Startliste for DM Ã…rgang Kortbane 2020
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 17
|
Stævne navn |
DM-K Årgang Kortbane |
|
Udskriftsdato |
01 februar 2020 |
|
|
Stævne by |
Gladsaxe |
|
Udskriftstidspunkt |
13:19 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
31 januar 2020 |
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer |
Finaler (10) |
Vejledende starttid 14:30 |
Heat 1 (10) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
346 |
2 |
Lilja Skov |
2007 |
0708AP |
FR.SUND |
|
25m |
1:22.48 |
178 |
3 |
Vigga Jacoby |
2007 |
0782AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:19.69 |
365 |
4 |
Klara Fris Ottosen |
2007 |
0736AL |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:18.63 |
458 |
5 |
Nikoline Michaelsen |
2007 |
0736AT |
S 68 |
|
25m |
1:19.53 |
93 |
6 |
Astrid Pries Hansen |
2007 |
0716AC |
NAKSKOV |
|
25m |
1:20.44 |
198 |
7 |
Sidsel Tang Christensen |
2007 |
0756AL |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:23.51 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
39 |
1 |
Paula Lindberg |
2007 |
0714AI |
SILKEBORG |
|
25m |
1:17.50 |
155 |
2 |
Karla Hebeltoft Olesen |
2007 |
0712AG |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:17.20 |
203 |
3 |
Alma Munk Haugaard |
2007 |
0786AN |
HOBRO |
|
25m |
1:16.86 |
44 |
4 |
Røskva Rosenbohm |
2007 |
0772AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:16.57 |
376 |
5 |
Annemone Rasmussen |
2006 |
0674AC |
BRÆDSTRUP |
|
25m |
1:16.76 |
507 |
6 |
Maya Jacobsen |
2007 |
0754AQ |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:17.03 |
480 |
7 |
Karen Sørensen |
2007 |
0752AD |
THISTED |
|
25m |
1:17.32 |
342 |
8 |
Sofie Wettendorff Hasling |
2007 |
0782AN |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:17.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
511 |
1 |
Ella Emilia Soelberg |
2007 |
0708AF |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:16.38 |
409 |
2 |
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
0758AG |
AALBORG |
|
25m |
1:16.32 |
138 |
3 |
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
0716AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:16.20 |
311 |
4 |
Nina Griffin |
2007 |
0776AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:16.19 |
29 |
5 |
Viktoria Annabel Graulund |
2007 |
0774AK |
SLAGELSE |
|
25m |
1:16.20 |
536 |
6 |
Maya Amstrup Riis |
2007 |
0708AA |
VEST |
|
25m |
1:16.28 |
98 |
7 |
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
0752AE |
LYSENG |
|
25m |
1:16.38 |
1 |
8 |
K-Lee Hansen |
2007 |
0756AE |
A6JYLLINGE |
|
25m |
1:16.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
288 |
1 |
Lise H. V. Waarst |
2007 |
0732AD |
GLADSAXE |
|
25m |
1:15.98 |
123 |
2 |
Mathilde Pedersen |
2007 |
0796AO |
KØGE |
|
25m |
1:15.45 |
146 |
3 |
Freja Mathilde Kaas |
2006 |
0638AO |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:15.26 |
512 |
4 |
Nadia Walløe |
2007 |
0702AD |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:14.90 |
38 |
5 |
Mia Borup Mølgaard |
2006 |
0626AM |
SILKEBORG |
|
25m |
1:15.13 |
422 |
6 |
Isabell Hansen |
2007 |
0754AS |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:15.41 |
335 |
7 |
Nanja Frahm-Falkenberg |
2006 |
0682AL |
GENTOFTE |
|
25m |
1:15.58 |
531 |
8 |
Mikkeline H. Jacobsen |
2007 |
0788AC |
VEST |
|
25m |
1:15.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
110 |
1 |
Rebecca Bell |
2007 |
0774AF |
LYNGBY |
|
25m |
1:14.53 |
7 |
2 |
Kattja Daniella Aggersbøl |
2007 |
0764AM |
A6 SLANGE |
|
25m |
1:14.30 |
182 |
3 |
Mathilde Møller |
2007 |
0746AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:13.95 |
181 |
4 |
Sofie Amalie Krag |
2006 |
0678AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:13.61 |
231 |
5 |
Laura Meyer |
2006 |
0652AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:13.80 |
305 |
6 |
Silje Nygaard Engedal |
2007 |
0768AE |
GLADSAXE |
|
25m |
1:14.29 |
400 |
7 |
Emilie Pedersen |
2007 |
0778AF |
AALBORG |
|
25m |
1:14.36 |
251 |
8 |
Sofie Anker Nielsen |
2006 |
0694AU |
HELSINGØR |
|
25m |
1:14.90 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
136 |
1 |
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
0652AK |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:13.45 |
334 |
2 |
Anna E.e. Balle |
2006 |
0628AL |
GENTOFTE |
|
25m |
1:13.20 |
351 |
3 |
Emilie Øhlenschlæger |
2006 |
0652AC |
ESBJERG |
|
25m |
1:13.13 |
419 |
4 |
Dicte Laurberg Vedel |
2006 |
0606AA |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:13.04 |
390 |
5 |
Lucia Ruiz Gadegaard |
2006 |
0638AC |
AGF |
|
25m |
1:13.09 |
11 |
6 |
Clara Hejndorff Bøgsted |
2006 |
0626AO |
PINGVINEN |
|
25m |
1:13.17 |
295 |
7 |
Jasmine Løkkegaard |
2006 |
0604AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:13.37 |
87 |
8 |
Freja Obert |
2006 |
0622AT |
ODDER |
|
25m |
1:13.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
420 |
1 |
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
0628AB |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:12.98 |
320 |
2 |
Dikte Johanne Schrøder |
2006 |
0614AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:12.95 |
142 |
3 |
Laura Håkonsson |
2006 |
0646AO |
IKAST |
|
25m |
1:12.91 |
6 |
4 |
Anna Dietrichsen |
2006 |
0694AB |
A6 SLANGE |
|
25m |
1:12.67 |
19 |
5 |
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
0674AN |
SOLRØD |
|
25m |
1:12.86 |
313 |
6 |
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
0646AN |
GENTOFTE |
|
25m |
1:12.95 |
200 |
7 |
Anna Rosendahl Bach |
2006 |
0694AF |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:12.97 |
283 |
8 |
Malouca Laura Bruun |
2007 |
0714AF |
GSK |
|
25m |
1:13.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
104 |
1 |
Emily Reuter |
2006 |
0688AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:10.97 |
220 |
2 |
Athena Haugsted Pihl |
2006 |
0652AA |
HILLERØD |
|
25m |
1:10.12 |
402 |
3 |
Caroline Lærke Hyltoft |
2006 |
0678AO |
AALBORG |
|
25m |
1:09.88 |
102 |
4 |
Mathilde Severs |
2006 |
0648AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:09.43 |
314 |
5 |
Alba Mantoni |
2006 |
0632AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:09.62 |
271 |
6 |
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
0604AE |
GREVE |
|
25m |
1:10.08 |
465 |
7 |
Emilie Wilms Jensen |
2006 |
0658AB |
TRITON B |
|
25m |
1:10.41 |
109 |
8 |
Victoria Wiingaard |
2006 |
0662AC |
LYNGBY |
|
25m |
1:11.31 |
|
|
Heat 9 (10) (Årg. 2007-2007) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
76 |
1 |
Mathilde Hvidberg |
2007 |
0774AE |
RINGE |
|
25m |
1:12.49 |
434 |
2 |
Emma Hansen |
2007 |
0742AB |
KVIK |
|
25m |
1:09.43 |
177 |
3 |
Matilde Maagøe |
2007 |
0706AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:08.17 |
448 |
4 |
Sofie Ravn Herche |
2007 |
0766AE |
KVIK |
|
25m |
1:06.96 |
444 |
5 |
Martine Damborg |
2007 |
0742AF |
KVIK |
|
25m |
1:08.12 |
279 |
6 |
Frida Caroline Knudsen |
2007 |
0754AG |
GREVE |
|
25m |
1:08.73 |
175 |
7 |
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
0726AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:12.29 |
42 |
8 |
Amanda Knirkholt Jacobsen |
2007 |
0776AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:12.59 |
|
|
Heat 10 (10) (Årg. 2006-2006) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
447 |
1 |
Siv Reimer |
2006 |
0688AI |
KVIK |
|
25m |
1:08.79 |
585 |
2 |
Clara Kapke |
2006 |
0614AB |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:07.89 |
172 |
3 |
Malu Melody Christensen |
2006 |
0636AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:07.01 |
171 |
4 |
Falka Tind |
2006 |
0648AI |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:05.74 |
50 |
5 |
Agnete Boelt |
2006 |
0652AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:06.53 |
348 |
6 |
Sofie A. Wolf |
2006 |
0686AF |
ESBJERG |
|
25m |
1:07.08 |
27 |
7 |
Silje Mathiasen |
2006 |
0628AG |
SLAGELSE |
|
25m |
1:08.29 |
214 |
8 |
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
0634AR |
HEI |
|
25m |
1:08.91 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
01 februar 2020 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:19 |
|