Startliste for H. C Andersen Swim Cup 2010
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 11
|
Stævne navn |
HCA Swimcup 2010 |
|
Udskriftsdato |
08 maj 2010 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
08:29 |
|
|
Arrangør |
STO 95 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
2010-05-07 |
|
|
|
|
Løb 11, 200m Frisvømning Damer |
Indledende (14) |
Sponsor: ARLA |
HCA CUP-rekord 2.07.09 (2009) |
Nathalie Lindborg, Trelleborg |
|
Heat 1 (14) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
430 |
1 |
Frida Brøndum Wounlund |
1997 |
9764AX |
TRITON V |
|
50m |
3:54.15 |
317 |
2 |
Camilla B. Kristensen |
1997 |
9786AM |
NYBORG |
|
50m |
3:35.10 |
201 |
3 |
Andrea Franck |
1999 |
9962AI |
HSK |
|
50m |
3:33.93 |
169 |
4 |
Emma Fogtmann |
1998 |
9878AC |
SØNDERBORG |
|
50m |
3:27.03 |
429 |
5 |
Maja Sønderby |
1997 |
9716AX |
TRITON V |
|
50m |
3:31.63 |
396 |
6 |
Anna J. V. Hededal |
1998 |
9874AS |
TRITON V |
|
50m |
3:34.33 |
335 |
7 |
Isabella Drest |
1999 |
9968AO |
OSK |
|
50m |
3:54.00 |
296 |
8 |
Rebecca Lind-Ellefsen |
1998 |
9892am |
KALUNDBORG |
|
50m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
98 |
1 |
Sofia Zachariassen |
1999 |
9988AN |
OSLF |
|
50m |
3:19.74 |
61 |
2 |
Sofie Korreborg |
1997 |
9758AR |
HORSENS |
|
50m |
3:16.66 |
165 |
3 |
Helena Brinck |
1997 |
9724AX |
SØNDERBORG |
|
50m |
3:08.92 |
24 |
4 |
Emilie Kallager |
1997 |
9718AB |
FREM |
|
50m |
3:08.17 |
343 |
5 |
Sophie Lund Møller |
1998 |
9874AD |
OSK |
|
50m |
3:08.73 |
344 |
6 |
Camilla Rask |
1999 |
9984AJ |
OSK |
|
50m |
3:15.03 |
202 |
7 |
Clara Franck |
1999 |
9952AI |
HSK |
|
50m |
3:18.87 |
398 |
8 |
Freja Hyldgaard |
1998 |
9866AT |
TRITON V |
|
50m |
3:21.52 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
439 |
1 |
Julie Nielsen |
1998 |
9814AP |
FREM |
|
50m |
3:05.01 |
25 |
2 |
Julie Martinussen |
1997 |
9736AS |
FREM |
|
50m |
3:02.65 |
20 |
3 |
Laura Falk |
1998 |
9806AE |
FREM |
|
50m |
3:01.70 |
394 |
4 |
Pernille H. Gravgaard |
1997 |
9778AQ |
TRITON V |
|
50m |
3:01.09 |
256 |
5 |
Emma Hiltmar |
1996 |
9602AL |
HERNING |
|
50m |
3:01.41 |
364 |
6 |
Alberte Back Schmidt |
1999 |
9954AG |
SVENDBORG |
|
50m |
3:02.06 |
360 |
7 |
Frida Frydendal |
1999 |
9952AL |
SVENDBORG |
|
50m |
3:03.34 |
391 |
8 |
Agnes Astrup Christiansen |
1997 |
9746AR |
TRITON V |
|
50m |
3:06.64 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
340 |
1 |
Amalie Roll Madsen |
1998 |
9896AE |
OSK |
|
50m |
2:58.69 |
89 |
2 |
Kathrine Kristiansen |
1997 |
9772AI |
OSLF |
|
50m |
2:54.43 |
18 |
3 |
Katrine Ejby |
1998 |
9888AK |
FREM |
|
50m |
2:51.53 |
395 |
4 |
Mathilde Guldbrandt |
1992 |
9296AJ |
TRITON V |
|
50m |
2:50.91 |
331 |
5 |
Natascha Zender |
1997 |
9704AF |
NYBORG |
|
50m |
2:51.36 |
408 |
6 |
Simone Kristensen |
1996 |
9684AU |
TRITON V |
|
50m |
2:53.63 |
213 |
7 |
Laura Morsing |
1999 |
9942AB |
HSK |
|
50m |
2:58.13 |
393 |
8 |
Kathrine Gohr |
1997 |
9722AR |
TRITON V |
|
50m |
2:58.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
35 |
1 |
Stine Flibo |
1997 |
9798AE |
HERLUFSHOL |
|
50m |
2:49.65 |
376 |
2 |
Nina Paulsen |
1996 |
9674AS |
NORD |
|
50m |
2:48.14 |
428 |
3 |
Mie Skøtt Støttrup |
1996 |
9666AU |
TRITON V |
|
50m |
2:47.44 |
64 |
4 |
Emma Nørgaard |
1997 |
9794AF |
HORSENS |
|
50m |
2:45.33 |
79 |
5 |
Camilla Clausen |
1997 |
9716AO |
OSLF |
|
50m |
2:47.36 |
173 |
6 |
Pernille Luise Kellmann |
1998 |
9832AA |
SØNDERBORG |
|
50m |
2:47.88 |
112 |
7 |
Cecilie Toftelund |
1996 |
9604AB |
RINGE |
|
50m |
2:49.41 |
227 |
8 |
Tilde Lindvig |
1996 |
9614AS |
OSK |
|
50m |
2:49.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
434 |
1 |
Cecilie Lacour Brandstrup |
1994 |
9454AS |
FREM |
|
50m |
2:42.87 |
366 |
2 |
Nanna H Andersen |
1996 |
9678AI |
NORD |
|
50m |
2:41.70 |
260 |
3 |
Michelle Lesler |
1994 |
9438AN |
HERNING |
|
50m |
2:40.09 |
187 |
4 |
Mathilde Sundstrup |
1996 |
9698AE |
SØNDERBORG |
|
50m |
2:39.67 |
196 |
5 |
Lianne Bilderbeek |
1995 |
9522AM |
HSK |
|
50m |
2:39.81 |
333 |
6 |
Sofie Burgaard |
1997 |
9764AH |
OSK |
|
50m |
2:40.37 |
291 |
7 |
Pernille Thunbo Nielsen |
1995 |
9568AA |
KALUNDBORG |
|
50m |
2:42.86 |
259 |
8 |
Johanne Kølbæk |
1996 |
9684AR |
HERNING |
|
50m |
2:44.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
51 |
1 |
Sara Sofia Benzarti |
1997 |
9766AR |
HORSENS |
|
50m |
2:38.69 |
215 |
2 |
Julie Oxenvad |
1997 |
9744AP |
HSK |
|
50m |
2:37.88 |
99 |
3 |
Andrea Aagaard |
1996 |
9663AD |
RINGE |
|
50m |
2:37.47 |
450 |
4 |
Anna Jessen |
1995 |
9536AN |
THISTED |
|
50m |
2:36.39 |
316 |
5 |
Sofie K Jørgensen |
1996 |
9674AP |
NYBORG |
|
50m |
2:36.60 |
30 |
6 |
Ida Schwertfeger |
1997 |
9772AE |
FREM |
|
50m |
2:37.77 |
47 |
7 |
Lærke Rasmussen |
1997 |
9784AD |
HERLUFSHOL |
|
50m |
2:38.04 |
289 |
8 |
Natasja Larsen |
1996 |
9694AC |
KALUNDBORG |
|
50m |
2:39.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
275 |
1 |
Emilie Nordfeldt West |
1996 |
9694AI |
HERNING |
|
50m |
2:36.32 |
318 |
2 |
Katrine Kristensen |
1997 |
9754AL |
NYBORG |
|
50m |
2:35.62 |
283 |
3 |
Simone Falster |
1995 |
9542AE |
KALUNDBORG |
|
50m |
2:35.30 |
214 |
4 |
Maiken Morsing |
1997 |
9706AF |
HSK |
|
50m |
2:32.98 |
365 |
5 |
Matilde Schrøder |
1996 |
9664AG |
SVENDBORG |
|
50m |
2:34.15 |
44 |
6 |
Tanja Lylloff |
1998 |
9816AB |
HERLUFSHOL |
|
50m |
2:35.50 |
88 |
7 |
Katrine Drest Jørgensen |
1995 |
9544AS |
OSLF |
|
50m |
2:35.80 |
67 |
8 |
Cecilie Schmidt |
1995 |
9536AT |
HORSENS |
|
50m |
2:36.39 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
45 |
1 |
Johanne Juul Nielsen |
1996 |
9672AC |
HERLUFSHOL |
|
50m |
2:32.60 |
65 |
2 |
Thea Nørgaard |
1995 |
9564AP |
HORSENS |
|
50m |
2:31.84 |
339 |
3 |
Ditte Elschner Kristensen |
1995 |
9528AX |
OSK |
|
50m |
2:30.82 |
290 |
4 |
Pia Nicolaisen |
1994 |
9422AO |
KALUNDBORG |
|
50m |
2:29.66 |
268 |
5 |
Iben Rohde |
1994 |
9424AM |
HERNING |
|
50m |
2:30.65 |
107 |
6 |
Line Føns Madsen |
1995 |
9532AA |
RINGE |
|
50m |
2:30.84 |
179 |
7 |
Anne-Mette Müller |
1995 |
9542AD |
SØNDERBORG |
|
50m |
2:32.58 |
420 |
8 |
Simone Skouby Rosendahl |
1995 |
9502AF |
TRITON V |
|
50m |
2:32.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
285 |
1 |
Mette Nygaard Hansen |
1994 |
9454AT |
KALUNDBORG |
|
50m |
2:28.88 |
327 |
2 |
Josephine Schmidt |
1993 |
9354AB |
NYBORG |
|
50m |
2:28.25 |
397 |
3 |
Maria J. V. Hededal |
1995 |
9586AS |
TRITON V |
|
50m |
2:27.08 |
404 |
4 |
Karoline Kert |
1995 |
9576AA |
TRITON V |
|
50m |
2:26.63 |
198 |
5 |
Kathrine Christiansen |
1994 |
9412AP |
HSK |
|
50m |
2:26.89 |
105 |
6 |
Astrid Koch |
1994 |
9482AH |
RINGE |
|
50m |
2:27.11 |
304 |
7 |
Malene Sandvang |
1995 |
9566AD |
KOLDING |
|
50m |
2:28.30 |
77 |
8 |
Andrea Broe |
1997 |
9704AI |
OSLF |
|
50m |
2:28.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
158 |
1 |
Amalie Hartmann Rasmussen |
1995 |
9574AD |
TRITON B |
|
50m |
2:25.37 |
216 |
2 |
Lena Skøtt |
1995 |
9538AP |
HSK |
|
50m |
2:24.31 |
90 |
3 |
Simone Nicolajsen |
1996 |
9672AI |
OSLF |
|
50m |
2:24.08 |
302 |
4 |
Anna Kiel |
1993 |
9388AD |
KOLDING |
|
50m |
2:23.75 |
448 |
5 |
Maria Søe Beith |
1996 |
9676AH |
THISTED |
|
50m |
2:24.01 |
193 |
6 |
Anne-Kirstine Knudsen |
1997 |
9768AE |
VILDBJERG |
|
50m |
2:24.16 |
149 |
7 |
Christina Hvid Edill |
1995 |
9546AC |
TRITON B |
|
50m |
2:24.42 |
211 |
8 |
Kathrine Maron |
1994 |
9488AN |
HSK |
|
50m |
2:25.49 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
367 |
1 |
Maria Bjørnbak Bostrup |
1997 |
9766AC |
NORD |
|
50m |
2:21.44 |
254 |
2 |
Simone Friis Hansen |
1995 |
9538AG |
HERNING |
|
50m |
2:19.33 |
96 |
3 |
Cecilie Villadsen |
1995 |
9584AF |
OSLF |
|
50m |
2:14.07 |
14 |
4 |
Tone Laksafoss Sparre |
1996 |
9612AC |
ALLERØD |
|
50m |
2:10.43 |
332 |
5 |
Tine Aagaard |
1989 |
8986AA |
OSK |
|
50m |
2:12.84 |
245 |
6 |
Camilla Andersen |
1993 |
9374AB |
HERNING |
|
50m |
2:15.80 |
351 |
7 |
Hanne Welinder |
1995 |
9594AC |
OSK |
|
50m |
2:20.32 |
69 |
8 |
Signe B. Thomasen |
1996 |
9652AA |
HORSENS |
|
50m |
2:23.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
3 |
1 |
Karina Sørensen Gosvig |
1996 |
9658AB |
ALLERØD |
|
50m |
2:21.40 |
7 |
2 |
Maj Howardsen |
1997 |
9798AD |
ALLERØD |
|
50m |
2:18.84 |
185 |
3 |
Emilia Staugaard |
1994 |
9424AJ |
SØNDERBORG |
|
50m |
2:14.02 |
11 |
4 |
Julie Aglund Lauridsen |
1996 |
9692AF |
ALLERØD |
|
50m |
2:07.93 |
152 |
5 |
Christina Holmboe-Olesen |
1993 |
9382AJ |
TRITON B |
|
50m |
2:12.42 |
456 |
6 |
Janni Overgaard |
1993 |
9394AF |
THISTED |
|
50m |
2:14.85 |
338 |
7 |
Josefine Møller Jeppesen |
1995 |
9598AE |
OSK |
|
50m |
2:20.08 |
373 |
8 |
Lise L. Nielsen |
1996 |
9634AG |
NORD |
|
50m |
2:22.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
5 |
1 |
Stephanie Hansen |
1996 |
9622AA |
ALLERØD |
|
50m |
2:20.88 |
80 |
2 |
Mathilde Egelund |
1991 |
9196AI |
OSLF |
|
50m |
2:18.42 |
10 |
3 |
Mette Haagen Larsen |
1997 |
9798AA |
ALLERØD |
|
50m |
2:13.51 |
433 |
4 |
Mathilde Riis Sørensen |
1988 |
8888AA |
WEST SWIM |
|
50m |
2:07.43 |
150 |
5 |
Mette Hasemann |
1993 |
9378AR |
TRITON B |
|
50m |
2:12.27 |
148 |
6 |
Jahnay Benson |
1995 |
9566AF |
TRITON B |
|
50m |
2:14.64 |
151 |
7 |
Julie-Sofie Hemdorff |
1991 |
9144AE |
TRITON B |
|
50m |
2:20.08 |
461 |
8 |
Louise Østergaard Vinther |
1994 |
9432AC |
THISTED |
|
50m |
2:21.50 |
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 |
Udskriftsdato |
08 maj 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
08:29 |
|