Startliste for Danske Bank Cup 2010
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Seedede heat Løb 19
|
Stævne navn |
DANSKE BANK CUP 2010 |
|
Udskriftsdato |
10 oktober 2010 |
|
|
Stævne by |
Greve |
|
Udskriftstidspunkt |
09:48 |
|
|
Arrangør |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
2010-10-09 |
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning |
Finaler (12) |
Sponsor: DANSKE BANK |
|
Heat 1 (12) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
371 |
1 |
Nikolaj Hansen |
1998 |
9815AM |
STT |
|
25m |
|
247 |
2 |
Phillip Riis |
1998 |
9825AN |
ROSKILDE |
|
25m |
|
48 |
3 |
Thor Nørgaard Eriksen |
2000 |
0079AI |
TUNE |
|
25m |
|
273 |
4 |
Markus Jakobsen |
2000 |
|
HVIDOVRE |
|
25m |
|
335 |
5 |
Hjalte Mikkelsen |
1999 |
9919AL |
SLAGELSE |
|
25m |
|
274 |
6 |
Mathias Jakobsen |
2000 |
0097AH |
HVIDOVRE |
|
25m |
|
367 |
7 |
Mikkel Bech Schouw |
1999 |
|
STT |
|
25m |
|
52 |
8 |
Mikael Jakobsen |
2000 |
0021AF |
TUNE |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
38 |
1 |
Christian Petersen |
1993 |
9373AB |
GREVE |
|
25m |
|
83 |
2 |
Lukas Adeler |
2001 |
|
NÆSTVED |
|
25m |
2:25.00 |
379 |
3 |
Sipan Kawiani |
2000 |
0013AC |
STT |
|
25m |
2:07.12 |
415 |
4 |
Oliver Steen |
1997 |
9787AI |
RØNNE |
|
50m |
1:54.98 |
138 |
5 |
Joachim Ytting |
1997 |
9705AR |
VORDINGB |
|
25m |
1:56.92 |
279 |
6 |
Viktor Kielstrup |
2000 |
0069AD |
HVIDOVRE |
|
25m |
2:13.73 |
294 |
7 |
Magnus Sibbersen |
2001 |
0159AA |
HVIDOVRE |
|
25m |
|
414 |
8 |
Julius Steen |
1999 |
|
RØNNE |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
187 |
1 |
Peter Eklund |
1997 |
9709AN |
FARUM |
|
50m |
1:52.20 |
178 |
2 |
Nicolai Walther |
1998 |
9851AE |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:50.85 |
280 |
3 |
Christoffer G. Kjerri |
1999 |
9915AB |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:49.25 |
54 |
4 |
Jacob Jørgensen |
1999 |
9951AG |
TUNE |
|
25m |
1:47.66 |
317 |
5 |
Magnus Erik W. Hansen |
1999 |
9931AN |
SLAGELSE |
|
25m |
1:47.77 |
519 |
6 |
Emil Toft |
1998 |
9807AI |
HOLBÆK |
|
25m |
1:50.00 |
103 |
7 |
David Bagge Larsen |
1999 |
9923AK |
NÆSTVED |
|
25m |
1:51.09 |
328 |
8 |
Peter Kristensen |
1999 |
|
SLAGELSE |
|
25m |
1:52.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
14 |
1 |
Valdemar Mariegaard |
1999 |
9969AF |
ISHØJ |
|
25m |
1:43.80 |
445 |
2 |
Thor B. Hansen |
2000 |
0097AA |
KØGE |
|
50m |
1:43.60 |
35 |
3 |
Benjamin Larsen |
2000 |
0087AC |
GREVE |
|
25m |
1:37.75 |
380 |
4 |
Mathias I. Kristiansen |
1999 |
9961AF |
STT |
|
25m |
1:37.40 |
241 |
5 |
Joakim Palmqvist |
1999 |
9941AI |
ROSKILDE |
|
25m |
1:37.69 |
370 |
6 |
Nicklas Kenno Hansen |
1999 |
9913AF |
STT |
|
25m |
1:41.21 |
121 |
7 |
Rasmus Andersen |
1998 |
9899AI |
VORDINGB |
|
25m |
1:43.61 |
30 |
8 |
Simon Hansen |
1999 |
9973AL |
GREVE |
|
25m |
1:43.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
389 |
1 |
Anders Søndermann |
1998 |
9865AJ |
STT |
|
25m |
1:35.22 |
144 |
2 |
Danny Corell |
1997 |
9749AN |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:33.80 |
405 |
3 |
Erik Hansen |
1998 |
9803AG |
RØNNE |
|
50m |
1:33.35 |
396 |
4 |
Andreas Ingvordsen |
1996 |
9649AQ |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:32.00 |
459 |
5 |
Martin Bruun Andersen |
1998 |
9883AO |
KØGE |
|
25m |
1:32.92 |
373 |
6 |
Nikolai Hougaard |
1999 |
9967AF |
STT |
|
25m |
1:33.53 |
390 |
7 |
Daniel Sørensen |
1999 |
9901AD |
STT |
|
25m |
1:35.00 |
300 |
8 |
Mikkel Ulrich |
1998 |
9869AE |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:37.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
542 |
1 |
Mathias Wilquin |
1998 |
9873AH |
VEST |
|
25m |
1:31.16 |
454 |
2 |
Oliver Raahauge |
1998 |
9883AG |
KØGE |
|
25m |
1:31.07 |
541 |
3 |
Martin Nielsen |
1997 |
9761AK |
VEST |
|
25m |
1:30.55 |
272 |
4 |
Oliver Jacobsen |
1997 |
9781AQ |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:30.00 |
231 |
5 |
Emil Johansen |
1999 |
9935AB |
ROSKILDE |
|
25m |
1:30.16 |
199 |
6 |
Malthe Letting |
2001 |
0111AB |
FARUM |
|
25m |
1:30.62 |
179 |
7 |
Mads Witthøft |
2000 |
0045AA |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:31.07 |
190 |
8 |
Emil Grovn |
1998 |
9877AC |
FARUM |
|
25m |
1:31.65 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
210 |
1 |
Lasse Kriegel Skovrup |
1998 |
9861AK |
FARUM |
|
25m |
1:29.34 |
366 |
2 |
Jacob Bang-Jensen |
1998 |
9841AI |
STT |
|
25m |
1:28.53 |
331 |
3 |
Rasmus B. Larsen |
1997 |
9761AJ |
SLAGELSE |
|
25m |
1:27.12 |
200 |
4 |
Emil Brohus Nielsen |
1997 |
9719AJ |
FARUM |
|
25m |
1:25.00 |
493 |
5 |
Benjamin Kâhler |
1997 |
9721AI |
HOLBÆK |
|
25m |
1:25.21 |
457 |
6 |
Jacob Samuel |
1998 |
9843AD |
KØGE |
|
25m |
1:28.17 |
453 |
7 |
Thomas Porsborg |
1998 |
9853AC |
KØGE |
|
25m |
1:28.55 |
269 |
8 |
Mads Haugård Hansen |
2000 |
|
HVIDOVRE |
|
25m |
1:30.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
238 |
1 |
Frederik S. Nielsen |
1996 |
9605AO |
ROSKILDE |
|
25m |
1:22.40 |
319 |
2 |
Simon Hansen |
1997 |
9733AJ |
SLAGELSE |
|
25m |
1:22.09 |
284 |
3 |
Gustav Lindecrona |
1995 |
9515AD |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:20.31 |
344 |
4 |
Rasmus Wegener |
1997 |
9727AC |
SLAGELSE |
|
25m |
1:20.03 |
170 |
5 |
Mathias Rysgaard |
1998 |
9833AA |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:20.10 |
184 |
6 |
Daniel Christian |
1998 |
9829AJ |
FARUM |
|
25m |
1:20.57 |
527 |
7 |
Kenneth Abcell |
1998 |
9817AE |
VEST |
|
25m |
1:22.29 |
534 |
8 |
Niklas Beyer Hansen |
1997 |
9707AF |
VEST |
|
25m |
1:23.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
324 |
1 |
Kasper Jensen |
1996 |
9627AH |
SLAGELSE |
|
25m |
1:19.43 |
470 |
2 |
Lasse Andersen |
1994 |
9465AF |
HOLBÆK |
|
25m |
1:17.58 |
435 |
3 |
Max Åfeldt |
1995 |
AP6795 |
S 71 |
|
25m |
1:17.05 |
93 |
4 |
Emil S. Christoffersen |
1996 |
9665AC |
NÆSTVED |
|
25m |
1:15.23 |
220 |
5 |
Magnus Andersen |
1995 |
9565AQ |
ROSKILDE |
|
25m |
1:15.90 |
341 |
6 |
Emil R. Petersen |
1995 |
9501AL |
SLAGELSE |
|
25m |
1:17.43 |
120 |
7 |
Mads Andersen |
1995 |
9559AK |
VORDINGB |
|
25m |
1:18.29 |
118 |
8 |
Jesper Andersen |
1995 |
9569AN |
VORDINGB |
|
25m |
1:19.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
195 |
1 |
Mads Jørner |
1998 |
9891AB |
FARUM |
|
25m |
1:14.85 |
323 |
2 |
Frederik Aavang Jensen |
1994 |
9427AH |
SLAGELSE |
|
50m |
1:11.63 |
536 |
3 |
Oliver Huban |
1996 |
9641AF |
VEST |
|
25m |
1:10.54 |
29 |
4 |
Oliver Grodt |
1994 |
9415AI |
GREVE |
|
25m |
1:09.57 |
421 |
5 |
Tony Brkic |
1994 |
AV1794 |
S 71 |
|
25m |
1:10.40 |
346 |
6 |
Bjørn Wismann |
1996 |
9637AH |
SLAGELSE |
|
25m |
1:11.26 |
343 |
7 |
Simon Tingsgaard |
1996 |
9639AE |
SLAGELSE |
|
25m |
1:12.80 |
130 |
8 |
Rasmus Jørgensen |
1996 |
9697AA |
VORDINGB |
|
25m |
1:14.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
15 |
1 |
Emil Møhl |
1994 |
9413AC |
ISHØJ |
|
25m |
1:07.14 |
71 |
2 |
Thomas Dahl Sørensen |
1992 |
9249AA |
TUNE |
|
25m |
1:06.02 |
340 |
3 |
Sebastian Ovesen |
1994 |
9429AB |
SLAGELSE |
|
25m |
1:03.31 |
590 |
4 |
David Schön-Svensson |
1993 |
AD8993 |
MKK |
|
25m |
1:02.75 |
431 |
5 |
Andreas Myhrberg |
1993 |
AI6593 |
S 71 |
|
25m |
1:02.82 |
286 |
6 |
Søren Meier |
1994 |
9491AG |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:04.04 |
128 |
7 |
Jacob Jensen |
1995 |
9599AE |
VORDINGB |
|
25m |
1:06.31 |
222 |
8 |
Lauge Bruun |
1992 |
9221AE |
ROSKILDE |
|
25m |
1:08.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
113 |
1 |
Oliver Vang |
1994 |
9411AD |
NÆSTVED |
|
25m |
1:02.40 |
574 |
2 |
Adam Schön-Svensson |
1991 |
AD9791 |
MKK |
|
25m |
1:01.21 |
63 |
3 |
Emil K. Mortensen |
1993 |
9333AE |
TUNE |
|
25m |
58.95 |
41 |
4 |
Niels Wissing Sørensen |
1993 |
9391AC |
GREVE |
|
25m |
55.95 |
578 |
5 |
Lennie Sahlström |
1987 |
AE4187 |
MKK |
|
25m |
57.51 |
114 |
6 |
Sebastian Vang |
1991 |
9163AA |
NÆSTVED |
|
25m |
59.71 |
320 |
7 |
Andreas Haugaard |
1993 |
9343AH |
SLAGELSE |
|
25m |
1:01.79 |
342 |
8 |
Jakob Tingsgaard |
1993 |
9301AB |
SLAGELSE |
|
25m |
1:02.57 |
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 |
Udskriftsdato |
10 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |
Udskriftstidspunkt |
09:48 |
|