Startliste for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2020
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 34
|
Stævne navn |
DGI LDM Nordjylland 2020 |
|
Udskriftsdato |
12 januar 2020 |
|
|
Stævne by |
Hobro |
|
Udskriftstidspunkt |
08:12 |
|
|
Arrangør |
DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
11 januar 2020 |
|
|
|
|
Løb 34, 100m Rygsvømning Damer |
Finaler (10) |
Kravtid LM: 1995 og ældre: 02:16,86 - 1996-2007: 01:38,38 - 2008 og yngre: 01:51,56 |
|
Vejledende starttid 14:11 |
Heat 1 (10) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
96 |
2 |
Nikoline Løkke |
2010 |
1008AL |
JARL |
|
25m |
|
265 |
3 |
Johanna Sandager Borup |
2005 |
0548BC |
AABYBRO |
|
25m |
|
310 |
4 |
Caroline Larsen |
2007 |
0706AY |
SØHESTEN |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
89 |
2 |
Iben Hjorth |
2008 |
0836AT |
JARL |
|
25m |
|
258 |
3 |
Lisa Stenger |
2008 |
0872AT |
AABYBRO |
|
25m |
|
186 |
4 |
Victoria T Bisgaard |
2005 |
0514BD |
BSK08 |
|
25m |
|
56 |
5 |
Stine Marie Christiansen |
2010 |
1074AH |
PINGVINEN |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
130 |
1 |
Noa Skousgaard Linding |
2010 |
1098AJ |
HOBRO |
|
25m |
2:22.29 |
1 |
2 |
Sofie Egholm |
2009 |
0930AJ |
NEJST |
|
25m |
2:12.25 |
248 |
3 |
Agnes Brix Rasmussen |
2008 |
0868AT |
AABYBRO |
|
25m |
1:59.47 |
122 |
4 |
Celina Thorup Kristensen |
2009 |
0926BB |
HOBRO |
|
25m |
2:00.22 |
55 |
5 |
Julie Sylvan Holst |
2009 |
0958BC |
PINGVINEN |
|
25m |
2:15.18 |
5 |
6 |
Frida Christensen |
2007 |
0760AW |
NEJST |
|
25m |
2:51.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
201 |
1 |
Vita Aster Andersen |
2007 |
0788AY |
AARS |
|
25m |
1:48.96 |
93 |
2 |
Katrine Bavnshøj |
2004 |
0486BC |
JARL |
|
25m |
1:48.09 |
131 |
3 |
Ronja Schubart Nielsen |
2011 |
1142AC |
HOBRO |
|
25m |
1:44.04 |
119 |
4 |
Josefine Lykkegaard Rasmu |
2009 |
0948AF |
HOBRO |
|
25m |
1:45.53 |
126 |
5 |
Liv Boldt Mousten |
2009 |
0998AF |
HOBRO |
|
25m |
1:48.34 |
125 |
6 |
Laura Nørgaard Andersen |
2008 |
0832AT |
HOBRO |
|
25m |
1:50.90 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
184 |
1 |
Signe Broe Larsen |
2007 |
0756AR |
BSK08 |
|
25m |
1:41.81 |
34 |
2 |
Isabella Vinkler Valbjørn |
2005 |
0552AX |
PINGVINEN |
|
25m |
1:38.75 |
195 |
3 |
Alma Nielsen |
2005 |
0552BC |
AARS |
|
25m |
1:38.57 |
246 |
4 |
Nicoline Ravn Mortensen |
2008 |
0854AS |
AABYBRO |
|
25m |
1:38.59 |
128 |
5 |
Maja Tøth |
2008 |
0838AM |
HOBRO |
|
25m |
1:41.08 |
170 |
6 |
Emilie Hermansen |
2008 |
0884AT |
BSK08 |
|
25m |
1:43.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
174 |
1 |
Iben Thomasen |
2008 |
0816AK |
BSK08 |
|
25m |
1:37.98 |
261 |
2 |
Ellen Brix Rasmussen |
2006 |
0666AW |
AABYBRO |
|
25m |
1:32.73 |
202 |
3 |
Amanda Holmberg |
2007 |
0774AU |
AARS |
|
25m |
1:30.67 |
32 |
4 |
Astrid O. Thomassen |
2007 |
0796AK |
PINGVINEN |
|
25m |
1:31.44 |
30 |
5 |
Anna Skovhus Lydersen |
2007 |
0772AP |
PINGVINEN |
|
25m |
1:32.76 |
87 |
6 |
Eva Andersen |
2006 |
0674AW |
JARL |
|
25m |
1:38.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
196 |
1 |
Freja Lucassen |
2007 |
0706AV |
AARS |
|
25m |
1:27.30 |
148 |
2 |
Iben Schønwandt |
2003 |
0398BC |
HOBRO |
|
25m |
1:25.84 |
76 |
3 |
Emma Bojesen |
2004 |
0434AV |
SNEDSTED |
|
25m |
1:25.61 |
308 |
4 |
Sarah Frandsen |
2007 |
0752AU |
SØHESTEN |
|
25m |
1:25.72 |
250 |
5 |
Sofie Callsen |
2008 |
0844AM |
AABYBRO |
|
25m |
1:26.02 |
8 |
6 |
Freya Kobber Nielsen |
2001 |
0152BD |
NEJST |
|
25m |
1:28.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
223 |
1 |
Maja M S Sørensen |
2004 |
0448AR |
AALBORG |
|
25m |
1:24.18 |
291 |
2 |
Liva Lauridsen Vorgod |
2005 |
0566AR |
SMUT |
|
25m |
1:21.12 |
290 |
3 |
Michelle Bloch Sørensen |
2004 |
0426AX |
SMUT |
|
25m |
1:17.27 |
142 |
4 |
Svea Tinggaard Larsen |
2005 |
0542AT |
HOBRO |
|
25m |
1:17.28 |
180 |
5 |
Neya Damgaard |
2007 |
0776AR |
BSK08 |
|
25m |
1:23.34 |
74 |
6 |
Louise Hove |
2002 |
0246BA |
SNEDSTED |
|
25m |
1:25.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
144 |
1 |
Alma Munk Haugaard |
2007 |
0786AN |
HOBRO |
|
25m |
1:16.86 |
51 |
2 |
Freja Friborg |
2004 |
0404AT |
PINGVINEN |
|
25m |
1:14.02 |
43 |
3 |
Ida Overgaard Thomassen |
2005 |
0536AR |
PINGVINEN |
|
25m |
1:13.49 |
177 |
4 |
Kristine Vestergaard |
2005 |
0596AH |
BSK08 |
|
25m |
1:13.76 |
217 |
5 |
Emilie Sofie Hansen |
2001 |
0168BE |
AALBORG |
|
25m |
1:16.74 |
143 |
6 |
Nellie Vad Bisgaard |
2006 |
0658AS |
HOBRO |
|
25m |
1:16.89 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
222 |
1 |
Laura Rønn Danielsen |
2004 |
0404AP |
AALBORG |
|
25m |
1:13.11 |
286 |
2 |
Signe Thomsen |
2003 |
0304AS |
SMUT |
|
25m |
1:11.55 |
226 |
3 |
Nete Lund Madsen |
2001 |
0186AZ |
AALBORG |
|
25m |
1:09.33 |
247 |
4 |
Ophelia Kronborg Jensen |
2005 |
0508AW |
AABYBRO |
|
25m |
1:11.55 |
137 |
5 |
Karoline Prang Andersen |
2005 |
0534AH |
HOBRO |
|
25m |
1:12.63 |
23 |
6 |
Clara Hejndorff Bøgsted |
2006 |
0626AO |
PINGVINEN |
|
25m |
1:13.17 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
12 januar 2020 |
Licens til Hobro Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:12 |
|