2020-05-25   04:43:35
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for FynRundt 3

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

FynRundt 3

Seedede heat Løb 2
Seedede heat 
 
  Stævne navn  FynRundt 3    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  09:20   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2020         
 
 
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer  Finaler (6) 
Vejledende starttid 10:09 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
258  Nicolai Chodkiewicz  2007  0789AK  FREM    25m   
196  Asbjørn Alexander Efios Quaade  2009  0903BE  NYBORG    25m   
219  Jakob Kristensen  2009  0961BA  NYBORG    25m  1:53.55 
224  Laurits Schou Petersen  2010  1013AD  NYBORG    25m  2:17.42 
328  Peter Kruse Buch  2007  0755AQ  H2Odense    25m   
               

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
227  Magnus Krog Jørgensen  2008  0889AH  NYBORG    25m  1:47.38 
309  Sebastian Høgh  2007  0709AP  H2Odense    25m  1:43.74 
210  Filip Stadnicki  2009  0947AC  NYBORG    25m  1:40.96 
306  Bille Stokbæk  2009  0959AF  H2Odense    25m  1:42.61 
182  Rasmus Bechsgaard  2009  0997BD  RINGE    25m  1:46.65 
200  Andreas Krog Jørgensen  2008  0853AG  NYBORG    25m  1:48.26 

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
310  Emil Schultz Almind  2008  0853AO  H2Odense    25m  1:37.32 
225  Lauritz Høybye Olesen  2009  0915AA  NYBORG    25m  1:33.94 
184  Mathias Mygind  2009  0933AD  RINGE    25m  1:32.32 
304  Vitus Stæhr Bentsen  2012  1201AA  H2Odense    25m  1:33.05 
302  Villads Birk  2009  0937AF  H2Odense    25m  1:35.42 
303  Jonathan R. S. Pedersen  2011  1185AA  H2Odense    50m  1:39.28 

 
Heat 4 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
204  Danilo Vaarning  2009  0935AA  NYBORG    25m  1:28.27 
301  Villads Andersen  2009  0929AG  H2Odense    25m  1:27.52 
272  Magnus Jeppesen  2008  0843AL  FREM    25m  1:25.26 
235  Philip Park-Nielsen  2007  0709AM  NYBORG    50m  1:26.01 
229  Martin Stokholm  2007  0719AM  NYBORG    25m  1:27.88 
216  Hjalte Møller Carlsen  2008  0889AD  NYBORG    25m  1:31.99 

 
Heat 5 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
269  Emil A. Larsen  2007  0785AH  FREM    25m  1:20.93 
220  Johan Lundsgaard Palm  2008  0877AB  NYBORG    50m  1:19.52 
237  Sebastian Rahr  2006  0633AF  NYBORG    50m  1:18.28 
176  Noah Á Fløtti Thomsen  2007  0749AI  RINGE    25m  1:19.24 
187  Benjamin Grann Madsen  2008  0893AK  RINGE    25m  1:20.77 
169  Mathias Møller Nielsen  2008  0861AD  RINGE    25m  1:22.56 

 
Heat 6 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
171  Gustav Nørregaard Jensen  2008  0881AE  RINGE    25m  1:17.13 
231  Nikolaj Kobbernagel  2007  0799AB  NYBORG    25m  1:15.67 
230  Mathias Gramstrup Madsen  2006  0601AI  NYBORG    25m  1:06.74 
168  Lucas Dyrelund Rasmussen  2007  0773AB  RINGE    25m  1:14.77 
195  Anders Langholm  2007  0773AI  NYBORG    25m  1:16.76 
172  Laurits Damsted Lund  2007  0765AH  RINGE    25m  1:17.69 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark