Program för UGP3 2019-2020, Eskilstuna (50m-bassäng)
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Ungdoms GP 3 (50m) 2019-2020 Eskilstuna
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Arrangör: |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 7 mar 2020 till den 8 mar 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 50m Bröstsim Herrar
|
Final 1 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Eskilstuna Sprint |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
3 |
|
Axel Florenius |
2005 |
KARLSKO SF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
271 |
4 |
|
Theo Isaksson |
2007 |
VÄSTERÅS |
52.31 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
5 |
|
Linus Forsberg |
2005 |
KARLSKO SF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 50m Bröstsim Herrar |
Final 2 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
0 |
|
Aron Widström |
2007 |
KARLSTAD |
51.42 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
233 |
1 |
|
Simon Jansson |
2007 |
UPSALA S |
50.51 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
210 |
2 |
|
Artur Norman |
2005 |
UPSALA S |
48.72 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
227 |
3 |
|
Tú Bardage |
2006 |
UPSALA S |
48.01 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
4 |
|
Axel Pagard |
2006 |
HARNÄS SKU |
47.61 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
268 |
5 |
|
Troy Sakelliou |
2006 |
VÄSTERÅS |
47.88 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
235 |
6 |
|
Jacques Valarcher |
2007 |
UPSALA S |
48.43 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
7 |
|
Zander Holmgren |
2007 |
KARLSTAD |
49.66 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
237 |
8 |
|
Pierre Valarcher |
2006 |
UPSALA S |
51.07 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 50m Bröstsim Herrar |
Final 3 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
206 |
0 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
UPSALA S |
46.96 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
228 |
1 |
|
Martin Carlsson |
2006 |
UPSALA S |
46.30 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
2 |
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
HUDIKSVALL |
43.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
231 |
3 |
|
Alvin Pelling Trautenberger |
2006 |
UPSALA S |
42.88 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
4 |
|
Leo Brehmer |
2005 |
SKURU IK |
42.26 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
5 |
|
Olle Thorsén |
2006 |
ESKILSTUNA |
42.64 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
6 |
|
Alexander Albringer |
2007 |
KARLSTAD |
42.93 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
270 |
7 |
|
Felix Isaksson |
2007 |
VÄSTERÅS |
44.16 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
8 |
|
Mio Gullbrand |
2006 |
KARLSKO SF |
46.96 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
9 |
|
Johan Pellfolk |
2007 |
KARLSTAD |
47.25 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 50m Bröstsim Herrar |
Final 4 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
0 |
|
Lukas Stein |
2005 |
KARLSKO SF |
41.68 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
1 |
|
Erik Bjurenhed |
2006 |
KARLSTAD |
41.27 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
2 |
|
Eric Åhlén |
2006 |
ESKILSTUNA |
40.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
3 |
|
Carl Larsson |
2006 |
ESKILSTUNA |
40.28 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
4 |
|
Alex Kalinichenko |
2003 |
BORLÄNGE |
40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
195 |
5 |
|
Daniel Parker |
2004 |
UPSALA S |
40.13 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
303 |
6 |
|
Sigvard Göransson |
2007 |
STRÄNGNÄS |
40.66 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
306 |
7 |
|
Adam Lidholm |
2006 |
STRÄNGNÄS |
40.80 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
8 |
|
Felix Eriksson |
2005 |
KATRINEHOL |
41.44 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
9 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
HARNÄS SKU |
42.05 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 50m Bröstsim Herrar |
Final 5 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
219 |
0 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
2005 |
UPSALA S |
39.75 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
1 |
|
Erik Pellfolk |
2005 |
KARLSTAD |
39.54 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
302 |
2 |
|
Hugo Klang |
2005 |
STRÄNGNÄS |
38.32 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
3 |
|
Albin Glaas |
2006 |
HARNÄS SKU |
37.67 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
4 |
|
Lex Albringer |
2007 |
KARLSTAD |
36.98 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
5 |
|
Filip Hallin |
2006 |
UPSALA S |
37.18 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
6 |
|
Sebastian Stolt |
2006 |
GÄVLE SS |
37.84 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
234 |
7 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
UPSALA S |
38.70 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
8 |
|
David Cederlöf |
2006 |
LUDVIKA SS |
39.73 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
215 |
9 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
UPSALA S |
39.78 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 50m Bröstsim Herrar |
Final 6 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
0 |
|
Carl Roos |
2004 |
ESKILSTUNA |
36.86 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
267 |
1 |
|
Gustav Löfqvist |
2005 |
VÄSTERÅS |
36.51 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
203 |
2 |
|
Malte Franzén |
2007 |
UPSALA S |
36.23 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
3 |
|
Lukas Franz |
2005 |
KARLSKO SF |
35.72 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
4 |
|
Oskar Högqvist |
2003 |
KARLSKO SF |
35.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
5 |
|
Olle Wikholm |
2004 |
GÄVLE SS |
35.71 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
6 |
|
Gabriel Hökemyr |
2002 |
KARLSKO SF |
35.78 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
251 |
7 |
|
Isak Rehnman |
2004 |
VÄSTERÅS |
36.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
8 |
|
Filip Hedin |
2003 |
KARLSTAD |
36.54 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
262 |
9 |
|
Isac Mörtstrand |
2007 |
VÄSTERÅS |
36.91 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 50m Bröstsim Herrar |
Final 7 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
0 |
|
Kevin Grahn |
2003 |
KATRINEHOL |
35.50 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
264 |
1 |
|
Olle Halvarsson |
2006 |
VÄSTERÅS |
35.15 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
211 |
2 |
|
Ravi Parekh |
2005 |
UPSALA S |
34.77 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
3 |
|
Henrik Tran |
2004 |
ESKILSTUNA |
34.67 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
4 |
|
Danny Simaleza |
2005 |
GÄVLE SS |
34.32 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
5 |
|
Fredrik Karlsson |
2004 |
ESKILSTUNA |
34.32 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
217 |
6 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
UPSALA S |
34.76 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
280 |
7 |
|
William Forsström |
2002 |
ÖSA |
34.92 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
8 |
|
Edvin Axelsson |
2004 |
GRUMS SS |
35.32 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
230 |
9 |
|
Oliver Munn |
2007 |
UPSALA S |
35.54 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 50m Bröstsim Herrar |
Final 8 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
296 |
0 |
|
David Eriksson |
2004 |
HK SIM |
33.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
169 |
1 |
|
Adrian Ekström |
2004 |
SKURU IK |
33.61 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
2 |
|
Anton Sölveskog |
2003 |
HUDIKSVALL |
33.30 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
243 |
3 |
|
Tom Dijkhuizen |
2003 |
VÄSTERÅS |
32.33 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
4 |
|
Ludvig Mathisen |
2003 |
KARLSTAD |
30.44 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
5 |
|
Daniel Ruijs |
2004 |
BORLÄNGE |
32.15 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
6 |
|
Samuel Paulson |
2004 |
ESKILSTUNA |
32.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
188 |
7 |
|
Felix Do |
2004 |
UPSALA S |
33.33 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
8 |
|
Olle Pettersson |
2004 |
KATRINEHOL |
33.76 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
9 |
|
Marcus Bülund |
2004 |
KARLSTAD |
33.90 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-03-07 13:47:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|