2020-05-31   11:49:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Vinterneptuniaden 2020

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 insim 07:30-08:20 start 08:30

Document
Startlista
Vinterneptuniaden 2020
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 feb 2020 till den 2 feb 2020
1 SKINS 50m Fjärilsim Damer
Sponsor: NJIE
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 10 Josefin Lindkvist Väsby Simsällskap 1993 AK4493 50m 27.27
2 360 Emelie Fast Södertörns Simsällskap 2004 AR4204 50m 27.70
3 347 Vilma Unnermark Södertörns Simsällskap 1997 AI9697 50m 28.32
4 1 Anna Wermuth Hovedstadens Svømmeklub 1996 9658AM 50m 28.41
5 5 Maria Grandt Hovedstadens Svømmeklub 1998 9806AF 50m 28.86
6 285 Emilia Christiansen Stockholms
Kappsimningsklubb
1999 AL8499 50m 28.98
7 287 Smilla Lönnberg Stockholms
Kappsimningsklubb
2001 AQ0801 50m 29.46
8 318 Filippa Malmström Södertälje Simsällskap 2003 AK3803 50m 29.52
9 346 Carin Klasson Södertörns Simsällskap 1995 BB4695 50m 29.56
10 111 Tuva Glimmerud Gullbjörk Simklubben Neptun 2000 BP6600 50m 29.59
11 42 Emma Rotstam Järfälla Simsällskap 1998 AF7498 50m 29.59
12 28 Elsa Staaf Eskilstuna Simklubb 2003 AV2203 50m 30.04
13 119 Isa Lundgren Sonnergren Simklubben Neptun 2004 AW5404 50m 30.27
14 286 Klara Eklöf Stockholms
Kappsimningsklubb
2002 AH2202 50m 30.38
15 24 Maja Eriksson Eskilstuna Simklubb 2002 AM6602 50m 30.45
16 423 Thilda Ström Täby Sim 2003 AT5803 50m 30.55
17 303 Johanna Bagelius Stockholms
Kappsimningsklubb
2004 BB4604 50m 30.64
18 295 Nora Segerström Stockholms
Kappsimningsklubb
2002 BM0802 50m 30.66
19 475 Heidi Saluveer Stockholmspolisens IF SF 2003 AM5303 50m 30.72
20 27 Lovisa Laine Eskilstuna Simklubb 2005 AB9405 50m 30.75 EFT
21 88 Vilma Brolund Simklubben Neptun 2001 AO9801 50m 30.98
22 221 Emma Lundberg Skuru Idrottsklubb 2005 BR0405 50m 30.99
23 421 Embla Börjesson Täby Sim 2002 AZ1802 50m 31.00
24 23 Adina Nyström Eskilstuna Simklubb 1999 BD3699 50m 31.02
25 311 Ella  Bolmstrand Stockholms
Kappsimningsklubb
2004 BR5804 50m 31.03
26 363 Nina Pavlovic Cano Södertörns Simsällskap 2004 AS7804 50m 31.06
27 55 Amanda Andersson Lidingö Simklubb 2003 AS6603 50m 31.09
28 127 Wilma Åhlén Simklubben Neptun 2005 AO8205 50m 31.09
29 417 Jennifer Nyblom Täby Sim 2003 AC1603 50m 31.25
30 476 Maria Bang Stockholmspolisens IF SF 2003 BE8803 50m 31.29
31 432 Ellen Banestig Täby Sim 2002 BT1802 50m 31.37
32 450 Rebecca Höglind Solna Sundbyberg SS 04 1998 AL7898 50m 31.58
33 198 Tora Hansson Skuru Idrottsklubb 2002 AW6802 50m 31.64
34 82 Linnea Lindberg Simklubben Neptun 1996 AL7696 50m 31.66
35 133 Ingrid Lund Simklubben Neptun 2006 AG8206 50m 31.71
36 403 Tea Angerfelt Tyresö Simsällskap 2004 AJ7404 50m 31.84
37 86 Linnea Gyllberg Simklubben Neptun 2000 AL4800 50m 31.93
38 152 Lovisa Ramsten Simklubben Neptun 50m 32.07
2005 BK1605
39 147 Emilia Lind Simklubben Neptun 50m 32.10
2006 AR8806
40 356 Michelle Aspberg Södertörns Simsällskap 50m 32.13
2002 AT8402
41 451 Therese Baltzarsson Solna Sundbyberg SS 04 50m 32.23
2001 AE5201
42 405 Emma Parsons Tyresö Simsällskap 50m 32.23
2002 BF8802
43 406 Matilda Ringbom Tyresö Simsällskap 50m 32.24
2003 AX6803
44 422 Ingrid Franks Täby Sim 50m 32.50
2003 AT5603
45 62 Hanna Carlberg Lidingö Simklubb 50m 32.54
2003 BF1803
46 151 Anna Eneroth Simklubben Neptun 50m 32.60
2007 AK4607
47 298 Sara Torstensson Stockholms
Kappsimningsklubb
50m 32.68
2004 AW3604
48 14 Ida Nygren Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2004 BL2404 50m 32.74
49 130 Maja Wallberg Simklubben Neptun 2005 AP9605 50m 32.78
50 419 Anna Ladis Täby Sim 2001 BH7801 50m 32.79
51 208 Alva Furingsten Skuru Idrottsklubb 2006 AH5806 50m 32.79
52 400 Josefin Alm Tyresö Simsällskap 2001 AJ8201 50m 32.79
53 12 Jemina Granholm Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2002 BB9802 50m 32.84
54 154 Molly Rantil Simklubben Neptun 2005 BL4405 50m 32.94
55 292 Madicken Eriksson Stockholms
Kappsimningsklubb
2003 AX8203 50m 32.95
56 321 Emilia Tshibanda Södertälje Simsällskap 50m 32.97
2004 AL2404
57 36 Maja Björkbacka Eskilstuna Simklubb 50m 33.08
2005 AU9205
58 261 Stella  Egmar Spårvägen Simförening 50m 33.24
2006 AW9806
59 420 Smilla Hedlund Täby Sim 50m 33.28
2001 BH5801
60 100 Else Jomaa Simklubben Neptun 50m 33.30
2004 AK1204
61 470 Nicole Papachristou Stockholmspolisens IF SF 50m 33.31
2003 AW4203
62 35 Sammi Thai Eskilstuna Simklubb 50m 33.40
2005 AK6405
63 31 My Larsson Eskilstuna Simklubb 50m 33.51
2005 AF8405
64 297 Hilma Brunnberg Stockholms
Kappsimningsklubb
2003 BI0603 50m 33.55
65 34 Sigrid Bengtsson Eskilstuna Simklubb 2005 AI3205 50m 33.65
66 37 Ronja Eir Kristjánsdóttir-
Larsén
Eskilstuna Simklubb 2006 BB2406 50m 33.90
67 32 Alva Abrahamsson Eskilstuna Simklubb 2004 AQ6604 50m 34.00
68 18 Erica Griberg Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2005 BS4405 50m 34.19
69 401 Sofia Björkman Tyresö Simsällskap 2002 AL8802 50m 34.40
70 372 Julia Ottosson Södertörns Simsällskap 2006 AN9206 50m 34.52
71 166 Lea Rodin Simklubben Neptun 2006 BH1206 50m 34.76
72 40 Bonnie Tham Gustavsbergs Simsällskap 2006 BG5406 50m 35.02
73 411 Emilia Bertoli Tyresö Simsällskap 2005 AW9405 50m 35.17
74 206 Nicole Wahlström Skuru Idrottsklubb 2005 AN3405 50m 35.22
75 197 Ida Edvinsson Skuru Idrottsklubb 2004 AE0804 50m 35.28
76 382 Nadja Travar Södertörns Simsällskap 2007 AP2607 50m 35.32
77 121 Nike Johnston Simklubben Neptun 2005 AJ5405 50m 35.40
78 331 Clara Teljstedt Södertälje Simsällskap 2006 AL7806 50m 35.59
79 124 Sofija Lajsic Simklubben Neptun 2002 BO2802 50m 35.69
80 33 Frida Karlsson Eskilstuna Simklubb 2005 AH0405 50m 35.84
81 134 Melanie Blix Grimaldi Simklubben Neptun 2005 AQ8605 50m 35.97
82 160 Alicia Dahlberg Simklubben Neptun 2007 AN9807 50m 36.28
83 177 Felicia Berg Simklubben Neptun 2007 AZ1407 50m 36.35
84 214 Elisia Berg Skuru Idrottsklubb 2006 AL4606 50m 36.37
85 344 Sara Andersson Södertälje Simsällskap 2005 BQ2405 50m 36.40
86 237 Emilia Wullrich Spårvägen Simförening 2003 BI8203 50m 36.45
87 323 Wilma  Landegren Södertälje Simsällskap 2004 AL1404 50m 36.48
88 310 Alva Herlitz Stockholms
Kappsimningsklubb
2005 BF4805 50m 36.81
89 222 Viktoria Milic Skuru Idrottsklubb 2008 AT5408 50m 37.05
90 334 Cheyenne Bäckstrand Södertälje Simsällskap 2005 AY8205 50m 37.23
91 169 Linnea Farrar Simklubben Neptun 2006 BK8206 50m 37.41
92 149 Sara Lofter Simklubben Neptun 2006 AS2806 50m 37.84
93 158 Delara Ronquist Simklubben Neptun 2007 AN7807 50m 38.09
94 378 Lovisa Lindberg Södertörns Simsällskap 2007 AK0407 50m 38.26
95 165 Signe Mueller Simklubben Neptun 2007 AS2807 50m 38.33
96 487 Nerejda Zakeri Stockholmspolisens IF SF 2005 AZ5405 50m 38.54
97 380 Lea Sarlija Södertörns Simsällskap 2004 BU4204 50m 38.81
98 463 Vera Romin Strängnäs Simklubb 2005 AG1605 50m 38.92
99 170 Julia Lundgren Simklubben Neptun 2007 AZ2207 50m 39.14
100 159 Sheila Hedman Simklubben Neptun 2006 BB1606 50m 39.60
101 41 Felicia Westerdahl Gustavsbergs Simsällskap 2006 BK0806 50m 40.17
102 103 Isabel Teglöf Simklubben Neptun 2003 AZ3203 50m 40.19
103 150 Sofia Bang Simklubben Neptun 2007 AH4607 50m 40.79
104 218 Julia Rodriguez Räms Skuru Idrottsklubb 2007 AR8407 50m 40.87
105 13 Elsa Axvik Reutergårdh Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2004 BA5404 50m 41.27
106 381 Thea Severinsson Södertörns Simsällskap 2008 AF5608 50m 41.41
107 212 Iris Flykt-Rosén Skuru Idrottsklubb 2007 AC6607 50m 41.49
108 413 Elma Ridhagen Tyresö Simsällskap 2004 BS9804 50m 42.38
109 220 Aurora Pinho Skuru Idrottsklubb 2006 BJ3206 50m 42.43
110 216 Boel Araskog Skuru Idrottsklubb 2007 AH9207 50m 42.88
111 190 Ebba Bjerstedt Simklubben Neptun 2005 BX7405 50m 43.86
112 146 Engla Blanco Simklubben Neptun 2006 AS0206 50m 47.25
113 164 Olivia Strömberg Simklubben Neptun 2007 AO4207 50m 47.27
114 273 Lea Rosenholm Spårvägen Simförening 2006 BH0606 50m 47.77
115 269 Anna Malmring Spårvägen Simförening 2006 BC4206 50m 49.32
116 163 Vivyan Wallqvist Simklubben Neptun 2007 AO1207 50m 51.78
117 408 Alva Jacobsson Tyresö Simsällskap 2005 AJ1605 50m 56.35
118 188 Kiira Mauranen Simklubben Neptun 1999 BT0499 50m
119 397 Stefania Patra Södertörns Simsällskap 2010 AL3610 50m
120 393 Meya Svanljung Södertörns Simsällskap 2010 AF6410 50m
121 507 Natalia Ljung Stockholmspolisens IF SF 2004 BZ3604 50m
2020-02-02 14:25:35 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Neptun

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner