Program för UGP3 2019-2020, Eskilstuna (50m-bassäng)
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Söndag den 8/3 Klockan 09.00 (Insim kl. 08.00-08.45)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Ungdoms GP 3 (50m) 2019-2020 Eskilstuna
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Arrangör: |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 7 mar 2020 till den 8 mar 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar
|
Final 1 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
0 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
HARNÄS SKU |
3:11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
1 |
|
Anton Löfgren |
2006 |
LUDVIKA SS |
3:00.26 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
2 |
|
Aron Widström |
2007 |
KARLSTAD |
2:53.19 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
3 |
|
Zander Holmgren |
2007 |
KARLSTAD |
2:50.92 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
227 |
4 |
|
Tú Bardage |
2006 |
UPSALA S |
2:47.25 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
5 |
|
Carl Larsson |
2006 |
ESKILSTUNA |
2:48.43 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
6 |
|
Alex Kalinichenko |
2003 |
BORLÄNGE |
2:53.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
237 |
7 |
|
Pierre Valarcher |
2006 |
UPSALA S |
2:54.08 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
8 |
|
Johan Pellfolk |
2007 |
KARLSTAD |
3:00.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar |
Final 2 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
0 |
|
Axel Pagard |
2006 |
HARNÄS SKU |
2:44.47 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
1 |
|
Gustav Hedin |
2005 |
HUDIKSVALL |
2:38.83 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
233 |
2 |
|
Simon Jansson |
2007 |
UPSALA S |
2:38.16 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
267 |
3 |
|
Gustav Löfqvist |
2005 |
VÄSTERÅS |
2:36.53 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
234 |
4 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
UPSALA S |
2:34.95 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
301 |
5 |
|
Isac Forsman |
2006 |
VAIK SK |
2:35.22 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
6 |
|
Albin Glaas |
2006 |
HARNÄS SKU |
2:37.57 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
210 |
7 |
|
Artur Norman |
2005 |
UPSALA S |
2:38.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
206 |
8 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
UPSALA S |
2:39.80 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
231 |
9 |
|
Alvin Pelling Trautenberger |
2006 |
UPSALA S |
2:44.72 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar |
Final 3 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
0 |
|
David Cederlöf |
2006 |
LUDVIKA SS |
2:33.57 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
1 |
|
Eskil Bränström |
2006 |
SKURU IK |
2:32.28 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
230 |
2 |
|
Oliver Munn |
2007 |
UPSALA S |
2:30.66 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
279 |
3 |
|
Hayk Hakobyan |
2006 |
ÅMÅLS SS |
2:27.45 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
302 |
4 |
|
Hugo Klang |
2005 |
STRÄNGNÄS |
2:26.21 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
266 |
5 |
|
Thor Pedro |
2005 |
VÄSTERÅS |
2:27.17 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
6 |
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
HUDIKSVALL |
2:28.53 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
7 |
|
Erik Bjurenhed |
2006 |
KARLSTAD |
2:32.16 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
8 |
|
Edvin Axelsson |
2004 |
GRUMS SS |
2:32.45 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
303 |
9 |
|
Sigvard Göransson |
2007 |
STRÄNGNÄS |
2:34.75 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar |
Final 4 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
195 |
0 |
|
Daniel Parker |
2004 |
UPSALA S |
2:24.61 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
1 |
|
Viktor Hellberg |
2006 |
KARLSKO SF |
2:23.29 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
2 |
|
Oskar Högqvist |
2003 |
KARLSKO SF |
2:19.73 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
3 |
|
Eric Åhlén |
2006 |
ESKILSTUNA |
2:17.70 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
4 |
|
Gustaf Sandström |
2003 |
HUDIKSVALL |
2:17.30 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
5 |
|
Lex Albringer |
2007 |
KARLSTAD |
2:17.59 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
194 |
6 |
|
Markus Brenning |
2005 |
UPSALA S |
2:19.35 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
7 |
|
Linus Åkesson |
2005 |
KARLSKO SF |
2:20.76 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
203 |
8 |
|
Malte Franzén |
2007 |
UPSALA S |
2:24.08 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
228 |
9 |
|
Martin Carlsson |
2006 |
UPSALA S |
2:24.91 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar |
Final 5 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
280 |
0 |
|
William Forsström |
2002 |
ÖSA |
2:15.66 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
1 |
|
Carl Roos |
2004 |
ESKILSTUNA |
2:13.25 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
219 |
2 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
2005 |
UPSALA S |
2:12.07 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
3 |
|
Samuel Paulson |
2004 |
ESKILSTUNA |
2:11.86 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
248 |
4 |
|
Max Antonsson |
2004 |
VÄSTERÅS |
2:09.06 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
184 |
5 |
|
Hugo Koivumäki |
2004 |
SÄFFLE SS |
2:09.95 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
6 |
|
Filip Hedin |
2003 |
KARLSTAD |
2:12.00 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
7 |
|
Olle Wikholm |
2004 |
GÄVLE SS |
2:12.20 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
277 |
8 |
|
Albin Svensson |
2004 |
ÅMÅLS SS |
2:13.29 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
9 |
|
Erik Pellfolk |
2005 |
KARLSTAD |
2:15.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar |
Final 6 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
0 |
|
Carl Hansson |
2003 |
GÄVLE SS |
2:08.45 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
1 |
|
Mario Orrego |
2006 |
ESKILSTUNA |
2:07.13 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
178 |
2 |
|
Erik Mulikov |
2005 |
SÄFFLE SS |
2:04.74 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
3 |
|
Eskil Jonsson |
2003 |
ESKILSTUNA |
2:01.80 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
4 |
|
Marcus Bülund |
2004 |
KARLSTAD |
2:01.67 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
5 |
|
Ludvig Mathisen |
2003 |
KARLSTAD |
2:01.78 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
6 |
|
Kevin Grahn |
2003 |
KATRINEHOL |
2:04.17 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
7 |
|
Danny Simaleza |
2005 |
GÄVLE SS |
2:04.77 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
8 |
|
Elias Sjölander |
2003 |
KARLSTAD |
2:07.71 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
215 |
9 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
UPSALA S |
2:08.54 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-03-07 19:22:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|