Startliste for IKM 2019 Pohjois-Suomi
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Oulun alueen seurat |
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
marras 1, 2019 to marras 3, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
P12,13,14,15,16 100m SU |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 years |
|
# |
ID |
|
Name |
Team |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
192 |
|
Leevi Väyrynen |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
25m |
1:16.42 |
|
|
|
2007 |
07A519 |
|
|
|
|
2 |
13 |
|
Tuukka Orre |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
25m |
1:20.13 |
|
|
|
2007 |
07A309 |
|
|
|
|
3 |
45 |
|
Nooa Kaunisto |
Kemin Uimaseura |
|
|
25m |
1:20.22 |
|
|
|
2007 |
07A125 |
|
|
|
|
4 |
198 |
|
Niko Kumpulainen |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
25m |
1:23.60 |
|
|
|
2007 |
07A556 |
|
|
|
|
5 |
195 |
|
Eduard Chirica |
Oulun Uinti 1906 |
2007 |
07A529 |
25m |
1:23.71 |
|
|
|
|
|
6 |
313 |
|
Veeti Riskilä |
Rovaniemen Uimaseura |
2007 |
07A708 |
25m |
1:26.41 |
|
|
|
|
|
7 |
16 |
|
Oskari Hakkarainen |
Kajaanin Uimaseura |
2007 |
07A432 |
25m |
1:26.84 |
|
|
|
|
|
8 |
275 |
|
Tuomo Strömmer |
Kempeleen Pyrintö |
2007 |
07A358 |
25m |
1:29.61 |
|
|
|
|
|
9 |
204 |
|
Joonas Keränen |
Oulun Uinti 1906 |
2007 |
07A619 |
25m |
1:30.24 |
|
|
|
|
|
10 |
29 |
|
Rasmus Kinnunen |
Kemin Työväen Uimarit |
2007 |
07A035 |
25m |
1:34.54 |
|
|
|
|
|
11 |
60 |
|
Eetu Kahelin |
Oulun Lohet |
2007 |
07A025 |
25m |
1:37.96 |
|
|
|
|
|
12 |
32 |
|
Lauri Junttari |
Kemin Työväen Uimarit |
2007 |
07A320 |
25m |
1:38.35 |
|
|
|
|
|
13 |
98 |
|
Petrus Bergman |
Oulun Lohet |
2007 |
07A686 |
25m |
1:41.72 |
|
|
|
|
|
14 |
114 |
|
Olli Henriksson |
Oulun Lohet |
2007 |
07A833 |
25m |
1:44.36 |
|
|
|
|
|
15 |
200 |
|
Aapo Alaniska |
Oulun Uinti 1906 |
2007 |
07A577 |
25m |
1:44.52 |
|
|
|
|
|
16 |
207 |
|
Julius Katajaharju |
Oulun Uinti 1906 |
2007 |
07A657 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
196 |
|
Elias Hassinen |
Oulun Uinti 1906 |
2007 |
07A531 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
88 |
|
Shengzhe Yin |
Oulun Lohet |
2007 |
07A497 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
211 |
|
Artem Teryaev |
Oulun Uinti 1906 |
2007 |
07A700 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
13 years |
|
# |
ID |
|
Name |
Team |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
68 |
|
Konsta Rantasuo |
Oulun Lohet |
2006 |
06A218 |
25m |
1:09.27 |
|
|
|
|
|
2 |
172 |
|
Erik Peuhkuri |
Oulun Uinti 1906 |
2006 |
06A373 |
25m |
1:11.58 |
|
|
|
|
|
3 |
65 |
|
Kalle Pesälä |
Oulun Lohet |
2006 |
06A178 |
25m |
1:12.12 |
|
|
|
|
|
4 |
63 |
|
Julius Schroderus |
Oulun Lohet |
2006 |
06A155 |
25m |
1:12.58 |
|
|
|
|
|
5 |
44 |
|
Miko Saukkonen |
Kemin Uimaseura |
2006 |
06A342 |
25m |
1:15.15 |
|
|
|
|
|
6 |
4 |
|
Juha-Pekka Heikkinen |
Kajaanin Uimaseura |
2006 |
06A295 |
25m |
1:18.25 |
|
|
|
|
|
7 |
231 |
|
Samuli Koskela |
Oulun Uinti 1906 |
2006 |
06B051 |
25m |
1:22.06 |
|
|
|
|
|
8 |
180 |
|
Markus Tervaskanto |
Oulun Uinti 1906 |
2006 |
06A664 |
25m |
1:22.35 |
|
|
|
|
|
9 |
38 |
|
Jesse Koskinen |
Kemin Työväen Uimarit |
2006 |
06A898 |
25m |
1:22.94 |
|
|
|
|
|
10 |
178 |
|
Arttu Kortetjärvi |
Oulun Uinti 1906 |
2006 |
06A631 |
25m |
1:23.17 |
|
|
|
|
|
11 |
209 |
|
Miika Suorsa |
Oulun Uinti 1906 |
2006 |
06A927 |
25m |
1:25.21 |
|
|
|
|
|
12 |
299 |
|
Arttu Ranta-Valkama |
Swimming Club Rovaniemi |
2006 |
06A391 |
25m |
1:33.52 |
|
|
|
|
|
13 |
183 |
|
Riku Keskiaho |
Oulun Uinti 1906 |
2006 |
06A678 |
25m |
1:44.47 |
|
|
|
|
|
14 |
233 |
|
Juho Rytilahti |
Oulun Uinti 1906 |
2006 |
06B064 |
25m |
1:46.45 |
|
|
|
|
|
15 |
100 |
|
Veikko Mikael Korpipää |
Oulun Lohet |
2006 |
06A956 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
14 years |
|
# |
ID |
|
Name |
Team |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
171 |
|
Roni Heikkinen |
Oulun Uinti 1906 |
2005 |
05A646 |
25m |
1:08.07 |
|
|
|
|
|
2 |
179 |
|
Erblin Latifi |
Oulun Uinti 1906 |
2005 |
05A921 |
25m |
1:08.11 |
|
|
|
|
|
3 |
169 |
|
Lauri Siurua |
Oulun Uinti 1906 |
2005 |
05A631 |
25m |
1:09.73 |
|
|
|
|
|
15 years |
|
# |
ID |
|
Name |
Team |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
166 |
|
Jere Hannuksela |
Oulun Uinti 1906 |
2004 |
04A877 |
25m |
1:05.40 |
|
|
|
|
|
2 |
57 |
|
Vili Rantasuo |
Oulun Lohet |
2004 |
04A522 |
25m |
1:09.03 |
|
|
|
|
|
3 |
54 |
|
Nikolai Em |
Oulun Lohet |
2004 |
04A424 |
25m |
1:15.90 |
|
|
|
|
|
16 years |
|
# |
ID |
|
Name |
Team |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
140 |
|
Paavo Erkinaro |
Oulun Uinti 1906 |
2003 |
03A020 |
25m |
1:04.37 |
|
|
|
|
|
2 |
24 |
|
Roope Hyvärinen |
Kemin Työväen Uimarit |
2003 |
03A201 |
25m |
1:14.01 |
|
|
|
|
|
3 |
145 |
|
Sihan Yu |
Oulun Uinti 1906 |
2003 |
03A332 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-01 14:55:32 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|