Startliste for Vattenfall Swim Cup 2010 Morning CVU
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Startlist Event 31
|
Competition name |
Vattenfall Swim Cup 2010 (CVU) |
|
Print Date |
15 May 2010 |
|
|
Competition place |
Esbjerg |
|
Print Time |
08:54 |
|
|
Organizer |
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
|
Pool |
25m |
|
|
|
|
|
Competition date |
2010-05-14 |
|
|
|
|
Event 31, 25m Butterfly Women |
Heats (15) |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
429 |
2 |
Nanna Lousdal Nielsen |
1999 |
|
PINGVINEN |
|
25m |
|
180 |
3 |
Ida Sofie Goldschmidt |
2001 |
|
HERLEV |
|
25m |
|
246 |
4 |
Helene G. Nedergaard |
1999 |
9956AM |
ODDER |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
212 |
1 |
Julie Galsgaard Hansen |
2000 |
0022AC |
NAKSKOV |
|
25m |
|
12 |
2 |
Lena Janisch |
1999 |
|
AHRENSBURG |
|
25m |
|
271 |
3 |
Tjale Schütz |
2001 |
|
BREMERHAVE |
|
25m |
34.45 |
588 |
4 |
Line Larsen |
2000 |
|
WEST SWIM |
|
25m |
35.00 |
178 |
5 |
Maja Leth Bang |
1999 |
9942AI |
HERLEV |
|
25m |
|
216 |
6 |
Amalie L. Madsen |
2000 |
0088AI |
NAKSKOV |
|
25m |
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
14 |
1 |
Selin Wendt |
1999 |
|
AHRENSBURG |
|
25m |
32.50 |
494 |
2 |
Anneke Becker |
2000 |
245124 |
BULLENHAUS |
|
25m |
30.00 |
270 |
3 |
Leena Kühn |
2000 |
|
BREMERHAVE |
|
25m |
29.45 |
503 |
4 |
Hjördis Karlsson |
2000 |
|
ROTWEIß |
|
25m |
30.00 |
460 |
5 |
Nina Peuker |
2001 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
32.00 |
456 |
6 |
Maya Bellmann |
2001 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
34.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
301 |
1 |
Sidse Juhl Schmidt |
2000 |
|
RØDDING |
|
25m |
29.15 |
604 |
2 |
Line Thulin |
2000 |
|
WEST SWIM |
|
25m |
27.00 |
513 |
3 |
Maria Tsychkova |
2001 |
|
TUREBERG |
|
25m |
26.14 |
244 |
4 |
Matilde Krogstrup |
2000 |
0008AA |
ODDER |
|
25m |
26.26 |
213 |
5 |
Petrine Brandt Hansen |
1999 |
9984AF |
NAKSKOV |
|
25m |
28.95 |
269 |
6 |
Merle Kühn |
2001 |
|
BREMERHAVE |
|
25m |
29.45 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
454 |
1 |
Maxi Gläser |
1999 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
25.60 |
607 |
2 |
Noa Turin |
2000 |
|
WEST SWIM |
|
25m |
25.00 |
541 |
3 |
Darcie Wichmann |
1999 |
|
SEEVETAL |
|
25m |
24.84 |
92 |
4 |
Bernadett Moosdorf |
1999 |
|
ESV FRANKF |
|
25m |
24.98 |
468 |
5 |
Theresa Freytag |
2001 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
25.11 |
459 |
6 |
Nicole Schmid |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
25.78 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
419 |
1 |
Elea Linka |
2001 |
224739 |
SV NEPTUN |
|
25m |
24.00 |
163 |
2 |
Laura Fernandez |
2000 |
|
HAMBURGER |
|
25m |
23.94 |
179 |
3 |
Celine Brock |
2000 |
0038AA |
HERLEV |
|
25m |
23.56 |
75 |
4 |
Amanda Lewson |
1999 |
|
ERRITSØ |
|
25m |
23.71 |
13 |
5 |
Mareike Jürs |
1999 |
|
AHRENSBURG |
|
25m |
23.97 |
86 |
6 |
Charlotte Just |
2001 |
|
ESV FRANKF |
|
25m |
24.03 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
465 |
1 |
Sarah Schumann |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
23.17 |
398 |
2 |
Laura Dargen |
2000 |
|
EIDELTSTED |
|
25m |
23.00 |
527 |
3 |
Sara Olsson |
1999 |
AR6899 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
22.47 |
517 |
4 |
Lisa Bendig |
1999 |
214146 |
WULMSTORF |
|
25m |
22.63 |
431 |
5 |
Alexandra Penzold |
1999 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
23.00 |
266 |
6 |
Rieke Lühr |
2001 |
|
BREMERHAVE |
|
25m |
23.23 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
272 |
1 |
Michelle-Chantal Büsing |
2000 |
|
BREMERHAVE |
|
25m |
22.23 |
164 |
2 |
Lotta Zürcher |
2000 |
|
HAMBURGER |
|
25m |
22.15 |
162 |
3 |
Sophie Ritter |
1999 |
|
HAMBURGER |
|
25m |
21.99 |
619 |
4 |
Johanna Mau |
2000 |
|
HAMBURGER |
|
25m |
22.00 |
395 |
5 |
Emily Schröder |
2000 |
|
EIDELTSTED |
|
25m |
22.20 |
208 |
6 |
Lara Paul |
1999 |
|
ITZEHOE |
|
25m |
22.28 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
53 |
1 |
Kim Lekaj |
1999 |
|
BERLINER |
|
25m |
21.77 |
49 |
2 |
Melina Sinkwitz |
2000 |
|
BERLINER |
|
25m |
21.77 |
267 |
3 |
Janne Reichstein |
1999 |
|
BREMERHAVE |
|
25m |
21.56 |
422 |
4 |
Antonia Schierloh |
2000 |
258750 |
SV NEPTUN |
|
25m |
21.65 |
46 |
5 |
Zoé Cara Peucelle |
2000 |
|
BERLINER |
|
25m |
21.77 |
418 |
6 |
Saskia Ahrens |
2001 |
272715 |
SV NEPTUN |
|
25m |
21.89 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
544 |
1 |
Chiara Lobsien |
2000 |
|
SEEVETAL |
|
25m |
21.46 |
77 |
2 |
Laura Bartz |
2000 |
|
ESV FRANKF |
|
25m |
21.39 |
447 |
3 |
Luca Isa Gorzolla |
2001 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
21.05 |
78 |
4 |
Nina-Elisabeth Behnisch |
1999 |
|
ESV FRANKF |
|
25m |
21.20 |
539 |
5 |
Stefanie Jorga |
1999 |
|
SEEVETAL |
|
25m |
21.39 |
83 |
6 |
Michelle Förster |
2000 |
|
ESV FRANKF |
|
25m |
21.51 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
474 |
1 |
Viktoria Trommer |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
20.60 |
432 |
2 |
Alisa Fritzsch |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
20.00 |
198 |
3 |
Amalie Gotthard |
1999 |
9928AC |
KORSØR |
|
25m |
20.00 |
450 |
4 |
Marlene Schmidt |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
20.00 |
518 |
5 |
Fenja Wineberger |
2000 |
259926 |
WULMSTORF |
|
25m |
20.36 |
45 |
6 |
Alicia Peters |
1999 |
|
BERLINER |
|
25m |
20.77 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
409 |
1 |
Tessa Klaus |
2000 |
|
SV HALLE |
|
25m |
18.90 |
378 |
2 |
Selina Urban |
1999 |
|
HALLE-NEUS |
|
25m |
18.70 |
457 |
3 |
Michelle Thiele |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
18.34 |
561 |
4 |
Celine Förster |
2000 |
|
ESV FRANKF |
|
25m |
18.50 |
41 |
5 |
Charlotte Bohner |
2000 |
|
BERLINER |
|
25m |
18.77 |
446 |
6 |
Lilly-Sophie Groß |
1999 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
19.13 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
372 |
1 |
Jasmin Bahr |
1999 |
|
HALLE-NEUS |
|
25m |
18.00 |
310 |
2 |
Emilia Christiansen |
1999 |
AL8499 |
S 71 |
|
25m |
17.20 |
98 |
3 |
Frauke Seidel |
1999 |
|
ESV FRANKF |
|
25m |
16.45 |
50 |
4 |
Frederike Weber |
2000 |
|
BERLINER |
|
25m |
16.77 |
466 |
5 |
Sophie Fischer |
1999 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
17.78 |
486 |
6 |
Ida Persson |
1999 |
AA2699 |
SÖSDALA SS |
|
25m |
18.11 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
506 |
1 |
Luc Cosima Schacherer |
1999 |
|
ROTWEIß |
|
25m |
18.00 |
405 |
2 |
Sarah Gottschalk |
1999 |
|
SV HALLE |
|
25m |
17.10 |
442 |
3 |
Jamie Verebelyi |
1999 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
16.28 |
471 |
4 |
Tosca Schmidt |
1999 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
16.54 |
406 |
5 |
Laura Luzie Tauschel |
1999 |
|
SV HALLE |
|
25m |
17.50 |
472 |
6 |
Vanessa Städter |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
18.10 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
440 |
1 |
Franziska Fischer |
1999 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
17.79 |
473 |
2 |
Victoria Fischer |
1999 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
16.97 |
316 |
3 |
Ellen Sandberg |
1999 |
AE9499 |
S 71 |
|
25m |
15.91 |
407 |
4 |
Lia Neubert |
2000 |
|
SV HALLE |
|
25m |
16.50 |
528 |
5 |
Josefin Ossmyr |
1999 |
AS0299 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
17.31 |
410 |
6 |
Leonie Buckwitz |
1999 |
|
SV HALLE |
|
25m |
18.10 |
Generated by WinGrodan 1.18.00 |
Print Date |
15 May 2010 |
Licensed to: West Swim Esbjerg |
Print Time |
08:54 |
|