Startliste for Speedo Carnival
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Cetus Espoo |
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Feb 1, 2020 to Feb 1, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
200m Sekauinti Pojat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
Status |
|
1 |
40 |
|
Samuel Halminen |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
2:25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
166 |
|
Joona Kuitu |
2004 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
2:27.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
453 |
|
Markus Veckman |
2004 |
Swimming Jyväskylä |
FIN |
2:27.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
240 |
|
Risto Kallström |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:30.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
527 |
|
Jesse Lintusalo |
2004 |
Vanders |
FIN |
2:30.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
524 |
|
Antti Musikka |
2005 |
Vanders |
FIN |
2:33.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
45 |
|
Veikka Leväsalo |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
2:34.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
5 |
|
William Fagerstedt |
2005 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
FIN |
2:39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
235 |
|
Tomi Silander |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:41.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
236 |
|
Nuutti Laitinen |
2004 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:41.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
498 |
|
Serhat Kalin |
2005 |
ORCA Helsinki |
FIN |
2:43.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
475 |
|
Mikael Böckerman |
2006 |
Gladius Kirkkonummi |
FIN |
2:43.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
217 |
|
Martti Karesjoki |
2004 |
Tuusulan Uimaseura ry |
FIN |
2:43.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
39 |
|
Nicolas Nyström |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
2:46.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
262 |
|
Eemil Reijonen |
2005 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:46.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
170 |
|
Nico Kulju |
2006 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
2:47.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
6 |
|
Linus Rutanen |
2004 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
FIN |
2:47.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
58 |
|
Christian Nummi |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
2:47.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
271 |
|
Ivan Gavrilov |
2005 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:50.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
251 |
|
Oskar Westerberg |
2005 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:50.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
351 |
|
Ilmari Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:50.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
185 |
|
Aleksi Rissanen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
2:52.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
268 |
|
Mikael Rasinmäki |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:52.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
140 |
|
Onni Rahkonen |
2007 |
Simmis Grani |
FIN |
2:53.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
115 |
|
Tuukka Visto |
2007 |
Riihimäen Uimaseura |
FIN |
2:56.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
286 |
|
Artemi Tsinjonnõi |
2008 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:57.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
168 |
|
Heikki Ianes |
2005 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
2:57.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
164 |
|
Daniel Kabonen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
2:57.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
301 |
|
Lenni Syvänen |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:59.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
108 |
|
Anton Helén |
2006 |
Riihimäen Uimaseura |
FIN |
3:00.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
323 |
|
Roope Liimatainen |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
3:00.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
171 |
|
Tiger Tran |
2005 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
3:00.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
54 |
|
Okko Varpasuo |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
3:01.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
150 |
|
Angelos Toledos |
2007 |
Simmis Grani |
FIN |
3:01.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
48 |
|
Aleksander Sibirtsev |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
3:02.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
42 |
|
Nikolai Teiramaa |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
3:02.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
153 |
|
Carl-Victor Nykvist |
2007 |
Simmis Grani |
FIN |
3:02.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
465 |
|
Nikolas Ruotsalo |
2006 |
Octopus Lohja |
FIN |
3:04.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
293 |
|
Tommi Mosconi |
2008 |
Cetus Espoo |
FIN |
3:05.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
317 |
|
Eljas Pekkola |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
3:07.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
167 |
|
Joonatan Lipiäinen |
2005 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
3:07.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
180 |
|
Ilja Belov |
2007 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
3:09.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
427 |
|
Noah El-Nagdy |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
3:10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
137 |
|
Veikko Kauhanen |
2005 |
Simmis Grani |
FIN |
3:11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
266 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
3:11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
296 |
|
Totte Teittinen |
2005 |
Cetus Espoo |
FIN |
3:12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
304 |
|
Leo Tuomainen |
2008 |
Cetus Espoo |
FIN |
3:12.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
230 |
|
Nikolas Pietilä |
2005 |
Cetus Espoo |
FIN |
3:12.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
173 |
|
Lauri Valtanen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
3:14.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
311 |
|
Anton Eino Mikael Ahonen |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
3:14.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
329 |
|
Tommy Palm |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
3:15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
519 |
|
Jaakko Karppinen |
2007 |
ORCA Helsinki |
FIN |
3:15.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
330 |
|
Leo Mannonen |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
3:16.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
68 |
|
Adam Isaev |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
3:18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
49 |
|
Otto Tuominen |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
3:19.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
123 |
|
Aukusti Malinen |
2007 |
Riihimäen Uimaseura |
FIN |
3:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
155 |
|
Eero Hedemäki |
2008 |
Simmis Grani |
FIN |
3:20.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
9 |
|
Frans Nyström |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
FIN |
3:20.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
263 |
|
Lenni Nevalainen |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
3:22.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
47 |
|
Tuli Hakkarainen |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
3:23.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
143 |
|
Mathias Eerola |
2008 |
Simmis Grani |
FIN |
3:26.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
306 |
|
Akseli Savolainen |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
3:28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
276 |
|
Artem Haikara |
2005 |
Cetus Espoo |
FIN |
3:29.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
283 |
|
Veikko Hautaniemi |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
3:31.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
275 |
|
Mikael Suni |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
3:31.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
77 |
|
Ahti Parviainen |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
3:33.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
322 |
|
Eino Lantto |
2008 |
Cetus Espoo |
FIN |
3:38.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
463 |
|
Sasu Koivunen |
2008 |
Octopus Lohja |
FIN |
3:39.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
120 |
|
Väinö Rosendahl |
2007 |
Riihimäen Uimaseura |
FIN |
3:42.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
350 |
|
Atte Malinen |
2008 |
Cetus Espoo |
FIN |
3:44.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
385 |
|
Joona Salminen |
2008 |
Cetus Espoo |
FIN |
3:45.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
424 |
|
Onni Harja |
2008 |
Cetus Espoo |
FIN |
3:47.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
302 |
|
Elmeri Lajolinna |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
3:49.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
346 |
|
Erik Lillandt |
2008 |
Cetus Espoo |
FIN |
3:53.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
70 |
|
Ilkka Itkonen |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
4:03.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
63 |
|
Eero Tandefelt-Kauste |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
375 |
|
Altti Sormunen |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
366 |
|
Thomas Brutel |
2008 |
Cetus Espoo |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
247 |
|
Leo Heinola |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
409 |
|
Teemu Lehtinen |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
205 |
|
Aatu Airaksinen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-03-01 17.56.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.5 |
Licensed to: Cetus Espoo |
|
|
|
|