Ohjelma UGP3 2019-2020, Eskilstuna (50m-bassäng)
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 3 (50m) 2019-2020 Eskilstuna
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Arrangör: |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 7 mar 2020 till den 8 mar 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
800m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
10:13.75 |
|
|
|
|
213 |
|
Nike Söderström |
2007 |
SWE |
S |
|
|
2 |
|
|
|
|
Gävle Simsällskap |
|
10:46.76 |
|
|
|
|
56 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
SWE |
S |
|
|
3 |
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
11:20.08 |
|
|
|
|
200 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
SWE |
S |
|
|
4 |
|
|
|
|
Örebro Simallians |
|
11:35.58 |
|
|
|
292 |
|
Selma Pettersson |
2007 |
SWE |
|
|
5 |
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
11:42.24 |
|
|
|
|
229 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
SWE |
S |
|
|
6 |
216 |
|
Anni Uljas |
|
Upsala Simsällskap |
|
12:01.76 |
|
|
|
|
|
2007 |
SWE |
S |
|
|
7 |
226 |
|
Sara Högdin |
|
Upsala Simsällskap |
|
12:35.18 |
|
|
|
|
|
2007 |
SWE |
S |
|
|
8 |
39 |
|
Agnes Gustafsson |
|
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
2007 |
SWE |
|
|
14 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
|
|
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
9:36.26 |
|
|
|
|
101 |
|
Miranda Wahlstedt |
2006 |
SWE |
S |
|
|
2 |
|
|
|
|
Eskilstuna Simklubb |
|
10:16.73 |
|
|
|
|
35 |
|
Ronja Eir Kristjánsdóttir- Larsén |
2006 |
SWE |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
198 |
|
Hilma Wahlström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
10:31.42 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
212 |
|
Alva Stadell |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
10:47.05 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
2 |
|
Olivia Nyström |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
10:49.16 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
40 |
|
Ester Costa |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
11:25.67 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
8 |
|
Ebba Axelsson |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
11:31.58 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
61 |
|
Ebba Sundberg |
2006 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
11:54.02 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
236 |
|
Louise Pallas |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
12:00.16 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
276 |
|
Thea Eriksson |
2006 |
Åmåls Simsällskap |
SWE |
12:01.00 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
224 |
|
Tea Wetterbom |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
12:28.84 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
16 |
|
Tindra Bärgård |
2006 |
Simklubben Ena |
SWE |
12:50.80 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
112 |
|
Alva Granzell |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
106 |
|
Linnea Lindberg |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
SWE |
9:17.34 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
255 |
|
Tara Klarbo Egan |
2005 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
9:28.41 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
180 |
|
Tilde Halldan |
2005 |
Säffle Simsällskap |
SWE |
9:52.50 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
197 |
|
Joanna Sundqvist |
2005 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
10:17.95 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
32 |
|
Elin Logander |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
10:33.52 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
29 |
|
Sigrid Bengtsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
10:46.83 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
26 |
|
Ellen Roos |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
10:47.51 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
281 |
|
Josefina Näsén |
2005 |
Örebro Simallians |
SWE |
10:47.87 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
181 |
|
Amanda Orban |
2005 |
Säffle Simsällskap |
SWE |
10:55.41 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
294 |
|
Tyra Jacobsson |
2005 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
SWE |
11:21.22 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
145 |
|
Saga Boråker |
2004 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
9:28.48 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
250 |
|
Sarah von der Burg |
2004 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
9:52.98 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
146 |
|
Moa Kvarnlöf |
2004 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
10:00.96 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
105 |
|
Minea Dautbegovic |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
SWE |
10:13.10 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
12 |
|
Emily Sandberg |
2004 |
Bålsta Simklubb |
SWE |
11:37.22 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
79 |
|
Alice Bergström |
2004 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
11:39.23 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
308 |
|
Lora Encheva |
2004 |
Strängnäs Simklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-18 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
48 |
|
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
10:08.67 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
260 |
|
Wilda Furberg |
2003 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
10:14.30 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
144 |
|
Anna Jönsson |
2003 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
10:17.10 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
249 |
|
Mira Myllylä |
2002 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
10:58.62 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
307 |
|
Tyra Håkanson Reneström |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
SWE |
11:22.23 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-03-06 19:54:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|