2019-11-15   20:59:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Sigma Speed Stævne 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 5
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Sigma Speed Stævne    Udskriftsdato  05 oktober 2019   
  Stævne by  Allerød    Udskriftstidspunkt  09:17   
  Arrangør  Sigma Swim Allerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 oktober 2019         
 
 
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer  Finaler (12) 
Vejledende starttid 11:25 
Heat 1 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
574  Lina Louardi  2009  0956AI  KVIK    25m   
340  Silja Sofia Linderoth  2011  1128AA  ALLERØD    25m   
343  Ida Svinth Thommesen  2009  0986AH  ALLERØD    25m   
297  Sofie Clemmensen  2009  0928AJ  BIRKERØD    25m   
575  Mille Mouritzen  2009  0918AK  KVIK    25m   
564  Alma Pedersen  2009  0934BB  KVIK    25m   

 
Heat 2 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
578  Sofie Pedersen  2009  0916AK  KVIK    25m   
293  Mai Ellen Frederiksen  2010  1006AH  BIRKERØD    25m   
341  Siri Egholm Høgh  2010  1038AD  ALLERØD    25m   
572  Katinka Als Makne  2009  0922AH  KVIK    25m   
345  Silke Holtz  2010  1062AC  ALLERØD    25m   
476  Elise Vedel  2009  0944AD  GENTOFTE    25m   

 
Heat 3 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
566  Emma Metasch Rueløkke  2009  0920BA  KVIK    25m   
571  Julia Højer Øster  2009  0982AH  KVIK    25m  2:34.38 
292  Liv Peters  2009  0966AF  BIRKERØD    25m  2:20.86 
576  Mille Reimer  2008  0886AM  KVIK    25m  2:22.00 
334  Dagmar Mulipola  2011  1154AB  ALLERØD    25m   
287  Alberte K. Jacobsen  2010  1058AD  BIRKERØD    25m   

 
Heat 4 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
474  Emma Lind Riisgaard  2009  0934AD  GENTOFTE    25m  2:12.33 
563  Alberte K. Jakobsen  2008  0822AF  KVIK    25m  2:07.08 
569  Ingrid Stokholm Ellehøj  2007  0752AJ  KVIK    50m  2:02.56 
568  Ida Larsen  2009  0946AI  KVIK    25m  2:04.79 
579  Thilde Jølver Rasmussen  2008  0878AH  KVIK    25m  2:11.59 
577  Sofia Tang  2008  0814AJ  KVIK    50m  2:15.59 

 
Heat 5 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
567  Ida Fam  2008  0802AD  KVIK    25m  2:00.65 
430  Oline Ludvigsen  2007  0768AA  GLADSAXE    25m  1:59.24 
562  Adia Brekling  2008  0802AI  KVIK    50m  1:54.81 
481  Xenia Fristrup  2008  0806AI  GENTOFTE    50m  1:56.33 
336  Ida Langseth  2010  1072AB  ALLERØD    25m  2:00.12 
338  Madicken Markussen  2010  1062AB  ALLERØD    25m  2:02.21 

 
Heat 6 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
494  Ingrid Kaas Permin  2008  0898AI  GENTOFTE    25m  1:53.03 
565  Amanda Aidinian  2007  0792AJ  KVIK    25m  1:48.27 
488  Karoline Drescher  2008  0856AI  GENTOFTE    25m  1:45.96 
365  Kamilla Figurski  2008  0876AI  HØRSHOLM    50m  1:46.53 
594  Sofie K. Eriksen  2007  0754AU  VÆRLØSE    50m  1:48.43 
580  Vigga Skou  2008  0812AF  KVIK    25m  1:54.34 

 
Heat 7 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
591  Nanna Hessner  2007  0764AU  VÆRLØSE    25m  1:44.23 
285  Vivian Bahador Snitker  2007  0758AI  BIRKERØD    25m  1:42.28 
347  Frederikke Vesth  2007  0766AL  ORIENT    25m  1:42.08 
346  Philippa Mitchell  2006  0638AG  ORIENT    25m  1:42.16 
309  Laura Bach Mindested  2008  0876AA  ALLERØD    25m  1:43.76 
570  Josephine Michelsen  2007  0704AJ  KVIK    25m  1:45.29 

 
Heat 8 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
573  Leonora Wahl-Brink  2007  0782AJ  KVIK    25m  1:41.39 
277  Christine Dalsgaard  2007  0754AA  BIRKERØD    25m  1:39.17 
270  Ellen Klitvang  2008  0824AI  BIRKERØD    50m  1:38.05 
431  Laura Kaysfeld  2007  0798AN  GLADSAXE    25m  1:38.35 
452  Anna E.e. Balle  2006  0628AL  GENTOFTE    25m  1:40.26 
272  Caroline Liechti  2008  0882AA  BIRKERØD    50m  1:41.86 

 
Heat 9 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
318  Laura Lind-Christensen  2006  0636AC  ALLERØD    25m  1:37.12 
581  Zenia Englund  2008  0868AE  KVIK    50m  1:35.23 
283  Røskva Rosenbohm  2007  0772AA  BIRKERØD    25m  1:34.48 
633  Cecilie Porsdal  2002  0254AH  BIRKERØD    25m  1:35.00 
319  Linnea Funk Larsen  2007  0792AA  ALLERØD    50m  1:35.48 
313  Cecilie Rud  2006  0694AC  ALLERØD    25m  1:37.47 

 
Heat 10 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
303  Isabella Flach  2008  0842AG  ALLERØD    25m  1:34.35 
273  Sofie Leidecker  2008  0896AA  BIRKERØD    50m  1:33.36 
433  Maria Claudia S. Hansen  2006  0662AE  GLADSAXE    25m  1:29.17 
614  Laura Kristensen  2004  0424AW  VAT CPH-MK    50m  1:29.43 
604  Viola Søbye  2006  0648AT  VÆRLØSE    25m  1:33.56 
320  Liva Wissing  2006  0642AC  ALLERØD    25m  1:34.40 

 
Heat 11 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
632  Karina Garne Larsen  2000  0068AH  ALLERØD    25m  1:28.00 
596  Amalie Helfelt  2006  0652AP  VÆRLØSE    25m  1:27.27 
315  Isabella Ludvigsen  2005  0564AF  ALLERØD    25m  1:23.80 
317  Karen Markussen  2007  0704AA  ALLERØD    25m  1:26.97 
453  Nanja Frahm-Falkenberg  2006  0682AL  GENTOFTE    25m  1:27.55 
311  Andrea Lindberg Vedøe  2006  0644AC  ALLERØD    25m  1:28.79 

 
Heat 12 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
446  Amalie Schou  2003  0394AC  GENTOFTE    25m  1:21.49 
428  Henriette Roos  2006  0602AB  GLADSAXE    25m  1:19.04 
312  Astrid Mulipola  2006  0696AG  ALLERØD    25m  1:15.13 
323  Mille Frydendahl  2006  0684AB  ALLERØD    25m  1:16.65 
279  Julie Hovmand  2007  0772AB  BIRKERØD    25m  1:21.40 
310  Agnete Boelt  2006  0652AD  ALLERØD    50m  1:23.28 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  05 oktober 2019 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  09:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark