Program för NUSS Yngre & Äldre
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Fredag 1/7 Klockan 16.00.
Heatlista Gren 16
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2010 |
|
Utskriftsdatum |
02 juli 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
13:05 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-07-02 |
|
|
|
|
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar 11o Y |
Finaler (3) |
11 år och yngre: Linus Junefeldt 1:13.17 2003-07-01 |
|
Heat 1 (3) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
567 |
2 |
Carl Friberg |
2000 |
|
LASS |
|
50m |
|
244 |
3 |
Anton Kilander |
2000 |
AK3700 |
LASS |
|
50m |
2:09.72 |
68 |
4 |
Jakob Gustafsson |
1999 |
AL0399 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
1:50.24 |
130 |
5 |
Johan Karlsson |
1999 |
AE7999 |
SOLSTA |
|
25m |
1:57.03 |
566 |
6 |
Harald Brobacke |
1999 |
AG6399 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:32.54 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
276 |
1 |
Oliver Tykesson |
2000 |
AJ3700 |
LASS |
|
50m |
1:47.24 |
62 |
2 |
Henrik Bransell |
1999 |
AG2599 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
1:44.99 |
517 |
3 |
Emil Skytt |
1999 |
AL1599 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:40.34 |
80 |
4 |
Emil Söderholm |
1999 |
AG5599 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
1:39.05 |
468 |
5 |
Karl Dannfors |
1999 |
AA2799 |
UPSALA S |
|
25m |
1:39.45 |
469 |
6 |
Philip Dannfors |
1999 |
AA1799 |
UPSALA S |
|
25m |
1:41.62 |
155 |
7 |
Viktor Sjöström |
2001 |
AB2101 |
ALINGSÅS |
|
25m |
1:45.38 |
303 |
8 |
Oskar Hegmegi |
2001 |
AB9301 |
NÄSSJÖ |
|
25m |
1:48.04 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1 |
1 |
Axl Svedlund-Selander |
1999 |
AA4799 |
LYSEKIL SS |
|
25m |
1:37.61 |
153 |
2 |
Manne Holgersson |
1999 |
AC1599 |
ALINGSÅS |
|
25m |
1:35.67 |
310 |
3 |
Jonathan Myrlander |
2000 |
AA7300 |
NÄSSJÖ |
|
25m |
1:29.41 |
92 |
4 |
Andre Filipsson |
1999 |
AA9799 |
SKURU IK |
|
25m |
1:17.79 |
554 |
5 |
Adam Koponen |
1999 |
AF3599 |
HULTSFRED |
|
25m |
1:24.26 |
504 |
6 |
Anton Johansson |
1999 |
AG4399 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:35.66 |
238 |
7 |
Gustav Henell |
1999 |
AG1399 |
LASS |
|
25m |
1:36.17 |
217 |
8 |
Albert Askmalm |
2000 |
AA5900 |
LASS |
|
25m |
1:38.09 |
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
02 juli 2010 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
13:05 |
|