Program for Malmö Open 2020
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hylliebadet |
Arrangör: |
FIFH |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 feb 2020 till den 9 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
100m Freestyle Men, S1-S14, DS, Ö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
27 |
|
Andreas Nordh |
1991 |
Osby Simsällskap |
SWE |
59.44 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
2 |
143 |
|
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle Simsällskap |
SWE |
1:00.14 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
3 |
7 |
|
Jesper Andersson |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
SWE |
1:00.67 |
L |
S14 |
|
|
|
|
|
4 |
6 |
|
Sebastian Karlsson |
1993 |
Karlskrona Simsällskap |
SWE |
1:01.84 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
5 |
88 |
|
Alexander Hillhouse |
2004 |
Denmark |
DEN |
1:02.68 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
6 |
86 |
|
Marius Danielsen |
2005 |
Denmark |
DEN |
1:05.20 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
7 |
95 |
|
Niklas Jakobsen |
1995 |
Denmark |
DEN |
1:05.21 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
8 |
93 |
|
Frederik Schmidt Johansen |
2002 |
Denmark |
DEN |
1:06.06 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
9 |
41 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
SWE |
1:06.10 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
10 |
42 |
|
Anton Daggert |
1993 |
Örebro Simallians |
SWE |
1:07.38 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
11 |
81 |
|
Peter Fritsdal Refer |
2001 |
Denmark |
DEN |
1:08.25 |
|
S13 |
|
|
|
|
|
12 |
29 |
|
Fabian Claeson |
2002 |
Osby Simsällskap |
SWE |
1:10.10 |
L |
S9 |
|
|
|
|
|
13 |
92 |
|
Michael F. Mortensen |
1994 |
Denmark |
DEN |
1:11.46 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
14 |
96 |
|
Nis Heide Pinnerup |
1991 |
Denmark |
DEN |
1:12.27 |
|
DS |
|
|
|
|
|
15 |
80 |
|
Jakob Heeb |
2001 |
Denmark |
DEN |
1:12.31 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
16 |
38 |
|
Sebastian Häregård |
2002 |
Varabygdens Simsällskap |
SWE |
1:21.21 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
17 |
59 |
|
Lukas Antonsson |
2001 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
1:21.56 |
L |
Ö |
|
|
|
|
|
18 |
79 |
|
Simon Fancello |
2006 |
Denmark |
DEN |
1:23.03 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
19 |
34 |
|
Johan Hannus |
1988 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:24.08 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
20 |
112 |
|
Daníel Ísak Sölvason |
1994 |
ÖSP |
ISL |
1:30.36 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
21 |
43 |
|
Albin Oskarsson |
1991 |
Örebro Simallians |
SWE |
1:32.70 |
|
S6 |
|
|
|
|
|
22 |
68 |
|
Angelo Varisco |
2001 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
1:37.60 |
|
S8 |
|
|
|
|
|
23 |
89 |
|
Oliver Roug Nielsen |
1995 |
Denmark |
DEN |
1:39.10 |
|
DS |
|
|
|
|
|
24 |
144 |
|
Edvin Söderlind |
2005 |
Värnamo Simsällskap |
SWE |
1:43.00 |
|
S6 |
|
|
|
|
|
25 |
83 |
|
Magnus Ropdrup |
2005 |
Denmark |
DEN |
1:49.29 |
|
S8 |
|
|
|
|
|
26 |
110 |
|
Jón Þorri Jónsson |
1989 |
ÖSP |
ISL |
1:50.72 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
27 |
20 |
|
Robin Boisen |
1999 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
1:51.07 |
|
S5 |
|
|
|
|
|
28 |
126 |
|
Guðmundur Atli Sigurðsson |
2005 |
Fjördur |
ISL |
1:53.04 |
|
S8 |
|
|
|
|
|
29 |
69 |
|
Elias Cederås |
2000 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
1:54.40 |
|
DS |
|
|
|
|
|
30 |
129 |
|
Birnir Snær Jökulsson |
2007 |
Fjördur |
ISL |
1:56.26 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
31 |
145 |
|
Joakim Löfgren |
1997 |
Nacka Handikappidrottsförening |
SWE |
1:59.80 |
|
S7,EFT |
|
|
|
|
|
32 |
15 |
|
Erik Söderlund |
1994 |
Krokom Parasport IF |
SWE |
2:00.21 |
|
DS |
|
|
|
|
|
33 |
45 |
|
Ludvig Skoglund |
2002 |
Simklubben Solsta |
SWE |
2:01.23 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
34 |
111 |
|
Hjalti Geir Guðmundsson |
1998 |
ÖSP |
ISL |
2:07.04 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
35 |
84 |
|
Frederik Høgh |
2008 |
Denmark |
DEN |
2:07.22 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
36 |
134 |
|
Hasse Jansson |
1986 |
Falkenbergs Simklubb |
SWE |
2:45.16 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
37 |
140 |
|
Vaclav Dostal |
1998 |
ABAK |
SWE |
3:10.00 |
|
S8 |
|
|
|
|
|
38 |
13 |
|
Andreas Liv |
1992 |
Krokom Parasport IF |
SWE |
3:10.53 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-07 20:20:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|