2020-03-29   16:10:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP3 2019-2020, Eskilstuna (50m-bassäng)

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag den 7/3 Klockan 10.00 (Insim kl. 09.00-09.45)

Document
Startlista
Ungdoms GP 3 (50m) 2019-2020 Eskilstuna
Plats: Munktellbadet Arrangör: Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 7 mar 2020 till den 8 mar 2020
4 200m Bröstsim Herrar
Sponsor: Ungdoms-GP
13 år
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 Karlstads Simsällskap 3:00.17
110 Lex Albringer 2007 SWE S
2 Upsala Simsällskap 3:00.28
230 Oliver Munn 2007 SWE S
3 Västerås Simsällskap 3:04.80
262 Isac Mörtstrand 2007 SWE S
4 Karlstads Simsällskap 3:21.88
113 Alexander Albringer 2007 SWE S
5 Karlstads Simsällskap 4:02.49
121 Aron Widström 2007 SWE S
6 36 Jacky Thai Eskilstuna Simklubb
2007 SWE
14 år
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 Västerås Simsällskap 2:43.87
264 Olle Halvarsson 2006 SWE S
2 Upsala Simsällskap 2:45.28
202 Filip Hallin 2006 SWE S
3 Upsala Simsällskap 2:46.37
217 Ludvig Glantz 2006 SWE S
4 Eskilstuna Simklubb 3:03.42
42 Hanliang Xie 2006 SWE S
5 Ludvika Simsällskap 3:43.88
137 David Cederlöf 2006 SWE S
6 Gävle Simsällskap
57 Sebastian  Stolt 2006 SWE
7 Eskilstuna Simklubb
37 Carl Larsson 2006 SWE
15 år
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 54 Samuel Sjökvist 2005 Gävle Simsällskap SWE 2:41.41 S
2 141 Botvid Wiell 2005 Sala Simsällskap SWE 2:49.49 S
3 211 Ravi Parekh 2005 Upsala Simsällskap SWE 2:51.01 S
4 85 Lukas Franz 2005 Karlskoga Simförening SWE 2:53.30 S
5 194 Markus Brenning 2005 Upsala Simsällskap SWE 2:53.92 S
6 267 Gustav Löfqvist 2005 Västerås Simsällskap SWE 3:04.22 S
7 4 Osama Bahssas 2005 Borlänge Simsällskap SWE 4:00.82 S
8 91 Axel Florenius 2005 Karlskoga Simförening SWE
16 år
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 1 Daniel Ruijs 2004 Borlänge Simsällskap SWE 2:33.15 S
2 100 Marcus Bülund 2004 Karlstads Simsällskap SWE 2:43.47 S
3 142 Olle Nilsson 2004 Sala Simsällskap SWE 2:44.13 S
4 296 David Eriksson 2004 Hallsberg Kumla Simklubb SWE 2:46.38 S
5 43 Edvin Axelsson 2004 Grums Simsällskap SWE 2:54.75 S
6 21 Carl Roos 2004 Eskilstuna Simklubb SWE 2:58.51 S
17-18 år
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 240 Gustaf Walldén 2003 Västerås Simsällskap SWE 2:36.21 S
2 243 Tom Dijkhuizen 2003 Västerås Simsällskap SWE 2:38.39 S
3 81 Gabriel Hökemyr 2002 Karlskoga Simförening SWE 2:45.44 S
4 74 Anton  Sölveskog 2003 Hudiksvalls Simsällskap SWE 2:49.31 S
2020-03-06 19:54:30 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner