2020-02-22   10:40:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Malmö Open 2020

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Session 1 Saturday 8/2 Start 09.00 (Training 07.45-08.45)

Document
Startlista
Malmö Open
Plats: Hylliebadet Arrangör: FIFH
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 8 feb 2020 till den 9 feb 2020
1 50m Freestyle Women S1-S14
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 100 Pernilla Lindberg 1994 Göteborg Sim SWE 28.81 S14
2 32 Helena Fältman 1980 Spårvägen Simförening SWE 31.09 S10
3 52 Linnéa Bäckman 1989 Solens Idrottsförening SWE 31.37 S14
4 28 Lina Nilsson 2002 Osby Simsällskap SWE 31.43 S14
5 76 Camilla Bitz Witt 2003 Denmark DEN 34.14 S9
6 122 Herdís Rut Guðbjartsdóttir 2004 Fjördur ISL 34.35 S14
7 78 Mille Dige From 2004 Denmark DEN 34.44 S10
8 82 Freja Kvist 2006 Denmark DEN 34.90 S9
9 136 Agnes Kramer 1998 Falkenbergs Simklubb SWE 35.22 S7
10 120 Anna Rósa Þrastardóttir 2004 Fjördur ISL 35.33 S14
11 139 Anna Philipsson 2003 Gävle Simsällskap SWE 36.87 S10
12 138 Josefine Busk 1997 Södertälje Simsällskap SWE 38.81 S14
13 40 Ida Andersson Wulf 1998 Vellinge-Näsets Simklubb SWE 39.33 L S7
14 57 Edit Sjöstrand 1991 Varbergs Parasportförening SWE 40.83 L S14
15 56 Rose-Marie Robertsson 1986 Varbergs Parasportförening SWE 42.14 S14
16 121 Emelía Ýr Gunnarsdóttir 2005 Fjördur ISL 43.63 S14
17 44 Lisa Ekstrand 2004 Örebro Simallians SWE 45.00 S14
18 35 Agnes Munters 1996 Spårvägen Simförening SWE 48.26 S10
19 37 Signe Bergqvist 2009 Upsala Simsällskap SWE 49.86 S8
20 127 Victoría Lind Karenardóttir 2002 Fjördur ISL 50.26 S14
21 108 Katrín Anna  Heiðarsdóttir 1997 ÖSP ISL 51.18 S14
22 33 Louise Olsson 1992 Spårvägen Simförening SWE 51.26 S14
23 135 Elin Andersson 1982 Falkenbergs Simklubb SWE 51.41 S14
24 124 Steinunn Ella Sigurðardóttir 2006 Fjördur ISL 53.68 S14
25 77 Celia El Maghili Fisker 2003 Denmark DEN 57.56 S7
26 131 Védís Harðardóttir 2002 Fjördur ISL 58.26 DS
27 60 Stina Gustafsson 1989 Varbergs Parasportförening SWE 1:01.02 S14
28 58 Ida Brandt 1984 Varbergs Parasportförening SWE 1:10.31 S14
29 141 Hana Silná 2003 ABAK SWE 1:55.00 S4
30 114 Karen Axelsdóttir 1992 ÖSP ISL 2:23.62 S4
31 39 Lova Johansson 2004 Varabygdens Simsällskap SWE 2:33.63 S3
32 22 Mathilda Einarsson 1996 Kungsbacka Simsällskap SWE 2:47.32 S3
33 54 Klara Hafvenström 1995 Solens Idrottsförening SWE 1:16.39 DS,EXT
34 123 Kristjana Líf  Albertsdóttir 2005 Fjördur ISL 1:19.18 DS,EXT
2020-02-07 20:20:33 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner