Startliste for Open Nordic Masters 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Vanders |
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Oct 25, 2019 to Oct 27, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
50m Vapaauinti Naiset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Name |
Team |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
50 |
|
Linda Lund Tietze |
Haslev Svømmeklub |
1984 |
8442AA |
50m |
26.84 |
|
|
|
|
|
2 |
476 |
|
Raakel Luoto |
Åbo Simklubb |
1975 |
75A049 |
50m |
27.53 |
|
|
|
|
|
3 |
290 |
|
Noora Kollanus |
Cetus Espoo |
1991 |
91A474 |
50m |
28.12 |
|
|
|
|
|
4 |
111 |
|
Roosa Säntti |
Helsingfors Simsällskap |
1983 |
83A051 |
50m |
28.32 |
|
|
|
|
|
5 |
477 |
|
Alisa Ponomareva |
Åbo Simklubb |
1991 |
91A777 |
50m |
28.45 |
|
|
|
|
|
6 |
71 |
|
Anna Hammar |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
1968 |
AA2668 |
50m |
28.46 |
|
|
|
|
|
7 |
62 |
|
Maria Norberg |
Kristianstads SLS |
1963 |
AA0263 |
50m |
28.54 |
|
|
|
|
|
8 |
248 |
|
Riikka Majander |
Tuusulan Uimaseura ry |
1984 |
84A018 |
50m |
28.64 |
|
|
|
|
|
9 |
330 |
|
Miia Hurskainen |
Kuopion Uimaseura |
1992 |
92A228 |
50m |
28.72 |
|
|
|
|
|
10 |
449 |
|
Elisa Vilhunen |
S.C. Pingviinit |
1988 |
88A195 |
50m |
28.93 |
|
|
|
|
|
11 |
103 |
|
Nelli Määttänen |
Helsingfors Simsällskap |
1993 |
93A361 |
50m |
29.03 |
|
|
|
|
|
12 |
124 |
|
Ira Uusoksa |
Helsingfors Simsällskap |
1987 |
87A274 |
50m |
29.09 |
|
|
|
|
|
13 |
83 |
|
Marie Therese Öberg |
Ösmo Simsällskap |
1986 |
AR2486 |
50m |
29.23 |
|
|
|
|
|
14 |
479 |
|
Kaisa Männistö |
Nokian Pyry |
1978 |
78A120 |
50m |
29.40 |
|
|
|
|
|
15 |
502 |
|
Sofia Risteelä |
Oulun Uinti 1906 |
1993 |
93A676 |
50m |
29.46 |
|
|
|
|
|
16 |
20 |
|
Britt-Marie Nilsson |
Simklubben Sydsim |
1971 |
AA8471 |
50m |
29.56 |
|
|
|
|
|
17 |
178 |
|
Maria Ripatti |
Järvenpään Uintiklubi ry |
1987 |
87A148 |
50m |
29.61 |
|
|
|
|
|
18 |
629 |
|
Liisa Ailanen |
Swimming Team Rauma |
1978 |
78A099 |
50m |
29.67 |
|
|
|
|
|
19 |
201 |
|
Ninni From |
Simmis Wanda ry |
1988 |
88A150 |
50m |
29.71 |
|
|
|
|
|
20 |
114 |
|
Anu Ilander |
Helsingfors Simsällskap |
1968 |
68A022 |
50m |
29.82 |
|
|
|
|
|
21 |
648 |
|
Karin Axelsson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
1970 |
AA8270 |
50m |
30.19 |
|
|
|
|
|
22 |
252 |
|
Maarit Venesmäki |
Tuusulan Uimaseura ry |
1969 |
69A035 |
50m |
30.30 |
|
|
|
|
|
23 |
406 |
|
Petra Thodin |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1968 |
68A028 |
50m |
30.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
73 |
|
Tove Brickner |
Turebergs Simklubb |
1985 |
AL2485 |
50m |
30.32 |
|
|
|
|
|
25 |
622 |
|
Niina Säteri |
Kampuksen Plaani |
1984 |
84A134 |
50m |
30.48 |
|
|
|
|
|
26 |
717 |
|
Olga Susloparova |
43 Region |
1974 |
|
50m |
30.50 |
|
|
|
|
|
|
27 |
105 |
|
Elina Mäkinen |
Helsingfors Simsällskap |
1993 |
93A401 |
50m |
30.58 |
|
|
|
|
|
28 |
63 |
|
Helena Dahlerus |
Kristianstads SLS |
1979 |
AB8279 |
50m |
30.70 |
|
|
|
|
|
29 |
644 |
|
Agnes Larsson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
1991 |
AY7291 |
50m |
30.89 |
|
|
|
|
|
30 |
94 |
|
Tina Sandulf |
Täby Sim |
1970 |
AB9670 |
50m |
30.93 |
|
|
|
|
|
31 |
795 |
|
Iuliia Boeva |
Olymp |
1969 |
|
50m |
31.00 |
|
|
|
|
|
|
32 |
55 |
|
Michelle Borgstrøm |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1989 |
8962AG |
50m |
31.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
122 |
|
Salla Valtari |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
50m |
31.06 |
|
|
|
1985 |
85A172 |
|
34 |
351 |
|
Sanna Soininen |
Brahean Uimarit |
|
|
50m |
31.11 |
|
|
|
1973 |
73A027 |
|
35 |
54 |
|
Maria Jensen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50m |
31.21 |
|
|
|
1992 |
9292AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
247 |
|
Johanna Salmela |
Tuusulan Uimaseura ry |
1976 |
76A011 |
50m |
31.22 |
|
|
|
|
|
37 |
15 |
|
Tilde Juul |
Sigma Swim Birkerød |
1974 |
7426AA |
50m |
31.33 |
|
|
|
|
|
38 |
728 |
|
Sara Persson |
Göteborg Sim |
1983 |
AC5483 |
50m |
31.42 |
|
|
|
|
|
39 |
117 |
|
Lotta Rutanen |
Helsingfors Simsällskap |
1974 |
74A049 |
50m |
31.53 |
|
|
|
|
|
40 |
498 |
|
Asta Viuhkola |
Oulun Lohet |
1980 |
80A126 |
50m |
31.55 |
|
|
|
|
|
41 |
760 |
|
Louise Green Engberg |
Køge Svømmeklub |
1978 |
7866AA |
50m |
31.64 |
|
|
|
|
|
42 |
264 |
|
Sanna Hokkanen |
Cetus Espoo |
1977 |
77A000 |
50m |
31.65 |
|
|
|
|
|
43 |
113 |
|
Ilona Repo |
Helsingfors Simsällskap |
1994 |
94A742 |
50m |
31.80 |
|
|
|
|
|
44 |
212 |
|
Päivi Steffen |
Simmis Wanda ry |
1971 |
71A079 |
50m |
31.89 |
|
|
|
|
|
45 |
61 |
|
Therese Mattsson |
Karlskoga Simförening |
1978 |
AB9878 |
50m |
32.11 |
|
|
|
|
|
46 |
796 |
|
Svetlana ISLAMGALEEVA |
Spartak |
1964 |
|
50m |
32.12 |
|
|
|
|
|
|
47 |
72 |
|
Sannah Sjöholm |
Södertörns Simsällskap |
1985 |
AF5885 |
50m |
32.18 |
|
|
|
|
|
48 |
461 |
|
Minea Koskinen |
S.C. Pingviinit |
1990 |
90A632 |
50m |
32.20 |
|
|
|
|
|
49 |
750 |
|
Marina Schwarz |
Linz AG Sport |
1979 |
|
50m |
32.21 |
|
|
|
|
|
|
50 |
623 |
|
Terhi Heikkilä |
Kampuksen Plaani |
1974 |
74A060 |
50m |
32.27 |
|
|
|
|
|
51 |
729 |
|
Amanda Akander |
Göteborg Sim |
1988 |
BJ1888 |
50m |
32.30 |
|
|
|
|
|
52 |
1 |
|
Eva Berglund-Lindbäck |
Danderyds Simförening |
1955 |
AA4255 |
50m |
32.44 |
|
|
|
|
|
53 |
169 |
|
Katja Koivu-Pirhonen |
Helsingin Uimarit |
1975 |
75A007 |
50m |
32.52 |
|
|
|
|
|
54 |
405 |
|
Paula Niinimäki |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1981 |
81A041 |
50m |
32.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
444 |
|
Anna Korhonen |
S.C. Pingviinit |
1990 |
90A260 |
50m |
32.55 |
|
|
|
|
|
56 |
353 |
|
Reetta Pyykkö |
Brahean Uimarit |
1986 |
86A197 |
50m |
32.92 |
|
|
|
|
|
57 |
555 |
|
Anne-Mari Käräjämies |
Hydra Platypus |
1964 |
64A004 |
50m |
32.96 |
|
|
|
|
|
58 |
16 |
|
Cecilia Maunsbach |
Sigma Swim Birkerød |
1964 |
6464AA |
50m |
33.69 |
|
|
|
|
|
59 |
206 |
|
Carrie Turunen |
Simmis Wanda ry |
1973 |
73A072 |
50m |
33.96 |
|
|
|
|
|
60 |
459 |
|
Leena Rasinaho |
S.C. Pingviinit |
1965 |
65A073 |
50m |
33.98 |
|
|
|
|
|
61 |
30 |
|
Eva Lofthus |
Loerenskog og Raelingen kappsvoemmingsklubb - LRK |
1964 |
|
50m |
34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
180 |
|
Pirkko Hankonen |
Järvenpään Uintiklubi ry |
1963 |
63A049 |
50m |
34.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
640 |
|
Bodil Karlsson |
Ålands Simförening |
1965 |
65A065 |
50m |
34.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
378 |
|
Pia Rantanen |
Swimming Jyväskylä |
1984 |
84A154 |
50m |
34.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
93 |
|
Caroline Magnusson |
Täby Sim |
1956 |
AA2456 |
50m |
34.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
374 |
|
Sarri Sipilä |
Swimming Jyväskylä |
1977 |
77A125 |
50m |
34.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
755 |
|
Hege Bjelland |
Roma Masters |
1990 |
|
50m |
34.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
618 |
|
Nina Saarimaa |
Nurmijärven Uinti |
1974 |
74A081 |
50m |
34.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
207 |
|
Heidi Oksanen |
Simmis Wanda ry |
1974 |
74A069 |
50m |
34.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
60 |
|
Margareta Rainer |
Gävle Simsällskap |
1949 |
AA0249 |
50m |
34.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
745 |
|
Siv Laila Eriksen |
Sogndal IL |
1965 |
|
50m |
35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
85 |
|
Anna-Lena Bryngelsson |
Stockholmspolisens IF SF |
1954 |
AA2254 |
50m |
35.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
181 |
|
Johanna Gröhn |
Järvenpään Uintiklubi ry |
1978 |
78A123 |
50m |
35.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
689 |
|
Ásta Þóra Ólafsdóttir |
Sunddeild Breiðabliks |
1963 |
2108634 359 |
50m |
36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
92 |
|
Christina Lorenzen |
Täby Sim |
|
|
50m |
36.05 |
|
|
|
1958 |
AA5458 |
|
76 |
661 |
|
Riina OTS |
Meisterujumise U-Klubi |
|
|
50m |
36.06 |
|
|
|
1964 |
|
|
|
|
|
77 |
550 |
|
Päivi Halme |
ORCA Helsinki |
|
|
50m |
36.11 |
|
|
|
1964 |
64A071 |
|
|
|
|
78 |
106 |
|
Leena Brooke |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
50m |
36.25 |
|
|
|
1960 |
60A016 |
|
|
|
|
79 |
752 |
|
Bente Getz Sollie |
Bergen og Omegn Masters |
|
|
50m |
36.51 |
|
|
|
1963 |
|
|
|
|
|
80 |
372 |
|
Anu Lajunen |
Swimming Jyväskylä |
|
|
50m |
36.56 |
|
|
|
1966 |
66A086 |
|
|
|
|
81 |
22 |
|
Inge-Lise Damberg |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
|
50m |
36.57 |
|
|
|
1957 |
5762AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
495 |
|
Anna Karjalainen |
Oulun Lohet |
1994 |
94A685 |
50m |
36.61 |
|
|
|
|
|
83 |
594 |
|
Minna Karhama |
Vanders |
1966 |
66A022 |
50m |
36.91 |
|
|
|
|
|
84 |
565 |
|
Kirsti Kanerva |
Uintiklubi Nereus |
1952 |
52A007 |
50m |
37.62 |
|
|
|
|
|
85 |
343 |
|
Maritta Kurki |
Lahden Kaleva |
1952 |
52A020 |
50m |
37.64 |
|
|
|
|
|
86 |
269 |
|
Maikki Torsti |
Cetus Espoo |
1963 |
63A005 |
50m |
37.91 |
|
|
|
|
|
87 |
174 |
|
Sanna Lepistö |
Helsingin Uimarit |
1977 |
77A140 |
50m |
38.07 |
|
|
|
|
|
88 |
288 |
|
Kaarina Markkula |
Cetus Espoo |
1952 |
52A012 |
50m |
38.10 |
|
|
|
|
|
89 |
217 |
|
Raisa Friberg |
Simmis Wanda ry |
1976 |
76A113 |
50m |
38.36 |
|
|
|
|
|
90 |
679 |
|
Þórunn Kristín Guðmundsdóttir |
Sundfélagið Ægir |
1969 |
280569- 4969 |
50m |
38.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
45 |
|
Randi Larsen |
Asker SK |
1946 |
1003295 0 |
50m |
38.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
706 |
|
Natalya Belinskaya |
Neva Stars |
1954 |
|
50m |
38.70 |
|
|
|
|
|
|
93 |
302 |
|
Minna Kantakoski |
Cetus Espoo |
1964 |
64A069 |
50m |
38.71 |
|
|
|
|
|
94 |
209 |
|
Annina Hoffren |
Simmis Wanda ry |
1981 |
81A096 |
50m |
38.76 |
|
|
|
|
|
95 |
377 |
|
Minna Kokko |
Swimming Jyväskylä |
1977 |
77A135 |
50m |
39.10 |
|
|
|
|
|
96 |
617 |
|
Taina Hyvönen |
Nurmijärven Uinti |
1975 |
75A128 |
50m |
39.21 |
|
|
|
|
|
97 |
685 |
|
María Jónsdóttir |
Sunddeild Breiðabliks |
1977 |
2006774 399 |
50m |
39.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
522 |
|
Heli Karhunen |
Kempeleen Pyrintö |
1985 |
85A177 |
50m |
39.47 |
|
|
|
|
|
99 |
614 |
|
Tiina Kämäräinen |
Nurmijärven Uinti |
1978 |
78A130 |
50m |
39.58 |
|
|
|
|
|
100 |
569 |
|
Taina Miekka |
Uintiklubi Nereus |
1959 |
59A023 |
50m |
39.99 |
|
|
|
|
|
101 |
499 |
|
Kristiina Salo |
Oulun Lohet |
1977 |
77A132 |
50m |
40.12 |
|
|
|
|
|
102 |
533 |
|
Liisa Rantatulkkila |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
1982 |
82A137 |
50m |
40.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
267 |
|
Leena Kaseva |
Cetus Espoo |
|
|
50m |
40.65 |
|
|
|
1954 |
54A003 |
|
|
|
|
104 |
23 |
|
Heidi Gryholt |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
|
50m |
41.16 |
|
|
|
1965 |
6544AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
521 |
|
Zsuzsanna Törmänen |
Kempeleen Pyrintö |
1978 |
78A137 |
50m |
41.48 |
|
|
|
|
|
106 |
25 |
|
Berit Marx Pedersen |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
1950 |
5012AA |
50m |
41.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
245 |
|
Kerstin Rehnström |
Ekenäs Simsällskap |
1957 |
57A008 |
50m |
41.98 |
|
|
|
|
|
108 |
437 |
|
Merja Salonen-Piira |
Koovee |
1958 |
58A012 |
50m |
42.04 |
|
|
|
|
|
109 |
566 |
|
Raija Sandelin |
Uintiklubi Nereus |
1960 |
60A008 |
50m |
42.33 |
|
|
|
|
|
110 |
362 |
|
Pirjo-Leena Pitkänen |
Swimming Jyväskylä |
1945 |
45A004 |
50m |
42.37 |
|
|
|
|
|
111 |
615 |
|
Ulla Vainikka |
Nurmijärven Uinti |
1965 |
65A074 |
50m |
43.06 |
|
|
|
|
|
112 |
691 |
|
Guðmunda Ólöf Jónasdóttir |
UMS Borgarfjarðar |
1949 |
|
50m |
43.50 |
|
|
|
|
|
|
113 |
91 |
|
Mimmi Kvissberg |
Täby Sim |
1962 |
AA0862 |
50m |
43.84 |
|
|
|
|
|
114 |
684 |
|
Anna Magga Hraundal |
Sunddeild Breiðabliks |
1977 |
1203775 589 |
50m |
44.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
564 |
|
Pirkko Siikarla |
Uintiklubi Nereus |
1946 |
46A003 |
50m |
46.15 |
|
|
|
|
|
116 |
616 |
|
Mari Murto |
Nurmijärven Uinti |
1969 |
69A095 |
50m |
46.63 |
|
|
|
|
|
117 |
690 |
|
Fríða Proppé |
Sunddeild Breiðabliks |
1949 |
2004493 209 |
50m |
47.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
692 |
|
Björg H. Kristófersdóttir |
UMS Borgarfjarðar |
1952 |
0805523 359 |
50m |
48.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
365 |
|
Anna Maija Pyrrö |
Swimming Jyväskylä |
|
|
50m |
48.10 |
|
|
|
1941 |
41A006 |
|
120 |
541 |
|
Marjatta Koivisto |
ORCA Helsinki |
|
|
50m |
49.02 |
|
|
|
1952 |
52A018 |
|
121 |
727 |
|
Anna Sohlberg |
Göteborg Sim |
|
|
50m |
49.19 |
|
|
|
1974 |
AB4874 |
|
122 |
336 |
|
Minna Männikkö |
Kuopion Uimaseura |
|
|
50m |
50.23 |
|
|
|
1989 |
89A538 |
|
123 |
35 |
|
Margit Sams |
Salzburger Turnverein Schwimmen |
|
|
50m |
53.60 |
|
|
|
1948 |
30348 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
680 |
|
Ragna María Ragnarsdóttir |
Sundfélagið Ægir |
1948 |
120148 |
50m |
54.77 |
|
|
|
|
|
125 |
757 |
|
Barbro Grufman |
Hellas Simklubb |
1948 |
AA0248 |
50m |
55.23 |
|
|
|
|
|
126 |
758 |
|
Marie Crisp |
Danderyds Simförening |
1949 |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
109 |
|
Vivi Brooke |
Helsingfors Simsällskap |
1989 |
89A162 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
128 |
219 |
|
Eveliina Puustjärvi |
Simmis Wanda ry |
1985 |
85A181 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
129 |
129 |
|
karoliina kakko |
Helsingfors Simsällskap |
1993 |
93B253 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
130 |
426 |
|
Tanja Laine |
Hämeenlinnan Uimaseura |
1986 |
86A165 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
131 |
88 |
|
Vera Koponen |
Stockholmspolisens IF SF |
1968 |
AA2868 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
132 |
176 |
|
Kira Koskela |
Hyvinkään Uimaseura |
1992 |
92A279 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
133 |
160 |
|
Maija Rutanen |
HTU Stadi |
1969 |
69A101 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-24 13.45.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|