2020-07-05   09:07:59
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Borås Speedo Meet 2020

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Borås Speedo Meet 2020
Plats: Borås Simarena Arrangör: Simklubben Elfsborg
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020
22 200m Ryggsim Damer
Sponsor: Paroy AB
14&y D 2:30.43 Trine Fors Skövde SS (SWE) 2017-01-01
15-16 D 2:25.80 Trine Fors Skövde SS (SWE) 2019-01-01
17&ä D 2:20.10 Emelie  Falbe-Hansen 2017-01-01
14 och yngre
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 550 Live Korstadhagen 2006 Ullensakersvømmerne NOR 2:41.74
2 331 Agnes Sjöström 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 2:46.81
3 399 Saga Sillerström 2006 Simklubben S02 SWE 2:47.91
4 42 Emmy Fjeld 2006 Simklubben Elfsborg SWE 2:48.92
5 60 Nellie Siversjö 2006 Simklubben Elfsborg SWE 2:49.99
6 535 Matilda  Wassblad 2006 Föreningen Uddevalla Sim SWE 2:50.77
7 52 Alma Strömberg 2007 Simklubben Elfsborg SWE 2:51.38
8 40 Alma Berge Kleber 2006 Simklubben Elfsborg SWE 2:51.90
9 155 Mia Larsson 2006 Karlskoga Simförening SWE 2:52.56
10 531 Emma Hejdengård 2006 Föreningen Uddevalla Sim SWE 2:53.07
11 335 Elin Ryman 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 2:54.75
12 547 Ida Mathea Hugaas 2006 Ullensakersvømmerne NOR 2:54.80
13 336 Lovisa Stokke Eriksson 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 2:55.70
14 270 Agnes Carlsson-Djerf 2006 Lidköpings Gymnastik o SS SWE 2:55.77
15 51 Hilda Hou Vasiiliagou 2006 Simklubben Elfsborg SWE 2:56.58
16 197 Isa Simonsson 2006 Kungsbacka Simsällskap SWE 2:56.75
17 333 Alva Gadolin 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 2:59.06
18 332 Maja Burenius 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 3:01.44
19 545 Nora Handegaard 2006 Ullensakersvømmerne NOR 3:02.52
20 330 Sigrid Carlsson 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 3:04.94
21 551 Mia Kristin Dahl Kristiansen 2006 Ullensakersvømmerne NOR 3:05.48
22 319 Anna Ström 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 3:13.84
15-16 år
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 34 Thilda Häll 2005 Simklubben Elfsborg SWE 2:31.28
2 387 Lia Bromander 2004 Simklubben S02 SWE 2:33.28
3 519 Hilda Eriksson 2004 Föreningen Uddevalla Sim SWE 2:34.05
4 19 Sofie Persson 2004 Simklubben Elfsborg SWE 2:34.29
5 118 Matilda Nilsson 2004 Jönköpings Simsällskap SWE 2:34.82
6 554 Julianne Sandal Søbakk 2004 Ullensakersvømmerne NOR 2:35.65
7 515 Lina Nielsen 2005 Föreningen Uddevalla Sim SWE 2:35.77
8 24 Signe Wahlberg 2005 Simklubben Elfsborg SWE 2:36.15
9 101 Saga Johannesson 2005 Göteborg Sim SWE 2:38.72
10 316 Matilda Lundberg 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 2:39.06
11 528 Moa Rödin 2004 Föreningen Uddevalla Sim SWE 2:41.61
12 272 Elin Salegård 2005 Lidköpings Gymnastik o SS SWE 2:42.20
13 48 Viola Wesslund Möll 2005 Simklubben Elfsborg SWE 2:42.52
14 303 Elina Wang 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 2:44.93
15 288 Tuva Gustavsson 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 2:45.18
16 401 Elsa Dittmer 2005 Simklubben S02 SWE 2:45.85
17 105 Linnea Högstedt 2004 Göteborg Sim SWE 2:48.87
18 49 Amanda Böhrén 2005 Simklubben Elfsborg SWE 2:49.43
19 317 Ingrid Toresäter 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 2:50.55
20 557 Tomine Aamodt 2004 Ullensakersvømmerne NOR 2:51.46
21 542 Helene Kjeldsen Gonzalez 2005 Ullensakersvømmerne NOR 2:52.56
22 522 Kasandra Svan 2004 Föreningen Uddevalla Sim SWE 2:53.99
23 527 Lova Rodin 2005 Föreningen Uddevalla Sim SWE 2:54.34
24 470 Emmie Dahlgren 2004 Föreningen Varbergs Sim SWE 2:54.43
17 och äldre
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 577 Ingeborg Vassbakk Løyning 2000 Bærumsvømmerne NOR 2:13.25
2 438 Trine Forss 2003 Skövde Simsällskap SWE 2:23.63
3 436 Vera Fransson 2001 Skövde Simsällskap SWE 2:24.21
4 108 Lucie Hanquet 2003 Göteborg Sim SWE 2:25.99
5 514 Marit Cuperus 2002 Föreningen Uddevalla Sim SWE 2:27.81
6 602 Synne Kristine Lauritzen 2001 Haldens SK NOR 2:28.60
7 31 Tindra Aminoff 2003 Simklubben Elfsborg SWE 2:28.88
8 298 Clara Sjöstedt 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 2:31.16
9 276 Ebba Olsson 2001 Mariestads Simsällskap SWE 2:31.51
10 299 Sara Nyqvist 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 2:33.52
11 417 Matilda Hallman 2003 Simklubben 1970 SWE 2:35.13
12 350 Carolina Åsberg 2002 Simklubben Poseidon SWE 2:35.86
13 17 Linn Thid 2003 Simklubben Elfsborg SWE 2:36.09
14 490 Lovisa Svensson 2002 Värnamo Simsällskap SWE 2:38.10
15 392 Klara Sillerström 2003 Simklubben S02 SWE 2:41.15
16 83 Francesca Clark 2001 Falköpings Simsällskap SWE 2:42.74
17 186 Moa Simonsson 2003 Kungsbacka Simsällskap SWE 2:42.84
18 99 Frida Skåring 2002 Göteborg Sim SWE 2:43.04
19 507 Emilia Ström 2002 Föreningen Uddevalla Sim SWE 2:44.31
20 442 Isabella Wahlström 2003 Skövde Simsällskap SWE 2:44.81
21 553 Oline Nordnes Skaret 2003 Ullensakersvømmerne NOR 2:45.28
22 411 Linnea Andersson 2003 Simklubben 1970 SWE 2:46.48
23 12 Nelly Askengren Stråhle 2003 Simklubben Elfsborg SWE 2:49.75
24 447 Tilda Hellström 2002 Trollhättans Simsällskap SWE 2:50.60
2020-02-21 18:22:54 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Simklubben Elfsborg

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner