2019-11-13   00:58:53
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/JSM (25m) 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Onsdag 13 november 2019 kl. 09:30

Document
Startlista
SM/JSM (25m) 2019
Plats: Munktellbadet Arrangör: Svensk Simidrott
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 nov 2019 till den 17 nov 2019
1 400m Frisim Herrar Senior
Sponsor: Sparbanken Rekarne
WR 3:32.25 Yannick Agnel 1986 Frankrike FRA Angers FRA 2012-11-15
WJ 3:39.17 Elijah Winnington 2000 Australien AUS Melbourne AUS 2018-10-25
ER 3:32.25 Yannick Agnel 1992 Frankrike FRA Angers FRA 2012-11-15
EJ 3:39.89 Kristof Milak 2000 Ungern HUN Szazhalombatta HUN 2018-11-08
NR 3:36.64 Henrik Christiansen 1996 Norge NOR Hangzhou CHN 2018-12-11
NJ 3:42.57 Pál Joensen 1990 Färöarna FAR Rijeka CRO 2008-12-11
SR 3:39.35 Victor Johansson 1998 Jönköpings SS SWE Köpenhamn DEN 2017-12-13
SJ 3:39.35 Victor Johansson 1998 Jönköpings SS SWE Köpenhamn DEN 2017-12-13
MR 3:41.38 Adam Paulsson 1995 SK Elfsborg SWE Stockholm SWE 2016-11-04
EM 3:43.21
FM: Adam Paulsson (1995) 3:43.98 FJ: Robin Hanson (2001) 3:49.09
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 51 Adam Paulsson Simklubben Elfsborg 1995 AB4395 25m 3:43.48
2 375 Robin Hanson Spårvägen Simförening 2001 AA2701 25m 3:47.97
3 374 Isak Eliasson Spårvägen Simförening 1996 AJ5596 25m 3:48.71
4 304 Wiggo Frohde Simklubben Neptun 2000 AX3300 25m 3:50.77
5 487 Lukas Steiner Västerås Simsällskap 1998 AG8998 25m 3:51.02
6 106 Dennis Dukic Helsingborgs Simsällskap 2000 AC4500 25m 3:57.04
7 307 Mattias Glenesk Simklubben Neptun 1994 BB6994 25m 3:57.77
8 466 Martin Melinder Väsby Simsällskap 2001 AG1301 25m 4:00.61
9 470 Carl Göransson Väsby Simsällskap 2000 AQ8300 25m 4:00.71
10 246 Marcus Kindberg Malmö Kappsimningsklubb 1993 AI6993 25m 4:00.85
11 155 Markus Malm Jönköpings Simsällskap 1997 AE7397 25m 4:00.92
12 376 Adam Karlsson Spårvägen Simförening 2000 AK5900 25m 4:01.39
13 398 Joel Berglund Sundsvalls Simsällskap 2002 AG9702 25m 4:01.57
14 445 Mikael Söderberg Upsala Simsällskap 2003 AA9303 25m 4:01.70
15 339 Anton Jansson Simklubben Poseidon 2002 AC4702 25m 4:03.48
16 105 William Kerman Helsingborgs Simsällskap 2001 AA6501 25m 4:03.54
17 215 Martin Falk Linköpings Allmänna SS 1999 AC1199 25m 4:03.69
18 147 Elias Fröde Järfälla Simsällskap 2001 AE9901 25m 4:04.95
19 50 Joel Hambraeus Danderyds Simförening 1998 AL8198 25m 4:05.12
20 468 Eric Hansson Väsby Simsällskap 2002 AD0302 25m 4:05.20
21 389 Gabriel Henkel Stockholms
Kappsimningsklubb
2001 AS3301 25m 4:05.99
22 378 Gustav Henriksen Spårvägen Simförening 2002 AM1702 25m 4:06.75
23 124 Elias Hysing Helsingborgs Simsällskap 2000 AR1500 25m 4:07.76
24 396 Johan Ekengren Sundsvalls Simsällskap 2001 AA6901 25m 4:09.40
25 55 Linus Holmdahl Simklubben Elfsborg 2001 AE4101 25m 4:10.55
26 336 Victor Bergstrand Simklubben Poseidon 2000 AI8100 25m 4:10.87
27 104 Petter Hellzén Helsingborgs Simsällskap 2000 AA6300 25m 4:12.23
28 148 Linus Nykvist Järfälla Simsällskap 2001 AH3701 25m 4:12.50
29 231 Gustav Edlund Linköpings Allmänna SS 2004 AG7504 25m 4:13.11
30 125 Gustav Lind Helsingborgs Simsällskap 2002 AG7702 25m 4:13.78
31 252 Karl Hydén Liljegren Malmö Kappsimningsklubb 2001 AE7901 25m 4:14.30
32 474 Christopher Lindholm Väsby Simsällskap 2002 AQ1702 50m 4:17.78
2019-11-06 12:59:39 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Svensk Simidrott

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner