2020-02-26   04:22:08
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för OF-Sprint 2020

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 25m Fjärilsim Flickor 
 
Sponsor: OF Ekeri. 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
66  Johansson Ebba  2009  VARBERG  AL0809  25 m  17.46   
13  Persson Astrid  2009  SS DELFIN  AB3609  25 m  19.77   
79  Andersson Agnes  2009  VÄXJÖ SS  AA6409  25 m  20.07   
70  Blomdahl Liv  2009  VARBERG  AP7009  25 m  20.71   
21  Bertilsson Pixie  2009  SS DELFIN  AN1209  25 m  22.74   
44  Pehrsson Alice  2009  MARKARYD  AB5809  25 m  23.88   
32  Eriksson Maja  2010  LÖNSBODA  AH0210  25 m  25.12   
16  Causevic Minela  2010  SS DELFIN  AB6610  25 m  25.50   
Ungureanu Elisa  2009  BROMÖLLA  AT4409  25 m  26.69   
10  Andersson Elsa  2009  BROMÖLLA  AT4209  25 m  27.19   
11  89  Thordin Tira  2009  VÄXJÖ SS  AM7409  25 m  28.07   
12  102  Petersson Lova  2010  ÄLMHULT  AD3610  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.14  Utskriftsdatum  06 februari 2020 
Licensierad till: Markaryds Simsällskap  Utskriftstid  20:33 
 
2_S
Gren 2, 25m Fjärilsim Pojkar 
 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
76  Nilsson Melvin  2009  VÄXJÖ SS  AA0109  25 m  21.55   
71  Hesselgren Kevin  2010  VARBERG  AD8910  25 m  26.24   
35  Edholm Manne  2011  MARKARYD    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.14  Utskriftsdatum  06 februari 2020 
Licensierad till: Markaryds Simsällskap  Utskriftstid  20:33 
 
3_S
Gren 3, 50m Fjärilsim Flickor 
 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
60  Hasi Gresa  2008  SMÅLANDSST  AV3608  25 m  32.57   
55  Thom Ida  2007  SMÅLANDSST  AF8407  25 m  33.98   
40  Bengtsson Linnea  2003  MARKARYD  BE7203  25 m  34.09   
41  Jacobsen Moa  2006  MARKARYD  AB7806  25 m  34.44   
29  Gummesson Adelina  2005  LÖNSBODA  AI9805  25 m  34.84   
43  Pehrsson Agnes  2007  MARKARYD  AK3207  25 m  35.18   
75  Hultqvist Zandra  2004  VÄXJÖ SS  AH8604  25 m  35.85   
53  Thom Amanda  2005  SMÅLANDSST  AV8405  25 m  36.62   
57  Oguni Noe  2005  SMÅLANDSST  BL7805  25 m  36.70   
10  100  Svensson Ida  2003  ÄLMHULT  AU9603  25 m  37.73   
11  78  Österberg Ellen  2006  VÄXJÖ SS  AV4206  25 m  38.07   
12  77  Hultqvist Amelia  2007  VÄXJÖ SS  AF4807  25 m  38.10   
13  54  Eriksson Majken  2005  SMÅLANDSST  AV9605  25 m  38.92   
14  59  Eriksson Lotten  2008  SMÅLANDSST  AJ4208  25 m  40.07   
15  14  Lindqvist Moa  2006  SS DELFIN  BL8206  25 m  41.19   
16  88  Harrysson Alice  2007  VÄXJÖ SS  BJ5007  25 m  42.11   
17  49  Berggren Alma  2008  MARKARYD  BB7808  25 m  42.49   
18  58  Nilsson Saga  2008  SMÅLANDSST  AG1208  50 m  43.06   
19  26  Ziraki Mahdia  2008  LJUNGBY SS  AI0208  25 m  43.46   
20  12  Brönjemark Denise  2008  SS DELFIN  AC5608  25 m  45.79   
21  19  Lundsten Doris  2008  SS DELFIN  AW9808  25 m  47.82   
22  67  Ceveryd Nathalie  2008  VARBERG  AX3408  25 m  49.42   
23  86  Eriksson Stina  2008  VÄXJÖ SS  AY6808  25 m  49.76   
24  64  Leijon Tindra  2008  VARBERG  AS4808  25 m  50.76   
25  15  Bergström Selma  2006  SS DELFIN  BL7206  25 m  51.94   
26  68  Hesselgren Jasmine  2008  VARBERG  AZ8608  25 m     
27  69  Eriksson Vida  2007  VARBERG  BL0807  25 m     
28  82  Brorson Johanna  2008  VÄXJÖ SS  AL2608  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.14  Utskriftsdatum  06 februari 2020 
Licensierad till: Markaryds Simsällskap  Utskriftstid  20:33 
 
4_S
Gren 4, 50m Fjärilsim Pojkar 
 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
101  Shebalin Daniel  2002  ÄLMHULT  AT2102  25 m  29.15   
37  Axelsson Otto  2003  MARKARYD  AC3503  25 m  29.46   
38  Löndal Victor  2003  MARKARYD  AF6503  25 m  30.05   
98  Wiloboken Johan  1999  ÄLMHULT  AM1799  25 m  31.42   
99  Wiloboken Erik  2002  ÄLMHULT  AC9302  25 m  32.71   
39  Forsberg Henry  2004  MARKARYD  AD8704  25 m  34.18   
42  Axelsson Erik  2007  MARKARYD  AA3307  25 m  35.50   
84  Wall Joel  2008  VÄXJÖ SS  AI7508  25 m  38.42   
80  Fogelström Lukas  2005  VÄXJÖ SS  AT3705  25 m  38.50   
10  90  Perez Felix  2008  VÄXJÖ SS  AO9908  25 m  39.76   
11  85  Edqvist Elliot  2008  VÄXJÖ SS  AJ4508  25 m  40.14   
12  87  Mustafa Adrian  2008  VÄXJÖ SS  AN2708  25 m  41.87   
13  81  Serneström Gabriel  2005  VÄXJÖ SS  AU0705  25 m  42.27   
14  24  Grahovic Tony  2007  LJUNGBY SS  AD1107  25 m  45.11   
15  83  Hässlebro Isak  2007  VÄXJÖ SS  AL4707  25 m  47.60   
16  11  Persson Melvin  2007  SS DELFIN  AD4507  25 m  51.20   
17  Brönjemark Didrik  2007  SS DELFIN  AD3507  50 m  52.07   
18  10  Hedvall Albin  2007  SS DELFIN  AD2507  25 m  55.14   
19  18  Eriksson Rasmus  2008  SS DELFIN  AI0908  25 m  58.60   
20  25  Erös Kevin  2006  LJUNGBY SS  AL9306  25 m     
21  45  Jacobsen Theo  2008  MARKARYD  AG4708  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.14  Utskriftsdatum  06 februari 2020 
Licensierad till: Markaryds Simsällskap  Utskriftstid  20:33 
 
5_S
Gren 5, 50m Ryggsim Flickor 
 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
60  Hasi Gresa  2008  SMÅLANDSST  AV3608  25 m  33.22   
75  Hultqvist Zandra  2004  VÄXJÖ SS  AH8604  25 m  35.07   
43  Pehrsson Agnes  2007  MARKARYD  AK3207  25 m  35.33   
77  Hultqvist Amelia  2007  VÄXJÖ SS  AF4807  25 m  36.03   
29  Gummesson Adelina  2005  LÖNSBODA  AI9805  25 m  36.54   
41  Jacobsen Moa  2006  MARKARYD  AB7806  25 m  37.69   
55  Thom Ida  2007  SMÅLANDSST  AF8407  25 m  38.08   
54  Eriksson Majken  2005  SMÅLANDSST  AV9605  25 m  38.44   
40  Bengtsson Linnea  2003  MARKARYD  BE7203  25 m  39.01   
10  53  Thom Amanda  2005  SMÅLANDSST  AV8405  50 m  39.38   
11  78  Österberg Ellen  2006  VÄXJÖ SS  AV4206  25 m  39.61   
12  100  Svensson Ida  2003  ÄLMHULT  AU9603  25 m  40.44   
13  49  Berggren Alma  2008  MARKARYD  BB7808  25 m  41.87   
14  79  Andersson Agnes  2009  VÄXJÖ SS  AA6409  25 m  41.92   
15  82  Brorson Johanna  2008  VÄXJÖ SS  AL2608  25 m  42.19   
16  69  Eriksson Vida  2007  VARBERG  BL0807  25 m  42.56   
17  67  Ceveryd Nathalie  2008  VARBERG  AX3408  25 m  42.94   
18  59  Eriksson Lotten  2008  SMÅLANDSST  AJ4208  25 m  42.96   
19  88  Harrysson Alice  2007  VÄXJÖ SS  BJ5007  25 m  43.22   
20  58  Nilsson Saga  2008  SMÅLANDSST  AG1208  25 m  43.76   
21  31  Petersen Tekla  2007  LÖNSBODA  BC2607  25 m  44.44   
22  66  Johansson Ebba  2009  VARBERG  AL0809  25 m  44.51   
23  70  Blomdahl Liv  2009  VARBERG  AP7009  25 m  44.68   
24  63  Förstberg Stella  2007  VARBERG  AX1607  25 m  45.26   
25  14  Lindqvist Moa  2006  SS DELFIN  BL8206  25 m  45.42   
26  13  Persson Astrid  2009  SS DELFIN  AB3609  25 m  45.85   
27  86  Eriksson Stina  2008  VÄXJÖ SS  AY6808  25 m  47.55   
28  64  Leijon Tindra  2008  VARBERG  AS4808  25 m  47.84   
29  44  Pehrsson Alice  2009  MARKARYD  AB5809  25 m  47.96   
30  15  Bergström Selma  2006  SS DELFIN  BL7206  25 m  49.24   
31  21  Bertilsson Pixie  2009  SS DELFIN  AN1209  25 m  49.29   
32  12  Brönjemark Denise  2008  SS DELFIN  AC5608  25 m  49.58   
33  68  Hesselgren Jasmine  2008  VARBERG  AZ8608  25 m  49.63   
34  27  Tojzan Kata Carola  2008  LJUNGBY SS  AQ3608  25 m  49.68   
35  32  Eriksson Maja  2010  LÖNSBODA  AH0210  25 m  49.89   
36  89  Thordin Tira  2009  VÄXJÖ SS  AM7409  25 m  50.03   
37  16  Causevic Minela  2010  SS DELFIN  AB6610  25 m  50.47   
38  47  Ivansson-Jönsson Elise  2009  MARKARYD  AL6009  25 m  51.88   
39  20  Eriksson Julia  2011  SS DELFIN  AB8211  25 m  54.17   
40  Svensson Ellen  2009  BROMÖLLA  AV9009  25 m  54.29   
41  17  Erlandsson Alice  2010  SS DELFIN  AB0810  25 m  57.06   
42  19  Lundsten Doris  2008  SS DELFIN  AW9808  25 m  57.12   
43  73  Källström Nicoline  2009  VARBERG  AU9609  25 m  57.69   
44  102  Petersson Lova  2010  ÄLMHULT  AD3610  25 m  59.37   
45  Andersson Elsa  2009  BROMÖLLA  AT4209  25 m  1:00.88   
46  92  Provencher Iris  2008  VÄXJÖ SS  BF8808  25 m  1:01.16   
47  Vendel Ellen  2009  BROMÖLLA  AT5809  25 m  1:05.41   
48  Bengtsson Alice  2009  BROMÖLLA    25 m     
49  Rahm Agnes  2007  BROMÖLLA    25 m     
50  28  Svensson Anna  2011  LJUNGBY SS  AC1411  25 m     
51  33  Johansson Ellen  2010  LÖNSBODA  AI4010  25 m     
52  74  Nguyen Sara  2009  VÄXJÖ SS    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.14  Utskriftsdatum  06 februari 2020 
Licensierad till: Markaryds Simsällskap  Utskriftstid  20:33 
 
6_S
Gren 6, 50m Ryggsim Pojkar 
 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
37  Axelsson Otto  2003  MARKARYD  AC3503  25 m  31.22   
99  Wiloboken Erik  2002  ÄLMHULT  AC9302  25 m  32.43   
101  Shebalin Daniel  2002  ÄLMHULT  AT2102  25 m  32.71   
38  Löndal Victor  2003  MARKARYD  AF6503  25 m  34.86   
39  Forsberg Henry  2004  MARKARYD  AD8704  25 m  35.10   
98  Wiloboken Johan  1999  ÄLMHULT  AM1799  25 m  35.22   
42  Axelsson Erik  2007  MARKARYD  AA3307  25 m  36.52   
80  Fogelström Lukas  2005  VÄXJÖ SS  AT3705  25 m  38.49   
87  Mustafa Adrian  2008  VÄXJÖ SS  AN2708  25 m  39.27   
10  85  Edqvist Elliot  2008  VÄXJÖ SS  AJ4508  25 m  40.50   
11  84  Wall Joel  2008  VÄXJÖ SS  AI7508  25 m  41.90   
12  81  Serneström Gabriel  2005  VÄXJÖ SS  AU0705  25 m  42.03   
13  25  Erös Kevin  2006  LJUNGBY SS  AL9306  25 m  45.52   
14  Brönjemark Didrik  2007  SS DELFIN  AD3507  25 m  45.78   
15  83  Hässlebro Isak  2007  VÄXJÖ SS  AL4707  25 m  47.34   
16  23  Pranjic Martin  2007  LJUNGBY SS  AC8907  25 m  47.35   
17  93  Patrick Popescu Andrei  2008  VÄXJÖ SS  AS4108  25 m  47.40   
18  11  Persson Melvin  2007  SS DELFIN  AD4507  25 m  47.54   
19  18  Eriksson Rasmus  2008  SS DELFIN  AI0908  25 m  50.33   
20  91  Hermansson Jack  2008  VÄXJÖ SS  AR3508  25 m  50.34   
21  10  Hedvall Albin  2007  SS DELFIN  AD2507  25 m  51.15   
22  76  Nilsson Melvin  2009  VÄXJÖ SS  AA0109  25 m  51.64   
23  90  Perez Felix  2008  VÄXJÖ SS  AO9908  25 m  53.60   
24  72  Blomdahl André  2010  VARBERG  AE6910  25 m  55.37   
25  48  Bengtsson Anton  2009  MARKARYD  AG6709  25 m  57.31   
26  71  Hesselgren Kevin  2010  VARBERG  AD8910  25 m  58.84   
27  45  Jacobsen Theo  2008  MARKARYD  AG4708  25 m  1:01.52   
28  35  Edholm Manne  2011  MARKARYD    25 m     
29  65  Källström Maximiliam  2008  VARBERG  AJ0708  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.14  Utskriftsdatum  06 februari 2020 
Licensierad till: Markaryds Simsällskap  Utskriftstid  20:33 
 
7_S
Gren 7, 100m Medley Flickor 
 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
60  Hasi Gresa  2008  SMÅLANDSST  AV3608  25 m  1:15.55   
53  Thom Amanda  2005  SMÅLANDSST  AV8405  25 m  1:15.56   
43  Pehrsson Agnes  2007  MARKARYD  AK3207  25 m  1:17.68   
55  Thom Ida  2007  SMÅLANDSST  AF8407  25 m  1:19.50   
29  Gummesson Adelina  2005  LÖNSBODA  AI9805  25 m  1:20.34   
41  Jacobsen Moa  2006  MARKARYD  AB7806  25 m  1:20.70   
77  Hultqvist Amelia  2007  VÄXJÖ SS  AF4807  25 m  1:21.59   
40  Bengtsson Linnea  2003  MARKARYD  BE7203  25 m  1:22.51   
57  Oguni Noe  2005  SMÅLANDSST  BL7805  25 m  1:23.25   
10  54  Eriksson Majken  2005  SMÅLANDSST  AV9605  25 m  1:24.36   
11  100  Svensson Ida  2003  ÄLMHULT  AU9603  25 m  1:26.23   
12  78  Österberg Ellen  2006  VÄXJÖ SS  AV4206  25 m  1:28.18   
13  82  Brorson Johanna  2008  VÄXJÖ SS  AL2608  25 m  1:28.25   
14  14  Lindqvist Moa  2006  SS DELFIN  BL8206  25 m  1:29.30   
15  58  Nilsson Saga  2008  SMÅLANDSST  AG1208  25 m  1:30.07   
16  59  Eriksson Lotten  2008  SMÅLANDSST  AJ4208  25 m  1:31.64   
17  66  Johansson Ebba  2009  VARBERG  AL0809  25 m  1:33.29   
18  79  Andersson Agnes  2009  VÄXJÖ SS  AA6409  25 m  1:34.40   
19  13  Persson Astrid  2009  SS DELFIN  AB3609  25 m  1:37.08   
20  70  Blomdahl Liv  2009  VARBERG  AP7009  25 m  1:37.87   
21  86  Eriksson Stina  2008  VÄXJÖ SS  AY6808  25 m  1:38.86   
22  67  Ceveryd Nathalie  2008  VARBERG  AX3408  25 m  1:40.72   
23  26  Ziraki Mahdia  2008  LJUNGBY SS  AI0208  25 m  1:41.32   
24  15  Bergström Selma  2006  SS DELFIN  BL7206  25 m  1:42.01   
25  63  Förstberg Stella  2007  VARBERG  AX1607  25 m  1:42.09   
26  88  Harrysson Alice  2007  VÄXJÖ SS  BJ5007  25 m  1:43.05   
27  21  Bertilsson Pixie  2009  SS DELFIN  AN1209  25 m  1:45.28   
28  64  Leijon Tindra  2008  VARBERG  AS4808  25 m  1:46.48   
29  12  Brönjemark Denise  2008  SS DELFIN  AC5608  25 m  1:46.67   
30  44  Pehrsson Alice  2009  MARKARYD  AB5809  25 m  1:48.75   
31  27  Tojzan Kata Carola  2008  LJUNGBY SS  AQ3608  25 m  1:57.01   
32  19  Lundsten Doris  2008  SS DELFIN  AW9808  25 m  1:58.49   
33  16  Causevic Minela  2010  SS DELFIN  AB6610  25 m  1:58.70   
34  89  Thordin Tira  2009  VÄXJÖ SS  AM7409  25 m  2:04.71   
35  32  Eriksson Maja  2010  LÖNSBODA  AH0210  25 m     
36  49  Berggren Alma  2008  MARKARYD  BB7808  25 m     
37  68  Hesselgren Jasmine  2008  VARBERG  AZ8608  25 m     
38  69  Eriksson Vida  2007  VARBERG  BL0807  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.14  Utskriftsdatum  06 februari 2020 
Licensierad till: Markaryds Simsällskap  Utskriftstid  20:33 
 
8_S
Gren 8, 100m Medley Pojkar 
 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
101  Shebalin Daniel  2002  ÄLMHULT  AT2102  25 m  1:08.68   
37  Axelsson Otto  2003  MARKARYD  AC3503  25 m  1:08.98   
99  Wiloboken Erik  2002  ÄLMHULT  AC9302  25 m  1:09.09   
38  Löndal Victor  2003  MARKARYD  AF6503  25 m  1:09.43   
98  Wiloboken Johan  1999  ÄLMHULT  AM1799  25 m  1:15.47   
42  Axelsson Erik  2007  MARKARYD  AA3307  25 m  1:18.85   
80  Fogelström Lukas  2005  VÄXJÖ SS  AT3705  25 m  1:22.35   
84  Wall Joel  2008  VÄXJÖ SS  AI7508  25 m  1:24.42   
85  Edqvist Elliot  2008  VÄXJÖ SS  AJ4508  25 m  1:25.89   
10  81  Serneström Gabriel  2005  VÄXJÖ SS  AU0705  25 m  1:29.74   
11  90  Perez Felix  2008  VÄXJÖ SS  AO9908  25 m  1:30.50   
12  39  Forsberg Henry  2004  MARKARYD  AD8704  25 m  1:31.37   
13  87  Mustafa Adrian  2008  VÄXJÖ SS  AN2708  25 m  1:31.44   
14  Brönjemark Didrik  2007  SS DELFIN  AD3507  25 m  1:34.84   
15  24  Grahovic Tony  2007  LJUNGBY SS  AD1107  25 m  1:37.38   
16  83  Hässlebro Isak  2007  VÄXJÖ SS  AL4707  25 m  1:37.82   
17  23  Pranjic Martin  2007  LJUNGBY SS  AC8907  25 m  1:42.10   
18  25  Erös Kevin  2006  LJUNGBY SS  AL9306  25 m  1:44.26   
19  11  Persson Melvin  2007  SS DELFIN  AD4507  25 m  1:45.41   
20  10  Hedvall Albin  2007  SS DELFIN  AD2507  25 m  1:50.43   
21  18  Eriksson Rasmus  2008  SS DELFIN  AI0908  25 m  1:50.71   
22  45  Jacobsen Theo  2008  MARKARYD  AG4708  25 m     
23  65  Källström Maximiliam  2008  VARBERG  AJ0708  25 m     
24  71  Hesselgren Kevin  2010  VARBERG  AD8910  25 m     
25  76  Nilsson Melvin  2009  VÄXJÖ SS  AA0109  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.14  Utskriftsdatum  06 februari 2020 
Licensierad till: Markaryds Simsällskap  Utskriftstid  20:33 
 
9_S
Gren 9, 4X50m Frisim Flickor 
 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
94  Växjö Simsällskap  2008  VÄXJÖ SS    25 m  2:38.66   
22  Simsällskapet Delfin  2008  SS DELFIN    25 m  2:55.00   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.14  Utskriftsdatum  06 februari 2020 
Licensierad till: Markaryds Simsällskap  Utskriftstid  20:33 
 
10_S
Gren 10, 4X50m Frisim Pojkar 
 
Sponsor: OF EKeri 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
94  Växjö Simsällskap  2008  VÄXJÖ SS    25 m  2:19.77   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.14  Utskriftsdatum  06 februari 2020 
Licensierad till: Markaryds Simsällskap  Utskriftstid  20:33 
 
11_S
Gren 11, 4X50m Frisim Flickor 
 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
62  Smålandsstenars Simsällskap  2005  SMÅLANDSST    25 m  2:02.90   
50  Markaryds Simsällskap  2001  MARKARYD    25 m  2:05.38   
95  Växjö Simsällskap  2004  VÄXJÖ SS    25 m  2:14.95   
34  Lönsboda Simsällskap  LÖNSBODA    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.14  Utskriftsdatum  06 februari 2020 
Licensierad till: Markaryds Simsällskap  Utskriftstid  20:33 
 
12_S
Gren 12, 4X50m Frisim Pojkar 
 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
103  Älmhults Simsällskap  1999  ÄLMHULT    25 m  1:50.55   
52  Markaryds Simsällskap  2003  MARKARYD    25 m  1:55.14   
96  Växjö Simsällskap  2005  VÄXJÖ SS    25 m  2:19.23   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.14  Utskriftsdatum  06 februari 2020 
Licensierad till: Markaryds Simsällskap  Utskriftstid  20:33 
 
13_S
Gren 13, 50m Bröstsim Flickor 
 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
53  Thom Amanda  2005  SMÅLANDSST  AV8405  25 m  35.87   
60  Hasi Gresa  2008  SMÅLANDSST  AV3608  25 m  38.95   
77  Hultqvist Amelia  2007  VÄXJÖ SS  AF4807  25 m  40.91   
29  Gummesson Adelina  2005  LÖNSBODA  AI9805  25 m  41.15   
57  Oguni Noe  2005  SMÅLANDSST  BL7805  25 m  41.61   
55  Thom Ida  2007  SMÅLANDSST  AF8407  25 m  41.68   
43  Pehrsson Agnes  2007  MARKARYD  AK3207  25 m  43.63   
41  Jacobsen Moa  2006  MARKARYD  AB7806  25 m  43.87   
100  Svensson Ida  2003  ÄLMHULT  AU9603  25 m  44.62   
10  40  Bengtsson Linnea  2003  MARKARYD  BE7203  25 m  44.67   
11  82  Brorson Johanna  2008  VÄXJÖ SS  AL2608  25 m  44.89   
12  14  Lindqvist Moa  2006  SS DELFIN  BL8206  25 m  45.22   
13  58  Nilsson Saga  2008  SMÅLANDSST  AG1208  25 m  45.67   
14  54  Eriksson Majken  2005  SMÅLANDSST  AV9605  25 m  46.29   
15  26  Ziraki Mahdia  2008  LJUNGBY SS  AI0208  25 m  46.76   
16  78  Österberg Ellen  2006  VÄXJÖ SS  AV4206  25 m  47.09   
17  59  Eriksson Lotten  2008  SMÅLANDSST  AJ4208  25 m  47.49   
18  31  Petersen Tekla  2007  LÖNSBODA  BC2607  25 m  47.60   
19  66  Johansson Ebba  2009  VARBERG  AL0809  25 m  47.86   
20  21  Bertilsson Pixie  2009  SS DELFIN  AN1209  25 m  48.31   
21  70  Blomdahl Liv  2009  VARBERG  AP7009  25 m  48.61   
22  63  Förstberg Stella  2007  VARBERG  AX1607  25 m  48.94   
23  30  Johansson Alma  2008  LÖNSBODA  AJ0608  25 m  50.88   
24  86  Eriksson Stina  2008  VÄXJÖ SS  AY6808  25 m  51.03   
25  67  Ceveryd Nathalie  2008  VARBERG  AX3408  25 m  51.20   
26  44  Pehrsson Alice  2009  MARKARYD  AB5809  25 m  51.73   
27  79  Andersson Agnes  2009  VÄXJÖ SS  AA6409  25 m  52.47   
28  32  Eriksson Maja  2010  LÖNSBODA  AH0210  25 m  52.55   
29  12  Brönjemark Denise  2008  SS DELFIN  AC5608  25 m  52.73   
30  69  Eriksson Vida  2007  VARBERG  BL0807  25 m  53.82   
31  88  Harrysson Alice  2007  VÄXJÖ SS  BJ5007  25 m  54.42   
32  15  Bergström Selma  2006  SS DELFIN  BL7206  25 m  54.44   
33  16  Causevic Minela  2010  SS DELFIN  AB6610  25 m  56.73   
34  89  Thordin Tira  2009  VÄXJÖ SS  AM7409  25 m  57.47   
35  17  Erlandsson Alice  2010  SS DELFIN  AB0810  25 m  59.72   
36  64  Leijon Tindra  2008  VARBERG  AS4808  25 m  1:00.04   
37  27  Tojzan Kata Carola  2008  LJUNGBY SS  AQ3608  25 m  1:00.05   
38  49  Berggren Alma  2008  MARKARYD  BB7808  25 m  1:00.53   
39  92  Provencher Iris  2008  VÄXJÖ SS  BF8808  25 m  1:00.79   
40  28  Svensson Anna  2011  LJUNGBY SS  AC1411  25 m  1:02.29   
41  68  Hesselgren Jasmine  2008  VARBERG  AZ8608  25 m  1:02.41   
42  46  Lönnblom Linn  2008  MARKARYD  AQ7208  25 m  1:05.74   
43  20  Eriksson Julia  2011  SS DELFIN  AB8211  25 m  1:06.60   
44  73  Källström Nicoline  2009  VARBERG  AU9609  25 m  1:11.39   
45  102  Petersson Lova  2010  ÄLMHULT  AD3610  25 m  1:11.88   
46  Kalteneckar Sabine  2007  BROMÖLLA  BN5207  25 m     
47  Ungureanu Elisa  2009  BROMÖLLA  AT4409  25 m     
48  33  Johansson Ellen  2010  LÖNSBODA  AI4010  25 m     
49  36  Edholm Stella  2009  MARKARYD    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.14  Utskriftsdatum  06 februari 2020 
Licensierad till: Markaryds Simsällskap  Utskriftstid  20:33 
 
14_S
Gren 14, 50m Bröstsim Pojkar 
 
Sponsor: OF Ekeri. 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
97  Nilsson Johan  2001  ÄLMHULT  AC4501  25 m  31.33   
38  Löndal Victor  2003  MARKARYD  AF6503  25 m  33.93   
99  Wiloboken Erik  2002  ÄLMHULT  AC9302  25 m  34.06   
37  Axelsson Otto  2003  MARKARYD  AC3503  25 m  36.11   
101  Shebalin Daniel  2002  ÄLMHULT  AT2102  25 m  36.27   
84  Wall Joel  2008  VÄXJÖ SS  AI7508  25 m  39.96   
80  Fogelström Lukas  2005  VÄXJÖ SS  AT3705  25 m  41.08   
42  Axelsson Erik  2007  MARKARYD  AA3307  25 m  41.10   
81  Serneström Gabriel  2005  VÄXJÖ SS  AU0705  25 m  45.42   
10  90  Perez Felix  2008  VÄXJÖ SS  AO9908  25 m  45.45   
11  24  Grahovic Tony  2007  LJUNGBY SS  AD1107  25 m  46.77   
12  85  Edqvist Elliot  2008  VÄXJÖ SS  AJ4508  25 m  47.35   
13  10  Hedvall Albin  2007  SS DELFIN  AD2507  25 m  47.57   
14  61  Taranis Emilio Vukasin  2007  SMÅLANDSST  AV3507  25 m  47.69   
15  23  Pranjic Martin  2007  LJUNGBY SS  AC8907  25 m  47.76   
16  25  Erös Kevin  2006  LJUNGBY SS  AL9306  25 m  48.68   
17  Brönjemark Didrik  2007  SS DELFIN  AD3507  25 m  49.54   
18  91  Hermansson Jack  2008  VÄXJÖ SS  AR3508  25 m  49.97   
19  45  Jacobsen Theo  2008  MARKARYD  AG4708  25 m  51.90   
20  83  Hässlebro Isak  2007  VÄXJÖ SS  AL4707  25 m  53.99   
21  76  Nilsson Melvin  2009  VÄXJÖ SS  AA0109  25 m  54.96   
22  18  Eriksson Rasmus  2008  SS DELFIN  AI0908  25 m  55.11   
23  65  Källström Maximiliam  2008  VARBERG  AJ0708  25 m  55.71   
24  48  Bengtsson Anton  2009  MARKARYD  AG6709  25 m  59.39   
25  39  Forsberg Henry  2004  MARKARYD  AD8704  25 m  1:05.01   
26  71  Hesselgren Kevin  2010  VARBERG  AD8910  25 m     
27  72  Blomdahl André  2010  VARBERG  AE6910  25 m     
28  93  Patrick Popescu Andrei  2008  VÄXJÖ SS  AS4108  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.14  Utskriftsdatum  06 februari 2020 
Licensierad till: Markaryds Simsällskap  Utskriftstid  20:33 
 
15_S
Gren 15, 50m Frisim Flickor 
 
Sponsor: OF Ekeri. 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
53  Thom Amanda  2005  SMÅLANDSST  AV8405  25 m  29.28   
60  Hasi Gresa  2008  SMÅLANDSST  AV3608  25 m  29.50   
43  Pehrsson Agnes  2007  MARKARYD  AK3207  25 m  30.42   
75  Hultqvist Zandra  2004  VÄXJÖ SS  AH8604  25 m  31.02   
29  Gummesson Adelina  2005  LÖNSBODA  AI9805  25 m  31.05   
41  Jacobsen Moa  2006  MARKARYD  AB7806  25 m  31.63   
55  Thom Ida  2007  SMÅLANDSST  AF8407  25 m  31.80   
77  Hultqvist Amelia  2007  VÄXJÖ SS  AF4807  25 m  31.82   
57  Oguni Noe  2005  SMÅLANDSST  BL7805  25 m  32.32   
10  56  Thom Maria  1974  SMÅLANDSST  AB9474  25 m  32.69   
11  40  Bengtsson Linnea  2003  MARKARYD  BE7203  25 m  33.11   
12  54  Eriksson Majken  2005  SMÅLANDSST  AV9605  50 m  33.19   
13  31  Petersen Tekla  2007  LÖNSBODA  BC2607  25 m  33.73   
14  100  Svensson Ida  2003  ÄLMHULT  AU9603  25 m  34.02   
15  14  Lindqvist Moa  2006  SS DELFIN  BL8206  25 m  34.19   
16  78  Österberg Ellen  2006  VÄXJÖ SS  AV4206  25 m  34.58   
17  58  Nilsson Saga  2008  SMÅLANDSST  AG1208  25 m  34.87   
18  Kalteneckar Sabine  2007  BROMÖLLA  BN5207  25 m  35.18   
19  59  Eriksson Lotten  2008  SMÅLANDSST  AJ4208  25 m  36.59   
20  82  Brorson Johanna  2008  VÄXJÖ SS  AL2608  25 m  36.59   
21  66  Johansson Ebba  2009  VARBERG  AL0809  25 m  36.66   
22  79  Andersson Agnes  2009  VÄXJÖ SS  AA6409  25 m  36.76   
23  49  Berggren Alma  2008  MARKARYD  BB7808  25 m  36.93   
24  63  Förstberg Stella  2007  VARBERG  AX1607  25 m  37.09   
25  26  Ziraki Mahdia  2008  LJUNGBY SS  AI0208  25 m  37.30   
26  88  Harrysson Alice  2007  VÄXJÖ SS  BJ5007  25 m  37.53   
27  70  Blomdahl Liv  2009  VARBERG  AP7009  25 m  37.62   
28  44  Pehrsson Alice  2009  MARKARYD  AB5809  25 m  37.69   
29  67  Ceveryd Nathalie  2008  VARBERG  AX3408  25 m  39.31   
30  86  Eriksson Stina  2008  VÄXJÖ SS  AY6808  25 m  40.28   
31  64  Leijon Tindra  2008  VARBERG  AS4808  25 m  40.33   
32  12  Brönjemark Denise  2008  SS DELFIN  AC5608  25 m  40.65   
33  19  Lundsten Doris  2008  SS DELFIN  AW9808  25 m  40.68   
34  21  Bertilsson Pixie  2009  SS DELFIN  AN1209  25 m  40.94   
35  69  Eriksson Vida  2007  VARBERG  BL0807  25 m  41.20   
36  27  Tojzan Kata Carola  2008  LJUNGBY SS  AQ3608  25 m  42.17   
37  16  Causevic Minela  2010  SS DELFIN  AB6610  25 m  42.29   
38  32  Eriksson Maja  2010  LÖNSBODA  AH0210  25 m  43.80   
39  30  Johansson Alma  2008  LÖNSBODA  AJ0608  25 m  43.85   
40  15  Bergström Selma  2006  SS DELFIN  BL7206  25 m  44.22   
41  47  Ivansson-Jönsson Elise  2009  MARKARYD  AL6009  25 m  44.22   
42  89  Thordin Tira  2009  VÄXJÖ SS  AM7409  25 m  45.03   
43  68  Hesselgren Jasmine  2008  VARBERG  AZ8608  50 m  45.63   
44  Svensson Ellen  2009  BROMÖLLA  AV9009  25 m  47.68   
45  20  Eriksson Julia  2011  SS DELFIN  AB8211  25 m  48.30   
46  17  Erlandsson Alice  2010  SS DELFIN  AB0810  25 m  48.74   
47  92  Provencher Iris  2008  VÄXJÖ SS  BF8808  25 m  49.80   
48  Ungureanu Elisa  2009  BROMÖLLA  AT4409  25 m  51.54   
49  46  Lönnblom Linn  2008  MARKARYD  AQ7208  25 m  52.07   
50  73  Källström Nicoline  2009  VARBERG  AU9609  25 m  53.85   
51  Vendel Ellen  2009  BROMÖLLA  AT5809  25 m  53.98   
52  Andersson Elsa  2009  BROMÖLLA  AT4209  25 m  54.47   
53  28  Svensson Anna  2011  LJUNGBY SS  AC1411  25 m  55.67   
54  102  Petersson Lova  2010  ÄLMHULT  AD3610  25 m  1:02.37   
55  Bengtsson Alice  2009  BROMÖLLA    25 m     
56  Borgman Lilly  2012  BROMÖLLA  AB7612  25 m     
57  74  Nguyen Sara  2009  VÄXJÖ SS    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.14  Utskriftsdatum  06 februari 2020 
Licensierad till: Markaryds Simsällskap  Utskriftstid  20:33 
 
16_S
Gren 16, 50m Frisim Pojkar 
 
Sponsor: OF Ekeri. 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
37  Axelsson Otto  2003  MARKARYD  AC3503  25 m  26.73   
38  Löndal Victor  2003  MARKARYD  AF6503  25 m  26.76   
101  Shebalin Daniel  2002  ÄLMHULT  AT2102  25 m  27.75   
98  Wiloboken Johan  1999  ÄLMHULT  AM1799  25 m  27.81   
99  Wiloboken Erik  2002  ÄLMHULT  AC9302  25 m  28.19   
39  Forsberg Henry  2004  MARKARYD  AD8704  25 m  29.89   
80  Fogelström Lukas  2005  VÄXJÖ SS  AT3705  25 m  30.56   
42  Axelsson Erik  2007  MARKARYD  AA3307  25 m  31.76   
Brönjemark Didrik  2007  SS DELFIN  AD3507  25 m  32.85   
10  81  Serneström Gabriel  2005  VÄXJÖ SS  AU0705  25 m  33.12   
11  84  Wall Joel  2008  VÄXJÖ SS  AI7508  25 m  33.65   
12  87  Mustafa Adrian  2008  VÄXJÖ SS  AN2708  25 m  34.27   
13  85  Edqvist Elliot  2008  VÄXJÖ SS  AJ4508  25 m  35.28   
14  90  Perez Felix  2008  VÄXJÖ SS  AO9908  25 m  36.57   
15  93  Patrick Popescu Andrei  2008  VÄXJÖ SS  AS4108  25 m  37.49   
16  23  Pranjic Martin  2007  LJUNGBY SS  AC8907  25 m  37.99   
17  83  Hässlebro Isak  2007  VÄXJÖ SS  AL4707  25 m  38.06   
18  24  Grahovic Tony  2007  LJUNGBY SS  AD1107  25 m  38.46   
19  76  Nilsson Melvin  2009  VÄXJÖ SS  AA0109  25 m  38.83   
20  10  Hedvall Albin  2007  SS DELFIN  AD2507  25 m  39.39   
21  25  Erös Kevin  2006  LJUNGBY SS  AL9306  25 m  40.02   
22  45  Jacobsen Theo  2008  MARKARYD  AG4708  25 m  41.83   
23  18  Eriksson Rasmus  2008  SS DELFIN  AI0908  25 m  43.57   
24  91  Hermansson Jack  2008  VÄXJÖ SS  AR3508  25 m  45.15   
25  48  Bengtsson Anton  2009  MARKARYD  AG6709  25 m  46.07   
26  65  Källström Maximiliam  2008  VARBERG  AJ0708  25 m  47.16   
27  72  Blomdahl André  2010  VARBERG  AE6910  25 m  50.37   
28  71  Hesselgren Kevin  2010  VARBERG  AD8910  25 m  52.24   
29  61  Taranis Emilio Vukasin  2007  SMÅLANDSST  AV3507  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.14  Utskriftsdatum  06 februari 2020 
Licensierad till: Markaryds Simsällskap  Utskriftstid  20:33 
 
17_S
Gren 17, 4X50m Medley Flickor 
 
Sponsor: OF Ekeri. 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
94  Växjö Simsällskap  2008  VÄXJÖ SS    25 m  2:59.86   
22  Simsällskapet Delfin  2008  SS DELFIN    25 m  3:05.25   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.14  Utskriftsdatum  06 februari 2020 
Licensierad till: Markaryds Simsällskap  Utskriftstid  20:33 
 
18_S
Gren 18, 4X50m Medley Pojkar 
 
Sponsor: OF Ekeri. 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
94  Växjö Simsällskap  2008  VÄXJÖ SS    25 m  2:34.49   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.14  Utskriftsdatum  06 februari 2020 
Licensierad till: Markaryds Simsällskap  Utskriftstid  20:33 
 
19_S
Gren 19, 4X50m Medley Flickor 
 
Sponsor: OF Ekeri. 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
62  Smålandsstenars Simsällskap  2005  SMÅLANDSST    25 m  2:15.39   
50  Markaryds Simsällskap  2001  MARKARYD    25 m  2:24.85   
95  Växjö Simsällskap  2004  VÄXJÖ SS    25 m  2:31.58   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.14  Utskriftsdatum  06 februari 2020 
Licensierad till: Markaryds Simsällskap  Utskriftstid  20:33 
 
20_S
Gren 20, 4X50m Medley Pojkar 
 
Sponsor: OF Ekeri. 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
103  Älmhults Simsällskap  1999  ÄLMHULT    25 m  2:00.72   
52  Markaryds Simsällskap  2003  MARKARYD    25 m  2:10.25   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.14  Utskriftsdatum  06 februari 2020 
Licensierad till: Markaryds Simsällskap  Utskriftstid  20:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner