Startliste for Sigma Allerød Open 2020
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 8
|
Stævne navn |
Sigma Allerød Open |
|
Udskriftsdato |
31 januar 2020 |
|
|
Stævne by |
Allerød |
|
Udskriftstidspunkt |
16:06 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
31 januar 2020 |
|
|
|
|
Løb 8, 100m Butterfly Herrer |
Finaler (5) |
Vejledende starttid 19:24 |
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
251 |
2 |
Federico Chiappini |
2008 |
0811AC |
GENTOFTE |
|
25m |
|
238 |
3 |
Hubert Fosbøl |
2007 |
0793AC |
GLADSAXE |
|
25m |
|
118 |
4 |
Rasmus Helmark |
2008 |
0857AI |
ISHØJ |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
260 |
1 |
Anders Christensen |
2008 |
0891AF |
GENTOFTE |
|
25m |
|
138 |
2 |
Anton Magnussen |
2006 |
0619AP |
HØRSHOLM |
|
25m |
|
285 |
3 |
Marcus Albjerg |
2009 |
0953AF |
TRITON B |
|
25m |
|
253 |
4 |
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
0811AG |
GENTOFTE |
|
25m |
|
266 |
5 |
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
0885AH |
GENTOFTE |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
302 |
1 |
Tristan Hovedskov Nielsen |
2007 |
0741AH |
TUNE |
|
50m |
1:37.02 |
226 |
2 |
Cornelius Borgaard Bang |
2007 |
0787AE |
GLADSAXE |
|
25m |
1:30.83 |
117 |
3 |
Frederik William Holm |
2007 |
0727AE |
ISHØJ |
|
25m |
1:24.36 |
141 |
4 |
Rasmus Fabricius Pedersen |
2005 |
0559AD |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:28.27 |
232 |
5 |
Rasmus Edske |
2007 |
0777AE |
GLADSAXE |
|
25m |
1:34.50 |
254 |
6 |
Vincent W. Takla |
2008 |
0863AF |
GENTOFTE |
|
25m |
1:46.59 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
3 |
1 |
Viktor Kristiansen |
2006 |
0661AP |
SLAGELSE |
|
25m |
1:20.52 |
313 |
2 |
Oliver Holst Bøgeskov |
2006 |
0637AI |
TUNE |
|
25m |
1:17.47 |
231 |
3 |
Lukas Peacock |
2007 |
0751AG |
GLADSAXE |
|
25m |
1:16.51 |
301 |
4 |
Marius Hedvang Segato |
2007 |
0791AD |
TUNE |
|
25m |
1:16.80 |
200 |
5 |
Victor Bjørneborg |
2007 |
0729AD |
GREVE |
|
50m |
1:18.84 |
89 |
6 |
Carl Gustav Christensen |
2007 |
0775AC |
KØGE |
|
25m |
1:21.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
225 |
1 |
Nikolai Stender-Petersen |
2007 |
0723AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:12.86 |
2 |
2 |
Julius Vadmand |
2005 |
0551AJ |
SLAGELSE |
|
25m |
1:09.68 |
230 |
3 |
Victor Juhl Hansen |
2007 |
0719AE |
GLADSAXE |
|
25m |
1:08.16 |
59 |
4 |
Victor Bornemann |
2004 |
0489AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:08.42 |
1 |
5 |
Tobias Wiegaard Hansen |
2004 |
0489AH |
SLAGELSE |
|
25m |
1:12.42 |
190 |
6 |
Sebastian Roesen Larsen |
2006 |
0669AF |
HILLERØD |
|
25m |
1:15.61 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
31 januar 2020 |
Licens til Sigma Swim Allerød |
Udskriftstidspunkt |
16:06 |
|