Ohjelma DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2020
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Seedede heat Løb 1
|
Stævne navn |
DGI LDM Nordjylland 2020 |
|
Udskriftsdato |
11 januar 2020 |
|
|
Stævne by |
Hobro |
|
Udskriftstidspunkt |
09:08 |
|
|
Arrangør |
DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
11 januar 2020 |
|
|
|
|
Løb 1, 50m Frisvømning Damer |
Finaler (15) |
Kravtid LM: 1995 og ældre: 00:57,80 - 1996-2007: 00:41,54 - 2008 og yngre: 00:47,11 |
|
Vejledende starttid 09:30 |
Heat 1 (15) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
300 |
1 |
Isabella Terp |
2008 |
0898AV |
SMUT |
|
25m |
|
313 |
2 |
Ida Carlsen |
2006 |
0682AY |
SØHESTEN |
|
25m |
|
186 |
3 |
Victoria T Bisgaard |
2005 |
0514BD |
BSK08 |
|
25m |
|
293 |
4 |
Marie Mølbæk Schwab |
2011 |
1168AC |
SMUT |
|
25m |
|
298 |
5 |
Asta Kappel Jensen |
2007 |
0742AZ |
SMUT |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
91 |
1 |
Josephine Jakobsen |
2010 |
1006AL |
JARL |
|
25m |
|
295 |
2 |
Kathrine Uhrenholt |
2008 |
0892AU |
SMUT |
|
25m |
|
127 |
3 |
Lærke Sofie Birk Lunen |
2010 |
1030AH |
HOBRO |
|
25m |
1:04.25 |
2 |
4 |
Freja Elisa Petersen |
2009 |
|
NEJST |
|
25m |
1:11.14 |
88 |
5 |
Hannah Wærness |
2009 |
0990BD |
JARL |
|
25m |
|
96 |
6 |
Nikoline Løkke |
2010 |
1008AL |
JARL |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
131 |
1 |
Ronja Schubart Nielsen |
2011 |
1142AC |
HOBRO |
|
25m |
1:00.15 |
3 |
2 |
Thilde Skjødt Petersen |
2009 |
|
NEJST |
|
25m |
56.62 |
56 |
3 |
Stine Marie Christiansen |
2010 |
1074AH |
PINGVINEN |
|
25m |
55.08 |
4 |
4 |
Julie Welle |
2009 |
|
NEJST |
|
25m |
55.39 |
5 |
5 |
Frida Christensen |
2007 |
0760AW |
NEJST |
|
25m |
57.30 |
129 |
6 |
Maya Kjær |
2010 |
1032AH |
HOBRO |
|
25m |
1:02.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
55 |
1 |
Julie Sylvan Holst |
2009 |
0958BC |
PINGVINEN |
|
25m |
51.26 |
122 |
2 |
Celina Thorup Kristensen |
2009 |
0926BB |
HOBRO |
|
25m |
49.84 |
1 |
3 |
Sofie Egholm |
2009 |
0930AJ |
NEJST |
|
25m |
48.53 |
248 |
4 |
Agnes Brix Rasmussen |
2008 |
0868AT |
AABYBRO |
|
25m |
49.03 |
130 |
5 |
Noa Skousgaard Linding |
2010 |
1098AJ |
HOBRO |
|
25m |
49.95 |
7 |
6 |
Sofie Borup |
2007 |
0752AM |
NEJST |
|
25m |
51.68 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
249 |
1 |
Emily Kastaniegaard |
2007 |
0766AY |
AABYBRO |
|
25m |
46.53 |
185 |
2 |
Sofie Boelskift Jensen |
2009 |
0942BB |
BSK08 |
|
25m |
44.45 |
79 |
3 |
Nora Larsen |
2004 |
0454BC |
SNEDSTED |
|
25m |
41.37 |
10 |
4 |
Beate Christensen |
2005 |
0548AW |
NEJST |
|
25m |
42.82 |
9 |
5 |
Sara Hyldahl-Rishøj |
2006 |
0612AN |
NEJST |
|
25m |
44.89 |
258 |
6 |
Lisa Stenger |
2008 |
0872AT |
AABYBRO |
|
25m |
47.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
125 |
1 |
Laura Nørgaard Andersen |
2008 |
0832AT |
HOBRO |
|
25m |
40.95 |
126 |
2 |
Liv Boldt Mousten |
2009 |
0998AF |
HOBRO |
|
25m |
40.32 |
201 |
3 |
Vita Aster Andersen |
2007 |
0788AY |
AARS |
|
25m |
38.85 |
246 |
4 |
Nicoline Ravn Mortensen |
2008 |
0854AS |
AABYBRO |
|
25m |
39.74 |
128 |
5 |
Maja Tøth |
2008 |
0838AM |
HOBRO |
|
25m |
40.70 |
170 |
6 |
Emilie Hermansen |
2008 |
0884AT |
BSK08 |
|
25m |
41.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
77 |
1 |
Kirstine Hove |
2006 |
0644AS |
SNEDSTED |
|
25m |
38.00 |
22 |
2 |
Alberte Rise |
2007 |
0752AP |
PINGVINEN |
|
25m |
37.33 |
310 |
3 |
Caroline Larsen |
2007 |
0706AY |
SØHESTEN |
|
25m |
36.90 |
198 |
4 |
Mathilde Lucassen |
2007 |
0746AU |
AARS |
|
25m |
37.22 |
78 |
5 |
Sara Khelil |
2003 |
0356BF |
SNEDSTED |
|
25m |
37.70 |
119 |
6 |
Josefine Lykkegaard Rasmu |
2009 |
0948AF |
HOBRO |
|
25m |
38.65 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
265 |
1 |
Johanna Sandager Borup |
2005 |
0548BC |
AABYBRO |
|
25m |
36.67 |
121 |
2 |
Caroline Rebo Mejlstrup |
2008 |
0892AJ |
HOBRO |
|
25m |
36.05 |
174 |
3 |
Iben Thomasen |
2008 |
0816AK |
BSK08 |
|
25m |
35.96 |
32 |
4 |
Astrid O. Thomassen |
2007 |
0796AK |
PINGVINEN |
|
25m |
36.02 |
82 |
5 |
Christina Thomsen |
2005 |
0504BD |
SNEDSTED |
|
25m |
36.55 |
86 |
6 |
Anne Primdahl |
2006 |
0612AT |
JARL |
|
25m |
36.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
285 |
1 |
Ida Christensen |
2001 |
0126AU |
SMUT |
|
25m |
35.69 |
111 |
2 |
Gudrun Pólsdóttir |
2006 |
0698AS |
HOBRO |
|
25m |
35.33 |
112 |
3 |
Katrine Kjær Laugesen |
2008 |
0846AM |
HOBRO |
|
25m |
35.05 |
197 |
4 |
Ida Jørgensen |
2007 |
0746AX |
AARS |
|
25m |
35.24 |
195 |
5 |
Alma Nielsen |
2005 |
0552BC |
AARS |
|
25m |
35.58 |
34 |
6 |
Isabella Vinkler Valbjørn |
2005 |
0552AX |
PINGVINEN |
|
25m |
35.81 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
30 |
1 |
Anna Skovhus Lydersen |
2007 |
0772AP |
PINGVINEN |
|
25m |
34.70 |
261 |
2 |
Ellen Brix Rasmussen |
2006 |
0666AW |
AABYBRO |
|
25m |
34.20 |
81 |
3 |
Agnes Immersen Lyndrup |
2004 |
0426BE |
SNEDSTED |
|
25m |
33.69 |
25 |
4 |
Lise Ingeborg Christiansen |
2007 |
0792AQ |
PINGVINEN |
|
25m |
33.95 |
202 |
5 |
Amanda Holmberg |
2007 |
0774AU |
AARS |
|
25m |
34.40 |
204 |
6 |
Christina Markussen |
2005 |
0538AW |
AARS |
|
25m |
34.78 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
219 |
1 |
Iben Kjær Bengtson |
2002 |
0292AS |
AALBORG |
|
25m |
33.22 |
287 |
2 |
Zenia Christensen |
2005 |
0572AL |
SMUT |
|
25m |
33.09 |
196 |
3 |
Freja Lucassen |
2007 |
0706AV |
AARS |
|
25m |
32.58 |
206 |
4 |
Emma Rask Sørensen |
2003 |
0388AP |
AARS |
|
25m |
32.75 |
305 |
5 |
Mille Fischer Hovalt |
2004 |
0456AW |
SØHESTEN |
|
25m |
33.10 |
311 |
6 |
Nana Starcke Jeppesen |
2006 |
0676AW |
SØHESTEN |
|
25m |
33.32 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
148 |
1 |
Iben Schønwandt |
2003 |
0398BC |
HOBRO |
|
25m |
32.39 |
288 |
2 |
Maja Bech Færløv Andersen |
2005 |
0534AR |
SMUT |
|
25m |
32.02 |
24 |
3 |
Frida Juliansdottir |
2005 |
0558AW |
PINGVINEN |
|
25m |
31.57 |
290 |
4 |
Michelle Bloch Sørensen |
2004 |
0426AX |
SMUT |
|
25m |
31.80 |
109 |
5 |
Ane Walmar |
2007 |
0746AS |
HOBRO |
|
25m |
32.20 |
223 |
6 |
Maja M S Sørensen |
2004 |
0448AR |
AALBORG |
|
25m |
32.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
184 |
1 |
Signe Broe Larsen |
2007 |
0756AR |
BSK08 |
|
25m |
31.04 |
53 |
2 |
Camilla Tommerup Sørensen |
2003 |
0356AJ |
PINGVINEN |
|
25m |
30.99 |
143 |
3 |
Nellie Vad Bisgaard |
2006 |
0658AS |
HOBRO |
|
25m |
30.38 |
28 |
4 |
Pernille Petersen |
2006 |
0638AN |
PINGVINEN |
|
25m |
30.69 |
169 |
5 |
Caroline Bomholt Jensen |
2005 |
0556AS |
BSK08 |
|
25m |
30.99 |
41 |
6 |
Elisabeth Leegaard Larsen |
2005 |
0586AV |
PINGVINEN |
|
25m |
31.33 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
289 |
1 |
Signe Lauridsen Vorgod |
2002 |
0254BD |
SMUT |
|
25m |
30.13 |
43 |
2 |
Ida Overgaard Thomassen |
2005 |
0536AR |
PINGVINEN |
|
25m |
30.00 |
286 |
3 |
Signe Thomsen |
2003 |
0304AS |
SMUT |
|
25m |
29.76 |
217 |
4 |
Emilie Sofie Hansen |
2001 |
0168BE |
AALBORG |
|
25m |
29.92 |
74 |
5 |
Louise Hove |
2002 |
0246BA |
SNEDSTED |
|
25m |
30.10 |
142 |
6 |
Svea Tinggaard Larsen |
2005 |
0542AT |
HOBRO |
|
25m |
30.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
222 |
1 |
Laura Rønn Danielsen |
2004 |
0404AP |
AALBORG |
|
25m |
29.57 |
247 |
2 |
Ophelia Kronborg Jensen |
2005 |
0508AW |
AABYBRO |
|
25m |
29.00 |
51 |
3 |
Freja Friborg |
2004 |
0404AT |
PINGVINEN |
|
25m |
28.68 |
226 |
4 |
Nete Lund Madsen |
2001 |
0186AZ |
AALBORG |
|
25m |
28.81 |
224 |
5 |
Maja Meinert |
2001 |
0118AO |
AALBORG |
|
25m |
29.12 |
44 |
6 |
Laura Sofie Renneberg |
2005 |
0578AW |
PINGVINEN |
|
25m |
29.62 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
11 januar 2020 |
Licens til Hobro Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:08 |
|