Program för Stockholm Summergames 50 metersbassäng
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 127
|
Tävling |
Stockholms Summergames 2010 |
|
Utskriftsdatum |
04 juli 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
08:33 |
|
|
Arrangör |
Polisen IF , Simsektionen Stockholm |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-07-01 |
|
|
|
|
Gren 127, 100m BREASTSTROKE BOYS DE |
Finaler (3) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
HK |
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
802 |
3 |
Elias Törnqvist |
1999 |
AL8999 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
|
340 |
4 |
Erik Viklund |
1998 |
AH1398 |
BURTRÄSK |
|
50m |
|
341 |
5 |
Isak Viklund |
1998 |
AI0598 |
BURTRÄSK |
|
50m |
|
219 |
6 |
Simon Brandt |
2000 |
AJ4700 |
VÄSBY SS |
|
50m |
|
625 |
7 |
Wilmeer Hareskog |
2001 |
AF8701 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
HK |
Bassäng |
Tid |
|
112 |
1 |
Alexander Salguero Spilde |
2000 |
|
Oslo IL |
|
25m |
2:06.03 |
115 |
2 |
Halvard Bygdnes |
2000 |
|
Harstad SK |
|
50m |
2:02.50 |
221 |
3 |
Kian Moradi |
1999 |
AG9399 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:54.98 |
217 |
4 |
Niklas Nyblom |
1999 |
AK2999 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:53.15 |
222 |
5 |
Andreas Bergfeldt |
1999 |
AK7599 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:49.42 |
777 |
6 |
Martin Engstrand |
1999 |
AJ5199 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:51.88 |
751 |
7 |
Niclas Eriksson |
1998 |
AL2398 |
POLISEN |
|
50m |
1:54.27 |
364 |
8 |
Simon Kallvikbacka |
1999 |
AG8399 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:58.95 |
114 |
9 |
Emil Toth Engegaard |
1999 |
|
Harstad SK |
|
50m |
2:03.06 |
779 |
10 |
Johan Flores |
1999 |
AJ6199 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
HK |
Bassäng |
Tid |
|
358 |
1 |
William Borg |
2000 |
AG6700 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:44.91 |
106 |
2 |
Alexander Korabelnikov |
1999 |
|
Oslo IL |
|
25m |
1:42.58 |
216 |
3 |
Anton Widholm |
1999 |
AE6199 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:38.76 |
615 |
4 |
Erik Brandt |
1999 |
AD5999 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:36.34 |
470 |
5 |
Arvid Kjellén |
1998 |
AK7198 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:33.03 |
624 |
6 |
Ludwig Hareskog |
1998 |
AH5398 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:35.42 |
281 |
7 |
Martin Falk |
1999 |
AC1199 |
ÄLVSJÖ AIK |
|
25m |
1:38.41 |
218 |
8 |
Karl Frylmark |
1999 |
AK6599 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:39.47 |
410 |
9 |
Isak Wikström |
1999 |
AJ3199 |
UMEÅ SS |
|
25m |
1:43.07 |
750 |
10 |
Philip Ericsson |
1998 |
AI7998 |
POLISEN |
|
50m |
1:48.40 |
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
04 juli 2010 |
Licensierad till: Polisens IF |
Utskriftstid |
08:33 |
|