Program för SM/JSM (25m) 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Fredag 15 november 2019 kl. 09:30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Arrangör: |
Svensk Simidrott & Eskilstuna SK |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 nov 2019 till den 17 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Ryggsim Herrar
|
Försök 1 (5), Senior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Mix Megapol |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
WR |
1:45.63 |
|
Mitch Larkin |
1993 |
Ryssland |
RUS |
Sydney |
AUS |
2015-11-27 |
|
|
WJ |
1:48.02 |
|
Kliment Kolesnikov |
2000 |
Ryssland |
RUS |
Köpenhamn |
DEN |
2017-12-13 |
|
|
ER |
1:46.11 |
|
Arkady Vyatchanin |
1984 |
Ryssland |
RUS |
Berlin |
GER |
2009-11-15 |
|
|
EJ |
1:48.02 |
|
Kliment Kolesnikov |
2000 |
Ryssland |
RUS |
Köpenhamn |
DEN |
2017-12-13 |
|
|
NR |
1:52.33 |
|
Anders Jensen |
1987 |
Danmark |
DEN |
Köpenhamn |
DEN |
2009-12-19 |
|
|
NJ |
1:54.20 |
|
Kregor Zirk |
1999 |
Estland |
EST |
Kolding |
DEN |
2016-12-11 |
|
|
SR |
1:54.31 |
|
Mattias Carlsson |
1990 |
Uddevalla Sim |
SWE |
Upplands Väsby |
SWE |
2009-11-08 |
|
|
SJ |
1:54.31 |
|
Mattias Carlsson |
1990 |
Uddevalla Sim |
SWE |
Upplands Väsby |
SWE |
2009-11-08 |
|
|
MR |
1:54.40 |
|
Simon Sjödin |
1986 |
SK Neptun |
SWE |
Stockholm |
SWE |
2014-11-21 |
|
|
EM |
1:52.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
FM: Kristian Kron (1992) 1:56.32 |
FJ: Melker Olsson (2000) 1:59.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
210 |
1 |
|
Oskar Gannholm-Johansson |
1996 |
LASS |
2:09.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
529 |
2 |
|
Victor Lloyd |
1996 |
TRELLEBORG |
2:05.14 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
295 |
3 |
|
Gustav Hökfelt |
1994 |
SK NEPTUN |
2:01.00 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
292 |
4 |
|
Kristian Kron |
1992 |
SK NEPTUN |
1:56.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
293 |
5 |
|
Fabian Bergman |
1994 |
SK NEPTUN |
1:59.10 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
211 |
6 |
|
Daniel Olsson |
1996 |
LASS |
2:03.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
246 |
7 |
|
Marcus Kindberg |
1993 |
MKK |
2:06.21 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
459 |
8 |
|
Markus Fürst |
1996 |
VÄSBY SS |
1:48.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Ryggsim Herrar |
Försök 2 (5), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
3 |
|
Petter Hellzén |
2000 |
HS |
2:15.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
520 |
4 |
|
Edwin Larsson |
2001 |
UDDEVALLA |
2:12.31 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
5 |
|
Bo Beckman |
2002 |
MKK |
2:13.88 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
464 |
6 |
|
Simon Brandt |
2000 |
VÄSBY SS |
2:17.00 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Ryggsim Herrar |
Försök 3 (5), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
471 |
1 |
|
William Lernå |
2002 |
VÄSBY SS |
2:12.10 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
423 |
2 |
|
Arvid Nilsson |
2003 |
SK TRITON |
2:11.26 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
3 |
|
Carl Lingström |
2002 |
KALMAR SS |
2:10.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
496 |
4 |
|
Lucas Sterling |
2004 |
VÄSTERÅS |
2:09.30 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
5 |
|
Philip Bentzer |
2001 |
SS04 |
2:09.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
163 |
6 |
|
Viktor Henrysson |
2003 |
JÖNKÖPING |
2:10.94 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
7 |
|
Viktor Sjöström |
2001 |
ELFSBORG |
2:11.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
446 |
8 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
UPSALA S |
2:12.21 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Ryggsim Herrar |
Försök 4 (5), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
1 |
|
Gustav Lind |
2002 |
HS |
2:07.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
435 |
2 |
|
Gustav Ahlqvist |
2003 |
TÄBY SIM |
2:07.34 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
317 |
3 |
|
Robin Björklund |
2002 |
NJURUNDA |
2:07.14 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
4 |
|
Elias Fröde |
2001 |
JÄRFÄLLA S |
2:06.81 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
5 |
|
Jakob Källquist |
2001 |
GÄVLE SS |
2:06.89 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
340 |
6 |
|
Nils Wergeland |
2002 |
POSEIDON |
2:07.23 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
636 |
7 |
|
Rasmus Skyving |
2003 |
NORRTÄLJE |
2:07.47 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
252 |
8 |
|
Karl Hydén Liljegren |
2001 |
MKK |
2:08.02 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Ryggsim Herrar |
Försök 5 (5), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
190 |
1 |
|
Christoffer Dellhede |
2001 |
LANDSKRONA |
2:02.88 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
447 |
2 |
|
Jonatan Carlsson |
2001 |
VARBERG |
2:01.94 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
378 |
3 |
|
Gustav Henriksen |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
2:00.89 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
296 |
4 |
|
Tor Leander |
1999 |
SK NEPTUN |
2:00.30 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
5 |
|
Stefan Varga |
2000 |
HS |
2:00.79 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
215 |
6 |
|
Martin Falk |
1999 |
LASS |
2:01.87 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
327 |
7 |
|
Emil Kernen |
2002 |
NKK |
2:02.20 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
8 |
|
Linus Nykvist |
2001 |
JÄRFÄLLA S |
2:05.80 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-14 20:19:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|