Program för Sum-Sim Regionfinal 5, Västsvenska
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 09 november 2019 kl. 09:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Västsvenska
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Valhallabadet |
Arrangör: |
Västsvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 400m frisim pojkar 13 o y
|
Direktfinal 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rekord |
4:27.22 |
|
Dennis Dukic |
2000 |
SK Laxen |
SWE |
Göteborg |
|
2013-11-09 |
|
|
Sum-Sim region VSSF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
217 |
1 |
|
Otto Lövdahl |
2007 |
SK LAXEN |
5:25.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
2 |
|
Jonathan Larsson |
2006 |
GÖTEBORG |
5:23.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
3 |
|
Gustav Freiholtz |
2006 |
KUNGSBACKA |
5:17.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
220 |
4 |
|
Marcus Kvarnhäll |
2006 |
SK LAXEN |
5:16.98 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
5 |
|
Albin Amrén |
2006 |
KUNGSBACKA |
5:17.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
221 |
6 |
|
Elias Chawki |
2006 |
SK LAXEN |
5:23.02 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
214 |
7 |
|
Edvin Viktorsson |
2006 |
SK LAXEN |
5:24.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
139 |
8 |
|
Maximilian Thorsell |
2007 |
KUNGSBACKA |
5:29.97 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 400m frisim pojkar 13 o y |
Direktfinal 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
151 |
1 |
|
Alejandro Poller |
2007 |
KUNGSBACKA |
5:15.43 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
210 |
2 |
|
Aaron Hullegård |
2007 |
SK LAXEN |
5:14.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
3 |
|
Anton Windeman |
2006 |
KUNGSBACKA |
5:07.14 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
4 |
|
Max Törnqvist |
2006 |
KUNGSBACKA |
5:04.22 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
5 |
|
Viggo Johnsson |
2006 |
KUNGSBACKA |
5:06.80 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
469 |
6 |
|
Victor Josarp |
2006 |
VARBERG |
5:13.42 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
462 |
7 |
|
Max Jilek |
2006 |
VARBERG |
5:15.24 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
177 |
8 |
|
Svante Tjernström |
2007 |
KUNGÄLV |
5:15.84 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 400m frisim pojkar 13 o y |
Direktfinal 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
212 |
1 |
|
Gustav Karlsson |
2007 |
SK LAXEN |
5:02.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
404 |
2 |
|
Jasper Schimmel |
2006 |
SKÖVDE SS |
4:57.46 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
3 |
|
Lowe Stenberg |
2006 |
ELFSBORG |
4:48.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
211 |
4 |
|
Jonah Hullegård |
2006 |
SK LAXEN |
4:40.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
201 |
5 |
|
Emil Wannem |
2006 |
SK LAXEN |
4:42.94 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
502 |
6 |
|
Leon Rössger |
2006 |
UDDEVALLA |
4:55.51 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
474 |
7 |
|
Måns Bengtsson |
2006 |
VARBERG |
4:57.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
500 |
8 |
|
David Happe |
2006 |
UDDEVALLA |
5:03.06 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-08 18:06:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet |
|
|
|
|