2020-02-23   05:02:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP2 2019-2020, Stockholm - Torvalla

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Startlista
UGP 2-2020 Södertörn
Plats: Arrangör: Stockholms Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
1 200m Frisim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 271 Nina Pavlovic Cano Södertörns Simsällskap 2004 AS7804 25m 2:07.57
2 156 Felicia Östlund Spårvägen Simförening 2002 BD6202 25m 2:11.67
3 582 Klara Possman Södertörns Simsällskap 2003 BA6803 25m 2:12.11 EFT
4 88 Wilma Åhlén Simklubben Neptun 2005 AO8205 25m 2:13.40
5 217 Sara Torstensson Stockholms
Kappsimningsklubb
2004 AW3604 25m 2:13.68
6 213 Madicken Eriksson Stockholms
Kappsimningsklubb
2003 AX8203 25m 2:15.02
7 279 Amanda Nilsson Södertörns Simsällskap 2002 BS9202 25m 2:15.70
8 493 Alice Velden Solna Sundbyberg SS 04 2005 AO2405 25m 2:15.71
9 168 Wilma Eld Spårvägen Simförening 2005 AS5205 25m 2:15.76
10 93 Elsa Lövquist Simklubben Neptun 2004 BD6604 25m 2:16.60
11 177 Alma Thunberg Spårvägen Simförening 2005 AV1605 25m 2:17.41
12 332 Ella Törnqvist Tyresö Simsällskap 2003 AQ1603 25m 2:17.57
13 68 Elsa Djuphammar Simklubben Neptun 2003 AU0403 25m 2:17.62
14 300 Felicia Klintemar Södertörns Simsällskap 2005 BM6605 25m 2:18.24
15 403 Hedda Sköld Wisby Simsällskap 2002 AM0402 25m 2:18.86
16 410 Mia Samuelsson Wisby Simsällskap 2005 AV7205 25m 2:20.16
17 406 Ella Ekepil Wisby Simsällskap 2005 AR0405 25m 2:20.51
18 237 Amanda Bäck Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 BM9205 25m 2:20.72
19 584 Lisa Uddeholt Spårvägen Simförening 25m 2:20.77 EFT
2005 AX6405
20 293 Filippa Hanikat Södertörns Simsällskap 25m 2:20.87
2007 AK7207
21 165 Alexandra Alkas Alias Spårvägen Simförening 25m 2:21.36
2006 AE2406
22 229 Vida Haesert Stockholms
Kappsimningsklubb
25m 2:22.09
2006 AN0206
23 412 Emma Persson Wisby Simsällskap 2006 BD1206 25m 2:23.44
24 339 Emilia Karlsson Bertoli Tyresö Simsällskap 2005 AW9405 25m 2:24.37
25 180 Alina Färm Spårvägen Simförening 2005 AV3605 25m 2:24.45
26 492 Elvira Montes Solna Sundbyberg SS 04 2004 AS3804 25m 2:24.97
27 411 Ella Adman Wisby Simsällskap 2006 BC3806 25m 2:25.01
28 405 Nella Silfwergård Wisby Simsällskap 2004 BE4604 25m 2:25.29
29 296 Ellinor Eldh Södertörns Simsällskap 2006 BA0206 25m 2:26.08
30 121 Amelia Gustafsson Simklubben Neptun 2006 BB0606 25m 2:26.24
31 531 Emelie Söderström Stockholmspolisens IF SF 2003 AW5203 25m 2:26.36
32 303 Juni Stenbacka Södertörns Simsällskap 2007 AV7607 25m 2:27.27
33 485 Fiona Karlsson Ösmo Simsällskap 2004 AE6404 25m 2:27.48
34 109 Sofia Bang Simklubben Neptun 2007 AH4607 25m 2:27.90
35 546 Anna Dimitriou Stockholmspolisens IF SF 2006 AN7606 25m 2:28.25
36 83 Li Elveskog Simklubben Neptun 2004 AW0604 25m 2:28.32
37 96 Ines Wijk Simklubben Neptun 2006 AH2406 25m 2:28.44
38 24 Bonnie Tham Gustavsbergs Simsällskap 2006 BG5406 25m 2:28.67
39 126 Linnea Farrar Simklubben Neptun 2006 BK8206 25m 2:29.49
40 299 Ebba Mattisson Södertörns Simsällskap 2006 BD2606 25m 2:29.56
41 89 Elin Grähs Simklubben Neptun 2004 BD4204 25m 2:29.57
42 245 Emilia Tshibanda Södertälje Simsällskap 2004 AL2404 25m 2:29.73
43 249 Marit Seeliger Södertälje Simsällskap 2005 AP7205 25m 2:29.74
44 125 Lea Rodin Simklubben Neptun 2006 BH1206 25m 2:30.42
45 255 Ella Sörensen Södertälje Simsällskap 2004 BO6604 25m 2:30.57
46 248 Elina Tshibanda Södertälje Simsällskap 2007 AB7407 25m 2:30.74
47 110 Anna Eneroth Simklubben Neptun 2007 AK4607 25m 2:31.04
48 181 Agnes Thunberg Spårvägen Simförening 2007 AD8807 25m 2:31.50
49 195 Frida Loqvist Spårvägen Simförening 2006 BB6806 25m 2:31.69
50 21 Isabelle Sandström Gustavsbergs Simsällskap 2007 AB3207 25m 2:32.04
51 260 Sara Andersson Södertälje Simsällskap 2005 BQ2405 25m 2:32.57
52 344 Elma Ridhagen Tyresö Simsällskap 2004 BS9804 25m 2:33.17
53 188 Stella  Egmar Spårvägen Simförening 2006 AW9806 25m 2:33.67
54 241 Elise Karlsson Stockholms
Kappsimningsklubb
2007 BA4607 25m 2:34.54
55 486 Freja Vesterlund Ösmo Simsällskap 2006 AA7606 50m 2:34.55
56 256 Melissa Klintengren Södertälje Simsällskap 2007 AH0807 25m 2:35.18
57 341 Freya Ebert Westerberg Tyresö Simsällskap 2005 BB3805 25m 2:35.20
58 540 Linn Solehav Stockholmspolisens IF SF 2005 AM7605 25m 2:35.54
59 311 Tilja Stålnacke Södertörns Simsällskap 2005 BW4205 25m 2:36.45
60 170 Lola Hjort Mowitz Spårvägen Simförening 2006 AI8406 25m 2:36.60
61 25 Felicia Westerdahl Gustavsbergs Simsällskap 2006 BK0806 25m 2:37.82
62 116 Sheila Hedman Simklubben Neptun 2006 BB1606 25m 2:38.45
63 554 Meja Johansson Stockholmspolisens IF SF 2006 BF8806 25m 2:38.56
64 115 Delara Ronquist Simklubben Neptun 2007 AN7807 25m 2:39.40
65 250 Clara Teljstedt Södertälje Simsällskap 2006 AL7806 25m 2:39.83
66 488 Meja Thunvall Ösmo Simsällskap 2006 AG9206 25m 2:39.88
67 240 Ellen Bystedt Stockholms
Kappsimningsklubb
2007 AY2207 25m 2:40.07
68 228 Anna Eklöf Stockholms
Kappsimningsklubb
25m 2:40.37
2007 AD9807
69 118 Alicia Dahlberg Simklubben Neptun 2007 AN9807 25m 2:40.62
70 70 Else Jomaa Simklubben Neptun 2004 AK1204 25m 2:41.63
71 179 Wilma Groth Spårvägen Simförening 2005 AV2605 25m 2:41.74
72 525 Moa Karlsson Hellas Simklubb 2005 BE8205 25m 2:43.13
73 292 Lovisa Lindberg Södertörns Simsällskap 2007 AK0407 25m 2:44.47
74 588 Ebba Gradevik-Laurell Saltsjöbadens Idrottsförening 2006 BS4806 25m 2:47.12
75 127 Julia Lundgren Simklubben Neptun 2007 AZ2207 25m 2:48.51
76 562 Sandra Ignatjovic Stockholmspolisens IF SF 2007 BA4207 25m 2:49.92
77 487 Agnes Öhman Ösmo Simsällskap 2006 AG2406 25m 2:51.00
78 512 Leona Arganti Solna Sundbyberg SS 04 2004 BY8404 25m 2:54.23
79 197 Lisa Danfelter Spårvägen Simförening 2005 BL9605 25m 2:55.07
80 124 Signe Mueller Simklubben Neptun 2007 AS2807 25m 2:55.96
81 238 Olivia Bäck Stockholms
Kappsimningsklubb
2007 AP7207 25m 2:56.17
82 349 Fidelie Börnesson Tyresö Simsällskap 2007 AZ8207 25m 2:56.96
83 519 Stella Gammel Solna Sundbyberg SS 04 2006 BN4606 25m 2:58.85
84 122 Vivyan Wallqvist Simklubben Neptun 2007 AO1207 25m 2:59.07
85 207 Matilda Lobendahl Spårvägen Simförening 2007 BB8407 25m 3:01.18
86 186 Karolina Nivenius Spårvägen Simförening 2005 BC8405 25m 3:01.22
87 257 Jenny Yelda Bibo Södertälje Simsällskap 2004 BS7604 25m 3:02.48
88 243 Ellen Gustafsson Stockholms
Kappsimningsklubb
2007 BI3407 25m 3:02.75
89 123 Olivia Strömberg Simklubben Neptun 2007 AO4207 25m 3:03.04
90 350 Ella Pahlén Tyresö Simsällskap 2007 AZ0407 25m 3:07.30
91 566 Alva Ek Stockholmspolisens IF SF 2006 BS2206 50m 3:08.68
92 63 Linnea Nordström Simklubben Neptun 2002 AT4402 25m 3:09.85 S8
93 210 Ida Sundbom Spårvägen Simförening 2007 BF4607 25m 3:16.15
94 202 Elin Yavuz Spårvägen Simförening 2007 AW9807 25m 3:17.06
95 198 Anna Malmring Spårvägen Simförening 2006 BC4206 50m 3:24.53
96 201 Lea Rosenholm Spårvägen Simförening 2006 BH0606 50m 3:25.30
97 593 Laura Midby Saltsjöbadens Idrottsförening 2006 AG9806 25m
98 529 Natalia Ljung Stockholmspolisens IF SF 2004 25m
99 499 Thea Bergström Solna Sundbyberg SS 04 2007 AK9807 25m
100 528 Tilde Jonasson Hellas Simklubb 2006 BU3006 25m
2020-01-25 08:08:03 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Södertörns Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner