Startliste for Vattenfall Swim Cup 2010 Morning CVU
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Startlist Event 1
|
Competition name |
Vattenfall Swim Cup 2010 (CVU) |
|
Print Date |
12 May 2010 |
|
|
Competition place |
Esbjerg |
|
Print Time |
15:31 |
|
|
Organizer |
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
Event 1, 50m Breaststroke Women |
Heats (20) |
ID |
Lane |
Name |
Year |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
236 |
2 |
Cecilie Dalgas |
2000 |
|
ODDER |
|
25m |
|
199 |
3 |
Julie Høegh_jørgensen |
2000 |
|
KORSØR |
|
25m |
|
12 |
4 |
Lena Janisch |
1999 |
|
AHRENSBURG |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Year |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
201 |
1 |
Malou Poulsen |
2001 |
|
KORSØR |
|
25m |
|
116 |
2 |
Eva Olsen |
2000 |
|
ISHØJ |
|
25m |
|
215 |
3 |
Frida Jørgensen |
1999 |
9924AF |
NAKSKOV |
|
25m |
1:53.75 |
429 |
4 |
Nanna Lousdal Nielsen |
1999 |
|
PINGVINEN |
|
25m |
|
356 |
5 |
Rikke Tolker-Nielsen |
1999 |
9904AI |
BIRKERØD |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Year |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
456 |
1 |
Maya Bellmann |
2001 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:22.00 |
567 |
2 |
Isabella Guldager Jensen |
2001 |
0112AE |
ST ESBJERG |
|
25m |
1:11.60 |
604 |
3 |
Line Thulin |
2001 |
|
WEST SWIM |
|
25m |
1:10.00 |
216 |
4 |
Amalie L. Madsen |
2000 |
0088AI |
NAKSKOV |
|
25m |
1:10.62 |
212 |
5 |
Julie Galsgaard Hansen |
2000 |
0022AC |
NAKSKOV |
|
25m |
1:15.17 |
575 |
6 |
Camilla Heide Nielsen |
2000 |
|
WEST SWIM |
|
25m |
1:25.56 |
ID |
Lane |
Name |
Year |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
244 |
1 |
Matilde Krogstrup |
2000 |
0008AA |
ODDER |
|
25m |
1:09.15 |
196 |
2 |
Janne Brun Christensen |
2000 |
0086AA |
KORSØR |
|
25m |
1:06.80 |
246 |
3 |
Helene G. Nedergaard |
1999 |
9956AM |
ODDER |
|
25m |
1:05.30 |
430 |
4 |
Sara Nissen |
1999 |
9944AP |
PINGVINEN |
|
25m |
1:06.54 |
194 |
5 |
Emma Beyer |
2000 |
0006AG |
KORSØR |
|
25m |
1:07.42 |
508 |
6 |
Mia Karlsson |
2001 |
|
ROTWEIß |
|
25m |
1:09.54 |
ID |
Lane |
Name |
Year |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
118 |
1 |
Anne Lunding |
2000 |
0088AE |
GREVE |
|
25m |
1:03.92 |
268 |
2 |
Merle Mauer |
2002 |
|
BREMERHAVE |
|
25m |
1:03.23 |
269 |
3 |
Merle Kühn |
2001 |
|
BREMERHAVE |
|
25m |
1:01.23 |
186 |
4 |
Mie Johansen |
1999 |
9938AN |
IKAST |
|
25m |
1:01.33 |
14 |
5 |
Selin Wendt |
1999 |
|
AHRENSBURG |
|
25m |
1:03.26 |
564 |
6 |
Maria Møller Glargaard |
2001 |
0182AE |
ST ESBJERG |
|
25m |
1:04.81 |
ID |
Lane |
Name |
Year |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
468 |
1 |
Theresa Freytag |
2001 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:00.03 |
289 |
2 |
Annika Hoffmann |
1999 |
258736 |
PREETZER |
|
25m |
1:00.00 |
512 |
3 |
Mathilda Westh |
2000 |
|
TUREBERG |
|
25m |
59.67 |
607 |
4 |
Noa Turin |
2001 |
|
WEST SWIM |
|
25m |
1:00.00 |
588 |
5 |
Line Larsen |
2000 |
|
WEST SWIM |
|
25m |
1:00.00 |
460 |
6 |
Nina Peuker |
2001 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:00.25 |
ID |
Lane |
Name |
Year |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
571 |
1 |
Anne Sofie Rasmussen |
1999 |
9974AM |
ST ESBJERG |
|
25m |
58.66 |
353 |
2 |
Thereza Maria Neesgaard |
1999 |
9946AI |
BIRKERØD |
|
25m |
58.58 |
202 |
3 |
Karoline Rasksen |
1999 |
9944AO |
KORSØR |
|
25m |
58.25 |
503 |
4 |
Hjördis Karlsson |
2000 |
|
ROTWEIß |
|
25m |
58.28 |
301 |
5 |
Sidse Juhl Schmidt |
2000 |
|
RØDDING |
|
25m |
58.65 |
290 |
6 |
Johanna Mohr |
2000 |
258737 |
PREETZER |
|
25m |
58.68 |
ID |
Lane |
Name |
Year |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
271 |
1 |
Tjale Schütz |
2001 |
|
BREMERHAVE |
|
25m |
57.67 |
495 |
2 |
Sarah Brinkmann |
1999 |
223322 |
BULLENHAUS |
|
25m |
57.26 |
163 |
3 |
Laura Fernandez |
2000 |
|
HAMBURGER |
|
25m |
56.78 |
474 |
4 |
Viktoria Trommer |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
56.91 |
265 |
5 |
Svea Bröker |
2001 |
|
BREMERHAVE |
|
25m |
57.45 |
506 |
6 |
Luc Cosima Schacherer |
1999 |
|
ROTWEIß |
|
25m |
57.70 |
ID |
Lane |
Name |
Year |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
494 |
1 |
Anneke Becker |
2000 |
245124 |
BULLENHAUS |
|
25m |
56.20 |
65 |
2 |
Heather-Marie Borchardt |
2000 |
|
CSV BERLIN |
|
25m |
55.78 |
398 |
3 |
Laura Dargen |
2000 |
|
EIDELTSTED |
|
25m |
55.00 |
422 |
4 |
Antonia Schierloh |
2000 |
258750 |
SV NEPTUN |
|
25m |
55.36 |
542 |
5 |
Emily Frank |
2000 |
|
SEEVETAL |
|
25m |
55.94 |
545 |
6 |
Marie Skowronnek |
2000 |
|
SEEVETAL |
|
25m |
56.70 |
ID |
Lane |
Name |
Year |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
70 |
1 |
Martha Andersen |
1999 |
9992AJ |
DELTA |
|
25m |
54.68 |
419 |
2 |
Elea Linka |
2001 |
224739 |
SV NEPTUN |
|
25m |
54.49 |
498 |
3 |
Charlotte Golz |
1999 |
223323 |
BULLENHAUS |
|
25m |
54.20 |
102 |
4 |
Lilian Zuch |
2000 |
|
ESV FRANKF |
|
25m |
54.32 |
368 |
5 |
Charlot Schoeppe |
2000 |
|
HALLE-NEUS |
|
25m |
54.64 |
178 |
6 |
Maja Leth Bang |
1999 |
9942AI |
HERLEV |
|
25m |
54.98 |
ID |
Lane |
Name |
Year |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
213 |
1 |
Petrine Brandt Hansen |
1999 |
9984AF |
NAKSKOV |
|
25m |
53.65 |
378 |
2 |
Selina Urban |
1999 |
|
HALLE-NEUS |
|
25m |
53.34 |
46 |
3 |
Zoé Cara Peucelle |
2000 |
|
BERLINER |
|
25m |
52.97 |
270 |
4 |
Leena Kühn |
2000 |
|
BREMERHAVE |
|
25m |
53.23 |
546 |
5 |
Marie-Fee Tobaben |
2000 |
|
SEEVETAL |
|
25m |
53.62 |
459 |
6 |
Nicole Schmid |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
53.87 |
ID |
Lane |
Name |
Year |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
313 |
1 |
Knar Mikael |
1999 |
AQ2299 |
S 71 |
|
25m |
52.71 |
77 |
2 |
Laura Bartz |
2000 |
|
ESV FRANKF |
|
25m |
52.13 |
529 |
3 |
Dimi Poutos |
1999 |
AU9499 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
52.04 |
198 |
4 |
Amalie Gotthard |
1999 |
9928AC |
KORSØR |
|
25m |
52.11 |
266 |
5 |
Rieke Lühr |
2001 |
|
BREMERHAVE |
|
25m |
52.65 |
86 |
6 |
Charlotte Just |
2001 |
|
ESV FRANKF |
|
25m |
52.91 |
ID |
Lane |
Name |
Year |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
499 |
1 |
Philine Kupske |
1999 |
223326 |
BULLENHAUS |
|
25m |
51.65 |
483 |
2 |
Judith Jahnke |
2000 |
AC0600 |
SÖSDALA SS |
|
25m |
51.52 |
524 |
3 |
Sofie Back |
1999 |
AU0699 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
51.46 |
518 |
4 |
Fenja Wineberger |
2000 |
259926 |
WULMSTORF |
|
25m |
51.48 |
83 |
5 |
Michelle Förster |
2000 |
|
ESV FRANKF |
|
25m |
51.54 |
96 |
6 |
Caroline Schauer |
1999 |
|
ESV FRANKF |
|
25m |
51.87 |
ID |
Lane |
Name |
Year |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
458 |
1 |
Monique Petzold |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
50.50 |
408 |
2 |
Lisa Altenkirch |
2000 |
|
SV HALLE |
|
25m |
49.80 |
367 |
3 |
Annalena Wolter |
2000 |
|
HALLE-NEUS |
|
25m |
49.44 |
418 |
4 |
Saskia Ahrens |
2001 |
272715 |
SV NEPTUN |
|
25m |
49.64 |
517 |
5 |
Lisa Bendig |
1999 |
214146 |
WULMSTORF |
|
25m |
50.19 |
432 |
6 |
Alisa Fritzsch |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
50.69 |
ID |
Lane |
Name |
Year |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
528 |
1 |
Josefin Ossmyr |
1999 |
AS0299 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
49.24 |
75 |
2 |
Amanda Lewson |
1999 |
|
ERRITSØ |
|
25m |
49.21 |
272 |
3 |
Michelle-Chantal Büsing |
2000 |
|
BREMERHAVE |
|
25m |
49.10 |
434 |
4 |
Cynthia-Marie Schubert |
1999 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
49.17 |
311 |
5 |
Micaela Jönsson |
2001 |
AD3801 |
S 71 |
|
50m |
49.21 |
48 |
6 |
Sarah Seifert |
2000 |
|
BERLINER |
|
25m |
49.33 |
ID |
Lane |
Name |
Year |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
457 |
1 |
Michelle Thiele |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
48.84 |
284 |
2 |
Katarina Tkachenko |
2000 |
257652 |
POTSDAMER |
|
25m |
48.50 |
13 |
3 |
Mareike Jürs |
1999 |
|
AHRENSBURG |
|
25m |
48.12 |
561 |
4 |
Celine Förster |
2000 |
|
ESV FRANKF |
|
25m |
48.30 |
431 |
5 |
Alexandra Penzold |
1999 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
48.64 |
435 |
6 |
Deborah Hentschel |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
48.93 |
ID |
Lane |
Name |
Year |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
471 |
1 |
Tosca Schmidt |
1999 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
47.80 |
543 |
2 |
Melina Hoge |
2000 |
|
SEEVETAL |
|
25m |
47.58 |
541 |
3 |
Darcie Wichmann |
1999 |
|
SEEVETAL |
|
25m |
47.13 |
472 |
4 |
Vanessa Städter |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
47.33 |
162 |
5 |
Sophie Ritter |
1999 |
|
HAMBURGER |
|
25m |
47.67 |
433 |
6 |
Carolin Klebert |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
47.86 |
ID |
Lane |
Name |
Year |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
41 |
1 |
Charlotte Bohner |
2000 |
|
BERLINER |
|
25m |
46.35 |
540 |
2 |
Madlen Tobaben |
1999 |
|
SEEVETAL |
|
25m |
44.92 |
466 |
3 |
Sophie Fischer |
1999 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
41.21 |
316 |
4 |
Ellen Sandberg |
1999 |
AE9499 |
S 71 |
|
25m |
43.69 |
467 |
5 |
Susann Epperlein |
1999 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
45.94 |
76 |
6 |
Stine Ahlert |
1999 |
|
ESV FRANKF |
|
25m |
47.04 |
ID |
Lane |
Name |
Year |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
312 |
1 |
Victoria Jönsson |
1999 |
AS7499 |
S 71 |
|
25m |
46.20 |
208 |
2 |
Lara Paul |
1999 |
|
ITZEHOE |
|
25m |
44.86 |
98 |
3 |
Frauke Seidel |
1999 |
|
ESV FRANKF |
|
25m |
41.10 |
600 |
4 |
Simone Lauridsen |
1999 |
|
WEST SWIM |
|
25m |
43.00 |
473 |
5 |
Victoria Fischer |
1999 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
45.54 |
40 |
6 |
Emily Anding |
1999 |
|
BERLINER |
|
25m |
46.95 |
ID |
Lane |
Name |
Year |
License |
Club |
|
Pool |
Time |
|
486 |
1 |
Ida Persson |
1999 |
AA2699 |
SÖSDALA SS |
|
25m |
46.10 |
409 |
2 |
Tessa Klaus |
2000 |
|
SV HALLE |
|
25m |
44.20 |
80 |
3 |
Nicola Dähn |
1999 |
|
ESV FRANKF |
|
25m |
40.92 |
440 |
4 |
Franziska Fischer |
1999 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
42.70 |
396 |
5 |
Franziska Nissen |
1999 |
|
EIDELTSTED |
|
25m |
45.51 |
310 |
6 |
Emilia Christiansen |
1999 |
AL8499 |
S 71 |
|
25m |
46.80 |
Generated by WinGrodan 1.17.25 |
Print Date |
12 May 2010 |
Licensed to: West Swim Esbjerg |
Print Time |
15:31 |
|