1996 |
9628AD |
HOLBÆK |
|
25m |
3:02.36 |
175 |
5 |
Louise Uglebjerg |
1994 |
9472AG |
KALUNDBORG |
|
25m |
3:03.42 |
160 |
6 |
Natasja Holte Larsen |
1995 |
9518AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
3:11.23 |
502 |
7 |
Anna Okkels |
1996 |
|
HOLBÆK |
|
25m |
3:15.00 |
180 |
8 |
Sofie Witthøft |
1997 |
9794AG |
KALUNDBORG |
|
25m |
3:20.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
192 |
1 |
Maja Hjuler |
1997 |
9754AI |
FARUM |
|
25m |
3:00.00 |
248 |
2 |
Mette Sannerud |
1997 |
9706AD |
ROSKILDE |
|
25m |
2:58.26 |
301 |
3 |
Elina Wagner |
1996 |
9654AC |
HVIDOVRE |
|
25m |
2:56.85 |
571 |
4 |
Emma Jansson |
1994 |
AP4694 |
MKK |
|
25m |
2:47.02 |
535 |
5 |
Kathrine Holm |
1996 |
9634AK |
VEST |
|
25m |
2:55.59 |
539 |
6 |
Nikoline Marker-Pedersen |
1996 |
9686AC |
VEST |
|
25m |
2:57.95 |
209 |
7 |
Signe Scharf |
1995 |
9528AK |
FARUM |
|
25m |
3:00.00 |
362 |
8 |
Nicoline Paulsen |
1996 |
9654AA |
KORSØR |
|
25m |
3:00.12 |
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 |
Udskriftsdato |
10 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |
Udskriftstidspunkt |
09:48 |
|