2020-07-06   11:36:32
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Open Scandinavian winter swimming championship 2020

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Session 1

Document
Startlista
Open Scandinavian winter swimming championship 2020
Plats: Skellefteå river Arrangör: Dark and Cold
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 feb 2020 till den 15 feb 2020
1 25m Bröstsim Damer Breast stroke Female
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 318 Tyra ÖSTBERG 2004 Umeå Simsällskap SWE 1:01.00
2 268 Elina WIDÉN 2003 Gimo Simsällskap SWE 1:01.00
3 7 Ailen LASCANO MICAZ 1991 Club Argentina ARG 1:02.00
4 310 Rebecka NILSSON 1994 Umeå Polarbear Society SWE 1:02.00
5 22 Lisa HÅKANSSON 1992 Club Sweden SWE 1:02.00
6 8 Bárbara HERNÁNDEZ 1985 Club Chile SWE 1:03.00
7 9 Sonja MÄKELÄ 1987 Club Finland FIN 1:03.00
8 20 Penelope FORMISTO 1990 Club Sweden SWE 1:03.00
9 274 Nadja Joy TØNNESEN 1987 Korsør Svømmeklub SWE 1:03.00
10 289 Mia WESTERLUND 1982 Mörkrets och kylans glada vänner SWE 1:03.00
11 312 Therese MARBERG 1983 Umeå Polarbear Society SWE 1:03.00
12 24 Katalin OROSZ 1978 Club Sweden SWE 1:04.00
13 300 Rachel DAVIS 1977 Swedish Lapland SWE 1:04.00
14 311 Anneli JÄVERFALK 1976 Umeå Polarbear Society SWE 1:04.00
15 31 Tomoko KOYANAGI-
GUSTAFSSON
1978 Club Sweden SWE 1:04.00
16 26 Charlotte VON EHRENHEIM 1972 Club Sweden SWE 1:05.00
17 25 Malin ERIKSSON 1973 Club Sweden SWE 1:05.00
18 307 Celina VINER 1972 The Lower Windrush TriHards SWE 1:05.00
19 326 Malin SJÖSTRÖM 1973 östersund SWE 1:05.00
20 315 Anna NYMAN 1967 Umeå Polarbear Society SWE 1:06.00
21 278 Maud FORSSANDER 1970 Mauds vinterbadare SWE 1:06.00
22 260 Kristina ÖDLING HALVARSSON 1966 Coop Ske-å SWE 1:06.00
23 279 Tuija SANTALA 1969 Mauds vinterbadare SWE 1:06.00
24 292 Ylva BILLING 1968 SRSK SWE 1:06.00
25 270 Ingela SÄLLSTRÖM 1970 Husum SWE 1:06.00
26 271 Mariia YRJÖ-KOSKINEN 1962 IWSA Finland SWE 1:07.00
27 321 Irina LEVINA 1965 Viktoria Karelia SWE 1:07.00
28 32 Gun SANDSTRÖM 1962 Club Sweden SWE 1:07.00
29 2 Outi MÄKINEN 1963 Antin Uimaseura SWE 1:07.00
30 295 Åse RASKE 1965 Skellefteå Aik SWE 1:07.00
31 6 Maria BURLIN 1957 Burträsk Ice-Breakers SWE 1:08.00
32 288 Christina NYSTRÖM
JOHANSSON
1956 Mörkrets och kylans glada vänner SWE 1:08.00
33 30 Marita SUNDH 1960 Club Sweden SWE 1:08.00
34 261 Inger BRÄNNSTRÖM 1959 Coop Ske-å SWE 1:08.00
35 11 Mirja HELLGREN 1958 Club Finland FIN 1:08.00
36 287 Tiina ENQVIST 1956 Mörkrets och kylans glada vänner SWE 1:08.00
37 296 Kia MARKLUND 1953 Skellefteå Aik SWE 1:09.00
38 269 Barbro GRUFMAN 1948 Hellas SK Masters SWE 1:10.00
39 34 Inger WESTMAN 1945 Club Sweden SWE 1:11.00
40 5 Iona MCLEMAN-HÄGGLUND 1944 Burträsk Ice Breakers SWE 1:11.00
41 10 Pirkko RAUMAN 1954 Club Finland FIN EFT
2020-02-14 19:40:52 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Skellefteå Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner