2020-02-26   05:49:25
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för FaluSkinsGames 2020

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Document
Startlista
FaluSkinsGames 2020
Plats: Lugnet simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020
1 50m Fjärilsim Damer
Sponsor: Orkla
Alla åldrar
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 Falu Simsällskap 25.77
32 Sara Junevik 2000 SWE
2 Falu Simsällskap 29.59
35 Amanda Jobs 2003 SWE
3 Västerås Simsällskap 29.69
189 Filippa Sterling 2002 SWE
4 Gävle Simsällskap 29.87
71 Lisa Löf 2004 SWE
5 Västerås Simsällskap 29.88
198 Felicia Rogell 2003 SWE
6 163 Ida Lindblom Sala Simsällskap 30.08
2001 SWE
7 195 Emilia Boberg Västerås Simsällskap 30.14
2002 SWE
8 162 Lisa Nystrand Sala Simsällskap 30.20
2006 SWE
9 177 Clara Bergh Söderhamns Simsällskap 30.72
2004 SWE
10 180 Junia Eklund Söderhamns Simsällskap 30.76
2006 SWE
11 43 Sara Strömsöe Falu Simsällskap 30.90
2006 SWE
12 178 Tyra Strömbom Söderhamns Simsällskap 31.17
2004 SWE
13 199 Matilda Olausson Västerås Simsällskap 31.37
2004 SWE L
14 9 Olivia Nyström Borlänge Simsällskap 31.43
2006 SWE
15 209 Tara Klarbo Egan Västerås Simsällskap 31.47
2005 SWE
16 200 Astrid Engström Västerås Simsällskap 31.47
2004 SWE
17 128 Elise Tegin Lindesbergs Simsällskap 31.52
2004 SWE L
18 183 Saga Andersson Söderhamns Simsällskap 31.58
2006 SWE
19 187 Sofia Båvenäs Västerås Simsällskap 31.66
2002 SWE
20 96 Astrid Lönn Harnäs Skutskär Simsällskap 31.77
2008 SWE
21 91 Matilda Nilsson Harnäs Skutskär Simsällskap 31.81
2004 SWE
22 3 Marlena Jawaid Simklubben Neptun 32.00
2000 SWE
23 166 Anna Jönsson Sandvikens Sim o Hoppklubb 32.02
2003 SWE
24 188 Julia Holmberg 2002 Västerås Simsällskap SWE 32.12
25 42 Tuva Hjemli 2005 Falu Simsällskap SWE 32.22
26 179 Filippa Eklund 2004 Söderhamns Simsällskap SWE 32.24 L
27 78 Agnes Edvinsson 2006 Gävle Simsällskap SWE 32.43
28 93 Isabelle Nilsson 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 33.19
29 184 Ida Furuström 2005 Söderhamns Simsällskap SWE 33.23
30 70 Emelie Wijker 2003 Gävle Simsällskap SWE 34.01
31 182 Emelie Runarsson 2006 Söderhamns Simsällskap SWE 34.21
32 80 Maja Edring 2002 Gävle Simsällskap SWE 35.38
33 100 Ida Hellström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 35.59
34 49 Hanna Frank 2006 Falu Simsällskap SWE 35.64
35 129 Alice Nordén 2003 Lindesbergs Simsällskap SWE 35.76
36 8 Elena Mortazavi 2004 Borlänge Simsällskap SWE 35.88
37 22 Ebba Axelsson 2006 Borlänge Simsällskap SWE 36.03
38 73 Nathalie Stigenberg 2004 Gävle Simsällskap SWE 36.17
39 81 Junie Mattsson 2007 Gävle Simsällskap SWE 36.20
40 26 Thea Eriksson 2006 Simklubben Ena SWE 36.59
41 117 Emma Dolan 2006 Hedemora Simsällskap SWE 36.77
42 45 Emma Färlin 2006 Falu Simsällskap SWE 37.35
43 25 Tindra Bärgård 2006 Simklubben Ena SWE 37.74
44 50 Ida Tengvall Williams 2005 Falu Simsällskap SWE 38.09
45 16 Saimi Lylander 2009 Borlänge Simsällskap SWE 38.39
46 20 Linn Olsson 2010 Borlänge Simsällskap SWE 39.05
47 84 Ronja Nordlund 2006 Gävle Simsällskap SWE 39.08
48 124 Evelina Karlsson 2002 Leksands Simförening SWE 39.14
49 212 Johanna Holmberg 2007 Västerås Simsällskap SWE 39.22
50 52 Olivia Eriksson 2007 Falu Simsällskap SWE 39.27
51 13 Mira Björkman 2010 Borlänge Simsällskap SWE 39.46
52 46 Carla Karsberg 2007 Falu Simsällskap SWE 39.52
53 58 Isabella Ihrlund 2007 Falu Simsällskap SWE 40.07
54 21 Stella Malm 2006 Borlänge Simsällskap SWE 40.31
55 115 Elisha Cloudy Weerasinghe 2006 Hedemora Simsällskap SWE 40.64
56 231 Elin Klintberg 2004 Västerås Simsällskap SWE 40.81
57 222 Clara Strand 2006 Västerås Simsällskap SWE 40.91
58 146 Julia Escamilla Nordén 2008 Ludvika Simsällskap SWE 41.11
59 23 Hedvig Eriksson 2006 Borlänge Simsällskap SWE 41.66
60 113 Emilia Nordin 2003 Hedemora Simsällskap SWE 42.16
61 85 Ebba Sundberg 2006 Gävle Simsällskap SWE 42.49
62 104 Majken Lönn 2009 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 43.11
63 230 Joline Smeds 2006 Västerås Simsällskap SWE 43.74
64 118 Natella Harutyunyan 2004 Hedemora Simsällskap SWE 43.96
65 112 Vesta Zukauskaite 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 45.65
66 121 Alma Arfs 2009 Hedemora Simsällskap SWE 45.87
67 56 Lovisa Morén 2006 Falu Simsällskap SWE 46.95
68 24 Sara Hydén 2008 Borlänge Simsällskap SWE 48.05
69 102 Alice Byström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 48.87
70 27 Elna Zetterberg 2007 Simklubben Ena SWE 52.34
71 7 Sanna Hörnell 2005 Borlänge Simsällskap SWE 52.85
72 176 Ebba Pihl 2006 Sandvikens Sim o Hoppklubb SWE 55.99
73 107 Josefin Holmkvist 2009 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 59.52
74 131 Annie Harjamäki 2007 Lindesbergs Simsällskap SWE
75 10 Alice Jämte Lindholm 2008 Borlänge Simsällskap SWE
76 62 Nora Sahlgren 2009 Falu Simsällskap SWE
2020-02-22 10:17:12 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Falu Simsällskap
Document
Startlista
FaluSkinsGames 2020
Plats: Lugnet simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020
2 50m Fjärilsim Herrar
Sponsor: Orkla
Alla åldrar
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 Falu Simsällskap 25.42
33 Elias Persson 2002 SWE
2 Gävle Simsällskap 25.47
68 Marcus Ålenius 2001 SWE
3 Västerås Simsällskap 26.47
190 Gellert Szabo 2001 SWE
4 Gävle Simsällskap 26.90
76 Olle Wikholm 2004 SWE
5 Gävle Simsällskap 26.90
63 Jakob Källquist 2001 SWE
6 186 Filip Antlöv Södertörns Simsällskap 27.62
1998 SWE
7 194 Jonathan Holmberg Västerås Simsällskap 27.66
2000 SWE
8 66 Carl Hansson Gävle Simsällskap 27.73
2003 SWE
9 2 Jakob Rasmuson Simklubben Neptun 27.73
2003 SWE
10 74 Danny Simaleza Gävle Simsällskap 27.96
2005 SWE
11 6 Daniel Ruijs Borlänge Simsällskap 28.34
2004 SWE
12 191 Per Granlund Västerås Simsällskap 28.75
2002 SWE
13 201 Max Antonsson Västerås Simsällskap 29.35
2004 SWE
14 197 Tom Dijkhuizen Västerås Simsällskap 29.83
2003 SWE
15 185 Axel Furuhall Söderhamns Simsällskap 30.52
2004 SWE
16 219 Olle Halvarsson Västerås Simsällskap 30.85
2006 SWE
17 57 Oliver Blomberg Falu Simsällskap 31.37
2003 SWE
18 206 Joel Brewitz Västerås Simsällskap 31.59
2005 SWE
19 40 Oscar Westman Falu Simsällskap 32.63
2005 SWE
20 214 Melvin Norlén Västerås Simsällskap 32.83
2005 SWE
21 225 Gustav Löfqvist Västerås Simsällskap 33.66
2005 SWE
22 47 Linus von Hofsten Falu Simsällskap 34.67
2006 SWE
23 28 Viggo Redlund Simklubben Ena 34.99
2005 SWE L
24 217 Viam Assadi 2005 Västerås Simsällskap SWE 34.99
25 95 Elliot Ekman 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 36.20
26 224 Thor Pedro 2005 Västerås Simsällskap SWE 36.48
27 228 Mikael Ajjan 2004 Västerås Simsällskap SWE 36.55
28 140 David Cederlöf 2006 Ludvika Simsällskap SWE 36.68
29 101 Nils Edberg 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 37.22
30 12 Oliver  Axelsson 2007 Borlänge Simsällskap SWE 38.27
31 86 Viggo Brodin 2005 Gävle Simsällskap SWE 38.57
32 147 Alfred Gustafsson 2005 Ludvika Simsällskap SWE 38.79
33 99 Ata Östlund Keklik 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 39.13
34 103 Filip Jaworski Lindström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 39.17
35 92 Axel Pagard 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 40.11
36 165 Eric Hörnstedt 2008 Sala Simsällskap SWE 40.14
37 220 Elias Lundin 2006 Västerås Simsällskap SWE 41.25
38 54 Eric Viker 2008 Falu Simsällskap SWE 43.53
39 135 Eskil Nilsson 2008 Ludvika Simsällskap SWE 45.22
40 14 Osama Bahssas 2005 Borlänge Simsällskap SWE 47.34
41 17 Melvin Bergman 2009 Borlänge Simsällskap SWE 47.39
42 119 Gabriel Bergsvind 2010 Hedemora Simsällskap SWE 1:01.83
43 59 Linus Bäcke 2006 Falu Simsällskap SWE
44 226 Troy Sakelliou 2006 Västerås Simsällskap SWE
2020-02-22 10:18:03 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Falu Simsällskap
Document
Startlista
FaluSkinsGames 2020
Plats: Lugnet simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020
3 50m Bröstsim Damer
Sponsor: Orkla
Alla åldrar
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 Västerås Simsällskap 32.46
189 Filippa Sterling 2002 SWE
2 Falu Simsällskap 32.84
32 Sara Junevik 2000 SWE
3 Sandvikens Sim o Hoppklubb 33.37
167 Saga Boråker 2004 SWE
4 Sala Simsällskap 33.95
162 Lisa Nystrand 2006 SWE
5 Falu Simsällskap 34.62
35 Amanda Jobs 2003 SWE
6 178 Tyra Strömbom Söderhamns Simsällskap 34.85
2004 SWE
7 123 Nelly Antlöv Simklubben Laxen 34.99
2002 SWE
8 204 Estelle Gyoni Västerås Simsällskap 35.53
2004 SWE
9 179 Filippa Eklund Söderhamns Simsällskap 35.55
2004 SWE
10 198 Felicia Rogell Västerås Simsällskap 35.57
2003 SWE
11 199 Matilda Olausson Västerås Simsällskap 35.90
2004 SWE
12 72 Maja  Nilsson Gävle Simsällskap 36.33
2003 SWE
13 71 Lisa Löf Gävle Simsällskap 36.40
2004 SWE
14 188 Julia Holmberg Västerås Simsällskap 36.89
2002 SWE
15 91 Matilda Nilsson Harnäs Skutskär Simsällskap 37.12
2004 SWE
16 43 Sara Strömsöe Falu Simsällskap 37.35
2006 SWE
17 213 Elvira Muhr Västerås Simsällskap 37.70
2007 SWE
18 177 Clara Bergh Söderhamns Simsällskap 38.18
2004 SWE
19 97 Elsa Harnesk Harnäs Skutskär Simsällskap 38.47
2007 SWE
20 128 Elise Tegin Lindesbergs Simsällskap 38.58
2004 SWE
21 184 Ida Furuström Söderhamns Simsällskap 39.24
2005 SWE
22 75 Hanna  Stolt Gävle Simsällskap 39.31
2004 SWE
23 11 Melina Abrishami Borlänge Simsällskap 39.36
2006 SWE
24 218 Monica Zhan 2005 Västerås Simsällskap SWE 39.61
25 84 Ronja Nordlund 2006 Gävle Simsällskap SWE 39.72
26 78 Agnes Edvinsson 2006 Gävle Simsällskap SWE 40.10
27 93 Isabelle Nilsson 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 40.72
28 209 Tara Klarbo Egan 2005 Västerås Simsällskap SWE 40.74
29 80 Maja Edring 2002 Gävle Simsällskap SWE 40.96
30 9 Olivia Nyström 2006 Borlänge Simsällskap SWE 40.97
31 8 Elena Mortazavi 2004 Borlänge Simsällskap SWE 42.17
32 115 Elisha Cloudy Weerasinghe 2006 Hedemora Simsällskap SWE 42.45
33 21 Stella Malm 2006 Borlänge Simsällskap SWE 42.80
34 45 Emma Färlin 2006 Falu Simsällskap SWE 42.88
35 50 Ida Tengvall Williams 2005 Falu Simsällskap SWE 42.97
36 222 Clara Strand 2006 Västerås Simsällskap SWE 43.15
37 127 Moa Sjödin 2007 Leksands Simförening SWE 43.24
38 129 Alice Nordén 2003 Lindesbergs Simsällskap SWE 43.28
39 212 Johanna Holmberg 2007 Västerås Simsällskap SWE 43.35
40 100 Ida Hellström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 43.91
41 73 Nathalie Stigenberg 2004 Gävle Simsällskap SWE 44.33
42 141 Elsa Karls 2008 Ludvika Simsällskap SWE 44.63
43 13 Mira Björkman 2010 Borlänge Simsällskap SWE 44.63
44 52 Olivia Eriksson 2007 Falu Simsällskap SWE 45.02
45 16 Saimi Lylander 2009 Borlänge Simsällskap SWE 45.35
46 15 Lovis Mikaelsson Blomström 2007 Borlänge Simsällskap SWE 45.48
47 79 Tekle Batsikadze 2005 Gävle Simsällskap SWE 45.65
48 48 Doris von Hofsten 2008 Falu Simsällskap SWE 45.75
49 20 Linn Olsson 2010 Borlänge Simsällskap SWE 45.93
50 102 Alice Byström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 46.43
51 117 Emma Dolan 2006 Hedemora Simsällskap SWE 46.44
52 56 Lovisa Morén 2006 Falu Simsällskap SWE 47.02
53 46 Carla Karsberg 2007 Falu Simsällskap SWE 47.35
54 88 Filippa Daleving 2007 Gävle Simsällskap SWE 47.54
55 113 Emilia Nordin 2003 Hedemora Simsällskap SWE 47.66
56 7 Sanna Hörnell 2005 Borlänge Simsällskap SWE 47.92
57 125 Klara Hellström 2002 Leksands Simförening SWE 48.59
58 221 Elsa Danielsson 2007 Västerås Simsällskap SWE 49.07
59 58 Isabella Ihrlund 2007 Falu Simsällskap SWE 49.33
60 121 Alma Arfs 2009 Hedemora Simsällskap SWE 50.26
61 106 Emmy Olsson 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 50.33
62 126 Moa Hellström 2008 Leksands Simförening SWE 50.52
63 170 Klara Appelgren 2007 Sandvikens Sim o Hoppklubb SWE 51.11
64 23 Hedvig Eriksson 2006 Borlänge Simsällskap SWE 51.53
65 107 Josefin Holmkvist 2009 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 52.01
66 27 Elna Zetterberg 2007 Simklubben Ena SWE 52.05
67 55 Josefin Zetterberg 2008 Falu Simsällskap SWE 52.34
68 111 Alva Svallin 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 53.49
69 60 Nathalie Sjöblom 2010 Falu Simsällskap SWE 55.28
70 173 Alina Rücker 2010 Sandvikens Sim o Hoppklubb SWE 55.62
71 10 Alice Jämte Lindholm 2008 Borlänge Simsällskap SWE 56.11
72 122 Matilda Hölke 2009 Hedemora Simsällskap SWE 56.63
73 24 Sara Hydén 2008 Borlänge Simsällskap SWE 56.69
74 61 Elina Skogsmark 2007 Falu Simsällskap SWE 56.92
75 118 Natella Harutyunyan 2004 Hedemora Simsällskap SWE 57.34
76 151 Sara Müller 2008 Ludvika Simsällskap SWE 58.52
77 169 Astrid Dotzauer 2008 Sandvikens Sim o Hoppklubb SWE 58.93
78 168 Melly Lindberg Sköld 2008 Sandvikens Sim o Hoppklubb SWE 59.99
79 89 Emma Johannesson 2010 Gävle Simsällskap SWE 1:01.05
80 171 Tilda Skärström 2011 Sandvikens Sim o Hoppklubb SWE 1:01.07
81 176 Ebba Pihl 2006 Sandvikens Sim o Hoppklubb SWE 1:01.82
82 150 Isabelle Gustafsson 2009 Ludvika Simsällskap SWE 1:02.88
83 29 Nellie Szabo 2009 Falu Simsällskap SWE
84 110 Ella Hedlund 2010 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE
85 131 Annie Harjamäki 2007 Lindesbergs Simsällskap SWE
86 62 Nora Sahlgren 2009 Falu Simsällskap SWE
2020-02-22 10:18:04 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Falu Simsällskap
Document
Startlista
FaluSkinsGames 2020
Plats: Lugnet simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020
4 50m Bröstsim Herrar
Sponsor: Orkla
Alla åldrar
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 Falu Simsällskap 29.06
33 Elias Persson 2002 SWE
2 Södertörns Simsällskap 30.49
186 Filip Antlöv 1998 SWE
3 Gävle Simsällskap 31.52
68 Marcus Ålenius 2001 SWE
4 Gävle Simsällskap 31.72
64 Adam Carlsson 2001 SWE
5 Gävle Simsällskap 32.06
69 Hugo Swanson 2006 SWE
6 6 Daniel Ruijs Borlänge Simsällskap 32.15
2004 SWE
7 197 Tom Dijkhuizen Västerås Simsällskap 32.33
2003 SWE
8 2 Jakob Rasmuson Simklubben Neptun 32.62
2003 SWE
9 74 Danny Simaleza Gävle Simsällskap 34.32
2005 SWE
10 205 Måns  Rydergren Västerås Simsällskap 34.34
2003 SWE
11 193 Gustaf Walldén Västerås Simsällskap 34.62
2003 SWE
12 190 Gellert Szabo Västerås Simsällskap 35.00
2001 SWE
13 201 Max Antonsson Västerås Simsällskap 35.10
2004 SWE
14 225 Gustav Löfqvist Västerås Simsällskap 36.51
2005 SWE
15 57 Oliver Blomberg Falu Simsällskap 37.39
2003 SWE
16 94 Albin Glaas Harnäs Skutskär Simsällskap 37.67
2006 SWE
17 82 Sebastian  Stolt Gävle Simsällskap 37.84
2006 SWE
18 206 Joel Brewitz Västerås Simsällskap 39.12
2005 SWE
19 47 Linus von Hofsten Falu Simsällskap 39.29
2006 SWE
20 140 David Cederlöf Ludvika Simsällskap 39.73
2006 SWE
21 223 Algot Rådman Västerås Simsällskap 40.09
2006 SWE
22 217 Viam Assadi Västerås Simsällskap 40.55
2005 SWE
23 40 Oscar Westman Falu Simsällskap 41.02
2005 SWE
24 101 Nils Edberg 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 41.36
25 28 Viggo Redlund 2005 Simklubben Ena SWE 41.46
26 59 Linus Bäcke 2006 Falu Simsällskap SWE 41.70
27 95 Elliot Ekman 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 42.05
28 210 Elias Jakobsson 2004 Västerås Simsällskap SWE 44.48
29 147 Alfred Gustafsson 2005 Ludvika Simsällskap SWE 44.48
30 54 Eric Viker 2008 Falu Simsällskap SWE 46.03
31 87 Oskar Johannesson 2008 Gävle Simsällskap SWE 46.60
32 103 Filip Jaworski Lindström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 47.06
33 92 Axel Pagard 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 47.61
34 226 Troy Sakelliou 2006 Västerås Simsällskap SWE 47.88
35 99 Ata Östlund Keklik 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 49.46
36 14 Osama Bahssas 2005 Borlänge Simsällskap SWE 50.03
37 17 Melvin Bergman 2009 Borlänge Simsällskap SWE 50.31
38 175 Ruben Rosén 2009 Sandvikens Sim o Hoppklubb SWE 50.96
39 108 Leo Freimuth 2009 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 1:00.73
40 172 Vilgot Johansson 2009 Sandvikens Sim o Hoppklubb SWE 1:03.37
41 119 Gabriel Bergsvind 2010 Hedemora Simsällskap SWE 1:07.28
42 133 Johannes Brynglesson 2007 Lindesbergs Simsällskap SWE
2020-02-22 10:18:04 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Falu Simsällskap
Document
Startlista
FaluSkinsGames 2020
Plats: Lugnet simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020
5 100m Ryggsim Damer
Sponsor: Orkla
10 och yngre
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 Borlänge Simsällskap 1:28.26
13 Mira Björkman 2010 SWE
2 Borlänge Simsällskap 1:31.47
20 Linn Olsson 2010 SWE
11 år
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 16 Saimi Lylander 2009 Borlänge Simsällskap SWE 1:26.17
2 137 Maria Leonardsson 2009 Ludvika Simsällskap SWE 1:39.94
3 104 Majken Lönn 2009 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 1:40.17
4 Hedemora Simsällskap
122 Matilda Hölke 2009 SWE
5 Hedemora Simsällskap
121 Alma Arfs 2009 SWE
6 Falu Simsällskap
62 Nora Sahlgren 2009 SWE
12 år
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 96 Astrid Lönn 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 1:12.26
2 100 Ida Hellström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 1:24.33
3 48 Doris von Hofsten 2008 Falu Simsällskap SWE 1:26.69
4 146 Julia Escamilla Nordén 2008 Ludvika Simsällskap SWE 1:26.99
5 141 Elsa Karls 2008 Ludvika Simsällskap SWE 1:35.98
6 168 Melly Lindberg Sköld 2008 Sandvikens Sim o Hoppklubb SWE 1:42.14
7 106 Emmy Olsson 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 1:43.05
8 102 Alice Byström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 1:44.90 L
9 151 Sara Müller 2008 Ludvika Simsällskap SWE 1:53.78
13-14 år
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 180 Junia Eklund 2006 Söderhamns Simsällskap SWE 1:06.18
2 207 Cecilia Brunzell 2006 Västerås Simsällskap SWE 1:11.77
3 81 Junie Mattsson 2007 Gävle Simsällskap SWE 1:15.60
4 183 Saga Andersson 2006 Söderhamns Simsällskap SWE 1:17.06
5 93 Isabelle Nilsson 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 1:17.40
6 182 Emelie Runarsson 2006 Söderhamns Simsällskap SWE 1:18.21
7 22 Ebba Axelsson 2006 Borlänge Simsällskap SWE 1:18.38
8 26 Thea Eriksson 2006 Simklubben Ena SWE 1:18.83
9 90 Stella Karlsson 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 1:19.48
10 49 Hanna Frank 2006 Falu Simsällskap SWE 1:22.58
11 115 Elisha Cloudy Weerasinghe 2006 Hedemora Simsällskap SWE 1:22.86
12 213 Elvira Muhr 2007 Västerås Simsällskap SWE 1:23.26
13 85 Ebba Sundberg 2006 Gävle Simsällskap SWE 1:24.30
14 117 Emma Dolan 2006 Hedemora Simsällskap SWE 1:26.31
15 52 Olivia Eriksson 2007 Falu Simsällskap SWE 1:28.37
16 58 Isabella Ihrlund 2007 Falu Simsällskap SWE 1:28.40
17 11 Melina Abrishami 2006 Borlänge Simsällskap SWE 1:28.95
18 15 Lovis Mikaelsson Blomström 2007 Borlänge Simsällskap SWE 1:29.59
19 46 Carla Karsberg 2007 Falu Simsällskap SWE 1:30.18
20 25 Tindra Bärgård 2006 Simklubben Ena SWE 1:30.37
21 170 Klara Appelgren 2007 Sandvikens Sim o Hoppklubb SWE 1:32.98
22 112 Vesta Zukauskaite 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 1:37.95
23 56 Lovisa Morén 2006 Falu Simsällskap SWE 1:38.35
24 Simklubben Ena 1:40.68
27 Elna Zetterberg 2007 SWE
15-16 år
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 177 Clara Bergh 2004 Söderhamns Simsällskap SWE 1:10.89
2 167 Saga Boråker 2004 Sandvikens Sim o Hoppklubb SWE 1:11.04
3 71 Lisa Löf 2004 Gävle Simsällskap SWE 1:11.89
4 75 Hanna  Stolt 2004 Gävle Simsällskap SWE 1:12.23
5 128 Elise Tegin 2004 Lindesbergs Simsällskap SWE 1:12.34
6 42 Tuva Hjemli 2005 Falu Simsällskap SWE 1:12.45
7 91 Matilda Nilsson 2004 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 1:20.87
8 79 Tekle Batsikadze 2005 Gävle Simsällskap SWE 1:22.53
9 216 Terese Lundberg 2004 Västerås Simsällskap SWE 1:26.34
10 50 Ida Tengvall Williams 2005 Falu Simsällskap SWE 1:27.15
11 73 Nathalie Stigenberg 2004 Gävle Simsällskap SWE 1:29.04
12 118 Natella Harutyunyan 2004 Hedemora Simsällskap SWE 1:35.34
17 och äldre
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 195 Emilia Boberg 2002 Västerås Simsällskap SWE 1:07.05
2 198 Felicia Rogell 2003 Västerås Simsällskap SWE 1:08.05
3 3 Marlena Jawaid 2000 Simklubben Neptun SWE 1:10.00
4 215 Wilda Furberg 2003 Västerås Simsällskap SWE 1:11.54
5 34 Jessika Borbos 2001 Falu Simsällskap SWE 1:13.54
6 166 Anna Jönsson 2003 Sandvikens Sim o Hoppklubb SWE 1:13.77
7 129 Alice Nordén 2003 Lindesbergs Simsällskap SWE 1:15.15
8 70 Emelie Wijker 2003 Gävle Simsällskap SWE 1:23.22
9 124 Evelina Karlsson 2002 Leksands Simförening SWE 1:24.01
10 113 Emilia Nordin 2003 Hedemora Simsällskap SWE 1:29.44
2020-02-22 10:18:04 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Falu Simsällskap
Document
Startlista
FaluSkinsGames 2020
Plats: Lugnet simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020
6 100m Ryggsim Herrar
Sponsor: Orkla
10 och yngre
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 Hedemora Simsällskap
119 Gabriel Bergsvind 2010 SWE
11 år
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 17 Melvin Bergman 2009 Borlänge Simsällskap SWE 1:38.63
2 172 Vilgot Johansson 2009 Sandvikens Sim o Hoppklubb SWE 1:57.56
12 år
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 165 Eric Hörnstedt 2008 Sala Simsällskap SWE 1:24.06
2 99 Ata Östlund Keklik 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 1:29.58
3 87 Oskar Johannesson 2008 Gävle Simsällskap SWE 1:30.45
13-14 år
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 47 Linus von Hofsten 2006 Falu Simsällskap SWE 1:13.47
2 12 Oliver  Axelsson 2007 Borlänge Simsällskap SWE 1:19.57
3 140 David Cederlöf 2006 Ludvika Simsällskap SWE 1:20.70
4 219 Olle Halvarsson 2006 Västerås Simsällskap SWE 1:21.20
5 94 Albin Glaas 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 1:21.52
6 220 Elias Lundin 2006 Västerås Simsällskap SWE 1:22.29
7 95 Elliot Ekman 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 1:23.71
8 92 Axel Pagard 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 1:24.10
9 133 Johannes Brynglesson 2007 Lindesbergs Simsällskap SWE 1:27.39
15-16 år
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 67 Albin Östlund 2004 Gävle Simsällskap SWE 1:02.41
2 206 Joel Brewitz 2005 Västerås Simsällskap SWE 1:04.94
3 201 Max Antonsson 2004 Västerås Simsällskap SWE 1:10.01
4 214 Melvin Norlén 2005 Västerås Simsällskap SWE 1:12.89
5 185 Axel Furuhall 2004 Söderhamns Simsällskap SWE 1:14.71
6 217 Viam Assadi 2005 Västerås Simsällskap SWE 1:15.44
7 28 Viggo Redlund 2005 Simklubben Ena SWE 1:17.83
8 40 Oscar Westman 2005 Falu Simsällskap SWE 1:19.62
9 86 Viggo Brodin 2005 Gävle Simsällskap SWE 1:23.13
17 och äldre
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 63 Jakob Källquist 2001 Gävle Simsällskap SWE 57.22
2 66 Carl Hansson 2003 Gävle Simsällskap SWE 1:01.85
3 208 Gustav Ulfvebrand 2003 Västerås Simsällskap SWE 1:05.16
4 19 Alex Kalinichenko 2003 Borlänge Simsällskap SWE
2020-02-22 10:18:04 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Falu Simsällskap
Document
Startlista
FaluSkinsGames 2020
Plats: Lugnet simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020
7 400m Frisim Damer
Sponsor: Orkla
12 år
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
No participants
13-14 år
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 162 Lisa Nystrand 2006 Sala Simsällskap SWE 4:22.21
2 9 Olivia Nyström 2006 Borlänge Simsällskap SWE 4:51.35
3 182 Emelie Runarsson 2006 Söderhamns Simsällskap SWE 5:10.44
4 97 Elsa Harnesk 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 5:20.28
5 45 Emma Färlin 2006 Falu Simsällskap SWE 5:20.63
6 26 Thea Eriksson 2006 Simklubben Ena SWE 5:35.88
7 23 Hedvig Eriksson 2006 Borlänge Simsällskap SWE 5:51.65
8 52 Olivia Eriksson 2007 Falu Simsällskap SWE 5:54.41
9 115 Elisha Cloudy Weerasinghe 2006 Hedemora Simsällskap SWE 6:04.86
10 117 Emma Dolan 2006 Hedemora Simsällskap SWE 6:05.45
11 27 Elna Zetterberg 2007 Simklubben Ena SWE 6:37.70
12 88 Filippa Daleving 2007 Gävle Simsällskap SWE
15-16 år
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 199 Matilda Olausson 2004 Västerås Simsällskap SWE 4:52.32
2 128 Elise Tegin 2004 Lindesbergs Simsällskap SWE 4:57.51
3 178 Tyra Strömbom 2004 Söderhamns Simsällskap SWE 4:59.86
4 184 Ida Furuström 2005 Söderhamns Simsällskap SWE 5:01.85
5 204 Estelle Gyoni 2004 Västerås Simsällskap SWE 5:12.61
6 216 Terese Lundberg 2004 Västerås Simsällskap SWE 6:49.85
7 7 Sanna Hörnell 2005 Borlänge Simsällskap SWE
8 118 Natella Harutyunyan 2004 Hedemora Simsällskap SWE
17 och äldre
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 188 Julia Holmberg 2002 Västerås Simsällskap SWE 4:34.88
2 215 Wilda Furberg 2003 Västerås Simsällskap SWE 4:55.49
3 187 Sofia Båvenäs 2002 Västerås Simsällskap SWE 4:55.89
4 163 Ida Lindblom 2001 Sala Simsällskap SWE 4:56.07
5 129 Alice Nordén 2003 Lindesbergs Simsällskap SWE 5:49.53 L
2020-02-22 10:18:05 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Falu Simsällskap
Document
Startlista
FaluSkinsGames 2020
Plats: Lugnet simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020
8 400m Frisim Herrar
Sponsor: Orkla
12 år
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 Ludvika Simsällskap 6:42.51
135 Eskil Nilsson 2008 SWE
13-14 år
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 69 Hugo Swanson 2006 Gävle Simsällskap SWE 4:22.13
2 219 Olle Halvarsson 2006 Västerås Simsällskap SWE 5:29.16
3 232 Isac Forsman 2006 Vansbro AIK Simklubb SWE 5:32.84
4 92 Axel Pagard 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 5:37.27
5 Ludvika Simsällskap
140 David Cederlöf 2006 SWE
6 Gävle Simsällskap
82 Sebastian  Stolt 2006 SWE
15-16 år
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 6 Daniel Ruijs 2004 Borlänge Simsällskap SWE 4:44.61
2 164 Olle Nilsson 2004 Sala Simsällskap SWE 4:51.38
3 40 Oscar Westman 2005 Falu Simsällskap SWE 4:58.21
4 210 Elias Jakobsson 2004 Västerås Simsällskap SWE 6:16.77
17 och äldre
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 64 Adam Carlsson 2001 Gävle Simsällskap SWE 4:18.22
2 57 Oliver Blomberg 2003 Falu Simsällskap SWE 4:59.42
3 205 Måns  Rydergren 2003 Västerås Simsällskap SWE 4:59.95
2020-02-22 10:18:05 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Falu Simsällskap
Document
Startlista
FaluSkinsGames 2020
Plats: Lugnet simhall Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: