2020-02-17   20:58:03
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP2 2019-2020, Stockholm - Torvalla

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Document
Startlista
UGP 2-2020 Södertörn
Plats: Arrangör: Stockholms Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
1 200m Frisim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 271 Nina Pavlovic Cano Södertörns Simsällskap 2004 AS7804 25m 2:07.57
2 156 Felicia Östlund Spårvägen Simförening 2002 BD6202 25m 2:11.67
3 582 Klara Possman Södertörns Simsällskap 2003 BA6803 25m 2:12.11 EFT
4 88 Wilma Åhlén Simklubben Neptun 2005 AO8205 25m 2:13.40
5 217 Sara Torstensson Stockholms
Kappsimningsklubb
2004 AW3604 25m 2:13.68
6 213 Madicken Eriksson Stockholms
Kappsimningsklubb
2003 AX8203 25m 2:15.02
7 279 Amanda Nilsson Södertörns Simsällskap 2002 BS9202 25m 2:15.70
8 493 Alice Velden Solna Sundbyberg SS 04 2005 AO2405 25m 2:15.71
9 168 Wilma Eld Spårvägen Simförening 2005 AS5205 25m 2:15.76
10 93 Elsa Lövquist Simklubben Neptun 2004 BD6604 25m 2:16.60
11 177 Alma Thunberg Spårvägen Simförening 2005 AV1605 25m 2:17.41
12 332 Ella Törnqvist Tyresö Simsällskap 2003 AQ1603 25m 2:17.57
13 68 Elsa Djuphammar Simklubben Neptun 2003 AU0403 25m 2:17.62
14 300 Felicia Klintemar Södertörns Simsällskap 2005 BM6605 25m 2:18.24
15 403 Hedda Sköld Wisby Simsällskap 2002 AM0402 25m 2:18.86
16 410 Mia Samuelsson Wisby Simsällskap 2005 AV7205 25m 2:20.16
17 406 Ella Ekepil Wisby Simsällskap 2005 AR0405 25m 2:20.51
18 237 Amanda Bäck Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 BM9205 25m 2:20.72
19 584 Lisa Uddeholt Spårvägen Simförening 25m 2:20.77 EFT
2005 AX6405
20 293 Filippa Hanikat Södertörns Simsällskap 25m 2:20.87
2007 AK7207
21 165 Alexandra Alkas Alias Spårvägen Simförening 25m 2:21.36
2006 AE2406
22 229 Vida Haesert Stockholms
Kappsimningsklubb
25m 2:22.09
2006 AN0206
23 412 Emma Persson Wisby Simsällskap 2006 BD1206 25m 2:23.44
24 339 Emilia Karlsson Bertoli Tyresö Simsällskap 2005 AW9405 25m 2:24.37
25 180 Alina Färm Spårvägen Simförening 2005 AV3605 25m 2:24.45
26 492 Elvira Montes Solna Sundbyberg SS 04 2004 AS3804 25m 2:24.97
27 411 Ella Adman Wisby Simsällskap 2006 BC3806 25m 2:25.01
28 405 Nella Silfwergård Wisby Simsällskap 2004 BE4604 25m 2:25.29
29 296 Ellinor Eldh Södertörns Simsällskap 2006 BA0206 25m 2:26.08
30 121 Amelia Gustafsson Simklubben Neptun 2006 BB0606 25m 2:26.24
31 531 Emelie Söderström Stockholmspolisens IF SF 2003 AW5203 25m 2:26.36
32 303 Juni Stenbacka Södertörns Simsällskap 2007 AV7607 25m 2:27.27
33 485 Fiona Karlsson Ösmo Simsällskap 2004 AE6404 25m 2:27.48
34 109 Sofia Bang Simklubben Neptun 2007 AH4607 25m 2:27.90
35 546 Anna Dimitriou Stockholmspolisens IF SF 2006 AN7606 25m 2:28.25
36 83 Li Elveskog Simklubben Neptun 2004 AW0604 25m 2:28.32
37 96 Ines Wijk Simklubben Neptun 2006 AH2406 25m 2:28.44
38 24 Bonnie Tham Gustavsbergs Simsällskap 2006 BG5406 25m 2:28.67
39 126 Linnea Farrar Simklubben Neptun 2006 BK8206 25m 2:29.49
40 299 Ebba Mattisson Södertörns Simsällskap 2006 BD2606 25m 2:29.56
41 89 Elin Grähs Simklubben Neptun 2004 BD4204 25m 2:29.57
42 245 Emilia Tshibanda Södertälje Simsällskap 2004 AL2404 25m 2:29.73
43 249 Marit Seeliger Södertälje Simsällskap 2005 AP7205 25m 2:29.74
44 125 Lea Rodin Simklubben Neptun 2006 BH1206 25m 2:30.42
45 255 Ella Sörensen Södertälje Simsällskap 2004 BO6604 25m 2:30.57
46 248 Elina Tshibanda Södertälje Simsällskap 2007 AB7407 25m 2:30.74
47 110 Anna Eneroth Simklubben Neptun 2007 AK4607 25m 2:31.04
48 181 Agnes Thunberg Spårvägen Simförening 2007 AD8807 25m 2:31.50
49 195 Frida Loqvist Spårvägen Simförening 2006 BB6806 25m 2:31.69
50 21 Isabelle Sandström Gustavsbergs Simsällskap 2007 AB3207 25m 2:32.04
51 260 Sara Andersson Södertälje Simsällskap 2005 BQ2405 25m 2:32.57
52 344 Elma Ridhagen Tyresö Simsällskap 2004 BS9804 25m 2:33.17
53 188 Stella  Egmar Spårvägen Simförening 2006 AW9806 25m 2:33.67
54 241 Elise Karlsson Stockholms
Kappsimningsklubb
2007 BA4607 25m 2:34.54
55 486 Freja Vesterlund Ösmo Simsällskap 2006 AA7606 50m 2:34.55
56 256 Melissa Klintengren Södertälje Simsällskap 2007 AH0807 25m 2:35.18
57 341 Freya Ebert Westerberg Tyresö Simsällskap 2005 BB3805 25m 2:35.20
58 540 Linn Solehav Stockholmspolisens IF SF 2005 AM7605 25m 2:35.54
59 311 Tilja Stålnacke Södertörns Simsällskap 2005 BW4205 25m 2:36.45
60 170 Lola Hjort Mowitz Spårvägen Simförening 2006 AI8406 25m 2:36.60
61 25 Felicia Westerdahl Gustavsbergs Simsällskap 2006 BK0806 25m 2:37.82
62 116 Sheila Hedman Simklubben Neptun 2006 BB1606 25m 2:38.45
63 554 Meja Johansson Stockholmspolisens IF SF 2006 BF8806 25m 2:38.56
64 115 Delara Ronquist Simklubben Neptun 2007 AN7807 25m 2:39.40
65 250 Clara Teljstedt Södertälje Simsällskap 2006 AL7806 25m 2:39.83
66 488 Meja Thunvall Ösmo Simsällskap 2006 AG9206 25m 2:39.88
67 240 Ellen Bystedt Stockholms
Kappsimningsklubb
2007 AY2207 25m 2:40.07
68 228 Anna Eklöf Stockholms
Kappsimningsklubb
25m 2:40.37
2007 AD9807
69 118 Alicia Dahlberg Simklubben Neptun 2007 AN9807 25m 2:40.62
70 70 Else Jomaa Simklubben Neptun 2004 AK1204 25m 2:41.63
71 179 Wilma Groth Spårvägen Simförening 2005 AV2605 25m 2:41.74
72 525 Moa Karlsson Hellas Simklubb 2005 BE8205 25m 2:43.13
73 292 Lovisa Lindberg Södertörns Simsällskap 2007 AK0407 25m 2:44.47
74 588 Ebba Gradevik-Laurell Saltsjöbadens Idrottsförening 2006 BS4806 25m 2:47.12
75 127 Julia Lundgren Simklubben Neptun 2007 AZ2207 25m 2:48.51
76 562 Sandra Ignatjovic Stockholmspolisens IF SF 2007 BA4207 25m 2:49.92
77 487 Agnes Öhman Ösmo Simsällskap 2006 AG2406 25m 2:51.00
78 512 Leona Arganti Solna Sundbyberg SS 04 2004 BY8404 25m 2:54.23
79 197 Lisa Danfelter Spårvägen Simförening 2005 BL9605 25m 2:55.07
80 124 Signe Mueller Simklubben Neptun 2007 AS2807 25m 2:55.96
81 238 Olivia Bäck Stockholms
Kappsimningsklubb
2007 AP7207 25m 2:56.17
82 349 Fidelie Börnesson Tyresö Simsällskap 2007 AZ8207 25m 2:56.96
83 519 Stella Gammel Solna Sundbyberg SS 04 2006 BN4606 25m 2:58.85
84 122 Vivyan Wallqvist Simklubben Neptun 2007 AO1207 25m 2:59.07
85 207 Matilda Lobendahl Spårvägen Simförening 2007 BB8407 25m 3:01.18
86 186 Karolina Nivenius Spårvägen Simförening 2005 BC8405 25m 3:01.22
87 257 Jenny Yelda Bibo Södertälje Simsällskap 2004 BS7604 25m 3:02.48
88 243 Ellen Gustafsson Stockholms
Kappsimningsklubb
2007 BI3407 25m 3:02.75
89 123 Olivia Strömberg Simklubben Neptun 2007 AO4207 25m 3:03.04
90 350 Ella Pahlén Tyresö Simsällskap 2007 AZ0407 25m 3:07.30
91 566 Alva Ek Stockholmspolisens IF SF 2006 BS2206 50m 3:08.68
92 63 Linnea Nordström Simklubben Neptun 2002 AT4402 25m 3:09.85 S8
93 210 Ida Sundbom Spårvägen Simförening 2007 BF4607 25m 3:16.15
94 202 Elin Yavuz Spårvägen Simförening 2007 AW9807 25m 3:17.06
95 198 Anna Malmring Spårvägen Simförening 2006 BC4206 50m 3:24.53
96 201 Lea Rosenholm Spårvägen Simförening 2006 BH0606 50m 3:25.30
97 593 Laura Midby Saltsjöbadens Idrottsförening 2006 AG9806 25m
98 529 Natalia Ljung Stockholmspolisens IF SF 2004 25m
99 499 Thea Bergström Solna Sundbyberg SS 04 2007 AK9807 25m
100 528 Tilde Jonasson Hellas Simklubb 2006 BU3006 25m
2020-01-25 08:08:03 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Södertörns Simsällskap
Document
Startlista
UGP 2-2020 Södertörn
Plats: Arrangör: Stockholms Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
2 100m Fjärilsim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 157 Andreas Wallén Spårvägen Simförening 2002 AP9302 25m 57.61
2 161 Oliver Erneholm Spårvägen Simförening 2003 AO4503 25m 58.72
3 404 Jesper Granath Wisby Simsällskap 2002 AM5902 25m 1:00.29
4 155 Rasmus Hanson Spårvägen Simförening 2003 AB1303 25m 1:00.51
5 64 Albin Eriksson Simklubben Neptun 2003 AF3503 25m 1:02.89
6 537 Axel Lewander Stockholmspolisens IF SF 2004 AI7304 25m 1:03.01
7 76 Theo Djuphammar Simklubben Neptun 2005 AC6105 25m 1:03.68
8 182 Nils Backlund Spårvägen Simförening 2002 AX9302 25m 1:03.72
9 273 Emil Gunnarsson Södertörns Simsällskap 2004 AM0504 25m 1:03.88
10 75 Oliver Albinzon Simklubben Neptun 2005 AC3105 25m 1:04.02
11 78 Jakob Rasmuson Simklubben Neptun 2003 AP9103 25m 1:04.63
12 65 Linus Thörn Simklubben Neptun 2002 AN6102 25m 1:04.97
13 167 William Erneholm Spårvägen Simförening 2006 AD5506 25m 1:05.43
14 171 David  Holmberg Spårvägen Simförening 2005 AH7905 25m 1:05.85
15 407 Elias Lyth Wisby Simsällskap 2004 AO8504 25m 1:06.19
16 183 Carl Malm Spårvägen Simförening 2005 AL7905 25m 1:07.30
17 335 Simon Brunn Tyresö Simsällskap 2004 AH9704 25m 1:08.03
18 284 Nicola Pavlovic Cano Södertörns Simsällskap 2007 AC2507 25m 1:08.18
19 173 Alan Eriksson Spårvägen Simförening 2005 AH2905 25m 1:08.44
20 86 Ferdinand Bang Simklubben Neptun 2005 AF1305 25m 1:08.70
21 218 Oscar Flores Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AE5305 25m 1:08.83
22 224 Anton Graner Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AH4905 25m 1:09.11
23 259 Felix Tetli Södertälje Simsällskap 2007 AH6507 25m 1:09.19
24 223 David Berggren Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AH5905 25m 1:09.68
25 549 Aryan Munshi Stockholmspolisens IF SF 25m 1:09.74
2002 AZ0102
26 216 Jonatan Eriksson Stockholms
Kappsimningsklubb
25m 1:10.00
2006 AB1106
27 409 Jack Sjöberg Wisby Simsällskap 2005 AI3305 25m 1:10.58
28 112 Philip Palmqvist Simklubben Neptun 2005 AR1505 25m 1:11.94
29 20 Melvin Rinaldo Gustavsbergs Simsällskap 2005 AA5905 25m 1:11.95
30 244 Casper Runfjäll Södertälje Simsällskap 2002 AJ7102 25m 1:12.49
31 18 Max Eriksson Gustavsbergs Simsällskap 2003 AG0703 25m 1:12.53
32 80 Uno Härmark Simklubben Neptun 2005 AD8705 25m 1:13.03
33 23 Joel Aggefors Gustavsbergs Simsällskap 2003 AY3903 25m 1:14.85
34 172 Anton Jöngren Spårvägen Simförening 2006 AD5706 25m 1:15.23
35 175 Liam Lehtonen Hebert Spårvägen Simförening 2006 AE5706 25m 1:16.09
36 184 Oliver Geaney Spårvägen Simförening 2006 AH0506 25m 1:16.32
37 227 Casper Drozdz Stockholms
Kappsimningsklubb
2006 AG2306 25m 1:16.90
38 340 Max Ringbom Tyresö Simsällskap 2005 AJ9705 25m 1:20.07
39 242 Alexander Bouchet Stockholms
Kappsimningsklubb
2007 AO8707 25m 1:21.54
40 231 Hugo Patrikson Stockholms
Kappsimningsklubb
2006 AJ6506 25m 1:21.71
41 22 Mathias Steffansson Gustavsbergs Simsällskap 2005 AF2505 25m 1:21.88
42 294 Niklas Nygren Södertörns Simsällskap 2006 AL1106 25m 1:23.61
43 203 Hugo Östling Spårvägen Simförening 2007 AK8107 25m 1:23.97
44 491 Neo Carlberg Solna Sundbyberg SS 04 2005 AA8505 50m 1:24.02
45 286 Julius Dorch Juliusson Södertörns Simsällskap 2007 AC7707 25m 1:24.13
46 251 Joakim Johansson Södertälje Simsällskap 2005 AK7105 25m 1:29.41
47 254 Arvid Engqvist Södertälje Simsällskap 2005 AM6505 25m 1:30.02
48 129 Marco Blix Grimaldi Simklubben Neptun 2007 AL3307 25m 1:32.25
49 204 Vidar Karlström Spårvägen Simförening 2007 AK7107 25m 1:37.15
50 187 Nathanael Alexandersson Spårvägen Simförening 2006 AJ7706 25m 1:37.63
51 518 Leo Näreskog Solna Sundbyberg SS 04 2006 AT2306 25m
52 302 Christopher Brown Södertörns Simsällskap 2006 AQ8706 25m
53 206 Japheth Shewa Spårvägen Simförening 2007 AL1507 25m
54 558 Sam Asaad Stockholmspolisens IF SF 2006 AS1906 25m
55 527 Vidar Hagstad Västberg Hellas Simklubb 2005 AU7505 25m
56 524 Gustaf Färnqvist Solna Sundbyberg SS 04 2007 AU5107 25m
2020-01-25 08:08:03 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Södertörns Simsällskap
Document
Startlista
UGP 2-2020 Södertörn
Plats: Arrangör: Stockholms Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
3 100m Bröstsim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 165 Alexandra Alkas Alias Spårvägen Simförening 2006 AE2406 25m 1:13.42
2 287 Ella Gunnarsson Södertörns Simsällskap 2006 AT5206 25m 1:14.40
3 69 Isabelle Brodd Simklubben Neptun 2003 AU4803 25m 1:14.67
4 330 Sofia Björkman Tyresö Simsällskap 2002 AL8802 25m 1:16.21
5 66 Alva Hagström Simklubben Neptun 2003 AU1203 25m 1:16.40
6 217 Sara Torstensson Stockholms
Kappsimningsklubb
2004 AW3604 25m 1:16.45
7 156 Felicia Östlund Spårvägen Simförening 2002 BD6202 25m 1:16.94
8 225 Lina Ahlström Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AS6805 25m 1:18.02
9 19 Malva Eriksson Gustavsbergs Simsällskap 2006 AA8406 25m 1:18.39
10 338 Alicia Söderlind Tyresö Simsällskap 2005 AQ5805 25m 1:18.95
11 250 Clara Teljstedt Södertälje Simsällskap 2006 AL7806 25m 1:19.12
12 281 Julia Ottosson Södertörns Simsällskap 2006 AN9206 25m 1:19.46
13 177 Alma Thunberg Spårvägen Simförening 2005 AV1605 25m 1:20.13
14 77 Lilly Eriksson Simklubben Neptun 2004 AS1604 25m 1:20.13
15 71 Isabel Teglöf Simklubben Neptun 2003 AZ3203 25m 1:20.16
16 534 Heidi Saluveer Stockholmspolisens IF SF 2003 AM5303 25m 1:20.75
17 74 Agnes  Behrenfeldt Simklubben Neptun 2004 AP9604 25m 1:20.99
18 344 Elma Ridhagen Tyresö Simsällskap 2004 BS9804 25m 1:21.38
19 180 Alina Färm Spårvägen Simförening 2005 AV3605 25m 1:21.74
20 245 Emilia Tshibanda Södertälje Simsällskap 2004 AL2404 25m 1:21.81
21 297 Nadja Travar Södertörns Simsällskap 2007 AP2607 25m 1:23.67
22 226 Klara Svenheim Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AT9205 25m 1:23.70
23 105 Engla Blanco Simklubben Neptun 25m 1:23.83
2006 AS0206
24 191 Johanna Claesson Spårvägen Simförening 25m 1:24.26
2006 AY2406
25 248 Elina Tshibanda Södertälje Simsällskap 25m 1:25.09
2007 AB7407
26 197 Lisa Danfelter Spårvägen Simförening 25m 1:26.18
2005 BL9605
27 249 Marit Seeliger Södertälje Simsällskap 25m 1:26.29
2005 AP7205
28 336 Alva Jacobsson Tyresö Simsällskap 2005 AJ1605 25m 1:26.36
29 288 Oliwia Lange Södertörns Simsällskap 2004 BS6604 25m 1:26.42
30 485 Fiona Karlsson Ösmo Simsällskap 2004 AE6404 25m 1:26.70
31 107 Saga Lööf Simklubben Neptun 2005 BE2205 25m 1:26.74
32 487 Agnes Öhman Ösmo Simsällskap 2006 AG2406 25m 1:26.89
33 164 Johanna Granhällen Spårvägen Simförening 2002 BO5202 25m 1:27.11
34 91 Maja Wallberg Simklubben Neptun 2005 bi9206 25m 1:27.52
35 21 Isabelle Sandström Gustavsbergs Simsällskap 2007 AB3207 25m 1:27.77
36 299 Ebba Mattisson Södertörns Simsällskap 2006 BD2606 25m 1:27.79
37 300 Felicia Klintemar Södertörns Simsällskap 2005 BM6605 50m 1:28.44
38 232 Alva Herlitz Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 BF4805 25m 1:29.26
39 525 Moa Karlsson Hellas Simklubb 2005 BE8205 25m 1:29.60
40 412 Emma Persson Wisby Simsällskap 2006 BD1206 25m 1:29.69
41 241 Elise Karlsson Stockholms
Kappsimningsklubb
2007 BA4607 25m 1:30.36
42 554 Meja Johansson Stockholmspolisens IF SF 2006 BF8806 25m 1:30.82
43 277 Tara Srikkanth Södertörns Simsällskap 2005 AP6405 25m 1:31.10
44 186 Karolina Nivenius Spårvägen Simförening 2005 BC8405 25m 1:31.16
45 486 Freja Vesterlund Ösmo Simsällskap 2006 AA7606 25m 1:31.43
46 488 Meja Thunvall Ösmo Simsällskap 2006 AG9206 25m 1:31.99
47 25 Felicia Westerdahl Gustavsbergs Simsällskap 2006 BK0806 25m 1:32.15
48 540 Linn Solehav Stockholmspolisens IF SF 2005 AM7605 50m 1:32.35
49 24 Bonnie Tham Gustavsbergs Simsällskap 2006 BG5406 25m 1:32.52
50 228 Anna Eklöf Stockholms
Kappsimningsklubb
2007 AD9807 25m 1:32.68
51 292 Lovisa Lindberg Södertörns Simsällskap 2007 AK0407 25m 1:32.89
52 170 Lola Hjort Mowitz Spårvägen Simförening 2006 AI8406 25m 1:32.90
53 106 Emilia Lind Simklubben Neptun 2006 AR8806 25m 1:33.31
54 238 Olivia Bäck Stockholms
Kappsimningsklubb
2007 AP7207 25m 1:33.61
55 295 Malva Lundberg Södertörns Simsällskap 2007 AM6207 25m 1:33.74
56 240 Ellen Bystedt Stockholms
Kappsimningsklubb
2007 AY2207 25m 1:34.02
57 283 Laura Somers Södertörns Simsällskap 2003 BW6603 25m 1:34.09
58 521 Alexandra Silverryd Solna Sundbyberg SS 04 2005 BU6405 25m 1:34.14
59 257 Jenny Yelda Bibo Södertälje Simsällskap 2004 BS7604 25m 1:34.59
60 113 Molly Rantil Simklubben Neptun 2005 BL4405 50m 1:34.60
61 201 Lea Rosenholm Spårvägen Simförening 2006 BH0606 25m 1:34.85
62 198 Anna Malmring Spårvägen Simförening 2006 BC4206 25m 1:35.04
63 349 Fidelie Börnesson Tyresö Simsällskap 2007 AZ8207 25m 1:35.25
64 207 Matilda Lobendahl Spårvägen Simförening 2007 BB8407 25m 1:36.13
65 301 Thea  Hollén Södertörns Simsällskap 2007 AR8207 25m 1:36.48
66 196 Liv Dahl Spårvägen Simförening 2005 BL0805 25m 1:37.08
67 339 Emilia Karlsson Bertoli Tyresö Simsällskap 2005 AW9405 25m 1:37.11
68 562 Sandra Ignatjovic Stockholmspolisens IF SF 2007 BA4207 25m 1:37.25
69 200 Smilla Palmborg Spårvägen Simförening 2007 AR9807 25m 1:39.03
70 256 Melissa Klintengren Södertälje Simsällskap 2007 AH0807 25m 1:40.41
71 174 Jennifer Geaney Spårvägen Simförening 2005 AS9805 25m 1:41.72
72 568 Sadie Caputo Stockholmspolisens IF SF 2006 BV1606 25m 1:42.55
73 243 Ellen Gustafsson Stockholms
Kappsimningsklubb
2007 BI3407 25m 1:43.34
74 202 Elin Yavuz Spårvägen Simförening 2007 AW9807 25m 1:46.43
75 313 Adriana Hamzehnejad Södertörns Simsällskap 2007 BJ4407 50m 1:47.85
76 564 Elisa Olsson Stockholmspolisens IF SF 2007 BH8207 25m 1:49.65
77 574 Sofia Östling Älvsjö AIK Simförening 2007 BF0407 25m 1:51.56
78 210 Ida Sundbom Spårvägen Simförening 2007 BF4607 25m 1:54.51
79 581 Maja Andersson Tyresö Simsällskap 2006 BI9206 25m 1:55.12 EFT
80 136 Clara Högqvist Simklubben Neptun 2005 BV0405 25m SB6
81 528 Tilde Jonasson Hellas Simklubb 2006 BU3006 25m
82 593 Laura Midby Saltsjöbadens Idrottsförening 2006 AG9806 25m
83 576 Thilde Monthan Lindholm Älvsjö AIK Simförening 2007 BO3007 25m
2020-01-25 08:07:59 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Södertörns Simsällskap
Document
Startlista
UGP 2-2020 Södertörn
Plats: Arrangör: Stockholms Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
4 200m Bröstsim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 169 David Neuhardt Spårvägen Simförening 2003 AU6103 25m 2:19.81
2 579 Jakub Majta Spårvägen Simförening 2003 AV9703 25m 2:23.06 EFT
3 407 Elias Lyth Wisby Simsällskap 2004 AO8504 25m 2:23.52
4 161 Oliver Erneholm Spårvägen Simförening 2003 AO4503 25m 2:23.84
5 159 Arvid Styrman Spårvägen Simförening 2002 AQ2502 25m 2:27.64
6 166 Einar Styrman Spårvägen Simförening 2005 AH3305 25m 2:28.98
7 157 Andreas Wallén Spårvägen Simförening 2002 AP9302 25m 2:30.33
8 409 Jack Sjöberg Wisby Simsällskap 2005 AI3305 25m 2:35.48
9 160 Markus Annas Spårvägen Simförening 2004 AF1704 25m 2:36.89
10 273 Emil Gunnarsson Södertörns Simsällskap 2004 AM0504 25m 2:38.75
11 541 Hugo Seemann Stockholmspolisens IF SF 2003 AT0703 25m 2:39.28
12 183 Carl Malm Spårvägen Simförening 2005 AL7905 25m 2:40.22
13 90 Aksel Hillerström Vagli Simklubben Neptun 2006 AC8706 25m 2:43.35
14 120 Marcus Lundgren Simklubben Neptun 2006 AN1506 25m 2:46.25
15 139 Bulut Chalashkan Simklubben Neptun 2006 AW4306 25m 2:46.62
16 20 Melvin Rinaldo Gustavsbergs Simsällskap 2005 AA5905 25m 2:52.51
17 239 Felix Norlin Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AS6705 25m 2:58.69
18 220 Gustav Åsbrink Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AE3505 25m 2:58.76
19 171 David  Holmberg Spårvägen Simförening 2005 AH7905 25m 2:59.49
20 22 Mathias Steffansson Gustavsbergs Simsällskap 2005 AF2505 25m 3:01.63
21 304 Emil Johanson Södertörns Simsällskap 2005 AX4105 25m 3:03.87
22 408 Karl Hedin Wisby Simsällskap 2005 AI9105 25m 3:06.93
23 172 Anton Jöngren Spårvägen Simförening 2006 AD5706 25m 3:07.11
24 548 Justin Åkesson Stockholmspolisens IF SF 2006 AJ6106 25m 3:14.38
25 251 Joakim Johansson Södertälje Simsällskap 2005 AK7105 50m 3:21.20
26 211 Kristian Kasper Spårvägen Simförening 2007 AQ7107 25m 3:28.93
27 231 Hugo Patrikson Stockholms
Kappsimningsklubb
2006 AJ6506 50m 3:38.09
28 187 Nathanael Alexandersson Spårvägen Simförening 2006 AJ7706 25m 3:38.82
29 203 Hugo Östling Spårvägen Simförening 2007 AK8107 25m 3:39.30
30 551 Arvid  Elfwing Stockholmspolisens IF SF 2006 AO7906 25m 3:43.66
31 254 Arvid Engqvist Södertälje Simsällskap 2005 AM6505 25m 3:47.18
32 252 Sixten  Selander Södertälje Simsällskap 2006 AF3906 25m 4:12.13
33 542 Rasmus Bäckman Stockholmspolisens IF SF 2006 AD4506 25m
34 132 Zacharias Sandström Simklubben Neptun 2007 AL7307 25m
35 206 Japheth Shewa Spårvägen Simförening 2007 AL1507 25m
36 130 Theo Priftakis Abascal Simklubben Neptun 2007 AL2307 25m
37 204 Vidar Karlström Spårvägen Simförening 2007 AK7107 25m
38 298 Tommy Ritmberg Södertörns Simsällskap 2007 AG6307 25m
39 567 Gabriel Romero Stockholmspolisens IF SF 2006 AX6706 25m
2020-01-25 08:07:58 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Södertörns Simsällskap
Document
Startlista
UGP 2-2020 Södertörn
Plats: Arrangör: Stockholms Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
5 400m Medley Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 271 Nina Pavlovic Cano Södertörns Simsällskap 2004 AS7804 25m 5:12.25
2 70 Else Jomaa Simklubben Neptun 2004 AK1204 25m 5:19.34
3 156 Felicia Östlund Spårvägen Simförening 2002 BD6202 25m 5:19.82
4 532 Elsa Fogelsjöö Stockholmspolisens IF SF 2003 AX0403 25m 5:21.09
5 266 Elin Lundgren Södertörns Simsällskap 2003 AW2603 25m 5:24.68
6 213 Madicken Eriksson Stockholms
Kappsimningsklubb
2003 AX8203 25m 5:25.85
7 84 Nike Johnston Simklubben Neptun 2005 AJ5405 25m 5:30.20
8 19 Malva Eriksson Gustavsbergs Simsällskap 2006 AA8406 25m 5:36.74
9 410 Mia Samuelsson Wisby Simsällskap 2005 AV7205 25m 5:38.90
10 270 Rebecka Axelmalm Södertörns Simsällskap 2003 BG7603 25m 5:39.84
11 92 Alice Stenbeck Simklubben Neptun 2006 AG1406 25m 5:40.59
12 406 Ella Ekepil Wisby Simsällskap 2005 AR0405 25m 5:45.46
13 248 Elina Tshibanda Södertälje Simsällskap 2007 AB7407 25m 5:48.08
14 245 Emilia Tshibanda Södertälje Simsällskap 2004 AL2404 25m 5:58.37
15 249 Marit Seeliger Södertälje Simsällskap 2005 AP7205 25m 5:59.95
16 260 Sara Andersson Södertälje Simsällskap 2005 BQ2405 25m 6:10.74
17 91 Maja Wallberg Simklubben Neptun 2005 bi9206 25m 6:11.51
18 174 Jennifer Geaney Spårvägen Simförening 2005 AS9805 25m 6:20.26
19 83 Li Elveskog Simklubben Neptun 2004 AW0604 25m 6:22.21
20 111 Lovisa Ramsten Simklubben Neptun 2005 BK1605 25m 6:22.57
21 497 Cornelia Utgren Solna Sundbyberg SS 04 2007 AL6207 25m 6:25.33
22 257 Jenny Yelda Bibo Södertälje Simsällskap 2004 BS7604 25m 7:44.28
23 411 Ella Adman Wisby Simsällskap 2006 BC3806 25m
24 181 Agnes Thunberg Spårvägen Simförening 2007 AD8807 25m
25 274 Hilma Hagberg Moberg Södertörns Simsällskap 2003 BO9803 25m
26 267 Zeline Bengtson Södertörns Simsällskap 2003 BE8203 25m
27 568 Sadie Caputo Stockholmspolisens IF SF 2006 BV1606 25m
28 561 Alice Sjödén-Sikström Stockholmspolisens IF SF 2006 BM0806 25m
29 550 Freja Löfgren Stockholmspolisens IF SF 2007 AR5807 25m
30 543 Sara Wattad Stockholmspolisens IF SF 2006 AI6206 25m
2020-01-25 08:07:59 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Södertörns Simsällskap
Document
Startlista
UGP 2-2020 Södertörn
Plats: Arrangör: Stockholms Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
6 1500m Frisim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 65 Linus Thörn Simklubben Neptun 2002 AN6102 25m 17:22.28
2 547 Jan Salentin Stockholmspolisens IF SF 2004 AT2104 25m 17:36.73
3 275 Lucas Vainio Södertörns Simsällskap 2004 AN2504 25m 18:06.86
4 308 Isak Ekman Södertörns Simsällskap 2004 AZ6904 25m 19:01.08
5 291 Gustav Storell Södertörns Simsällskap 2006 AL4106 25m
6 262 Liam Björklund Södertörns Simsällskap 2003 AB6503 25m
7 278 Julius Grell Södertörns Simsällskap 2003 AS9903 25m
8 280 Tobias Lindberg Södertörns Simsällskap 2005 AI7105 25m
9 285 Sam Hamzehnejad Södertörns Simsällskap 2006 AI1306 25m
10 112 Philip Palmqvist Simklubben Neptun 2005 AR1505 25m
11 75 Oliver Albinzon Simklubben Neptun 2005 AC3105 25m
12 64 Albin Eriksson Simklubben Neptun 2003 AF3503 25m
13 259 Felix Tetli Södertälje Simsällskap 2007 AH6507 25m EFT
14 167 William Erneholm Spårvägen Simförening 2006 AD5506 25m
15 190 Viktor Dahlberg Spårvägen Simförening 2005 AQ7105 25m
2020-01-25 08:07:59 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Södertörns Simsällskap
Document
Startlista
UGP 2-2020 Södertörn
Plats: Arrangör: Stockholms Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
7 800m Frisim Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 155 Rasmus Hanson Spårvägen Simförening 2003 AB1303 25m 8:55.57
2 72 Morris Martin Simklubben Neptun 2004 AH0504 25m 9:01.04
3 404 Jesper Granath Wisby Simsällskap 2002 AM5902 25m 9:01.86
4 78 Jakob Rasmuson Simklubben Neptun 2003 AP9103 25m 9:21.28
5 161 Oliver Erneholm Spårvägen Simförening 2003 AO4503 25m 9:25.35
6 216 Jonatan Eriksson Stockholms
Kappsimningsklubb
2006 AB1106 25m 9:35.05
7 218 Oscar Flores Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AE5305 25m 9:59.63
8 536 Pijus Guvenius Stockholmspolisens IF SF 2003 AO0303 50m 10:12.61
9 86 Ferdinand Bang Simklubben Neptun 2005 AF1305 25m 10:17.08
10 159 Arvid Styrman Spårvägen Simförening 2002 AQ2502 25m 10:57.40
11 236 Jordan Sundström Stockholms
Kappsimningsklubb
2007 AM1706 25m 11:43.57
12 182 Nils Backlund Spårvägen Simförening 50m 11:54.79
2002 AX9302
13 235 Elliot Sundström Stockholms
Kappsimningsklubb
25m 12:29.13
2006 AM7506
14 184 Oliver Geaney Spårvägen Simförening 2006 AH0506 25m
15 90 Aksel Hillerström Vagli Simklubben Neptun 2006 AC8706 25m
16 242 Alexander Bouchet Stockholms
Kappsimningsklubb
2007 AO8707 25m
17 80 Uno Härmark Simklubben Neptun 2005 AD8705 25m
18 524 Gustaf Färnqvist Solna Sundbyberg SS 04 2007 AU5107 25m
19 120 Marcus Lundgren Simklubben Neptun 2006 AN1506 25m
20 23 Joel Aggefors Gustavsbergs Simsällskap 2003 AY3903 25m
21 555 Otto Sahlée Stockholmspolisens IF SF 2007 AJ2307 25m
2020-01-25 08:07:59 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Södertörns Simsällskap
Document
Startlista
UGP 2-2020 Södertörn
Plats: Arrangör: Stockholms Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
8 200m Fjärilsim Damer
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 582 Klara Possman Södertörns Simsällskap 2003 BA6803 25m 2:24.76 EFT
2 287 Ella Gunnarsson Södertörns Simsällskap 2006 AT5206 25m 2:40.17
3 270 Rebecka Axelmalm Södertörns Simsällskap 2003 BG7603 25m 2:41.05
4 406 Ella Ekepil Wisby Simsällskap 2005 AR0405 25m 2:42.67
5 71 Isabel Teglöf Simklubben Neptun 2003 AZ3203 50m 2:43.12
6 281 Julia Ottosson Södertörns Simsällskap 2006 AN9206 25m 2:48.65
7 77 Lilly Eriksson Simklubben Neptun 2004 AS1604 25m 2:51.73
8 19 Malva Eriksson Gustavsbergs Simsällskap 2006 AA8406 25m 2:55.22
9 24 Bonnie Tham Gustavsbergs Simsällskap 2006 BG5406 25m
10 74 Agnes  Behrenfeldt Simklubben Neptun 2004 AP9604 25m
11 274 Hilma Hagberg Moberg Södertörns Simsällskap 2003 BO9803 25m
2020-01-25 08:07:59 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Södertörns Simsällskap
Document
Startlista
UGP 2-2020 Södertörn
Plats: Arrangör: Stockholms Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
9 200m Medley Herrar
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 161 Oliver Erneholm Spårvägen Simförening 2003 AO4503 25m 2:08.73
2 159 Arvid Styrman Spårvägen Simförening 2002 AQ2502 25m 2:14.22
3 579 Jakub Majta Spårvägen Simförening 2003 AV9703 25m 2:14.47 EFT
4 157 Andreas Wallén Spårvägen Simförening 2002 AP9302 25m 2:15.23
5 76 Theo Djuphammar Simklubben Neptun 2005 AC6105 25m 2:15.92
6 533 Erik Falk Stockholmspolisens IF SF 2003 AL0103 25m 2:16.15
7 169 David Neuhardt Spårvägen Simförening 2003 AU6103 25m 2:16.38
8 280 Tobias Lindberg Södertörns Simsällskap 2005 AI7105 25m 2:18.36
9 407 Elias Lyth Wisby Simsällskap 2004 AO8504 25m 2:19.04
10 166 Einar Styrman Spårvägen Simförening 2005 AH3305 25m 2:20.32
11 182 Nils Backlund Spårvägen Simförening 2002 AX9302 25m 2:21.99
12 219 Vincent Flores Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 AE7305 25m 2:22.56
13 183 Carl Malm Spårvägen Simförening 2005 AL7905 25m 2:22.97
14 335 Simon Brunn Tyresö Simsällskap 2004 AH9704 25m 2:25.94
15 275 Lucas Vainio Södertörns Simsällskap 2004 AN2504 25m 2:26.52
16 291 Gustav Storell Södertörns Simsällskap 2006 AL4106 25m 2:27.28
17 262 Liam Björklund Södertörns Simsällskap 2003 AB6503 25m 2:28.54
18 80 Uno Härmark Simklubben Neptun 2005 AD8705 25m 2:28.68 EFT
19 171 David  Holmberg Spårvägen Simförening 2005 AH7905 25m 2:29.18
20 549 Aryan Munshi Stockholmspolisens IF SF 2002 AZ0102 25m 2:30.59
21 98 Christos Theodosiadis Simklubben Neptun 2006 AI7106 25m 2:30.90
22 112 Philip Palmqvist Simklubben Neptun 2005 AR1505 25m 2:30.98
23 409 Jack Sjöberg Wisby Simsällskap 2005 AI3305 25m 2:32.42
24 160 Markus Annas Spårvägen Simförening 2004 AF1704 25m 2:32.46
25 120 Marcus Lundgren