Startliste for Open Nordic Masters 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Vanders |
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Oct 25, 2019 to Oct 27, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
200m Vapaauinti Miehet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Name |
Team |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
735 |
|
Håkan Skaarud Karlsen |
Oslo Idrettslag |
1979 |
|
50m |
2:03.74 |
|
|
|
|
|
|
2 |
736 |
|
Knut Ivan Rasmunssen |
Oslo Idrettslag |
1978 |
|
50m |
2:08.00 |
|
|
|
|
|
|
3 |
51 |
|
Rasmus Jørgensen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1989 |
8983AB |
50m |
2:08.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
698 |
|
Johan Bergendorff |
Gladsaxe Svømmeklub |
1978 |
7871AA |
50m |
2:09.90 |
|
|
|
|
|
5 |
3 |
|
Gustaf Toll |
Danderyds Simförening |
1985 |
AD9585 |
50m |
2:10.13 |
|
|
|
|
|
6 |
646 |
|
Per Svanberg |
Solna Sundbyberg SS 04 |
1971 |
AA6371 |
50m |
2:12.35 |
|
|
|
|
|
7 |
738 |
|
Geir Inge Rimmereide |
Stord Kappsymjarlag |
1970 |
|
50m |
2:15.00 |
|
|
|
|
|
|
8 |
48 |
|
Søren Mikkelsen |
Lyseng IF |
1991 |
9101AG |
50m |
2:15.07 |
|
|
|
|
|
9 |
375 |
|
Niko Rantala |
Swimming Jyväskylä |
1973 |
73A076 |
50m |
2:16.59 |
|
|
|
|
|
10 |
580 |
|
Tommi Kähkönen |
Speedo Masters Finland |
1970 |
70A157 |
50m |
2:16.80 |
|
|
|
|
|
11 |
272 |
|
Aki Jormanainen |
Cetus Espoo |
1977 |
77A009 |
50m |
2:16.87 |
|
|
|
|
|
12 |
741 |
|
Magne Klementsen |
Stord Kappsymjarlag |
1961 |
|
50m |
2:17.30 |
|
|
|
|
|
|
13 |
649 |
|
Stefan Behring |
Solna Sundbyberg SS 04 |
1974 |
AB1974 |
50m |
2:17.34 |
|
|
|
|
|
14 |
489 |
|
Jani-Petteri Puustinen |
Aurajoen Uinti Ry |
1979 |
79A120 |
50m |
2:17.52 |
|
|
|
|
|
15 |
68 |
|
Ola Selvrenius |
Simklubben Neptun |
1966 |
AB0766 |
50m |
2:18.34 |
|
|
|
|
|
16 |
24 |
|
Dan Ole Johansen |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
1960 |
6075AA |
50m |
2:20.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
297 |
|
Ville Alopaeus |
Cetus Espoo |
1971 |
71A065 |
50m |
2:21.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
688 |
|
Elvar Níelsson |
Sunddeild Breiðabliks |
1974 |
|
50m |
2:23.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
633 |
|
Federico Barbano |
Swimming Team Rauma |
1989 |
89A536 |
50m |
2:23.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
554 |
|
Markku Ahonen |
UPOT |
1981 |
81A015 |
50m |
2:24.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
537 |
|
Markus Salmela |
Gamla Polare urheiluseura |
1983 |
83A063 |
50m |
2:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
503 |
|
Esa Päätalo |
Oulun Uinti 1906 |
1965 |
65A041 |
50m |
2:25.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
301 |
|
Aki Kattelus |
Cetus Espoo |
1972 |
72A078 |
50m |
2:26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
327 |
|
Matti Hurula |
Kuopion Uimaseura |
1961 |
61A002 |
50m |
2:28.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
711 |
|
Sergey Frolov |
Neva Stars |
1964 |
|
50m |
2:28.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
10 |
|
Robert Jakubek |
Helsingborgs Simsällskap |
1959 |
AB1559 |
50m |
2:28.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
782 |
|
Aleksandr KRÕLOV |
Meisterujumise U-Klubi |
1962 |
|
50m |
2:29.25 |
|
|
28 |
664 |
|
Aleksandr Krolov |
Meisterujumise U-Klubi |
|
|
50m |
2:29.25 |
|
|
|
1962 |
|
|
29 |
67 |
|
Ulf Gabrielsson |
Simklubben Neptun |
|
|
50m |
2:33.16 |
|
|
|
1948 |
AA9148 |
|
30 |
710 |
|
Sergey Skorobogatov |
Neva Stars |
|
|
50m |
2:34.50 |
|
|
|
1962 |
|
|
31 |
279 |
|
Simo-Pekka Torsti |
Cetus Espoo |
|
|
50m |
2:34.85 |
|
|
|
1960 |
60A013 |
|
32 |
421 |
|
Mauri Kanto |
Kauhajoen Karhu |
|
|
50m |
2:36.13 |
|
|
|
1963 |
63A045 |
|
33 |
454 |
|
Markku Viitala |
S.C. Pingviinit |
|
|
50m |
2:36.26 |
|
|
|
1963 |
63A069 |
|
34 |
591 |
|
Jukka Lehtola |
Uinti Imatra |
|
|
50m |
2:36.32 |
|
|
|
1968 |
68A008 |
|
35 |
65 |
|
Carl Magnus Helin |
Lidingö Simklubb |
|
|
50m |
2:36.34 |
|
|
|
1976 |
AB3376 |
|
36 |
628 |
|
Aarne Hakanen |
Swimming Team Rauma |
|
|
50m |
2:37.19 |
|
|
|
1977 |
77A035 |
|
37 |
8 |
|
Magnus Svensson |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
50m |
2:37.75 |
|
|
|
1962 |
AB0562 |
|
38 |
696 |
|
Pedro Miguel Magalhaes |
Ginásio Clube de Santo Tirso |
|
|
50m |
2:38.91 |
|
|
|
1988 |
128262 |
|
39 |
281 |
|
Marko Lysmä |
Cetus Espoo |
|
|
50m |
2:40.39 |
|
|
|
1965 |
65A020 |
|
40 |
602 |
|
Janne Alanne |
Vanders |
|
|
50m |
2:44.36 |
|
|
|
1970 |
70A154 |
|
41 |
682 |
|
Guðmundur Björnsson |
Sunddeild Breiðabliks |
|
|
50m |
2:44.41 |
|
|
|
1975 |
1804754 519 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
455 |
|
Janne Moilanen |
S.C. Pingviinit |
1977 |
77A114 |
50m |
2:46.81 |
|
|
|
|
|
43 |
357 |
|
Markku Makkonen |
Savonlinnan Uimaseura |
1948 |
48A011 |
50m |
2:47.52 |
|
|
|
|
|
44 |
683 |
|
Birgir Gíslason |
Sunddeild Breiðabliks |
1966 |
1502665 489 |
50m |
2:49.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
7 |
|
Mikael Svahn |
Eskilstuna Simklubb |
1967 |
AC1167 |
50m |
2:49.30 |
|
|
|
|
|
46 |
681 |
|
Remi Spilliaert |
Sundfélagið Ægir |
1958 |
311258- 6729 |
50m |
2:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
510 |
|
Heikki Koskela |
Oulun Uinti 1906 |
1968 |
68A085 |
50m |
2:50.70 |
|
|
|
|
|
48 |
125 |
|
Sami-Petteri Pitkänen |
Helsingfors Simsällskap |
1975 |
75A127 |
50m |
2:54.30 |
|
|
|
|
|
49 |
344 |
|
Matti Kurki |
Lahden Kaleva |
1975 |
75A114 |
50m |
2:54.65 |
|
|
|
|
|
50 |
77 |
|
Eric Brandelius |
Västerås Simsällskap |
1949 |
AA8149 |
50m |
2:55.10 |
|
|
|
|
|
51 |
430 |
|
Timo Piispanen |
Hämeenlinnan Uimaseura |
1968 |
68A072 |
50m |
2:56.70 |
|
|
|
|
|
52 |
251 |
|
Taito Pöysti |
Tuusulan Uimaseura ry |
1956 |
56A026 |
50m |
2:57.48 |
|
|
|
|
|
53 |
80 |
|
Håkan Quist |
Västerås Simsällskap |
1961 |
AB4361 |
50m |
2:59.18 |
|
|
|
|
|
54 |
198 |
|
Raimo Backman |
Uintiseura Kuhat |
1956 |
56A047 |
50m |
3:01.31 |
|
|
|
|
|
55 |
283 |
|
Timo Teponoja |
Cetus Espoo |
1955 |
55A007 |
50m |
3:01.34 |
|
|
|
|
|
56 |
436 |
|
Tapani Tuomiranta |
Koovee |
1951 |
51A008 |
50m |
3:01.85 |
|
|
|
|
|
57 |
286 |
|
Antero Elovaara |
Cetus Espoo |
1959 |
59A016 |
50m |
3:02.84 |
|
|
|
|
|
58 |
284 |
|
Lauri Malk |
Cetus Espoo |
1937 |
37A002 |
50m |
3:03.51 |
|
|
|
|
|
59 |
705 |
|
Vladimir Nefedov |
Neva Stars |
1949 |
|
50m |
3:04.97 |
|
|
|
|
|
|
60 |
192 |
|
Esko Turunen |
Riihimäen Uimaseura |
1955 |
55A021 |
50m |
3:07.01 |
|
|
|
|
|
61 |
678 |
|
Sigurbjörn Einarsson |
Sundfélagið Ægir |
1952 |
2811522 899 |
50m |
3:07.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
211 |
|
Matti Alpola |
Simmis Wanda ry |
1953 |
53A019 |
50m |
3:11.90 |
|
|
|
|
|
63 |
118 |
|
Ralf Sund |
Helsingfors Simsällskap |
1955 |
55A022 |
50m |
3:11.96 |
|
|
|
|
|
64 |
84 |
|
Håkan Bengtsson |
Stockholmspolisens IF SF |
1942 |
AA6142 |
50m |
3:16.96 |
|
|
|
|
|
65 |
275 |
|
Asko Saarinen |
Cetus Espoo |
1942 |
42A002 |
50m |
3:22.44 |
|
|
|
|
|
66 |
360 |
|
Heikki Pykäläinen |
Swimming Jyväskylä |
1952 |
52A003 |
50m |
3:22.62 |
|
|
|
|
|
67 |
754 |
|
Gennadii Sizikov |
Mad Wave Viipuri |
1963 |
|
50m |
3:30.00 |
|
|
|
|
|
|
68 |
423 |
|
Pekka Sortila |
Hämeenlinnan Uimaseura |
1935 |
35A004 |
50m |
3:52.15 |
|
|
|
|
|
69 |
422 |
|
Sauli Uusi-Kokko |
Kauhajoen Karhu |
1933 |
33A005 |
50m |
8:18.79 |
|
|
|
|
|
70 |
203 |
|
Juha Karttunen |
Simmis Wanda ry |
1964 |
64A035 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
71 |
391 |
|
Antti Korri |
Kokkolan Uimaseura |
1992 |
92A138 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
72 |
516 |
|
Lauri Multanen |
Tornion Uimaseura |
1959 |
59A032 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
73 |
215 |
|
Teemu Smalin |
Simmis Wanda ry |
1977 |
77A137 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
74 |
599 |
|
Alex Pakaslahti |
Vanders |
1965 |
65A063 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
75 |
577 |
|
Frans Veck |
Speedo Masters Finland |
1979 |
79A068 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
76 |
98 |
|
Mika Ruusunen |
Helsingfors Simsällskap |
1970 |
70A059 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
77 |
452 |
|
Ville-Matti Erkintalo |
S.C. Pingviinit |
1982 |
82A089 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
78 |
186 |
|
Aki Tuomainen |
Keravan Uimarit |
1975 |
75A004 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
79 |
460 |
|
Heikki Kultala |
S.C. Pingviinit |
1979 |
79A113 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
80 |
779 |
|
Jarkko Mikkola |
Hyvinkään Uimaseura |
1969 |
69A091 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
81 |
398 |
|
Hannu Kuokkanen |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1948 |
48A002 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
329 |
|
Tomi Miettinen |
Kuopion Uimaseura |
1986 |
86A014 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
218 |
|
Marko Enberg |
Simmis Wanda ry |
1970 |
70A172 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
773 |
|
Matti Pohjolainen |
Hyvinkään Uimaseura |
1987 |
87A271 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
128 |
|
Bojan Hudec |
Helsingfors Simsällskap |
1978 |
78A144 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
494 |
|
Petri Juka |
Oulun Lohet |
1983 |
83A049 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
199 |
|
Tatu Kuosa |
Simmis Wanda ry |
1991 |
91A029 |
50m |
|
|
|
88 |
99 |
|
Samuli Ikävalko |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
50m |
|
|
|
|
1970 |
70A060 |
|
89 |
544 |
|
Martti Näsäkkälä |
ORCA Helsinki |
|
|
50m |
|
|
|
|
1978 |
78A062 |
|
90 |
573 |
|
Mikko Soini |
Speedo Masters Finland |
|
|
50m |
|
|
|
|
1972 |
72A027 |
|
91 |
368 |
|
Antti Viilos |
Swimming Jyväskylä |
|
|
50m |
|
|
|
|
1989 |
89A304 |
|
92 |
448 |
|
Rafik Neuman |
S.C. Pingviinit |
|
|
50m |
|
|
|
|
1948 |
48A012 |
|
93 |
277 |
|
Arto Mynttinen |
Cetus Espoo |
|
|
50m |
|
|
|
|
1948 |
48A005 |
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-24 13.45.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|