Program för Malmö TYR Invitational
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Heatlista Gren 1
|
Tävling |
Malmö TYR invitational |
|
Utskriftsdatum |
02 februari 2020 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
09:10 |
|
|
Arrangör |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
02 februari 2020 |
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Finaler (8) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
363 |
1 |
Tyra Rundgren |
2008 |
AQ1808 |
YSTADS SS |
|
50m |
|
197 |
2 |
Lava Piuva |
2006 |
BO9806 |
MKK |
|
50m |
2:56.13 |
348 |
3 |
Elize Jönsson |
2006 |
AE2606 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:43.56 |
356 |
4 |
Tea Stark Friis |
2006 |
AE6406 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:37.62 |
176 |
5 |
Ebba Holm |
2005 |
AW8805 |
MKK |
|
25m |
2:39.57 |
183 |
6 |
Alicia Ekelund |
2007 |
AG8407 |
MKK |
|
25m |
2:44.03 |
317 |
7 |
Anna Jörgensen |
2007 |
AK2207 |
SK TRITON |
|
25m |
3:05.50 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
266 |
1 |
Nellie Björkqvist |
2007 |
AX2207 |
SJÖBO SS |
|
25m |
2:34.05 |
177 |
2 |
Emma Ingner |
2005 |
AW3805 |
MKK |
|
25m |
2:33.15 |
170 |
3 |
Hilma Sörum |
2004 |
AX3204 |
MKK |
|
25m |
2:28.46 |
112 |
4 |
Klara Pantev |
2005 |
AO6805 |
HS |
|
25m |
2:27.80 |
277 |
5 |
Jennie Christiansen |
2004 |
AL3204 |
SK SYDSIM |
|
25m |
2:27.83 |
173 |
6 |
Teodora Petric |
2005 |
AP5205 |
MKK |
|
25m |
2:28.71 |
189 |
7 |
Malva Collvin |
2007 |
AL0207 |
MKK |
|
25m |
2:33.61 |
355 |
8 |
Hannah Nilsson |
2006 |
AE5406 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:36.21 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
307 |
1 |
Julia Nilsson |
2006 |
AK9806 |
SK TRITON |
|
25m |
2:25.77 |
223 |
2 |
Linnea Nimander |
2002 |
BQ8802 |
SK RAN |
|
25m |
2:23.90 |
337 |
3 |
Julia Frederiksen |
2001 |
AD4801 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:23.06 |
250 |
4 |
Rebecka Ungureanu |
2004 |
AX7404 |
S 71 |
|
25m |
2:21.89 |
336 |
5 |
Emilia Frederiksen |
2000 |
AJ8800 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:21.91 |
110 |
6 |
Izabelle Agrell |
2006 |
AF5406 |
HS |
|
25m |
2:23.28 |
102 |
7 |
Johanna Hofvendahl |
2004 |
AO6804 |
HS |
|
25m |
2:25.27 |
253 |
8 |
Lovisa Fast |
2006 |
AJ9206 |
S 71 |
|
25m |
2:26.61 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
281 |
1 |
Ella Bodell |
2005 |
AX2605 |
SK SYDSIM |
|
25m |
2:20.86 |
103 |
2 |
Anna Nilsson |
2003 |
BF3203 |
HS |
|
25m |
2:19.50 |
325 |
3 |
Kajsa Söderholm |
2004 |
AN2404 |
VELLINGE-N |
|
25m |
2:19.17 |
258 |
4 |
Emy Ek |
2003 |
BK3403 |
SJÖBO SS |
|
25m |
2:18.08 |
321 |
5 |
Antonia Sandblom |
2003 |
AG4603 |
VELLINGE-N |
|
25m |
2:18.12 |
280 |
6 |
Maja Kiceec |
2006 |
AL9806 |
SK SYDSIM |
|
25m |
2:19.42 |
255 |
7 |
Ulrika von Buxhoeveden |
2001 |
AQ4601 |
SJÖBO SS |
|
25m |
2:20.04 |
248 |
8 |
Agnes Alm |
2006 |
AA0806 |
S 71 |
|
25m |
2:21.78 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
156 |
1 |
Lina Ostreus |
2002 |
AV4202 |
MKK |
|
25m |
2:16.41 |
301 |
2 |
Tyra Öhlin |
2004 |
AX5204 |
SK TRITON |
|
25m |
2:15.62 |
341 |
3 |
Irma Nilsson |
2004 |
AD5204 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:14.95 |
380 |
4 |
Julia Olsson |
2004 |
AL0804 |
KIVIKS SK |
|
25m |
2:13.23 |
207 |
5 |
Carolina Åsberg |
2002 |
AJ1802 |
POSEIDON |
|
25m |
2:14.11 |
94 |
6 |
Karla Stjepanetic |
2003 |
AT2803 |
HS |
|
25m |
2:15.20 |
296 |
7 |
Siri Bokander |
2003 |
BF8403 |
SK TRITON |
|
25m |
2:16.09 |
294 |
8 |
Zinna Bengtsson Nimander |
2005 |
AD1405 |
SK TRITON |
|
25m |
2:17.24 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
88 |
1 |
Alice Persson |
2003 |
AN5803 |
HS |
|
25m |
2:12.21 |
217 |
2 |
Isabella Revstedt |
2001 |
AN2801 |
SK RAN |
|
25m |
2:11.15 |
81 |
3 |
Ebba Jälminger |
2002 |
AO9602 |
HS |
|
25m |
2:10.73 |
212 |
4 |
Mary Lagoguez |
2001 |
BD9801 |
POSEIDON |
|
25m |
2:09.95 |
216 |
5 |
Boel Bergquist |
2003 |
BI2803 |
POSEIDON |
|
25m |
2:10.41 |
85 |
6 |
Telma Maltesjö |
2002 |
AR3602 |
HS |
|
25m |
2:11.04 |
101 |
7 |
Cajsa Wöhl |
2004 |
AP3204 |
HS |
|
25m |
2:11.93 |
115 |
8 |
Vega Vollmer |
2005 |
AO3805 |
HS |
|
25m |
2:12.27 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
377 |
1 |
Tilde Anderberg-Richard |
1999 |
AU5499 |
KIVIKS SK |
|
25m |
2:09.58 |
291 |
2 |
Mica Nolén |
2004 |
AG1204 |
SK TRITON |
|
25m |
2:08.87 |
119 |
3 |
Liv Bexell |
2005 |
BD2205 |
HS |
|
25m |
2:08.03 |
381 |
4 |
Thea Brünjes |
2004 |
BF3604 |
KIVIKS SK |
|
25m |
2:07.73 |
166 |
5 |
Julia Osterman |
2004 |
AS5804 |
MKK |
|
25m |
2:07.96 |
91 |
6 |
Angelina Agrell |
2003 |
AR6803 |
HS |
|
25m |
2:08.26 |
246 |
7 |
Emma Ragnarsson |
2004 |
AI4203 |
S 71 |
|
25m |
2:09.48 |
365 |
8 |
Isabelle Sering |
2002 |
AI2602 |
TRELLEBORG |
|
25m |
2:09.66 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
151 |
1 |
Mollie Morfelt |
2003 |
AG8803 |
MKK |
|
25m |
2:06.96 |
93 |
2 |
Tyra Littorin |
2004 |
AG8404 |
HS |
|
25m |
2:06.79 |
165 |
3 |
Kristina Orban |
2004 |
AS9804 |
MKK |
|
25m |
2:01.49 |
70 |
4 |
Alicia Lundblad |
2001 |
AF6801 |
HS |
|
25m |
1:59.85 |
68 |
5 |
Sofia Åstedt |
2003 |
AF1403 |
ELFSBORG |
|
25m |
2:01.23 |
379 |
6 |
Olivia Hansson |
2003 |
AP5403 |
KIVIKS SK |
|
25m |
2:02.92 |
198 |
7 |
Elin Melin |
2000 |
AB4800 |
POSEIDON |
|
25m |
2:06.88 |
203 |
8 |
Moa Karlsson |
2002 |
AC1202 |
POSEIDON |
|
25m |
2:07.39 |
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
02 februari 2020 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
09:10 |
|